Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bajaj jant kırılması bu sefer gerçek.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR650F
    O değil de videoyu çeken arkadaşın ciddi trafik eğitimi alması lazım, hayatı tehlikede resmen...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Dikkat edin mahkeme celbi gelmesin sizede

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla beyler Bajajı benimde pek gözüm tutmuyor ama nasıl ele geçirdiyse piyasaları en yakın en samimi argadaşlarım bile aldı ve bana da artık pulsara geçmemi tembihleyip duruyorlar..dört koldan taarruz var...depo ve sele rahatsız etmeseydi aslında dşünebilirdim..Bajajın yükselişi önlenemez...bırakın jant kırmayı jantsızda satışa sunulsa alınır... yani bundan 5 yıl önce son motoru fazer olan arkadaşımdan tutun son 6-7 yılı cbf150 le geçen gangama gadar pulsar aldı..hatta birine ben gidip Kayalardan alırken eşlik bile ettim...

mesela size Pulsarla ilgili bilmediğiniz bir hikaye anlatayım...

2.nesil yeni kasa dedikleri boyalı Pulsarlar mesela Kanuni fabrikasında boyanmış bunu biliyormuydunuz...

boyanın renklerini kimler seçmiş biliyormusunuz... Bajaj bayi sahipleri..Bajaj Kayalar Motorun sahibi biz renk kartelalarına baktık seçtik dedi... benim 26 yıllık komşum Kayalar Motor ama yeni tanışmak kaynaşmak nasip oldu..Kanuni zamanında selam vermezdik Bajaj Bayisi olunca yollarımız kesişti..

jant olayıda efsane değilmiş harbi doğruymuş...jant kırılmasını anlarım ama bu jant yokolması gibi bişey...

ha ibine Honda ve hibinyo Yamahayı tokatladımı satışlarda..evet..o yüzden Bajaja tam destek..paramız Hinlilere gitsin...bu 4 büyükleri (yamaha Honda Suzukı Kawa) kim tokatlarsa ben eyvallah ederim..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.nesil yeni kasa dedikleri boyalı Pulsarlar mesela Kanuni fabrikasında boyanmış bunu biliyormuydunuz...
    500 lira pahalı sattıkları düz renk Pulsarlar mı Türkiyede boyanmış O zaman 500 lira para istenir tabi, parçaları kırmadan sök, boya, yerine tak baya bi iş.

mtgemlik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar-Rks 150s- Tvs apache rtr 200
    Bende pulsar 150 ns kullanıyorum. Hemen hemen 40-50 km hızla yolun ortasındaki taşın üstünden zıpladık iki kişiydik. Yol çevre yoluydu, o taş oraya nasıl gelir anlamadım. Taş dediğimde büyük nerden baksan 10 kilo gelir kaya diyelim biz ona. Allah'tan hızımız azdı zor toparladım. Tabi hemen sağa çektim. Hiç birşey yoktu. Videoda görürseniz amortisörler o hale geldiğine göre adam hızlı ve sağlam yere çarpmış. Bi yandan bu tür çarpmalarda jantın kırılması daha iyi. Çarpayı biraz daha yumuşatacaktır.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lira pahalı sattıkları düz renk Pulsarlar mı Türkiyede boyanmış O zaman 500 lira para istenir tabi, parçaları kırmadan sök, boya, yerine tak baya bi iş.

evet aynen depodaki Pulsarları alıp boyamışlar... Kayalar Motorun sahibinin yalancısıyım...renkleride kendileri seçmişler...

Türkiş STayla..Kawa yeşili falan hep ondan işte..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Bu arada Pulsar 200 lerin ön amortisörleri alt üst platinlerle beraber 1150 lira. Kaçış manevrasını iyi çalışın arabalara bodoslama girmeyin parçalar pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

evet aynen depodaki Pulsarları alıp boyamışlar... Kayalar Motorun sahibinin yalancısıyım...renkleride kendileri seçmişler...

Türkiş STayla..Kawa yeşili falan hep ondan işte..
    Brezilyada Kolombiyada falan hâla düz renk Pulsar'lar satılıyor. Motor ilk çıktığında tanıtımlarda bordo renk vardı en güzeli, ondan bi getirmediler. Türkiye pazarı düz renk sevmez diye birisi uydurmuş heralde. Bize çinli scooter gibi karışık renkli motorlar geliyo.
    bektanist ve mete_han bunu beğendiler.

Motosikleti
    Brezilya ve Kolombiyada Bajaj mı var ..valla şimdi senden duydum...ki oralarda Honda ve Yamaha Brezilya fabrikaları özellikle gelmiş geçmiş en sğlam Hondaları üretir..şaşırdım...

Motosikleti
    Brezilya ve Kolombiyada Bajaj mı var ..valla şimdi senden duydum...ki oralarda Honda ve Yamaha Brezilya fabrikaları özellikle gelmiş geçmiş en sğlam Hondaları üretir..şaşırdım...
    Var hatta modifiye parça üreten firmalar bile var, Türkiyede hiç görmediğiniz Pulsar modifiye parçaları kolombiyada var.
    mete_han bunu beğendi.

ESKİŞEHİRR :D

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    riskli kullanıyorsun hacı, burdan geçemi dediğin dar yerden çok hızlı çıktın, oradan önüne bir yaya atlayabilirdi ve çarptığında o hızla kesin ölürdü.

dikkatli kullanman lazım biraz daha.

mt-25 arkadaş ayaklık açıldı sandı ama ayaklık açılmayınca düştü sanırım. açık kalmıyor gibi onun yan ayaklığı.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz

Evveliyatında kollarda kılcal çatlamalar var ise,
    2 kişi ile sağlam bir ön fren jantın merkezini durdurmaya çalışıp, tekerin çevresi de karşı kuvvet ile tepki verince sanırım bütün kollar çatırdamış..

Kalıbı hazırlayan mühendis arkadaşların statik hesaplama bilgilerini test etmek gerek.

Motosikleti
    Triumph Trident 660
    Sert bir bariyere destekli şekilde vurunca jant kırılır. İyi marka bir otomobilin jantının fotoğraftaki gibi kırıldığına bizzat şahit oldum.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    benzer başka bir olay. vurma veya çarpışma olayı yok. anayolda ani fren yaptığını jantın kırıldığını söylüyor.

Plz read it.. hi ,this is mohsin Patel I hd bought bajaj RS 200 in two months back. I had major accident with my wife n occurred losses we both r suffering from illness and we both r admitted in Hospital.this all happened due to bajaj company manufacturing fault.this incident is happen on highway I m driving the bike and when I hd press break n then suddenly wheel disk is broken down n whole wheel is removed from Bike nd we fall down.
    I m attaching my bike photos plz watch that photo
    Plz guys be careful with bajaj companies bike
    I want to make aware all d people so plz share it nd giv d information to all ur frnds n relatives nd loving ones ...
    Nd guys dnt buy bajaj companies produ

Motosikleti
    Alıntı zuluman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer başka bir olay. vurma veya çarpışma olayı yok. anayolda ani fren yaptığını jantın kırıldığını söylüyor.
    Nylogrip Zapper lastik de çok iyi fren yapar ya zaten yedik biz onu

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende aynı şeyi düşündüm.Bu lastiklerle nasıl bir yol tutuşu yaptıda kırıldı.Lastikleri daha iyisinle değiştirdiğimizde kırılma faktörü artacak o zaman

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

yamaha

Motosikleti
    royalstar 1300

üste gördüğünüz 600cc bir japon motosikletin bile jantı kırılabiliyor bunun örneklerini diğer modellerde de internetten araştırdığınızda görebilirsiniz
    kaza durumuna göre altta görülen motosiklette de kaza sonucu jantta hiç birşey olmayıp amortisörlerin yamularak kırıldığını görebiliyoruz
    her malzemede olduğu gibi darbe emici özelliklerinide yabana atmamak gerekir
    nasıl kaza yaptığınız nasıl darbe gördünüz gibi hususlara göre malzeme zarar görebilir
    ancak düz yolda giderken jant kırılması olayı pek akla yatkın durmuyor

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bajaj cevabını vermiş zaten. Çatal kırılıp janta girmiş sanırım. Ama hey halükarda ani fren de yapsa bu model abs'li değil mi? Nasıl olacak o fren muhabbeti? Yani olay farklı bana kalırsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)