Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FSM de HGS İndirimsiz 4.75 yazıyor (Düzelttirin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

HGS Hesabımı ara sıra kontrol ettiğimde FSM Köprüsünden (2.Köprü) her geçişimde indirimsiz rakam 4.75 kuruşun yazdığını farkettim...bildiğiniz üzre FSM de gişeler turnikeler kaldırıldı ve üstten okuma yapmaya başladı uzun zamandır...

bu durumun bizim aleyhimize çalıştığını farkettim...Karayolları Müşteri Hizmetlerini arayıp sorduğumda BİZ BURDAN MANUEL DÜZELTME YAPIYORUZ HESABINIZA İADE EDİYORUZ dediler...

nası yani dedim...FSM deki geçişler hep OGS den yapılmış gibi gözüküyormuş ve bizim arayıp düzelttirmemiz lazımmış..ulan bi işi elinize yüzünüze bulaştırmayın gapcık ağızlılar...

görevli geçişleri tek tek inceleyip 2.25 leri iade etti..yani düzeltme yaptı..

ulan böyle saçmalık olurmu..bi teknolojik detayı bile becremeyen bir düzen ve sistem...muhtemelen çoğunuzun FSM köprüsünden her geçişlerde içerde alacağınız birikmekte...

444 17 88 numarayı arayın ama nadiren yakalarsınız..PTT den kartını alanlar PTT yi aramasın... bu husus da bişey yapamaz unutmayın Karayollarını aramanız gerekiyor...

bakalım kaç tane 2.25 liralarınız iade olacak...mevzuya sadece ben uyanmadım inşallah...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    ügs de hep sıfır yaşasın ügs
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yarın herkes bu müşteri hizmetlerini aayacak ama beklemekten artık illalah edeck namıssız hat düşmüyor en az 10 dakika beklemek garanti..
    bektanist bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    hiç uğraşma hoca kapa plakayı geç.
    senden alınan ücretin bir dayanağı yok.

Motosikleti
    hiç uğraşma hoca kapa plakayı geç.
    senden alınan ücretin bir dayanağı yok.

valla 15 yıldır kapalı plakayla geçiyordum son 1 yıldır his yaptım indirim de gelince helali hoş ettim 2.5 bana ucuz geliyor önceden çok geliyordu...

adil olsun ben öderim aga..millet niye isyan ediyor aşırı kitlediği için Devlet...

tecavüzcüsüne aşık ve onunla evlenen bir ülkeden bahsediyoruz
    bektanist bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla 15 yıldır kapalı plakayla geçiyordum son 1 yıldır his yaptım indirim de gelince helali hoş ettim 2.5 bana ucuz geliyor önceden çok geliyordu...

adil olsun ben öderim aga..millet niye isyan ediyor aşırı kitlediği için Devlet...

tecavüzcüsüne aşık ve onunla evlenen bir ülkeden bahsediyoruz
    1 lira deseler gene vermemek için yol ararım yalan yok. göz göre göre ırzıma geçilmesini hazmedemiyorum. herzamanki gibi dolaylı yoldan itelesinler göz görmeyince fazla korkmuyoruz.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    aga 15 yıldır kaçak göçek geçmişim dütlemişim biraz Dövlet Baba kazansın...

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Abi ben onu Haziran ayında fark ettim.Hemen telefon açtım.Konu ile ilgili dilekçe yazmamı ve ruhsat fotokopisini istediler ve mail atın dediler.Haziran ayından beri4-5 kez mail attım ve kaç kere aradım hala düzeltmediler.1.köprüden geçince hgs okumuyor ve plakadan da düşmüyor.Bende o yüzden sesimi çıkarmıyorum.Pes ettim artık
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ben onu Haziran ayında fark ettim.Hemen telefon açtım.Konu ile ilgili dilekçe yazmamı ve ruhsat fotokopisini istediler ve mail atın dediler.Haziran ayından beri4-5 kez mail attım ve kaç kere aradım hala düzeltmediler.1.köprüden geçince hgs okumuyor ve plakadan da düşmüyor.Bende o yüzden sesimi çıkarmıyorum.Pes ettim artık

mşteri hizmetlerindekki kiş manuel düzeltiyor haci... senide bekletiyor bu işlemleri yaparken..ve hep acemi kişiler var...senle rahat rahat komşu çocuğu gibi garip bir tavır içindeler..iyiniyetli ama profesyonel değiller...

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Sistem kartı okuduğu zaman normal düşüyor, okumadığı zaman 1. sınıf düşüyor, ben denedim.
    yasdal ve mete_han bunu beğendiler.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Ben kartı kaybetmiştim. Plakadan düşüyor. sürekli 4.75 boğaziçi köprüsünde hiç düşmüyor. Aradım geçenlerde son 3 ayı galiba düzeltti. Evveline geçmiş olsun dedi.
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sistem kartı okuduğu zaman normal düşüyor, okumadığı zaman 1. sınıf düşüyor, ben denedim.

peki biz elimizdeki kartı nasıl okutalım 2.köprüde..yani manyetik temas meselesi değil mi olay..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    valla bende arkadaş sayesinde ügs ye devam hgs vardı okadar aradım ruhsat vs mail attım aylar oldu düzeltmediler bende sizmi beni .. Yoksa benmi sizi hesabı yaptım hgs var ama ügs ye devam fsm den en sağ şeridin soluydu ordan geçince hgs olarak alıyordu ama uzun zaman oldu hatırlamıyorum gibi plaka kapa devam aga kendileri kaşındılar bu arada 1 diğeride boğaziçi köprüsü 15 temmuz şehitler köprüsü oldu gerçi o köprüd2nde plaka falan hiç uğraşmıyorum en sağdaki gişeden sağdaki beton sutuna yakın geçiyorum kor noktada kalıyorsun ortaya göre ayarlanmış o kamera hatta solu alıyor sağdan geçince değil plaka beni bile algılamıyor hiç geçmemil gibi devam ediyorum o kadar geçtik ne hgs den düşüm ned2 başka birşey
    mete_han bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    .

arkadaşlar tekrar uyarayım..yine aynı şey oldu..bakınız şimdi 1.köprüde hgs ogs ortak geçişe geçicek..bu yeni sistem FSM köprüsü gibi ayırım yapmıyor..benden yine 3 kere 7 lira geçiş aldı...itiraz ettim...2 ay bekledim..itiraz dediğim düzeltme talebinde bulundum..baktım düzeltme olmadı..BİMER den CUmhurbaşkanlığına Başbakanlığa şikayet başvuruları yaptım..üşenmedim aq..

sonra bana dönüş yapıldı maille bu seferde plakam istendi..ulan ibineler şikayet dilekçemde plaka var..illa bi ipnelik yapcaklar..

yani 3 geçişimden yüzde 50 indirim olması gerekirken bu seferde 2 geöişimden indirim düzeltmesi yaptılar..çıldırıcim..ben üşenmem aga yine şikayet yine kayıt yine düzeltme..6.snıf HGS geçişlerinize dikkat edin..kontrolü e devlet üzerinden yapın..her geçişte 7 yazıyor FSM..sizin arayıp düzelttirmeniz gerekiyor..ulan böyle abgarya bi memleket dah avarmıdır...

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben pazar rivaya gidicem fakat hgs'm yok motoru yeni aldım sizce napayım , plakayı kapasam pazartesi başvuru yapsam sıkıntı olur mu ?

Motosikleti
    kardeş hgsden geçmeye çalış..kaçak geçiş gözükecek ama 10 gn içinde 6.sınıf HGS çıkarırsan sorun olmuyor..yani kapatabilirsin tercih senin ama neden risk alasın..ve geçişler ihlaller çok geç kayıtlarda görülüyor sistem çok yavaş...

6.sınıf biliyosun beyaz bir kart..etiket değil..ruhsatında cüzdanında durması yeter..otomatik düşüyor rahat ol..ama 7 lira olarak geçiyor nedense...arayıp düzelttirme işi saçma...
    Emre Fırat bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Arayıncada düzeltmiyorlarki kaç kere kayıt açtırdım bi nane olmadı

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Ben her gün sürekli 2. köprüden geçiyorum.
    15 günde bir falan arayıp düzelttirmem gerekiyor.

Öncelikle genelde sistemleri kilitli oluyor, kolay kolay bakamıyorlar.
    Ayrıca anladığım kadarı ile bazı müşteri hizmetleri yetkilileri anında düzeltiyor, düzeltebiliyor.
    Bazıları düzeltmiyor ya da düzeltemiyor. Mail atın diyen de oldu, benim adıma kayıt açan da oldu.
    Anında telefon açıkken düzelten de oldu.

Özetle saçma sapan bir sistemleri var, takip etmek gerekiyor.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)