Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motor Önerisi Başlıkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16 yasında ehlıyetını almıs, fızıksel ve zıhınsel olgunluga erısmemıs, motosıklet suremıyceklere aıt baslıklar,
    Ehlıyetsız 16 yasından kucuk veledler,
    Parası olmadıgı, hatta yası bıle yetmedıgı halde kafasında canlandırdıgı dunyayı baslık acıp tavsıye ısteyen bebeler artık rıca edıyorum baslık acamasın.

Insan bır yere kadar kelımelerını secıyor, ozenle dıkkat edıyorum gunun hareketlı saatlerınde forumda en az 3 tane ılk motor ıcın tavsıye ısteyenlerın baslıgı oluyor. Dıger baslıklardan farklı olsalar neyse, adam arastırmıyor, google'da x mi y mi, x nasıldır, y nasıldır yazmaya yeltenmeyen adamlar forumu bır sekılde bulup usenmeyıp uye olup uye oldugu dakıka baslık acıyor aynısından forumda mılyon, google'da mılyar tane olmasına ragmen. Rıca edıyorum bır duzenleme getırılsın, artık su veledler baslık acamasın.

Kımsede kusura bakmasın, azıcık okudugunu anlayan adamlar ne demek ıstedıgımı anlamıstır zaten, cımbızla ayıklama yapıp tartısma ortamı yaratmasınlar kaale almayacagım cunku. Burası bır forum, herkes baslık acacak. Ancak hepımız ayrı ayrı ybr mı, cbr mı, bajaj mı, 2. El japon mu sıfır cınlı mı, a1 kac yasında a2 kac yasında alınır, a1 hangı motorları, a2 hangı motorları surebılır dıye baslık acarsak bırbırımıze sureklı aynı seyı yazmaktan baska bır sey yapamayacagız. Saatlerımı harcıyorum foruma her gun, daraldım bu baslıklardan.
    Mengu16, neyzen38, watercolours ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rx3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam dogru dusunuyorsunuz ama uslubunuz bana gore yanlis kimse size o topiclere girmeniz icin zorlamiyor sonucta .Insanlar hazir bilgi varken arastirmadan armut pis agzima dus dusuncesinde olduklari icin dediginiz benzer konulari gunde milyon kez bende goruyorum ama girmiyorum yani .Cok takilmamak lazim yani (bence).Iyi gunler.
    neobirzenci, Mehmetalickr ve benjaminbey bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1b sınıfından R3d nickli arkadaşımızın feryadını dinliyoruz
    shruikan bunu beğendi.

Alıntı rx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dogru dusunuyorsunuz ama uslubunuz bana gore yanlis kimse size o topiclere girmeniz icin zorlamiyor sonucta .Insanlar hazir bilgi varken arastirmadan armut pis agzima dus dusuncesinde olduklari icin dediginiz benzer konulari gunde milyon kez bende goruyorum ama girmiyorum yani .Cok takilmamak lazim yani (bence).Iyi gunler.
    Mevzu o baslıga gırıp gırmemem degıl, gezı paylasımları oluyor, bırılerı teknık bır seyler soruyor, gercekten ıhtıyacı olan baslık acıyor bu aptal herıflerın ılk motor tavsıyesı baslıkları dıgerlerınden daha cok cevap aldıgından ıhtıyacı olan adam anasayfadan sılınıp gıdıyor. Gercekten bılgıye ıhtıyacı olan adamlar bılgıye ulasamıyor, hakkında mılyon tane sey yazılı olan motorlar hakkında yıne yıne yıne baslık acıyorlar. Uslubum olması gerektıgı gıbı. Her baslıga defalarca gırıp kıbarca uyarımı yaptım. Varsa fıkrımı soyledım. Ikı gun sonra aynı baslık aynı ıcerık yenıden acıldı. Kımse kusurabakmasın, ıhtıyacı olan adamın baslıgı ya da gezı raporları gıbı baslıklar boyle uc bes salak yuzunden anasayfadan sılınıyorsa sıte yonetıcılerının bır duzenleme getırmelerı gerekıyor.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    3 tane bu tarz başlık varsa 25 tane bununla alakasız başlık var.

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1a'dayım ben. Omur boyu hep a da okudum. Ne guzeldır kı ben 7 yasında bır cocuk oldum sayenızde, sızde 7 yasında bır cocugunkınden daha az gelısmıs bır zekaya sahıpsınız.

Sabah, oglen, aksam gunde uc tur farklı motor onerısı ıcın baslık acılıyor kımı troll, kımı asla gercek olmayacak, kımı cıddı. Bırılerı gezı baslıgı acıyor, bırının ıhtıyacı var teknık anlamda cıddı bır durum baslık acıyor, bırı duyuru yapıyor ama ne yazıkkı aynından bın tane olan bu onerı baslıkları dıgerlerınden daha cok cevap aldıgı ıcın anasayfada goze hıtap eden, ıhtıyacı olan adamın baslıkları sılınıyor.

Ancak o kadar zeka sahıbı olmayan adam var kı aramızda, analız yetenegı yok, gozlem yetenegı yok, olayları bırbırıne baglama yetenegı hıc yok, mal gelıp mal gıdecek. Ne dıyeyım, kımınıze mustahak veledlerle bogusmak. Zeka sevıyenız yakın oldugundan anlasıyorsunuz sanırım.

Bızde cocuk olduk, haddımızı de bıldık cocuklugumuzu da. Bır seyler ogrenmek ıcın arastırmayı da bılırdık. Hazıra konmak tatlı gelıyor sımdıkılere. Ne dıyelım, gıdenler bosuna gıtmıyor.
    yürekçe bunu beğendi.

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Bu işlerden hiç anlamam ama başlık açmadan önce arama motoru kullanımı zorunlu olsa, ya da başlık açarken anahtar kelime eşleşmesi varsa başlığa izin vermese falan büyük oranda azalır bu tür başlıklar diye düşünüyorum. Ama yapılabilirliği nedir onu bilmiyorum...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzu o baslıga gırıp gırmemem degıl, gezı paylasımları oluyor, bırılerı teknık bır seyler soruyor, gercekten ıhtıyacı olan baslık acıyor bu aptal herıflerın ılk motor tavsıyesı baslıkları dıgerlerınden daha cok cevap aldıgından ıhtıyacı olan adam anasayfadan sılınıp gıdıyor. Gercekten bılgıye ıhtıyacı olan adamlar bılgıye ulasamıyor, hakkında mılyon tane sey yazılı olan motorlar hakkında yıne yıne yıne baslık acıyorlar. Uslubum olması gerektıgı gıbı. Her baslıga defalarca gırıp kıbarca uyarımı yaptım. Varsa fıkrımı soyledım. Ikı gun sonra aynı baslık aynı ıcerık yenıden acıldı. Kımse kusurabakmasın, ıhtıyacı olan adamın baslıgı ya da gezı raporları gıbı baslıklar boyle uc bes salak yuzunden anasayfadan sılınıyorsa sıte yonetıcılerının bır duzenleme getırmelerı gerekıyor.
    Yanlış anlamazsanız,
    Sizden 10 sene daha tecrübeliyim forumda. Yaş olarak da sanırım sizden biraz büyüğümdür.
    Tamamen haklı olsanızda, dünyanın sonu değil bu mesele. Çok absürd olmadığı sürece kimsenin konu açma hakkına müdahale etmemeye çalışıyoruz.
    Milletçe belirli bir üşengeçliğimiz ve belirli bir heyecan seviyemiz var. İkisi de birleşince bu tip sorunlar çıkıyor ortaya.
    Ayrıca veled, aptal vb. yakıştırmalar sizin haklılığınızı perçinlemek yerine, daha fazla tepki almanıza neden olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

1a'dayım ben. Omur boyu hep a da okudum. Ne guzeldır kı ben 7 yasında bır cocuk oldum sayenızde, sızde 7 yasında bır cocugunkınden daha az gelısmıs bır zekaya sahıpsınız.

Sabah, oglen, aksam gunde uc tur farklı motor onerısı ıcın baslık acılıyor kımı troll, kımı asla gercek olmayacak, kımı cıddı. Bırılerı gezı baslıgı acıyor, bırının ıhtıyacı var teknık anlamda cıddı bır durum baslık acıyor, bırı duyuru yapıyor ama ne yazıkkı aynından bın tane olan bu onerı baslıkları dıgerlerınden daha cok cevap aldıgı ıcın anasayfada goze hıtap eden, ıhtıyacı olan adamın baslıkları sılınıyor.

Ancak o kadar zeka sahıbı olmayan adam var kı aramızda, analız yetenegı yok, gozlem yetenegı yok, olayları bırbırıne baglama yetenegı hıc yok, mal gelıp mal gıdecek. Ne dıyeyım, kımınıze mustahak veledlerle bogusmak. Zeka sevıyenız yakın oldugundan anlasıyorsunuz sanırım.

Bızde cocuk olduk, haddımızı de bıldık cocuklugumuzu da. Bır seyler ogrenmek ıcın arastırmayı da bılırdık. Hazıra konmak tatlı gelıyor sımdıkılere. Ne dıyelım, gıdenler bosuna gıtmıyor.
    Mesela burada alıntı yaptığınız arkadaş, orantısız bir espri yapmış.
    Siz arkadaşın zekasına hakaret etmişsiniz.
    Her ortamda böyle agresif ve kırıcı mısınız yoksa foruma özel mi bu durum?
    benjaminbey ve Mehmetalickr bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hocam sözde gereksiz başlık konusu sadece bu foruma has bir şey degil. Ben başka forumlara da giriyorum ve oraları da pek farklı değil burdan. Bu bizim araştırmaya tenezzül etmememizden kaynaklanıyor maalesef. Herkes kısa yoldan zengin olmayı istediği gibi bilgiye de kısa yoldan bu şekilde ulaşmaya çalışıyor. Buna yapılacak bir şey yok malesef. Eğitim şart!

http://i.hizliresim.com/o0QA5b.png

16 yasında ehlıyetını almıs, fızıksel ve zıhınsel olgunluga erısmemıs, motosıklet suremıyceklere aıt baslıklar,
    Ehlıyetsız 16 yasından kucuk veledler,
    Parası olmadıgı, hatta yası bıle yetmedıgı halde kafasında canlandırdıgı dunyayı baslık acıp tavsıye ısteyen bebeler artık rıca edıyorum baslık acamasın.

Insan bır yere kadar kelımelerını secıyor, ozenle dıkkat edıyorum gunun hareketlı saatlerınde forumda en az 3 tane ılk motor ıcın tavsıye ısteyenlerın baslıgı oluyor. Dıger baslıklardan farklı olsalar neyse, adam arastırmıyor, google'da x mi y mi, x nasıldır, y nasıldır yazmaya yeltenmeyen adamlar forumu bır sekılde bulup usenmeyıp uye olup uye oldugu dakıka baslık acıyor aynısından forumda mılyon, google'da mılyar tane olmasına ragmen. Rıca edıyorum bır duzenleme getırılsın, artık su veledler baslık acamasın.

Kımsede kusura bakmasın, azıcık okudugunu anlayan adamlar ne demek ıstedıgımı anlamıstır zaten, cımbızla ayıklama yapıp tartısma ortamı yaratmasınlar kaale almayacagım cunku. Burası bır forum, herkes baslık acacak. Ancak hepımız ayrı ayrı ybr mı, cbr mı, bajaj mı, 2. El japon mu sıfır cınlı mı, a1 kac yasında a2 kac yasında alınır, a1 hangı motorları, a2 hangı motorları surebılır dıye baslık acarsak bırbırımıze sureklı aynı seyı yazmaktan baska bır sey yapamayacagız. Saatlerımı harcıyorum foruma her gun, daraldım bu baslıklardan.
    Bu foruma 1 yılı aşkın süredir üyeyim.Açtığım konu sayısı en fazla 3 veya 4 tanedir.Benim troll, veled vs. olduğumu nereden anladınız acaba? 22 yaşında ve öğrenciyim kaldı ki miilet sizin gibi seviyesi düşük insanlara sorarak mı konu açıp yorum atacak? Bu söylediklerinizi aynen size geri iade ediyorum ve hakkım varsa da helal etmiyorum.Moderatörlerden rica ediyorum böyle ahlak, kültür ve karakter yönünden zayıf kişilerin attığı her yoruma geçici forumdan uzaklaştırmalarını rica ediyorum.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motor başlığını her üye açabilir. İlk motor tavsiyesi herkes için aynı olmak zorunda değil. Ne tarz motordan hoşlanıyorum,nerede kullanacağım,maddi durumum nedir,boyum kilom kaç ??? sorular sorular. Bence fiziksel özelliklere göre bile değişir motosiklet. Hele de ilk motosiklet.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Ben farklı bir şey sorayım. Tamamen merak ve sosyolojik araştırma olarak algılayın altında bir şey aramayın.
    "Çocuk", "Genç", "Yeni yetme" yerine "Veled" kullanınca daha olumsuz birşey mi çıkıyor sizce ?
    Yani "ah bu bilgisiz çocuklar" ile "ah bu bilgisiz veledler" arasında sizce fark var mı / neden ?
    Tamamen meraktan

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sakin ol şampuan

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Önemli olan başlık açmak değil, açılan başlıklara girmek hatta yorum yazarak prim vermek. Böyle olduğu sürece bu başlıklar artarak devam edecek, ricayla minnetle olmaz bu iş.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konu sahibinden özür dilerim ama harbi güldüm..
    Hocam konuda genel olarak bende size katılıyorum troll olayının amacını yıllardır çözmüş değilim.
    Ama uslubunuuz biraz yanlış.
    Forum yetkilileri mesaj sayısına göre konu açma sınırı koyup bu problemi rahatlıkla çözebilir diye düşünüyorum.
    Yeni üyelerin sorusu olursa konu araştırıp yorum yaparak yada özel mesaj atarak sorar, kendilerini tanıtmaları konusundada sabit topic açılır altına yorum şeklinde yaparlar..
    Neden olmasın.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

"sevginin karşıtı nefret değil, kayıtsızlıktır"
    GB79 bunu beğendi.

Şöyle bir şey önereyim: Bu konuda ortak bir başlangıç motoru önerisi yazalım. İlk motorunu almak isteyenlere somut önerileri listeleyelim. Ortak bir metin ortaya çıkarabilirsek forumun bir yerine koyarız. Belki de yönetim o konuyu görünür bir yere koyar veya siteye yeni üye olanlara gösterir veya benim aklıma gelmeyen bir şekilde o konudan haberdar eder. Yine de çok daha spesifik bir sorusu olan yazar yeni açar ama genel olarak gerçekten bilgi sahibi olmak isteyen yazar hızlıca bilgiye ulaşabilir.

Benim bu konuda yazdığım bir şey vardı. İlk öneri veya ortak metnin ilk mayası olarak önerim o başlık olabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ic-motoru.html

Hatta olayı daha da genelleştirip motosiklete yeni başlayanlar için bilgiler gibi bir başlık da yazabiliriz. Ben daha önce şöyle bir şey denemiştim: http://www.motosiklet.net/forum/moto...usunceler.html

Orada ele alınan konular olarak ekipman, eğitim ve başlangıç motoru da var. Bunlar güncellenebilir. Ehliyet kuralları hakkında güncel bilgiler de eklenebilir. Hem forumdaki tecrübeli kullanıcılar hem eğitmenler katkıda bulunmak isteyebilir.

Okumaya üşenen illa video izlemek isteyen olursa onlara da bir şansı şöyle verebiliriz. Forumda onlarca motovlog var. Birisi geçer masa başına o metni düzgünce okur. Belki animasyon eklemeleri filan da yapar.

Bu arada Caner Atagün'ün (Zeynep Kamacı) başlangıç için online bir teori eğitimi yapıyor. İnteraktif. O önerilebilir.

Biz onlar için yapabildiğimizi yapıp kenara koyalım da onlar yine aynı şekilde davranırsa (aslında sabit kalan konular olmasına rağmen bilgi değişir filan gibi asılsız söylemlerle aynı başlıkları açmaya devam ederlerse) o zaman kendilerini ayıplarız.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    site yönetimi çok demode olmuş artık, forumda başkanlık sistemi istiyoruz

şaka bir yana bırakalım; ilk motor önerisi değişkendir. yani kullanacak kişiyi tanımadığımız için ilk motor önerisi yapamayız ve insanlar burada kendisini istediği gibi tanıtabilir ve buda yanıltıcı olur.

ilk motor önerisi kadar saçma bir şey yok, ben yıllarca bisiklet sürmüş biri olarak ilk motorum 125cc scooter oldu. aklı başında bir insan trafiğe alışmak için ve motor kullanımına iyice alışmak için önce kullanımı kolay bir makine alır.

ilk motor tavsiyesi yapılmaz. ilk motor tavsiyesi isteyen kişi bence muhabbet olsun diye konu açıyor çünkü ne kullanması gerektiğini kendisinden daha iyi bilemeyiz.

ha bize farklı şekilde sorabilir misal; yeni başlayacağım 150cc scooter düşünüyorum. yakıt konusunda hangisini önerirsiniz?

ya da; motora yeni başlayacağım 250cc scooter sınıfında en performaslı makine hangisidir? 150 scooter alsam uzun yol yapmada yeterli midir? 250cc scooter ile başlasam sorun yaşar mıyım? 250cc ile 150cc scooter arasında çok ağırlık farkı var mıdır?

bunlara benzer sorsalar tamam der herkes, ama adamlar "ne alayım" diyor sonra hadi çık işin içinden çıkabilirsen.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    olay tamamen psikolojik. siz bin kere de cevaplasanız, 1000 sayfa rehber de yazsanız 1001. adam gelip gene konu açacak.

motor soranların aslında kafasında karar verdiği bir marka/model zaten kesinleşmiş halde. onların tek istediği başkaları tarafından tercihlerinin onaylanması. o yüzden boşuna kendinizi paralamayın.

ona bakarsan her hafta da aynı bunun gibi isyan konusu açılıyor? sizinki can da onların ki patlıcan mı?

Mete Han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence sözlüklerdeki arama yaparak konu açma özelliği gelmeli. Aramayı yapsın, konu yoksa açabilsin başlığı. Varsa da olan başlığın altına yazsın.
    Zirveye ulaştığında beni hatırla.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)