Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

ABS'li motosiklet önerileri

Motovento
    REKLAM ALANI
    aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Merhaba arkadaşlar bende honda cbr 250 vardı ve kaza yaptım. Motosiklet pert çıktı ve sigorta beni haklı buldu. Motosikletin bedelini bana ödedi. Bende yeni bir motosiklet bakıyorum. Tek şartım abs olması (kaliteli olsun yolda bırakmasın bunlar Allah'ın emri) zaten şuan şu fiyata (11.000-11.500) fiyatlara ya rs200 var yada ktm duke 200 abs var belki bilmediğim başka bir absli motosiklette vardır önerirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Kawasaki z250sl o fiyatlara abs'li temiz bulunuyor.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Xmax ya da burgman 200 tarzı bir şey düşünmüyor isen ktm en iyi tercih, zira bajaj sadece ön abs.

geçmiş olsun
    abs dendiğinde işin yazılım kısmını, takıldığı araca uyumunu hafife almamalıyız.
    kafamıza bile nasıl yazdığımız önemli.
    sonra saçma sapan şeyler olur.
    bmw, mercedes gibi; optimum ağırlık dağılımına, araca uyarlanmış yazılıma sahip abs yi diğerleriyle karıştırmamalıyız.
    yetersiz lastik, amortisör, balans, şasi... ozaman abs saçma(lar) olur

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki z250sl o fiyatlara abs'li temiz bulunuyor.
    evet fakat boyum 1.84 olduğu için z250sl bana çok küçük geliyor ve karenajın sivri kısımları dizime batıyor o yüzden o motosikleti eledim

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xmax ya da burgman 200 tarzı bir şey düşünmüyor isen ktm en iyi tercih, zira bajaj sadece ön abs.
    scooter düşündüm fakat bu paralara yeni kasa az ve temiz kullanılmış absli sadece nmax var

Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun
    abs dendiğinde işin yazılım kısmını, takıldığı araca uyumunu hafife almamalıyız.
    kafamıza bile nasıl yazdığımız önemli.
    sonra saçma sapan şeyler olur.
    bmw, mercedes gibi; optimum ağırlık dağılımına, araca uyarlanmış yazılıma sahip abs yi diğerleriyle karıştırmamalıyız.
    yetersiz lastik, amortisör, balans, şasi... ozaman abs saçma(lar) olur
    haklısınz abs'li motosiklet olduğu zaman bitmiyor lastikleri yazılımlarıda önemli ama ktm de ve bajajda bosch'un abs yazılımını kullandıklarını biliyorum.

"scooter düşündüm fakat bu paralara yeni kasa az ve temiz kullanılmış absli sadece nmax var"
    https://www.sahibinden.com/motosikle...ing=price_asc#!

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    kaç para verdi sigorta

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Sene başında Tnt25'in abs'lisi gelecek. Fiyatı 12 civarı olur sanırım.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sene başında Tnt25'in abs'lisi gelecek. Fiyatı 12 civarı olur sanırım.
    Bu kurla o fiyatlara geleceğini sanmıyorum.Ben ilk motor olarak Bajaj 200RS tercih ettim nispeten fiyat ucuz parçası ucuz.Servisi evime 200 metre mesafede.Ekipmanı tamamladım ekipman borcu bitsin yılbaşından sonra alırım diyordum.Bu doların durumu falan yılbaşından sonra zam falan gelir diye bugün krediyi çektim yarın alırım inşallah.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hayırlı olsun şimdiden.
    okanbagiscan bunu beğendi.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı qıp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "scooter düşündüm fakat bu paralara yeni kasa az ve temiz kullanılmış absli sadece nmax var"
    https://www.sahibinden.com/motosikle...ing=price_asc#!
    güzel makinalar ama yedek parça sıkıntısı çekebilirim.

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç para verdi sigorta
    11 bin dediler 4500kmde ki 2015 model cbr 250 ye bende pazarlıkla 12 bin tl alabildim

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hayırlı olsun şimdiden.
    Teşekkür ederim.
    Şimdi aradım bayiyi benim bankayla çalışmıyormuş cumartesi eft yapamayacağımız için pazartesine kaldı.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Hayırlı olsun şimdiden.
    teşekkür ederim motosiklet bulursak hayırlı olur inşallah

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    İlerleyen zamanlarda ABS siz motosiklerin adi geçmeyecek gibi.

Motosikleti
    gelecek sene alsana hepsi abs olacak

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    ABS konusu konuşuluyorken ufak bir bilgi aktarımında bulunmak istedim. Eskiden seneler önce herkes bu ABS ile ilgili bir gerçeği yanlış biliyordu. Aklınızda kalsın diye tekrar geçeyim.

ABS sadece ıslak zeminde avantaj sağlar, ABS sensörü tekerlek üzerinde bulunan delikli metal parçayı kontrol eder, eğer bu parça duruyorsa (tekerlek kilitlenmişse) siz freni tam sıkmış olsanız bile ABS bunu devre dışı bırakır ve çok kısa zaman aralığında tekrar devreye sokar, bu böyle devam eder. Yani ıslak zeminde kaymanızı ve kontrolü kaybetmenizi engeller. Bu durum kuru zeminde dezavantajdır çünkü aracın en kısa sürede durması ancak maksimum yüzey sürtünmesi ile sağlanır. Kuru zeminde ABS freni boşlayacağından duruş mesafeniz uzar.

Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlerleyen zamanlarda ABS siz motosiklerin adi geçmeyecek gibi.
    aynen öyle bende bir kaç yerde okuduğum kadarıyla motosikletlerde ABS zorunlu olabilirmiş.

gelecek sene alsana hepsi abs olacak
    dolar kurunda ki bu yükseliş fiyatlara yansımamışken almam gerek ama elimde 20 bin tl gibi bir rakam olsaydı beklerdim çünkü bu fiyata alacağım motosikletler aşağı yukarı belli

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS konusu konuşuluyorken ufak bir bilgi aktarımında bulunmak istedim. Eskiden seneler önce herkes bu ABS ile ilgili bir gerçeği yanlış biliyordu. Aklınızda kalsın diye tekrar geçeyim.

ABS sadece ıslak zeminde avantaj sağlar, ABS sensörü tekerlek üzerinde bulunan delikli metal parçayı kontrol eder, eğer bu parça duruyorsa (tekerlek kilitlenmişse) siz freni tam sıkmış olsanız bile ABS bunu devre dışı bırakır ve çok kısa zaman aralığında tekrar devreye sokar, bu böyle devam eder. Yani ıslak zeminde kaymanızı ve kontrolü kaybetmenizi engeller. Bu durum kuru zeminde dezavantajdır çünkü aracın en kısa sürede durması ancak maksimum yüzey sürtünmesi ile sağlanır. Kuru zeminde ABS freni boşlayacağından duruş mesafeniz uzar.
    teşekkür ederim benim bildiğim şeyler ama konuyu okuyan bazı kişilerin yanlış bildiğine eminim açıklayıcı olmuştur diye umuyorum

Motosikleti

bence yanlış düşünüyorsunuz, abs devreye girdiyse motor kaymaya başlamıştır kaymaya başlayan motor daha uzun sürede durur yüksek ihtimal durmaz düşersiniz abs bunu engeller.
    Ultraviolet, hamzarat, k_ayhn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Feel the way

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    bence yanlış düşünüyorsunuz, abs devreye girdiyse motor kaymaya başlamıştır kaymaya başlayan motor daha uzun sürede durur yüksek ihtimal durmaz düşersiniz abs bunu engeller.
    Arkadaşım yanlış falan düşünmüyorum, bu benim şahsi düşüncem de değil ayrıca. Bu ABS sistem hakkındaki gerçek ve açıklamamı dikkatli okursan zaten fiziksel olarak da doğru olduğunu anlarsın. Bununla ilgili karşılaştırmalı testler bulabilirsin internetten kolayca.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    Arkadaşım yanlış falan düşünmüyorum, bu benim şahsi düşüncem de değil ayrıca. Bu ABS sistem hakkındaki gerçek ve açıklamamı dikkatli okursan zaten fiziksel olarak da doğru olduğunu anlarsın. Bununla ilgili karşılaştırmalı testler bulabilirsin internetten kolayca.
    Eğer tekerlek kitlenmişse o şekilde yola devam edemeyiz değil mi ? Bu konuda hem fikir miyiz ? Abs bunu engeller ve düşmemeyi sağlar, yani demek istediğim o tür durumlarda abs yoksa düşüyorsun abs varsa geç duruyorsun bu kadar basit, tekerlek kitliyken durabiliyor musun maneti bırakmadan ?
    Ultraviolet ve computeus bunu beğendiler.
    Feel the way

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)