Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar Motorumu Boyamak İstiyorum Ama Sprey Boya Bu Şekil Durarmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Mondial RS 151 Scooterim var arkadaşlar ben motorumu bu şekil siyaha boyamak istiyorum ne tür malzeme kullanmam gerekir parlaklık için ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Recep demire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Araba boyası satan bir dükkana gidin, parlak siyah akrilik boyayı spreye bastırın. Büyük ihtimalle jet siyah denen rengi verecektir. 20 Tl olur genelde bir sprey. O boyayla buna benzer bir renk elde edebilirsiniz.
    Ben motorumu öyle boyadım
    Ayrıca vernik de atmak istedim ama boyayı aldığım yerdeki adam vernik atmana gerek yok demişti

Mete Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Recep demire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araba boyası satan bir dükkana gidin, parlak siyah akrilik boyayı spreye bastırın. Büyük ihtimalle jet siyah denen rengi verecektir. 20 Tl olur genelde bir sprey. O boyayla buna benzer bir renk elde edebilirsiniz.
    Ben motorumu öyle boyadım
    Ayrıca vernik de atmak istedim ama boyayı aldığım yerdeki adam vernik atmana gerek yok demişti
    Koruyucu cila zırt pırt başka hiçbir şey yapmadınız yani öyle mi sadece boyayıp geçtiniz mi?
    Zirveye ulaştığında beni hatırla.

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Alıntı Mete Han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruyucu cila zırt pırt başka hiçbir şey yapmadınız yani öyle mi sadece boyayıp geçtiniz mi?
    Boyadan önce baya bi zımpara yaptım. Önce zımpara sonra boya

Boyaya alternatif olarak film de çekebilirsiniz. Arabaları öyle kaplıyorlar motora neden olmasın?

Motosikleti
    Ybr125 Cafe Racer
    Arkadaş film deyince aklıma geldi,Plasti dip kullanabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde sökme şansınız da olur

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Boyanın kalitesini en çok etkileyen şey zemin. Yani istediğin kalitede boya kullan zemini iyi hazırlamazsan bir işe yaramaz. Boyamadan önce ince su zımparası kullan. Eğer yüzeyde çizikler varsa primer kullan. Eğer parlak siyah istiyorsan boyayı mat siyah alıp boyadıktan sonra üzerine clearcoat (cila diyorsunuz sanırım) atman gerekiyor. Clearcoat boyanın kalitesinden daha önemli, kuruduktan sonra taş gibi olması lazım, parmak izi bırakmaması lazım bunu da sağlamak için kaliteli olanından alman lazım. Sprey boya hiçbir zaman aynı kaliteyi sağlamaz ama ne beklediğine bağlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Bazı arkadaşlar plastidip kullan demiş, plastidip rezalet birşey. Plastidip kullandığında boyanılan alanın yüzeyi pürüzsüz olmaz yani pütür pütür oluyor. Parlamıyor, pislik tutuyor ve çok dayanıklı değil zamanla soyulmalar oluyor.

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyanın kalitesini en çok etkileyen şey zemin. Yani istediğin kalitede boya kullan zemini iyi hazırlamazsan bir işe yaramaz. Boyamadan önce ince su zımparası kullan. Eğer yüzeyde çizikler varsa primer kullan. Eğer parlak siyah istiyorsan boyayı mat siyah alıp boyadıktan sonra üzerine clearcoat (cila diyorsunuz sanırım) atman gerekiyor. Clearcoat boyanın kalitesinden daha önemli, kuruduktan sonra taş gibi olması lazım, parmak izi bırakmaması lazım bunu da sağlamak için kaliteli olanından alman lazım. Sprey boya hiçbir zaman aynı kaliteyi sağlamaz ama ne beklediğine bağlı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:09 ----------

Bazı arkadaşlar plastidip kullan demiş, plastidip rezalet birşey. Plastidip kullandığında boyanılan alanın yüzeyi pürüzsüz olmaz yani pütür pütür oluyor. Parlamıyor, pislik tutuyor ve çok dayanıklı değil zamanla soyulmalar oluyor.
    yani boyayı nereden alacağım ben kendim yapacağım boya makinası falan mevcut degil sprey boya ile yapabilirim

1.Aşama Zımpara ( ince su zımparası )
    2.Aşama Mat Siyah
    3.Aşama Cila ( cilanın sprey olanını nereden bulabilirm ? )

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Youtube dan bi arastirsana ingilizce falan da yazmak lazim vardir kesin yapan eden kardesim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)