Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet tavsiyesi lazım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlar selamlar , aracımı değişince kalan paramı harcamamak için çinli bir scooter almıştım 150cc o gün bugün kullanıyorum herşeyi ile uğraşıyorum yapıyorum ediyorum , 2 teker hevesi sardı aldı başını gitti bende arabaya binmez oldum diyebilirim soğuk havada bile. Şimdi motorumu değiştirmek istiyorum henüz senesi dolmadı sigortadan indirim alamıycam mart ayını beklemezsem yada belki beklerim çok bişeyde kalmadı. Öncelikle amacım maksat şehir içi trafiğinden kurtulmak , uzun yolu çok önemli değil mesafe uzak oldumu arabayla çıkıyorum evden ama gel gelelim şöyle tatilimde kız arkadaşımla eşyalarımızı koyup 2 günde olsa bir kamp vs yapma gibi bolca niyetlerimiz var. Bu kamp işini istanbul içi şile , riva vs olarak yapıyoruz bol bol ama yazın arabayla yolculuk malum sıkıcı oluyor trafikten. Aklımda viteslimi scootermi tam kararlaştıramadım ama yapıcağım işe bakılırsa scooter olucak. Max hızı önemli değil 100 110 km zorlanmadan rahat gidebilsin zaten tapagaz giden biri değilim . Eniştemde sym joyride evo 200i var 18bin kmde felan çok hoşuma gidiyor tam ihtiyaçlarıma cevap veriyor gibi , hatta 7 bine bana bırakacağınıda söyledi ama ne zaman satacağı belli değil haziranı bulur gibi . Diğer yandan sym gts evo 250i bakıyorum oda çok güzel , joymax evo 250i onlarda çok hoşuma gidiyor . Başka bunlara yakın neler önerirsiniz ?
    Geçen honda bayine gittik pcx hoşumuza gitti ama bana çokda cazip gelmedi 150cc motor 9 bin küsürdü , cbr 250r baktım 14 küsürdü o çok hoşuma gitti ama o kadar para vermeyi düşünmüyorum . 7 bin tl civarında motor bakmak istiyorum gündelik kısa mesafe işe git gel ve tatillerde gezilerim olacak şekilde gerektiğinde istanbuldan bir tekirdağ yapabileyim . 7 bin tl bütçenin içinde kendi motorum yok tabi , onu saymıyorum zaten 2 - 2.5 milyar eder etmez piyasası zaten çok extrem değil , onu 2 bin desem en kötü 9 milyar olur bütçe , birde araçtan ses sistemini indirip satarsam 1500 civarı o zaman elimde nakit 10.500 civarı para olur ama o kadar şeye gerek varmı onuda bilmiyorum kredi kartı ile felan alışveriş yapmak istemiyorum sizler daha iyi bilirsiniz tecrübe olarak çoğu kişinin fazla burda Böyle temiz paşa paşa binebileyim borç harç etmeden alayım , yakıt durumu çok önemli değil aynı şekilde yedek parça fiyatlarıda çok uçuk olmadığı sürece sorun olmaz benim açımdan . Artçı konforu ve süspansiyonların yumuşak olması , bagaj hacminin fazla olması önemli.

Yok derseniz scooter ile uğraşma al vitesli cbr 250r , yamaha r25 gibi tavsiyelerinizede açığım fakat r25 ederi gözümde 11 12 bin , Sıfırı 15 civarı olan motora çok para istiyorlar ikinci eline malesef :/ Bu arada unutmadan kaskları değişeceğim yani baştan aşşağı ekipman lazım olucak kız arkadaşımla bana . 2 adet mont , 2 tane kask , 2 takım eldiven , 2 takım dizlik vs vs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Söylediğin işlere tura,kampa gidebilecek motor o fiyata pulsar olur herhalde vitesli olarak,scooter olarak burgmanların 200lüğüne bakabilirsiniz

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediğin işlere tura,kampa gidebilecek motor o fiyata pulsar olur herhalde vitesli olarak,scooter olarak burgmanların 200lüğüne bakabilirsiniz
    Turlara derken benim o kadar vaktim yok malesef hani daha çok işe git gel olucak , ama şöyle mesela sıcak bir akşam hafta içi saat 6da işten çıkmışım kız arkadaşımı alıp hazırlanıp işte eyüpten karşıya rivaya gidip kalıcam ertesi günü tatilim diyelim , ertesi gün akşam üzeride dönücez gibi kısa süreli . Bu arabayla pek mümkün değil 6 da çıksam iş çıkış saati 10da anca 40 km yolu gitmiş olurum

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Baboş, gönül isterdiki al bi cross bak keyfine diyebileyim ama yenge felan yorar acımaz, çapır alsana çapır sakin sakin oh mis, 7bin civarlarında mis gini chopper lar var

Motosikleti
    Abim cevabin icin tesekkur ederim copper tarzi bakmiyorum hic yas daha genc 24 gece aklima cbr 250r geldi valla niye bilmiyorumda bi 10 civarina bulunuyorda meret :/

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Sözün bittiği yer. Budur.

Motorcanavar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha r25'i bende öneririm. Araştırıyorum almayı düşünüyorum.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Mt 25 yada kawasaki z250sl bakabilirsin.

Motosikleti
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim , bugun 2 el motor satan büyük bir bayiye gittim kağıthanede , kendi motorumuda takasa alabilceklerini söylediler ama ben şuan henüz elimdekini motor almadan satmak istemiyorum , hatta belki satmayabilirimde . Her çeşit motor vardı , scooterlara çok baktık babamla , bir motoru çok güzelli piaggio 250 cc 2015 model 12 binde. 11.500 felan istiyorlardı tamamını nakit verdiğimde son fiyatı istedim 10 bine kadar düşüyorlar. Çok hoş motor ama büyüktü , benim motorla girdiğim aralara giremem kolay kolay gibi .
    Cbr 250r mevcuttu oturdum bindim boyumada yetiyor boyum uzunda değil 171cm felan fakat bacak boyum kısa , ama kendi motorumdan daha iyi yetiyor ayaklarım diyebilirim . Öne doğru çok yatmayada gerek yok hoşuma gitti . Onunda fiyatı yüksek geldi 13 milyar istiyor motor 2013 model 25 binde , zaten 2016 model sıfırı 14.500 lira . . . Her motora baktım scooter'da viteslide fakat gönlüm cbr 250r kaymadı değil çok kararsızlaştım bugun. Ya güzel bir scooter alıp güzel gezmelere gidip keyf yapıcam yada vitesli alıp cilesini çekicem Bu arada yaşım 24 , babamla arkadaş gibiyiz hep birlikte gideriz gezmeye , gece 2 3'te kokoreç , midye yemeye çıkarız nargile çay yapmaya gideriz felan hep birlikte takılırız öyle takıldığım çok arkadaşım yok , artçı olarak babam çok rahat edemez gibime geldi cbr 250'de

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)