Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ben motosikletime ".........." marka yağı kullanıyorum. çünkü.......

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    boşluk doldurmaca oynayalım mı?

ben motosikletime liqui moly marka yağ kullanıyorum. çünkü daha iyi olduğuna inanıyorum. ma2 sertifikasına sahip bikaç yağ markasından biri olduğunu öğrendim bide.

deneme tahtasının bir videosunda yağ konusuyla ilgili bi konuşmada öğrendiğim kadarıyla
    ma2 sertifikasına sahip olmak başka
    ma2 yi desteklemek başkaymış.
    videoyuda buraya bırakıyorum 9:30 dan sonra bu konuyu söylüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Ben motosikletime "Benzini Shell'den" alıyorum. Kel arkadaşları bu olaydan tenzih ederim ..
    berk_cglr ve Green Arrow bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    yağ markası ve model seçiminde motosikletinizin sahip olduğu motor bloğuna ve çalışma sırasında sürtünmeden dolayı çıkan ısıya göre seçilmelidir, bizlerin bu ısınmayı sağlıklı ölçmemiz biraz zordur, bu yüzden fabrika tüm testleri ve ısı değerlerine göre kullanılması gereken uygun yağı kullanım kitapçıklarında yazmıştır, bizlerin yapacağı belirli aralıklarda yağ değişimi ve kontrolünü yapmak, makineyi yağsız bırakmamak çok daha önemlidir.
    mavzer-i ve erensel bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben motosikletime "....motul......" marka yağı kullanıyorum. çünkü .... çılgınım....

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben motosikletime Shell Advance Ultra 15w-50 kullanıyorum çünkü fiyatı hem tam sentetik olanlar arasında uygundu hem de Ducati tarafından da tavsiye ediliyordu. Şu an fiyatı artmış onu almadım. Kitapçıkta yazan Mondoil marka yağ aldım bakalım değişim zamanı geldiğinde değiştreceğim fark edecek mi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşluk doldurmaca oynayalım mı?

ben motosikletime liqui moly marka yağ kullanıyorum. çünkü daha iyi olduğuna inanıyorum. ma2 sertifikasına sahip bikaç yağ markasından biri olduğunu öğrendim bide.

deneme tahtasının bir videosunda yağ konusuyla ilgili bi konuşmada öğrendiğim kadarıyla
    ma2 sertifikasına sahip olmak başka
    ma2 yi desteklemek başkaymış.
    videoyuda buraya bırakıyorum 9:30 dan sonra bu konuyu söylüyor
    Çok bir istisna olmadıkça ben de Liqui Moly kullanıyorum, tercihen 10W-30 ..
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben motorsikletime motul kullanıyorum çünkü iyi bir yağ olduğuna inanıyorum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Her zaman yaz kış kitapçığında 10w-30 diyor bulursam onu bulamazsam 10w-40 motul 7100 koyuyorum devam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ben de Motul 7100 kullanıyorum ama her yağ siparişimden sonra "acaba çakmasına mı denk geldik?" diye kıllanıyorum.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Senden görüp iki bidon LiquiMoly de ben aldım.

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Motul 7100 kullanıyorum ama her yağ siparişimden sonra "acaba çakmasına mı denk geldik?" diye kıllanıyorum.
    Sahtesini anlamanın bir yolu yok mu bende motoru ilk aldığından beri motul kullanıyorum 21000 km de saat gibi çalışıyor n11 den hep aynı satıcıdan alıyorum

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben motorumda 15/50 Motul 5100 yağ kullanıyorum çünkü Castrol 10/40 Antalya'nın Temmuz-Ağustos sıcağında motor yedirdi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı yawuz58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahtesini anlamanın bir yolu yok mu bende motoru ilk aldığından beri motul kullanıyorum 21000 km de saat gibi çalışıyor n11 den hep aynı satıcıdan alıyorum
    Yağın sahtesini yapabilen kutusunun falan da sahtesini yapabilir. Bilen belki biliyordur ama ben anlayamam hangisi sahte hangisi gerçek. Siz problem yaşamıyorsanız bence devam edin. Ben de memnun kalmışsam bir alışverişten genelde hep o satıcıdan sipariş veririm.
    yawuz58 bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağın sahtesini yapabilen kutusunun falan da sahtesini yapabilir. Bilen belki biliyordur ama ben anlayamam hangisi sahte hangisi gerçek. Siz problem yaşamıyorsanız bence devam edin. Ben de memnun kalmışsam bir alışverişten genelde hep o satıcıdan sipariş veririm.
    Servis ten aldığım motul yağ 68tl toplamda 80 tl para vermişim.Buradaki servise sahte ürün satmayı göze alacak adam olmadığı için içim rahat :D

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sırf merakımdan farklı markalar denemek için son 5 yılda; castrol (birkaç farklı serisi), motul (birkaç farklı serisi) ve adı son zamanlarda pek duyulmayan ama ünlü ipone yağ (birkaç farklı serisi), türkiyede ilk çıktığında liqui moly, eni, son motosikletim r25'te servisin koyduğu açık yamalube yağ ve aklıma şu an gelmeyen birkaç marka daha kullandım.

bütün kullandığım yağlar arasında yemin ederim tek bir fark dahi hissetmedim. belki uzun vadede etkisi vardır ama ben kısa vadede hiçbir etki hissetmedim. hatta servis açık tenedeken yamalube yağ kullandı bakımda. ilk başta pek hoşuma gitmedi ama motorun gidişinde duruşunda bir fark yoktu.

sözün özü zamanında değiştirildiği sürece hiçbir yağ arasında fark yoktur. İş ki siz piste girmeyin. Sokak kullanıcısı için hiçbirinin farkı yok.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırf merakımdan farklı markalar denemek için son 5 yılda; castrol (birkaç farklı serisi), motul (birkaç farklı serisi) ve adı son zamanlarda pek duyulmayan ama ünlü ipone yağ (birkaç farklı serisi), türkiyede ilk çıktığında liqui moly, eni, son motosikletim r25'te servisin koyduğu açık yamalube yağ ve aklıma şu an gelmeyen birkaç marka daha kullandım.

bütün kullandığım yağlar arasında yemin ederim tek bir fark dahi hissetmedim. belki uzun vadede etkisi vardır ama ben kısa vadede hiçbir etki hissetmedim. hatta servis açık tenedeken yamalube yağ kullandı bakımda. ilk başta pek hoşuma gitmedi ama motorun gidişinde duruşunda bir fark yoktu.

sözün özü zamanında değiştirildiği sürece hiçbir yağ arasında fark yoktur. İş ki siz piste girmeyin. Sokak kullanıcısı için hiçbirinin farkı yok.
    Zaten öyle aman aman farklar beklemek de abes olur ama önceki yağımda yaz sıcağında Motul 3000 10w40 kullanmıştım. Hem 10w40 olduğu için çok ısınıyordu ısındığı için ve mineral yağ olduğu için 500-600kmde iyice su gibi olmuştu. Ve yağı boşalttığımda da metal parçacıkları vardı. Kaliteli bir yağlama yapamamıştı kısacası.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Motul kullanıyorum çünki alıştık (motorum ve ben)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün bir baskın videosu gördüm, adamlar merdiven altında castrol yağları doldurup doldurup itelemişler piyasaya.

dikkatli olun.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    ben yasco koydum çünkü o denk geldi...

(birlas satıyor adı da galiba yakup sabancı'dan geliyor)

yawuz58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse
    benim kafamı karıştıran mineral mi tam sentetik yağmı mineral yağlar daha ucuz yada motorun cc sine göre mi seçmek lazım benim piyasada gördüğüm düşük cc lere mineral büyük cc lere sentetik yağ koyuyorlar ne kadar doğru kitapcıkta 10x40 yazıyor ama başka bilgi yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)