Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kararsızlık Üstüne Kararsızlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dio
    Arkadaşlar selamlar, birkaç ay içinde ilk motorumu alacağım ama kararsızlık silsilesi içerisinde kayboldum. Size aklımdakileri madde madde yazayım, cevaplamak isterseniz fikirlerinizi bekliyorum.

1) SuperSport ve Cruiser arasında çok ikilemdeyim. Bi tarafım genç işi racing, daha havalı, motor tekniğini daha iyi öğrenirsin diyor. Diğer tarafım al cruiserini yayıla yayıla gez diyor. Sonra diğer tarafım tekrar devreye giriyor ve ekipmanlarla motor uyumlu olmaz, ekipmansız da kullanamazsın diyor. Kararsız kaldım bu konuda. Tabi ki kendi zevkimi benden başkası bilemez ama en azından fikir belirtirseniz aklımdaki soru işaretlerine katkınız olur.

2) Motorun sessiz olması önemli mahalle sakinleri için, ben sonradan egzoz taktırsam her sabah küfür yer miyim ya da bunu otomatik veya hızlıca açıp kapatabileceğim bir sistem var mı? Neden önemli çünkü cruiser motoru biraz da sesi için istiyorum.

3)7bin tl gibi bir bütçem var. Yaşım 22, ilk motorum. Trafik sigortası ekipman vs. her şey içinde olacak bu paranın. yani motora 4-4.5 kağıt kalacak. Bu fiyat aralığında süpersport model bulabilir miyim? Lütfen cbf, ybr demeyin. şekil itibariyle hiç hoşuma gitmeyen modeller. Bu fiyat aralığında alınabilecek 2.el genel anlamda sıkıntısız makineler nelerdir?

Kendimi anlatabilmişimdir umarım. yardımcı olan, olacak herkese teşekkür ederim.
    tekeriniz düz bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ehliyet ve tecrübe durumları nasıl?

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet ve tecrübe durumları nasıl?
    tecrübem yok, ilk motorum olacak inşallah. aralığın 2. haftası direksiyon sınavına girip alacağım ehliyeti de nasipse. yani birkaç ay dediğim ocak ayı içerisinde alacağım motoru muhtemelen. kış fiyatlarından da yararlanabilirim diye düşünüyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    çapır motorlar daha gürültülü çalışır. ss makine al ve susturucusu olmayan eksoz kullanma olsun bitsin. performans ve hafiflik olarak megelli var ama o fiyata bulamazsın, biraz daha pahalıdır ama işin kötü yanı çok arıza veriyor falan diyorlar. 0-100 hızlanması 7,5 saniye olduğunu görmüştüm youtube'de.

bende tvs apache var. başlangıç için bir bakmanı öneririm. şekil motordur ve her zaman müşterisi çıkar rahat ol.

4500 liraya çok güzel ve temiz apache bulabilirsin.

hatta profilime gir albümümde benim apache'nin 5 tane resmi var. 3250 tl ye aldım ve 180cc yaptım. satmayı düşünmüyorum ama merak edersen bu 2012 model sarı apache.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çapır motorlar daha gürültülü çalışır. ss makine al ve susturucusu olmayan eksoz kullanma olsun bitsin. performans ve hafiflik olarak megelli var ama o fiyata bulamazsın, biraz daha pahalıdır ama işin kötü yanı çok arıza veriyor falan diyorlar. 0-100 hızlanması 7,5 saniye olduğunu görmüştüm youtube'de.

bende tvs apache var. başlangıç için bir bakmanı öneririm. şekil motordur ve her zaman müşterisi çıkar rahat ol.

4500 liraya çok güzel ve temiz apache bulabilirsin.

hatta profilime gir albümümde benim apache'nin 5 tane resmi var. 3250 tl ye aldım ve 180cc yaptım. satmayı düşünmüyorum ama merak edersen bu 2012 model sarı apache.
    evet bu modelleri de araştırmıştım fakat fiyat olarak biraz yüksek gelmişti sahibinden'de. parça sıkıntısı falan okumuştum. siz öyle bir durumla karşılaştınız mı parça bulamadığınız vs. oldu mu? Ankara'da yaşıyorum burada parça sıkıntısı yaşamam diye düşünüyorum. öneriyorsanız yakın takibe alayım bu motoru da.. 180 cc için yazılım mı atılıyor onu nasıl yaptırdınız? henüz öyle bi düşüncem yok acemi olduğum için ama fikir almak istedim..

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı bfkartal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu modelleri de araştırmıştım fakat fiyat olarak biraz yüksek gelmişti sahibinden'de. parça sıkıntısı falan okumuştum. siz öyle bir durumla karşılaştınız mı parça bulamadığınız vs. oldu mu? Ankara'da yaşıyorum burada parça sıkıntısı yaşamam diye düşünüyorum. öneriyorsanız yakın takibe alayım bu motoru da.. 180 cc için yazılım mı atılıyor onu nasıl yaptırdınız? henüz öyle bi düşüncem yok acemi olduğum için ama fikir almak istedim..
    yazılım değil silindir piston atıyorlar :D

sağlam motordur, sıfır mondial 125mh drift parasına ikinci el Tvs Apache rtr150 aldım ve memnunum. bunlar basit 150cc commuter makineler. parça olarak birbirlerine yakınlar. Ankara'da durum nasıldır bilmem ama buralarda debriyaj balatasından silindir pistonuna kadar her yerde bulabiliyorum.

ybr ile ön zincir dişliler uyuyor belki arka zincir dişliside uyar. parça olarak dediğim gibi cbf150 bujisi oluyor ama ben yinede orjinal çift tırnaklı bujisinden aldım.

hava filtresi, yağ fitresi, ön-arka fren balataları, debriyaj balataları, zincir, lastikler, standart bakım gerektiren ve değişmesi gereken malzemeler bunlar.

ankarada servisi varmı bakmadım listeye.

edit: kullanışlılık açısından diğer commuter modellerden daha iyi. acemiler için birebir. vitesteyken el marşı basmıyor, debriyaj sıksan bile. sele tek bir pimi çekmen ile çıkıyor. 2 adet trip metre var. 0-60 hızlanmasını kaç saniyede yaptığını ölçüyor. pek işe yaramasada yaptığın son hızı gösteriyor.

16 litre dev benzin deposu var. az yakar cbf150 ve ybr ye göre. fiyatı onlarla aynı aşşa yukarı ama daha yakışıklı.

bu arada unutmadan söyleyeyim biraz titreşim var ama yeni kullanıcı bunu dert etmez çünkü anlamaz motordan ben 8 ay olcak memnunum.

Motosikleti
    Honda Dio
    yazılım değil silindir piston atıyorlar :D

sağlam motordur, sıfır mondial 125mh drift parasına ikinci el Tvs Apache rtr150 aldım ve memnunum. bunlar basit 150cc commuter makineler. parça olarak birbirlerine yakınlar. Ankara'da durum nasıldır bilmem ama buralarda debriyaj balatasından silindir pistonuna kadar her yerde bulabiliyorum.

ybr ile ön zincir dişliler uyuyor belki arka zincir dişliside uyar. parça olarak dediğim gibi cbf150 bujisi oluyor ama ben yinede orjinal çift tırnaklı bujisinden aldım.

hava filtresi, yağ fitresi, ön-arka fren balataları, debriyaj balataları, zincir, lastikler, standart bakım gerektiren ve değişmesi gereken malzemeler bunlar.

ankarada servisi varmı bakmadım listeye.
    bir an araba motoru gibi düşündüm :D

şimdi baktım ankara'da 1 tane servis gözüküyor. genel olarak parça bulunuyor demişler ve 0 fiyatı bile 5.600 civarı.yani oldukça uygun. peki başlangıç motoru olarak alınabilecek bir motor mu tavsiye ediyor musun tecrübesiz birisine dostum?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600

şimdi baktım ankara'da 1 tane servis gözüküyor. genel olarak parça bulunuyor demişler ve 0 fiyatı bile 5.600 civarı.yani oldukça uygun. peki başlangıç motoru olarak alınabilecek bir motor mu tavsiye ediyor musun tecrübesiz birisine dostum?
    bu benim ilk vitesli motorum ve 9 gün sonra 8 ay olacak. hiç kaza yapmadım. başlangıç için 150cc önerilir. ben öneriyorum ama bir kaç kişinin daha beni desteklemesi beni rahatlatırdı :D millet nerdesiniz.

çok sağlam ve seni üzmez, masraf çıkarmaz. 52 bini geçti benim makine ve keyfii silindir piston atma dışında masrafı olmadı.

Motosikleti
    Honda Dio
    bu benim ilk vitesli motorum ve 9 gün sonra 8 ay olacak. hiç kaza yapmadım. başlangıç için 150cc önerilir. ben öneriyorum ama bir kaç kişinin daha beni desteklemesi beni rahatlatırdı :D millet nerdesiniz.

çok sağlam ve seni üzmez, masraf çıkarmaz. 52 bini geçti benim makine ve keyfii silindir piston atma dışında masrafı olmadı.
    bu söylediğinden sonra güvenim tamamlandı zaten :D ben al-sat yapmayı düşünmem pek alayım satarken kar etmişim zarar etmişim önemli değil, sonuç olarak kullanımdan keyif almam önemli. bir de tamamen bilgisizlikten bişey sormak istiyorum :D neden motorlarda sadece siyah bagaj var. neden kimse motoruna uygun renkler talep etmiyor?

Motosikleti
    RS 200
    Beyler bişi sorucam motoru almadan sigortadan fiyat öğrenebilirmiyiz

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bu söylediğinden sonra güvenim tamamlandı zaten :D ben al-sat yapmayı düşünmem pek alayım satarken kar etmişim zarar etmişim önemli değil, sonuç olarak kullanımdan keyif almam önemli. bir de tamamen bilgisizlikten bişey sormak istiyorum :D neden motorlarda sadece siyah bagaj var. neden kimse motoruna uygun renkler talep etmiyor?
    mondial RX3-i evo nun sepeti siyah değil. benim sepetinde bir kısmı kırmızı ve diğer kısımları siyah. bu iki renk iyi, gerçi sepet takmanı kesinlikle önermem.

acayip denge bozuyor. hatta sadece orta ayak korumalığı tak derim. ön kafa korumalığı da takabilirsin ama bende hiç koruma demiri yok şu anda, söktüm hepsini.

bu arada şu verdiğim linke bakmanı öneririm. 2015 model 4 bin lira yazmış apache. bakmadım ama temiz diyor adam. bu vereceğim link apache kullanıcılarının bulunduğu forum sayfası, meraklarını burdan giderip istediğin kadar soru sorabilirsin.

Tvs Apachi rtr150 kullanıcı yorumlar

Motosikleti
    VFR CT
    arkadaşta apache 180 var titreşimden aynaları gözükmüyor ama tasarımı felan güzel

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K

Araba motoruyla karıştırdım derken

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Arkadaşlar selamlar, birkaç ay içinde ilk motorumu alacağım ama kararsızlık silsilesi içerisinde kayboldum. Size aklımdakileri madde madde yazayım, cevaplamak isterseniz fikirlerinizi bekliyorum.

1) SuperSport ve Cruiser arasında çok ikilemdeyim. Bi tarafım genç işi racing, daha havalı, motor tekniğini daha iyi öğrenirsin diyor. Diğer tarafım al cruiserini yayıla yayıla gez diyor. Sonra diğer tarafım tekrar devreye giriyor ve ekipmanlarla motor uyumlu olmaz, ekipmansız da kullanamazsın diyor. Kararsız kaldım bu konuda. Tabi ki kendi zevkimi benden başkası bilemez ama en azından fikir belirtirseniz aklımdaki soru işaretlerine katkınız olur.

2) Motorun sessiz olması önemli mahalle sakinleri için, ben sonradan egzoz taktırsam her sabah küfür yer miyim ya da bunu otomatik veya hızlıca açıp kapatabileceğim bir sistem var mı? Neden önemli çünkü cruiser motoru biraz da sesi için istiyorum.

3)7bin tl gibi bir bütçem var. Yaşım 22, ilk motorum. Trafik sigortası ekipman vs. her şey içinde olacak bu paranın. yani motora 4-4.5 kağıt kalacak. Bu fiyat aralığında süpersport model bulabilir miyim? Lütfen cbf, ybr demeyin. şekil itibariyle hiç hoşuma gitmeyen modeller. Bu fiyat aralığında alınabilecek 2.el genel anlamda sıkıntısız makineler nelerdir?

Kendimi anlatabilmişimdir umarım. yardımcı olan, olacak herkese teşekkür ederim.
    tekeriniz düz bassın.
    O fiyata sorunsuz da bir makina bulman zor taa 2008 model cbr falan varda oda sana gelmez
    neobirzenci bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı Kokusmusadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bişi sorucam motoru almadan sigortadan fiyat öğrenebilirmiyiz
    Öğrenemezsin. Ruhsat kim üstüne ise ona verilen teklif görülebilir.

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(

Havalı gözükmek, İnsanların WOW demesi mi ? Yoksa canın mı ? Ekipman uyumu boşver

Bildiğim kadarıyla Racing olan motosikletlerin de öyle az sesi yok ama cruiser motosiklet daha da bir (Abi) sesi var emin ol burası Türkiye Sabah başlasa akşam eve gelene kadar kişinin aklına geldikçe küfür yersin. Hatta dayanamayıp çıkıp sana sataşanlar da olur.

Bu konuda benim de bilgim yok İlk motosikletimi bende alacağım model belirledim az çok kafamda ama bütçene biraz daha ekle mesela Ocakta motosiklet alacaksan eğer 2,3 ay daha bekle Mart,Nisan olsun en azından elinde 1.000 - 2.000 TL daha koyarsın daha iyi olur

İyi günler dilerim.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Havalı gözükmek, İnsanların WOW demesi mi ? Yoksa canın mı ? Ekipman uyumu boşver

Bildiğim kadarıyla Racing olan motosikletlerin de öyle az sesi yok ama cruiser motosiklet daha da bir (Abi) sesi var emin ol burası Türkiye Sabah başlasa akşam eve gelene kadar kişinin aklına geldikçe küfür yersin. Hatta dayanamayıp çıkıp sana sataşanlar da olur.

Bu konuda benim de bilgim yok İlk motosikletimi bende alacağım model belirledim az çok kafamda ama bütçene biraz daha ekle mesela Ocakta motosiklet alacaksan eğer 2,3 ay daha bekle Mart,Nisan olsun en azından elinde 1.000 - 2.000 TL daha koyarsın daha iyi olur

İyi günler dilerim.
    cruiser makinelere susturuculu egzoz takılarak sesi yok ediyorlar ama her seferinde egzoz değiştirmek zor olur.mesela haftaiçi sessiz haftasonu patır patır kullanmak istesem her seferinde egzozu tak çıkarla uğraşacağım. bunun otomatik ve kolay bi yolu var mıdır diye sormuştum aslında.

bajaj discover 125 st hakkında bişeyler biliyor musun?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    O fiyata cbr 125 bile yok

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyata cbr 125 bile yok
    öyle bir söylediniz ki sanki piyasanın en ucuz supersport makinesi cbr 125'de onu bile alamayız. sınıfının en pahalılarından bile sayılabilir cbr.

piyasa öyle bir hale gelmiş ki bajaj 200ns'nin sıfır fiyatı 8.290, sahibinden'de 2.700km'lik bir motor 9.000 tl. millet birbirini nasıl öperim derdine düşmüş işin açığı hal böyleyken o fiyatlara malesef cbr 125 bile olmuyor.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kuba superlight 200 al düşünme

NecatMurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT 250 2016
    Kardeşim o beğenmediğin ybr cbf'ler ile önce bir tecrübe kazan sonra ne kullanmak istediğine karar ver ;)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)