Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bot yada Çizme Farkı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar motosiklet botu almayı düşünüyorum http://www.ydsshop.com/catinfo.asp?cid=300

yalnız aklıma takılan şöyle bir şey var geçmiş konulara baktım günlük kullananlar genellikle bot olan modellerden gidiyorlar
    intenet üzerinde yapılan incelemelere tavsiyelere bakıyorum oradakiler genelde çizme modelini tavsiye ediyorlar
    şimdi çizme mi almalı yoksa bot yeterli mi?
    ikinci bir husus yağmurlu havalarda motor kullanmıyorum aldığım ürünü yazında kullanmak istiyorum bu yüzden yazlık modeli alıp kışın kalın çoraplar (kendimce yalıtımlar) ile kullanıp bu yoldan mı gitmeliyim

Arkadaşlar SADECE Bot veya Çizme tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Şimdiden teşekkürler
    haldun989 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sadece kaval kemigine gelen bir darbedeki aciyi biraz hayal et.. o en kalin kemige inecek darbede..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben yorum yapmayayım o zaman henüz birini eskitemedim yeni bir tane alınca tecrubelerimi yazarım :D

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selamlar, bende daınese torque d1 out var sanırım toplam 385 euro fıyat ıle mototas dan aldmıstım. Yazın full kullandım bıraz ter oluyor ama benı rahatsız etmedi. Yurumek kolay deıl , ben motorls cıktıgım zaman zaten uzun uzun bır mesafe yuruyecek sekılde planlama yapmıyorum. Yururken gırc gırc ses cıkıyor kovboy cızmesı gıbı. Bot almamamın sebesı şu, kaza ve darbelerde cızme cok daha guvenlı. Kaval kemıgının tamamı koruma altında. Kevlar kot ve dızlık gıyıyorum boylece bacak kemıgı on taraftan full+full korumada oluyor. Bu arada eldıven alıcak arkadaslarda uzun eldıven almalarını tavsıye ederım. Bot ve cızme mantıgı gıbı,.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    yaz kış uzun giyilmeli.bacağın kaval kısmına gelecek darbeler kırıklara ve fazlasına yol açabilir...
    haldun989 bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Hmm peki konudan biraz sapmış olacak ama yinede cevaplarsanız sevinirim. Ben motosiklet için özel bir bot almadım ama ş gereği sürekli trekking botlar giyiyiorum ve hepsi yüksek bilek, burun destekli.Arazi tipi sert botlar motosiklet üzerinde birebir aynı korumayı vermez tabi ki ama kullanılabilir mi ? Böyle idare edebilirmiyim acep

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Cevap hayır. Motosıklet ekipmanları ayrıva tasarlanıyor ve burcok carpma testınden vs gecıyor. Motosıklete bınıyorsanız benım tavsıyem ona uygun olan motor ekıpmanları kullanmanız.
    mombohunter bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şöyle giymesi kolay bir ürün olsada giy çıkart çok uzun iş dostlar

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yınede cok zor değil benım cızmenın arkası oldugu gıbı fermuar yanı gıyıp cıkarmak zor olmuyor. Fakat yurumeye kalkmayın o zaman 5.dakkadan sonra iptal.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    çizmelerde kaval kemiği koruması da olduğu için elbette daha güvenlidir.

çizme yazın terletir mi diye düşünüyorsanız; motorun üstündeyken rahatsızlık hissetmezsiniz. ha, motordan indikten sonra çizme kışın bile eziyettir. Yürüyemezsin, oturamazsın, akşama kadar ayağında tutamazsın.

çizme olduğu halde çoğu zaman çizmemi kullanmıyorum; çünkü motosikletle kısa mesafelere gidiyor, tem veya e-5 gibi trafiğin hızlı aktığı yollardan geçmiyorum. risk alıyorum, fakat düşük bir risk aldığımı düşünüyorum. eski işyerime gitmek için mecburen e-5'i kullanmak gerekirdi. o dönemde yaz-kış mutlaka çizmemi giyer; günlük bir ayakkabıyı da topcase'de taşır veya işyerinde masamın altında tutardım. motordan inince çizmeyi çıkarır, günlük ayakkabımı giyerdim.

yardımcı olabildiğimi ümit ederim.
    haldun989 bunu beğendi.

Peki Tam numaramı alınmalı yoksa Treking botlarında olduğu gibi bir numara büyük mü alınmalı ?

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki ayriyetten kaval kemiği koruması var mi? Ayriyetten almak için, bot ile beraber.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ayriyetten kaval kemiği koruması var mi? Ayriyetten almak için, bot ile beraber.
    Uzun dizlik kullanabilirsiniz. Örnek:
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...e-V_8900_1.jpg

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    CIzmeyı gıydıkten sonra ayaga kalkıp yurudugunde parmak ucun cızmenın ucuna senı rahatsız edecek sekılde temas etmemeli.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Komik gelebilir ama benim tam boy tcx cizmelerim simdiye kadar giydigim bir cok ayakkabidan cok rahat...

Pantolon uzerine takacaginiz ekstra her korumanin kaza aninda donme ve islevini kaybetme riski vardir...

Peki bana yds harici önerebileceğiniz uygun modeller var mıdır? Yoksa bu kalın fiyatları vermek zorundamıyız

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Çizme daha iyidir ama herşeyde olduğu gibi konfor uğruna biraz daha risk alabilirsiniz. Ama risk aldığınızı da bilin. Şöyle ki iyi bir çizmenin koruması iyi bir botunkinden daha iyi olacaktır. Ama, motosikletten indiğinizde de çizmenin eziyeti botunkinden fazla olacaktır. 10 dakika motosiklet sürüp bir yere gittiğinizi, orada 3-4 saat geçirdiğinizi, sonra 10-20 dakikalık bir yol ile eve döndüğünüzü düşünün. Çizme varsa motosiklet üstünde olmadığınız her an çizme size aşırı derecede olmasa da rahatsızlık verecektir, en iyi ihtimalle rahat hissetmeyeceksinizdir. Öte yandan bot giydiğinizde de motosiklet üstünde kaldığınız 10 dakika veya her ne kadarsa, o kadar süre, çizmeye göre biraz daha alt seviyede koruma kullanmış olacaksınız. Ama hiçbir şekilde de normal ayakkabı giymiş gibi korumasız olmayacaksınız.
    Başka bir senaryoda 4-5 saatlik uzun yola çıktığınızı düşünün. Arada bir iki kez yarım saatlik mola da verin. Bu durumda çizmeden dolayı yaşayacağınız konforsuzluk mola süresi kadar olacak, yol boyunca tam koruma kullanmış olacaksınız. Bu senaryoda bot giyerseniz, 1 saatlik mola için bütün yolu göreceli olarak daha zayıf korumayla geçirmiş olacaksınız.
    Sonuçta olay artılar ve eksiler meselesi. Birisi sırf güvenliğe odaklanır, bakkala bile gitse çizme giyebilir. Diğeri konfordan vazgeçmez, motosiklet botu bile değil, motosiklet ayakkabısı giyer. Sonuçta ikisinin de artısını eksisini bilin ve kendi tercihinizi siz belirleyin.
    Not: Motosiklet botu ve diz koruması da alternatif bir seçenektir ama o durumda da dizlik elinize yük olabilir.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Çizme inceleme konum var bakın isterseniz. SMX 6.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/155366-alpinestars-smx-6-urun-inceleme.html

Fiyatı 1.500 TL yakın verdim. Ancak bu cizme kadın icin ve numara kucuk oldugu icin mağazalarda bulamadım çok aradim. Bende BRN den siparis verdim pahaliya geldi buyüzden azcik.
    Siz daha uyguna bulabilirsiniz. Ben yagmurda, soğukta da bindiğim icin su gecirmez özeliklisini tercih ettim bu modelin. Birde numara sormuşsunuz markalara göre degisiyor mu bilmiyorum. Normalde 36 giyiyorum bu botum 37 ve tam oturdu kalıbı kucukmuş. Iyı ki buyuk siparis etmisim.

Mete Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hazır konuyu yakalamışken sorayım, ben de ekipmanı toplamaya başladım yavaştan ama şu an için bütçe biraz dar. Ne marka önerirsiniz çizme veya bot olarak?
    Zirveye ulaştığında beni hatırla.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik gelebilir ama benim tam boy tcx cizmelerim simdiye kadar giydigim bir cok ayakkabidan cok rahat...

Pantolon uzerine takacaginiz ekstra her korumanin kaza aninda donme ve islevini kaybetme riski vardir...
    TCX'in hangi modeli? bir de nereden aldınız?
    miyazaki bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)