Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor icin kulube tarzi garaj

Motovento
    REKLAM ALANI
    kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Iyi akşamlar
    Sitede kapali otopark olmadigi ve disarda motoru birakamadigim için kulube tarzı bir yer yaptirmak istiyorum. Komsumuz da bana ortak olacak onda cross kawasaki bende honda cbr var. 2 tane motorun rahat sigabilecegi esyalarimizi koyabilecegimiz bi kulube isine girisecegiz. Duvarları tuğla yada briket olacak ve bir tane demir kapi yaptiricaz. Asagi yukari maaliyeti ne olur. Yada alternatif ne dusunebiliriz. Gerçekten cok onemli bu konu benim icin cunku biktim motoru baska yere bırakıp otobusle eve donmekten!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

3 boy 40x60 profil dişini Betopan kaplatın üstünde çatı formu verin ve ucuz olsun diye OSB +naylon kaplayin kapısı, Menteşesi kilidi toplam malzeme 350-400 +iscilik.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Fiyati bekledigimden ucuz soylediniz ama uzun ömürlü yada saglikli olurmu. Cunku ben briket ormeyi düşünüyordum 3 cehpe olacak binaya yaslanacak bide demir kapi

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 boy profil yani 18 mt 3x40x60mm demir profil ve betopan ile işini görürsün diyor. Kapı, menteşe vs toplam 350-400 lira tutar diye tahmin yapmış arkadaşımız.

Bence de gayet mantıklı duruyor.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    kaça kaç ölçülerde bir kulübe düşünüyorsunuz, açıkta temel ve kolon olmayan sadece tuğla ve biriketten yapılan pek sağlam olmaz,,ben kendim memlekette 30x30 köşebent ve 1.5 mm sacdan 4 metreye 110 cm bir kulübe yaptım 2 metre yükseklikte,,4 metrelik kısmın bir tarafını binaya yapıştırıp ön tarafa birde kapı yaptım elektrik kaynağı ile kaynak yaparak her tarafı birleştirdim,tüm masrafı bana 1500 liraya falan maloldu,,kulübeyi ben yaptığım için işçilik hariç,,ama çok sağlam oldu,tavanı galveniz ondilinle kapladım

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Maalesef bu dusunduklerimi yapamayacagim site icinde briket kullanmak inşaat yapmak icin ruhsat gerekiyormuş. Ayrıca izin de cikmadi anlaşılan. Koyacam sokağa çalsinlar napayim

Motosikleti
    RS 200
    http://www.motokabin.com/

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önce ne büyüklükte bir yere ihtiyacın olacağını tasarla sonra bir demirciye 5x5 demirlerden iskeletini yaptır. Dış tarafı trapez saçla kendin vida yardımı ile kapla. Kapı kısmını daraba yaptırabilirsin. İç kısma motosiklet dışında bir çok araç gereç yerleştirebilirsin. Duvar işine girince bir sürü ustayla muhatap olacaksın. Bu pratik çözüm.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim yerim olsa gidip bundan alacam, bir tane de barınaktan gariban çomar sokacam ikisini de bunun içine ohh mis hem onun hayatı kurtulacak hem motorun

kefkes ve basketci_m bunu beğendiler.

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Tugla orme kismina izin vermemeleri cok normal cok zahmetli ve yikimi pis is en sagliklisi profilden yapmak motor gecmeyecegi sekilde aralik birakirsin en azindan profil maliyetini dusurur bi nevi kafes gibi dusun yanlar ve catiyida onduline ile yapatirsin tertemiz olur ayrica demir kapiyi profile kaynattigin zaman daha saglam olur kapiyi bile profilden yaptirabilirsin daha uygun olur.. Ama benim bahce tarzi biyerim olsa bunlarla hic ugrasmam kucuklerden hurda bi kamyonet kasasi alir koyarim guzelce boyarim kapisida catisida var mis gibi icine kilit duzenegi bile yaparsin
    polemos bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    hurdacılarda çıkma balkon demirleri yada merdiven korkulukları oluyor profil. hurdacı diyip malzemeyi küçümsemeyin. son zamanlarda küpeşte ile balkon demirlerini değiştirdikleri için sağlam iş yapacak olan profiller hurdacıya çıkıyor. gidip sıfır boy demir alacağınıza hurdacıya gidip malzemeleri ordan temin edebilirsiniz yarı fiyatına üstüne bide anti pas boya yaptınızmı hem ömrü uzun olur hemde görüntüsü. maliyeti düşürmek için böyle bir fikir verebilirim size inş. gönlünüze göre olur garaj.

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Fikirler icin sağolun. Sanirim profilden yapıcaz tuğla isi cidden maliyetli ve pis iş. Sanayide tanidik cok bulucaz bir şekilde. Fikirler oneriler icin ayri ayri teşekkür ediyorum abilerim sagolasiniz

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    350-400 + işçilik ucuz geldi ise, yani siz daha fazlasını gözden çıkardıysanız uğraşmayın, kasko yaptırın.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Goruntu kirliligi , isgal edecegi yer ve sonrasingelebilecek sikayetler vs.. goz.onune alip iyi bir branda ve alarm ile devam edin derim.. en kotu branda ve birkac esya icin kucuk bir kilitli dolap koyabilirsiniz.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Dikdörtgen bir profil kestir bir ucuna kapı yaptır, yanlara oluklu renkli pvc al kendin akıllı vida ile vidala profile. Bitti bu kadar Pvc ışığı geçirdiği için aydınlatma probleminde olmaz içeriyi. Max maliyet 300 falan. Oluklu pvcnin en iyisinin boyu 15-20 TL zaten 5 boy falan alırsın.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    350-400 + işçilik ucuz geldi ise, yani siz daha fazlasını gözden çıkardıysanız uğraşmayın, kasko yaptırın.
    geçen haziran ayında kasko olayını araştırdım. ewet kasko yapıyorlar ancak çalınmayı karşılamıyorlar. karşılayanlar da var ancak çalınan motorun kapalı yerde kilit altından çalınması lazım mış ki kasko karşılasınmış. öyle kapalı yer bulduktan sonra zaten kasko yaptırmam :D :D :D
    I live my dream life.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=MoRFy;4040900]geçen haziran ayında kasko olayını araştırdım. ewet kasko yapıyorlar ancak çalınmayı karşılamıyorlar. karşılayanlar da var ancak çalınan motorun kapalı yerde kilit altından çalınması lazım mış ki kasko karşılasınmış. öyle kapalı yer bulduktan sonra zaten kasko yaptırmam :D :D :D[/QUOTE

Acentasına ve primine göre değişir, öyle acentalar var ki, anahtar üzerindeyken çalınsa bile karşılar, önemli olan uygun fiyatı alabilmek. Mesela bana sigortacım, 1.150 tl gibi bir fiyat vermişti, benim yerim güvenli olduğu için yaptırmadım, ama motoru yenilesem düşünürüm.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    açtığım konuara bak bi basit garaj bulabilirisn orada yapımını

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Başınıza iş almamaya dikkat ediniz çünkü siz tek katlı da olsa bir şey yapacaksınız site buna karşı gelirse yıktırır olan sizin paranıza olur ve ya oldu da bir şey demediler sağlam temel ile yaptırmazsanız o yıkılır olan motosiklete olur.

Bence basit çözüm bulunuz kapalı motosiklet garajlarına bakınız

cemtover ve GezeGeze bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)