Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ducati 749 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    koran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XSR 700
    Ducati 749 hakkında düşüncelerinizi alabilir miyim?

Kullanan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda
    An itibariyle sahibinden.com'da 5 adet ilanı olan motordur, görüntü hojdur

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görüntüsü güzel adı olan bir alet. Ama yedek parça konusunda feci cep yakar maaş filan bırakmaz. Ayrıca fiyatları Ducati olmasından kaynaklı eski model olsa dahi yüksek. O parayı haketmiyor mu dersen hakeder ama parası olana hakeder ne yazık ki. Aynı para CBR600RR bakmanız daha iyi olacaktır.

Ducati ne yazık ki bakım konusunda KTM den bile 2 kat daha pahalı bir marka. Bende de Duke 200 mevcut ben buna bile pahalı diyorum(Bakımlar min. 300 tl) Ducati yi düşünemiyorum bile. Bir de eski motora parça bulmak daha da sıkıntı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İkinci el kısa sürede dökülmüş çok Ducati gördüm. Nedendir bilmiyorum ama bir Honda'nın o kadar çabuk dökülmesi mümkün değil. Her örneği öyle olmasa da genel olarak problemli alet vesselam. Kullanması kesin güzeldir, ona lafim yok tabii ki. Zaten öyle olmasa kimse yüzüne de bakmaz açıkçası.

Velhasıl ikinci el Ducati her türlü mantıksız bir tercih. Parası olan yenisini alır, parası olmayan eskisini alıp başına niye bela alsın. Sonuç olarak sorunlu cihazlar yanlış tercih yapanların ellerinde gezer durur.
    dyavol-77 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntüsü güzel adı olan bir alet. Ama yedek parça konusunda feci cep yakar maaş filan bırakmaz. Ayrıca fiyatları Ducati olmasından kaynaklı eski model olsa dahi yüksek. O parayı haketmiyor mu dersen hakeder ama parası olana hakeder ne yazık ki. Aynı para CBR600RR bakmanız daha iyi olacaktır.

Ducati ne yazık ki bakım konusunda KTM den bile 2 kat daha pahalı bir marka. Bende de Duke 200 mevcut ben buna bile pahalı diyorum(Bakımlar min. 300 tl) Ducati yi düşünemiyorum bile. Bir de eski motora parça bulmak daha da sıkıntı.
    Oncelıkle ducatının bakımları hakkında kulaktan dolma yorum yapmanız hos olmamıs ducatı kullanmıs ve suanda yenı bır ducatı alma arefesınde olan bırı olarak bakımlarının dıger motorlarla aynı oldugunu soyleyebılırım ara bakımlar 300 lıra orta bakımlar 600 700 lıra agır bakımsa 2000 2500 lira cıvarındaydı 696 da yanı oyle abartıldıgı gıbı bı rakam yoktu sıze ornekte vereyım duke390 ı 6000 veya 7000 bakımına goturdugumde 460 lıra odemıstım

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Ducatiye binenler parmakla gösterilecek kadar az, ducati hakkında konuşanlar tonlarca...

Ducatinin parçalarını en kötü ihtimal hollandadan, italyadan istiyorsun 5 günde geliyor. Bakım olarak diğer motorlu bisikletlerden farkı yok. Sadece 20 veya 25 binde desmo denen kayış bakımı var. O biraz pahalı tutuyor ki parçaları yurtdışından alırsan o da 1-1500 lirayı geçmez. Zaten ducatisini satan adam bu bakımı yaptırmışsa pahalıya satıyor, yaptırmamışsa ucuza satıyor.

Ducatiye sahip olmak bambaşka birşey. Şuan ducati 1198'im olmasaydı alacağım motor sarı renk 749 olurdu.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Ducati'nin Superbike'da fırtına gibi estiği yılların, Ducati tarihindeki en beğenilmeyen yarış motor kasasıdır 999 ile beraber. Çıktıktan sonra Ducati satışlarda oldukça zorlanmış ve ciddi eleştri almıştır bu kasadan ötürü. Ancak Troy Bayliss'in bu kasa ile fırtına gibi olması ve Superbike şampiyonlukları ile, beğenilmeyen kasanın devamını sağlamış ve üretimini devam ettirmiştir. 749 serisi 999 serisinden daha mantıklı bulunuyor sürüş dinamiği ve kolaylığı açısından. O dönemdeki bütün 600'lük motorlarla kafa kafaya gidebilecek hatta nal toplatacak güce ve donanıma sahip. Dikkat edilmesi gereken nokta 2004 yılı itibarıyla geçirdiği revizyon, 2005 kasa öncesinde ciddi elektronik sorunları mevcut. Normal versiyonu çok pahalı bulunuyor donanım ve yola verdiği tepkiye göre. S ve R versiyonları parasının hakkını verebilen aletler olarak nitelendiriliyor genelde.

Eğer bu motoru alma niyetiniz var ise Türkiye'ye bildiğim kadarıyla en üst olarak S modeli geldi. Onu tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Motorda ciddi anlamda bir hararet yapma ve kullanıcıyı bundan ötürü kızartma eğilimi var. Ducati'nin elektronik olarak en sıkıntılı olduğu dönemlerin üretimi olduğu için maalesef taş gibi motor klasmanına koyulamayacak narin aletler. Şehir trafiğinde kesinlikle sizi üzecektir hatta muhtemelen bir sorun çıkaracaktır.

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Ducati fabrikasini en zor dönemlerine sokan modeldir çirkinlik abidesidir.
    Cumartesi günü yani dün Korlasta 2. El 848 Evo bakmaya hatta almaya gitmis biri olarak 24.000 km bakiminin 5.000 tl oldugunu ögrendigim ve daha öncede Triump Tiger 800 motorunu yeni satmis biri olarakta bugun beni Îtalyan veya ingiliz motoru almaya degermi acaba dedirten markadir.
    Yarı durgun olmamalı deniz; ya durgun olmalı,yada kudurmalı..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bakim niye pahali:

1. Desmo standart sistem degil, ve cetrefilli biraz. Ona gore egitim sart.
    2. 90 dereceacili V silindirin titresimi az, ama genelde on silindirin bakimi icin radyatoru, arkadakinin bakimi icin depoyu sokmek gerekiyor (bu model icin emin degilim.)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler