Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kazaya Ramak Kala

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Merhaba arkadaşlar. Sabah başımdan geçen bir olayı sizinle paylaşmak istedim. Emniyet şeridinden giderken, sinyal vermeden ve aynaya bakmadan emniyet şeridine atlayan bir araç beni çok zor durumda bıraktı. Sağ tarafımda düşük banket vardı, oraya da düşebilirdim. Sonuç olarak ucuz atlattım ve tepkimi gösterdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    emniyet şeridi bizim için hazırlanmış redline yapılacak top speed deneyekcek yer değil

yani kısacası hızlısın ikisinizde suçlusunuz
    MotorKafa, oxus, orhanay06 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emniyet şeridi bizim için hazırlanmış redline yapılacak top speed deneyekcek yer değil

yani kısacası hızlısın ikisinizde suçlusunuz
    Suçlu aramıyorum zaten, şerit geçişlerinde en azından ayna kontrolü olması gerekiyor. Paylaşmamın amacı ise; hepimiz emniyet şeridine giriyoruz, böyle olaylarla karşılaşabileceğimiz.
    YERUÇAĞI ve orhanay06 bunu beğendiler.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Giderken bu sürücüleri hesaba katmak lazım hocam. Maalesef sağa sola bakmadan çıkıveriyorlar. Hatta bazıları gördüğü halde çıkıyor.
    pitho bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125 R
    mükaşa etmene hiç gerek yokmuş, sonuçta senin de hatan var. ama bi taraftan da iyidir münakaşa edip korkutmak. bi dahaki sefere dikkat etsin diye gavat
    pitho ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Biraz hızlısınız sanki...
    mombohunter bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı nazar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz hızlısınız sanki...
    Evet 75 km/h ile gidiyorum.

Bir gün bu atarlı, hızlı çocukların biri çok fena dayak yiyecek.
    Mstkdrglu, IRau, Zippo's ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam alttan almis gormedim demis, daha ne uzatiyon ustune cikmaya calisiyorsun ya tam bir comar vakasi
    Mstkdrglu, MotorKafa, snappy x ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    kamera çekiyor diye mi atarlandın bu kadar ? şükredip yola devam etmeli. 2 taraf da hatalı.

Motosikleti
    Şu anlık yok
    Bence fazla uzatmışsınız konuyu . "Bayan olmasaydı gösterirdim" lafını yakıştıramadım .
    Debugger bunu beğendi.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Emniyet şeritinde motosiklet solluyorsun bide adama suç buluyorsun olmayacak şey cidden şaka gibi :D Adamda hadi suçluda çoğu sizde hem hızlısınız hemde o daracık yerde sollama yapıyorsunuz
    Debugger bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Canım motordaşım, hızlısın, yerler ıslak, adam seni yağıştan buhardan aynadan göremeybilir. Daha fazla dikkat etmelisin..

Geçmiş olsun
    Salurbey ve pitho bunu beğendiler.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı Merdo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam alttan almis gormedim demis, daha ne uzatiyon ustune cikmaya calisiyorsun ya tam bir comar vakasi
    Adam'ın ne alttan alması ne "görmedim" demesi hata yaptığının ve bu hatanın birilerinin canına, malına malolabileceğinin farkına vardığını göstermez. Ayrıca arkadaş uzatmamış. Biraz hafiften atar yapmış ki bence bu davranışı "farkındalık yaratmak" için tam kararında.

İplemeyip durmasa ve o aracı durdurmasa, içindeki eleman belkide ne yaptığının farkında bile olmayacaktı. Şimdi farkında. Tekrar aynı şeyi yapar mı bilemeyiz ama arkadaşımızın verdiği tepkiden sonra yapmama ihtimali bence daha yüksek.

Tebrikler "pitho"

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Oha yorumlara bak.! Siz arabacıdan yanamısınız? Motorcudan yana mı?
    pitho ve Erhan Tosun bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suçlu aramıyorum zaten, şerit geçişlerinde en azından ayna kontrolü olması gerekiyor. Paylaşmamın amacı ise; hepimiz emniyet şeridine giriyoruz, böyle olaylarla karşılaşabileceğimiz.
    Ben 6 yildir motosiklet kullaniyorum evet abartisiz soyluyorum 1 kez bile emniyet seridinden gecmedim.
    Yerler islak,emniyet seridinde gidiyosun,hizin yuksek motosiklet solluyosun.Ki oyle bi trafikte net o olmasa 100 mt sonra baska biri atlardi emniyet seridine.Kacinilmaz bu.ikinizde esit hatalisiniz.Kameranin verdigi gaza gelip diklenmissin.Ben izlerken sana fena uyuz oldum acik soyluyorum.
    polo34, rx3 ve Debugger bunu beğendiler.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabanın içindeki arkadaşın yerinde olacağım kız arkadaşımın yanında bana böle laga luga yapacak aahh ahhh ....

Madem canın bu kadar değerli bu kadar korkuyorsun neden emniyet şeridinde o hızda gidiyorsun? İnsan gibi kurallara uy efendi efendi yolunda git. Can taşıyorum ben! SEN ÖNCE KENDİ CANINA SAHİP ÇIK sonra senin canını tehlikeye atanlara vikviklersin...

Bu motosiklet kullananların %90 ı dengesiz ve hatalı...
    Debugger bunu beğendi.

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha dikkatli gitmek gerekiyor.

Motosikleti
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam'ın ne alttan alması ne "görmedim" demesi hata yaptığının ve bu hatanın birilerinin canına, malına malolabileceğinin farkına vardığını göstermez. Ayrıca arkadaş uzatmamış. Biraz hafiften atar yapmış ki bence bu davranışı "farkındalık yaratmak" için tam kararında.

İplemeyip durmasa ve o aracı durdurmasa, içindeki eleman belkide ne yaptığının farkında bile olmayacaktı. Şimdi farkında. Tekrar aynı şeyi yapar mı bilemeyiz ama arkadaşımızın verdiği tepkiden sonra yapmama ihtimali bence daha yüksek.

Tebrikler "pitho"

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:44 ----------

Oha yorumlara bak.! Siz arabacıdan yanamısınız? Motorcudan yana mı?
    Tam olarak söylemek istediğimi yazmışsınız sağolun. Şöyle bir durum var. Ben hızlıyım, orası geniş bir emniyet şeridi, motoru solladığımda yola girmedim hala emniyet şeridindeydim ve bir sonraki şerit değişiminde en azından aynaya bakması gerektiğini anlatmak için biraz konuştum. Hakaret etmedim, küfür etmedim. Yukarda yorum yapan elit kesim motorcu! arkadaşlar kaza atlattıklarında gidip araç söförlerini tebrik ediyorlardır herhalde. Yada kullanıcı adının altına kullandığı motosikleti değil de ezdiği motosikletin markasını yazmışlardır. Ben başımdan geçen bir olayı, böyle olaylarla karşı karşıya kalma durumumuzun olabileceği için paylaştım. Belki bir iki kişi benim yaptığım hatadan ders çıkarır diye paylaştım. Ve gördüm ki foruma farklı sebeplerle giren şaklabanlar artmış !!!

Motosikleti
    XRUNNER
    Korna çalıp elini kaldırdın ve gördü seni.Üstelik sen de emniyettesin.
    Durup yanına gidip ac camı,yanında kız olmasaydı falan gereksiz.
    Günün birinde bir manyaga catarsın,namluyu gosterir sana.
    Mstkdrglu ve Malebranche bunu beğendiler.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    İstanbul trafiğinde hemen hemen her motorcunun sürekli başına gelen sıradan bir olay bu. Senin tepkin biraz abartılı olmuş. Dua et falan filanlar...
    Bence sen de dua et adamına çatmamışsın. Yol vermedi diye adamın üzerine bir şarjör mermi boşaltılıyor bu ülkede.
    onurkcbs ve Debugger bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)