Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mat siyah kask boya problem

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar her siyah mat kaskın başına gelen problem benim kaskın başınada geldi kaskın boyası macun gibi oldu ve zift gibi ele yapışıyor elde kalıntı bırakıyor sabunlu s'u ile yıkamama rağmen mat kask tecrübesi olan yada varsayım da bulunmayacak tecrübeli motorculardan akıl istiyorum ne yapmalıyım?
    kask termo bir kasktır
    şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar her siyah mat kaskın başına gelen problem benim kaskın başınada geldi kaskın boyası macun gibi oldu ve zift gibi ele yapışıyor elde kalıntı bırakıyor sabunlu s'u ile yıkamama rağmen mat kask tecrübesi olan yada varsayım da bulunmayacak tecrübeli motorculardan akıl istiyorum ne yapmalıyım?
    kask termo bir kasktır
    şimdiden teşekkürler
    kaskın markası ne ? kaç yıllık bir kask? bende mat bir kask var yeni sayılır öyle bir problem olmadı. Yeniden boyayabilirsin belki?

kask agv Longway 5 senelik bir kask mat siyah kasklar belli bir yıl sonra boyaları macun gibi ele yapışır bir duruma geliyor tabi günümüzde üretilenlerde bu sorun oluyor mu bilmiyorum açıkçası kaskı boyamak istemiyorum bu macunumsu halinden kurtulmak istiyorum sıcak su sünger ve sabunla yıkamama rağmen macun kıvamı hiç gitmedi böyle mat kask tecrübesi olan var mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:35 ----------

aklıma bir şey geldi kaska sadece astar atsam ise yarar mi?

Varolan boya yapısını kaybettiyse boyamak işe yaramaz. Boyayacak olsanız bile önce kaskın üzerini kalıntı kalmayacak şekilde temizlemeniz gerekecek.
    O boyayı temizleyecek kimyasalı bulmak zor değil ona bakarsanız.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Erimiş bir boyayı sıcak su ile daha fazla eritirsiniz çözüm değil. Mat sprey atmayı deneyin görünüş aynı kalır, boya ile arasına katman çekmiş olursunuz. Tabi çatlama yapmaz ise

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    bahsettiğin konu sanki boya atması değil de kaskın plastik yapısının artık bozulmaya başladığı anlamına geliyor olabilir... bence kaskını değiştirmelisin ustam... ayrıca kaskı boyamak ya da üzerine etiketler yapıştırmak da kaskın koruyuculuğu açısından iyi bir işlem değil...

evet boyacılara da sordum onlarda çözüm üretemediler galiba boyayıp artçı kaskı yapıp kendim içinde yeni bir kaska para bayılacağım gibi görünüyor

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    5 yıl da uzun bir süre.. Erimiş boyanın bir şekilde sökülmesi lazım bence. Dondurucuda bekletip sonra zımparalamak belki işe yarayabilir.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    1 şişe tinere temizlersin gerek yok zımparaya zaten erimiş boya

tamamen sprey boyanın kalitesi ya da türü, ben eski mat kaskım eskidi diye bir tarafını farklı boya bir tarafına farklı boya yapmıştım 2. yaptıgım boya aynı seninki ele geliyordu ve dökülüyordu çok kötü

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kaskın ömrü 5 sene.
    Demek agv kasklar süresi dolunca kendiliğinden erimeye başlıyor.
    Daha hala kullanmayı mı düşünüyorsun o kaskı?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın ömrü 5 sene.
    Demek agv kasklar süresi dolunca kendiliğinden erimeye başlıyor.
    Daha hala kullanmayı mı düşünüyorsun o kaskı?
    Galiba artçı kaskı olacak öyle görünüyor ama bu boyanın erimesi sadece mat siyah kasklarda olan bir şey diğer renklerde ben hiç duymadım

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kardeş kask artık beni sal diyor en kısa zamanda değiştir

arkadaşlar sorunu çözdüm kaskı tiner ile temizledim ve kasktaki bütün olumsuzluklar gitti yalnız şöyle bir durum oldu kask artık mat değil parlak siyah oldu adamlar normal bildiğimiz siyah kaskın üstüne mat boya atmışlar tiner vurunca boya çözüldü ve kask şimdi yepyeni oldu bu yazım ileride bu problemi yaşayan arkadaşlara umarım bir Yol gösterici olur

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    arkadaşlar sorunu çözdüm kaskı tiner ile temizledim ve kasktaki bütün olumsuzluklar gitti yalnız şöyle bir durum oldu kask artık mat değil parlak siyah oldu adamlar normal bildiğimiz siyah kaskın üstüne mat boya atmışlar tiner vurunca boya çözüldü ve kask şimdi yepyeni oldu bu yazım ileride bu problemi yaşayan arkadaşlara umarım bir Yol gösterici olur
    Bu yazini insallah kimse okumaz. Tiner vrya petrol turevi seyler kask dis yuzeyi ile temas ettirilmemeli. Kaskin dis yuzeyi kompozit bir yapidan oluşur ve bu yapıyı birarada tutan halk dilinde reçine denilen madde, tiner petrol vs ile kolaylikla bozulur. Sonuc olarak kaskin dis yuzeyi darbe icin dayaniksiz hale gelir. Kaskin 5 sene omrunu doldurmus. Gidip yeni bir kask almani oneririm. Dedigini de kimse yapmasin. Bilmediginiz konularda yorum yapmak insan hayatini olumsuz etkileyebilir. Umarım yardimci olmustur bu yazim. Bu arada o zift gibi eline yapisan sen fiber yada polikarbon yapıyı cam elyafini bir tutan yapistirici madden. O kask suan cok tehlikeli

5 sene sözüne lafım yok ama o yapışkan dediğiniz madde (reçine) benim kaskımda zaten yok benim kaskım termoplastik daha basit bir ifade ile bildiğimiz plastik bu kaskların üretiminde reçine kullanılmaz plastik kalıp makinesi kullanılır yinede uyarınız için sağolun

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    5 sene sözüne lafım yok ama o yapışkan dediğiniz madde (reçine) benim kaskımda zaten yok benim kaskım termoplastik daha basit bir ifade ile bildiğimiz plastik bu kaskların üretiminde reçine kullanılmaz plastik kalıp makinesi kullanılır yinede uyarınız için sağolun
    Termoplastik olduğunu bilmiyordum. Dediginiz gibi enjeksiyon makinesiyle basılıyor onlar. Fakat dedigim sey polikarbon ve fiberler icin geçerli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)