Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yamaha Crypton T115

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    1. Titreşim makul seviyede.
    2. Göstergesi 140 km
    1. Vites yaklaşık 15-20
    2. Vites 45'te bağırıyor
    3. Vites 75-80
    Benim motorum rodajda olduğu için çok zorlamıyorum.
    Bir defa deneme amaçlı 110 km yaptım. Zorlanmadan çıktı, titreşim vs de dediğim gibi makul.

3. Rodajda olduğu için gazı tapalamıyorum ama önü kalkacak kadar seri olduğunu sanmıyorum.
    4. 1 lt benzin ile ortalama olarak 43,80 km gitmişim.
    5. Selenin rahatsızlığı benim de özellikle eski model Cryptonlar için sık duyduğum bir sorundu. Yeni modelde ben bu sorunu yaşamadım. Fakat benim yorumları acemilik süzgecinden geçirmek lazım çünkü devamlı kullandığım en fazla 1,5 saat.

Genel soruya ilişkin fikir veremiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    650 TL fazla verin Honda Wing-go alın. Birkaç senede MTV den aradaki farkı çıkartır.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Şuan sıfır yok herhalde..
    2016-2017 model
    Koskoca sahibinden sitesinde bile yok gelmiyor mu artık?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan sıfır yok herhalde..
    2016-2017 model
    Koskoca sahibinden sitesinde bile yok gelmiyor mu artık?
    Kırklareli yamaha bayiinde var crypton 4 tane 0 km olarak. Cub motorlar çinli değil ise gayet dayanıklıdır. her yere sokar çıkartırsınız. ağırlıkları 100 kg bile yoktur, çinli cub ile crypton arasında ciddi fark var, ben cryptonu çok beğendim titreşimi asla çinli cublar gibi değil, çekişi gidişi falan harbi cub, almayı düşünene tavsiye ederim Cbf almasaydım belki alabilirdim crypton.
    temperantia bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    YENİ CRYPTONLAR GELMİŞ..
    fiyat 9950,bu paraya cb125f var hem 5 vites hem 125cc,ama kullanım kolaylığı olarak bakarsak crypton güzel olmuş bu sefer.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...87507939/detay

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Wing go var bende 3. Yılıma girdim. Crypton ile çekişte çok aşırı fark göremezsiniz. Bu fark sadece çok dik yokuşta ve 2 kişi çıkarken görülebilir belki ama rampada da hızlı çıkmak takla atmaya sebep olabilir. Anlıyacağınız wing go alın geçin derim. Yedek benzin olayına gelince bi depo ile 140km gitmişliğim var uzun yol olarak. Yanımda uygun kap ile tamamen doldurduktan sonra bitirerek ölçtüm. Yolun %60 ı redline sokmadan son hıza yakın 75 km/h gittim. Daha düşük hızlarda daha fazla yol gitmek mümkün. Wing go yan sehpayı servis hediye takmıştı.( Tanıdık servis). Sizede hediye edebilirler.
    Vergi muafiyeti yüzünden wing go 10+ sene düzgün kullanımla bir kaç ekipman parası cebinize kalır.
    Kaza bela gelmedikten sonra 20 senede kullanırsınız. Çinli kenbo bile 12 senedir altımızda çekmediği yük kalmadı.
    Arkaya çeki demiriyle kasa bağlayıp çiftçilik yaparken 300-400 kg sebze çekmişliğimiz vardır.
    Karar yinede sizin 15 cc için büyük bir çekiş farkı beklemeyin.
    Yaz sıcağında bile motosiklet gidiyorsa (+20km/h) çok fazla ısınmaz. Durduğu yerde 30 dk falan çalışırsa o zaman sıkıntı olabilir. O kadar süre duracaksan stop edersin. Crypton sıvı soğutmalı değil. Hava+yağ soğutma olduğu için sıvı demiş olabilirler. Wing go ve diğer çinlilerde aynı tip soğutmalı....

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı patpop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wing go var bende 3. Yılıma girdim. Crypton ile çekişte çok aşırı fark göremezsiniz. Bu fark sadece çok dik yokuşta ve 2 kişi çıkarken görülebilir belki ama rampada da hızlı çıkmak takla atmaya sebep olabilir. Anlıyacağınız wing go alın geçin derim. Yedek benzin olayına gelince bi depo ile 140km gitmişliğim var uzun yol olarak. Yanımda uygun kap ile tamamen doldurduktan sonra bitirerek ölçtüm. Yolun %60 ı redline sokmadan son hıza yakın 75 km/h gittim. Daha düşük hızlarda daha fazla yol gitmek mümkün. Wing go yan sehpayı servis hediye takmıştı.( Tanıdık servis). Sizede hediye edebilirler.
    Vergi muafiyeti yüzünden wing go 10+ sene düzgün kullanımla bir kaç ekipman parası cebinize kalır.
    Kaza bela gelmedikten sonra 20 senede kullanırsınız. Çinli kenbo bile 12 senedir altımızda çekmediği yük kalmadı.
    Arkaya çeki demiriyle kasa bağlayıp çiftçilik yaparken 300-400 kg sebze çekmişliğimiz vardır.
    Karar yinede sizin 15 cc için büyük bir çekiş farkı beklemeyin.
    Yaz sıcağında bile motosiklet gidiyorsa (+20km/h) çok fazla ısınmaz. Durduğu yerde 30 dk falan çalışırsa o zaman sıkıntı olabilir. O kadar süre duracaksan stop edersin. Crypton sıvı soğutmalı değil. Hava+yağ soğutma olduğu için sıvı demiş olabilirler. Wing go ve diğer çinlilerde aynı tip soğutmalı....
    haftasonu gebze-bolu yedigöller milli parkına gittim kampa. yan çantalar dolu, arka çanta dolu, ben 85 kg, artçımda 55 kg olarak cumartesi gidip pazar günü döndüm. o yüke rağmen düz yolda 80-90 km hıza rahat ulaşabiliyor. Kesinlikle wing-go dan güç olarak çok farklı. e-5 ten eski yoldan gittim, bolu rampalarında 3. vites 50 km hızın altına üşmedim ve 1 depo benzin ile 180 km yol rahat gidiyorum.
    motor hava soğutmalı ve karbüratörlü.

levend84 bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haftasonu gebze-bolu yedigöller milli parkına gittim kampa. yan çantalar dolu, arka çanta dolu, ben 85 kg, artçımda 55 kg olarak cumartesi gidip pazar günü döndüm. o yüke rağmen düz yolda 80-90 km hıza rahat ulaşabiliyor. Kesinlikle wing-go dan güç olarak çok farklı. e-5 ten eski yoldan gittim, bolu rampalarında 3. vites 50 km hızın altına üşmedim ve 1 depo benzin ile 180 km yol rahat gidiyorum.
    motor hava soğutmalı ve karbüratörlü.
    https://i.hizliresim.com/7DQLn5.jpg
    https://i.hizliresim.com/PDGVW9.jpg
    https://i.hizliresim.com/g6bG03.jpg
    Ayne öyle wing-go nerdee crypton nerde alakasi bile yok.

Crypton her yonden 2 tane wing-go eskitecek ayarda bir motordur.hee innova denilirse lafim yok cryptona rakip olacaktir.

Cryptonu kullanmayanlara gore haa mondial snappy ha crypton..vay babam vay..

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    wave 110 ve innova 125i bundan daha kaliteli fakat wing-go cryptondan kalitesiz ve güçsüz. güç farkını da çok net hissettiriyor. düz yolda çok rahat 100 km hıza çıkabiliyor. 110 km de son hızı. yakıt olarakta 100 km de 2,1-2,3 lt arasında geziyor. üstünü hiç ölçmedim.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    ......

65.000 km de motorum.

Kondisyonu yerinde,duz yolda ruzgar durumuna gore 100km/h garanti hala yeni ayarinda,

Varsa ayni temizlikte çin malı veya wing-go gosterin
    temperantia ve mihawk bunu beğendiler.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Yağ değişimini hangi aralıklarla yapıyorsun ve hangi yağı kullanıyorsun ?

Motosikleti
    ......
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimini hangi aralıklarla yapıyorsun ve hangi yağı kullanıyorsun ?
    3bin km de bir.

Elf moto4 15W50 yari sentetik.

800ml koyuyorum ölcekli kabim var eski cikan yag 780ml 3binde eksilen yag max 20- 30 ml.

Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    benim t115 yağ eksiltiyor, 1000 km de çubuktan kontrol ediyorum, yarıya düşmüş, 100 -150 ml ilave ediyorum. 3200 km oldu şuan değiştirmedim daha. 10w40 koyuyorum ince mi geliyor acaba yağ ?

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    100 kg ve üzerinde 125 ccler zayıf kalıyor. en az 250 cc lazım adam akıllı sürüş için

Motosikleti
    ......
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kg ve üzerinde 125 ccler zayıf kalıyor. en az 250 cc lazım adam akıllı sürüş için
    Cc olayindan bagimsiz

Min 16-17Nm tork
    Min 17-18hp guç olmasi lazim

Ornek bendeki Tvs 180 gibi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    crıpton kullanan arkadaşlar şimdi 3 tane farklı çin malı cub um oldu sattım gitti
    şimdi motosiklet bakıyorum ya spayc alfa yada cripton
    scooter bakmamın en büyük sebebi ayaklarımı ortaya koyup parmak arası terlik le rahat rahat gezmez
    yaz kış biniyorum ayaklar çamur olmasın
    cub düşünmemin sebebi ise tamamen sağlamlık sorunsuzluk az yakıt bol parça
    sizce ne yapayım ha birde 0 km crıpton 7000 tl spaysi 10000 papel

Motosikleti
    ......
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crıpton kullanan arkadaşlar şimdi 3 tane farklı çin malı cub um oldu sattım gitti
    şimdi motosiklet bakıyorum ya spayc alfa yada cripton
    scooter bakmamın en büyük sebebi ayaklarımı ortaya koyup parmak arası terlik le rahat rahat gezmez
    yaz kış biniyorum ayaklar çamur olmasın
    cub düşünmemin sebebi ise tamamen sağlamlık sorunsuzluk az yakıt bol parça
    sizce ne yapayım ha birde 0 km crıpton 7000 tl spaysi 10000 papel
    ikiside iyidir ama crypton yari otomatik buyuk teker..hee rampada bayilma derdin yok atarsin bir alt vitese devam..ama 110 luk scooter de yok oyle..bekleyeceksin toparlanacakta gidecek

Cub motorlar manuel vitesli ile scooter arasinda kalan bir model..sol el boşta,debriyaj derdin yok..hee cryptonda vites pegine basili tutarsan boşa duşer biraktigin an kavrar..scooter gibide rahattir.daha kivraktir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)