Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Artık Elektrikli Motosiklet ve Bisikletlerde de Ruhsat&Ehliyet Zorunlu olacak

Motovento
    REKLAM ALANI
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

ilkeronat bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    para olarak sadece plaka çıkarma masrafı olacak anlamına geliyor,elektrikliler ve 99.99 cc ye kadar motorlar vergisizdir,burda denilen plaka çıkarılacağı ve ehliyetsiz kullanılamayacağı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    para olarak sadece plaka çıkarma masrafı olacak anlamına geliyor,elektrikliler ve 99.99 cc ye kadar motorlar vergisizdir,burda denilen plaka çıkarılacağı ve ehliyetsiz kullanılamayacağı
    Peki ya sigorta maliyeti Sigortasız trafik tescil olur mu.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bune lan böyle..?
    Normal bir insan bile koşarak 25km hızı çaba sarfetmeden yapabilirken bu sınır komedisi nedir ?
    Yarın bisikletler 25km hızı geçiyor onlara da plaka takalım dicekler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bence trafikte tekerlekli seyreden her taşıt için ehliyet şartı aranmalı ve belirli kriterler oturtulmalı. Yoksa tehlike her geçen dakika çoğalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Bu arada 11 yaşımda İsviçre'de trafikte bisiklet kullanma sınavına girdim ve mini bir trafik parkurunda gerçek gibi yapılmış kavşaklarda dönüş ve trafikte seyir kurallarına göre sınav olduk. Ayrıca bisikletlerin de plakası vardı. Bu dediklerimi adamlar daha 1980'lerin başında yapmıştı dikkatinizi çekerim.
    Mamba09 ve GezeGeze bunu beğendiler.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Trafiğe çıkan her araç, payton, at arabası,bisiklet, elektrikli bisiklet trafikte her an bir kazaya karışma olanağına sahiptir, iki tekerlekli bir aracı düşmeden sürmek bu araçları sürmek hakkına sahip değildir, böylelerinin kusuru sebebiyle meydana gelecek herhangi bir trafik kazasında ortaya çıkacak olan maddi manevi zararların kusurlu olan tarafın tazminatı ödemesi için ehliyet veya enazından bir trafik sertifikası alması zorunlu olması gerekir,yoksa yok efendim şu kadar sürate kadar yok efendim şu cc ye kadar veya HP kadar saçmalık olmaz, İsviçrede bisikletlere plaka ve sigorta zorunluluğu vardır doğrusuda budur, yoksa önümüze çıkıp kazaya sebep olacak olan elektrikli bisiklet veya bisiklet veya 50 cc altı motorlu taşıt kullanan şahısın kusurundan dolayı maddi ve bedeni hasarların sorumlusu olarak kim mesul tutulabilir.
    Felis Leo ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence trafikte tekerlekli seyreden her taşıt için ehliyet şartı aranmalı ve belirli kriterler oturtulmalı. Yoksa tehlike her geçen dakika çoğalacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Bu arada 11 yaşımda İsviçre'de trafikte bisiklet kullanma sınavına girdim ve mini bir trafik parkurunda gerçek gibi yapılmış kavşaklarda dönüş ve trafikte seyir kurallarına göre sınav olduk. Ayrıca bisikletlerin de plakası vardı. Bu dediklerimi adamlar daha 1980'lerin başında yapmıştı dikkatinizi çekerim.
    Bisiklet taşıt olarak kullanılınca... Beni az kalsın eziyorlardi. Bi sürü korna, pardon zil yedim bisikletlerden. Belalı bir bir grup vakti olsa inip dövcekti beni. Anlaşılan ben yaya olarak insanları tehlikeye atabiliyorum. O yüzden bana özel yaya kursu ve sınavı yapmalari lazım. Özel kaldırımli parkurda falan. Kuralci memleket baba. Bilmeden dalınca olmuyo işte.
    Mengu16 ve Mete Han bunu beğendiler.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    İnsanların sosyal yaşadığı yerde kurallar olmalı yoksa iş bir yerde tıkanır. Yurt dışına çıkanların ilk dikkatini çeken şey yayaya gösterilen saygı, kurallar vs oluyor. Mesela oturduğum caddede yol çalışması olduğu için ve kavşaklarda önü dolu olmasına rağmen ve geçemeyeceği belli iken kavşağın ortasında kaldıkları için diğer araçların geçmesini de engelledikleri için 10 gündür korna seslerinden bıktım. Hatta vatandaş kendi sağladı bir ara kavşak düzenini. Polisi arayıp burası karışık dediğimde haberimiz var yol çalışması var dedi. Bende kavşak kontrolünü vatandaş ele aldı bir kaç kişi geçişleri sağlıyor deyince afalladılar hemen geliyoruz dediler. Herşeyimiz Allah'lık memlekette.
    mgora bunu beğendi.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Sayın hasmet, maalesef evet maalesef biz millet olarakda henüz yolda doğru dürüst yürümesini bile tamamen beceremiyoruz,sizde mutlaka biliyorsunuzda isterseniz sırf bu konu ile olarak sokak ve caddelerde bir gözlem yapın doğruyu yanlışı kendi gözlerinizle tesbit edin,Avrupa ülkelerinde daha ana okullarında trafik eğitimi başlıyor, Trafik derslerie hakiki Trafik polis memuru gerekli olan trafik işaret ve levhalarıyla ders verip uygulamalı slayt gösterileri ile çocuk henüz ilk okuldayken yolda yolun neresinden yaya olarak yürüyeceğini , karşıdan karşıya ne şekilde geçileceğini kaldırımda nasıl yürüyeceğinin eğitimini alıyor, bizde ise koca koca adamlar daha bunları beceremiyor, bilinçli bir yaya ve sürücü olmak ümidiyle!!!!!!!!!!!!

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    10 sene once Amerika'da yasadigim bi sehirde sehir merkezinde yayalar trafigin tikanmasina yol aciyolar diye yayalara ceza kesmeye basladilardi. $50 ceza almis teyze bagiriyodu televizyonda. Atlamasaydin yola sende olur olmaz. E tabi ezmeyince, ayri bi cesaretleniyo yayalar

Mal gibi olur olmaz yola cikmaya "jaywalk" diyolar burda. Isim bilem vermisler. Turkceye cevirirsek "varsay ki agacam" gibi bisey

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ya sigorta maliyeti Sigortasız trafik tescil olur mu.
    evet doğru söyledin bu hiç aklıma gelmedi,para şirketlere gitse bile belli bir katkı payı devlete gidiyor sigortadan

Motosikleti
    Honda
    Bence sebebi şikayetler ve davalar olabilir... Cok görüyoruz elektrikli ile lüks bi arabaya çarpıp 'Gardaş 50 lira versekde anlasak' diyeni. Devlet bakıyor piyasada cok elektrikli var ee alıyor market, bakkal,tekel ee paket servis. Yok yok hoşuma gitti.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet doğru söyledin bu hiç aklıma gelmedi,para şirketlere gitse bile belli bir katkı payı devlete gidiyor sigortadan
    Yani bence de 2-3 kW'lık elektrikli scooterların ehliyet ruhsat olmadan kullanılması saçmaydı ama şu sigortalar bütün motosikletler için makul seviyeye inmeli. Diğer araçların motosikletlere ve sürücülerine verdiği zararları da motosikletçiler ortak olarak ödüyor. Motosiklet kazalarında motosikletlinin kusurlu çıktığı durumlar için ortalama prim ödemesi 50 lira bile değil. Sigorta ortak bir havuzdur bahanesine inanmak imkansız.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ulan patenle kaykayla bile 30 40 km hızla gidiliyor yakında koşsak eve radar gelecek . Utanıyorum artık şöyle şeyleri gördükçe vatandaş olarak . Bir ülke hep mi vatandaşını sömürür ? Elektrikli bisiklette noter satışı plaka ruhsat vergi nedir ? Nasıl para kazanmak istiyosunuz artık anlamış değilim nefes başına 10 krş para kesecekler yakında . En sonunda olacağı trafikten çekme belgesi çıkartıp plakayı felan söküp kaça kaça kullanmak olucak buna zorluyorlar insanı yoldan çıkaracaklar zorla . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)