Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha Crypton T115

Motovento
    REKLAM ALANI
    oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Burada....
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/169664-benzin-deposunun-girisini-degistirmek.html
    muzisyen73 ve cenkyenmez bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jaglerx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda innova
    Bende yamaha crypton t115 aldim 500km oldu.fiyatida dustu 4800 almistim ilk parti gelenden simdiki fiyati 4400 ...piyasadaki cublarin en iyisi . Wingo bukadar para etmez. Cekisi guzel viraja girisi mukemell innovadan bile guzel tabiki .bir innova degil . Bunu kabul etmeliyiz ..innova mercedes crypton wolswagen diye bilirim iki kisi 100kg ceker 1 viteste rodajda oldugundan 80 gecmiyor motor suan innovadaki hizimda enfazla 105 idi kim nediryorsa bu hizdan baska yalandir yamaha cryptonda en fazla bu hizi gorur belki adamlar sivi sogutmali demis onlarda ne oldugunu bilmiyor sercan bey musteri temsilcisi adam sivi sogutmali diyor ..hava sogutmali bu motor .diyecegim oki ..bu fiyata bu motor gercekten iyi bu millete 2013 modelli 2016 diye veriyolar honda wingo gecirmeye kalkiyor bu millet hintliler ile motora binecek yer gok hintli motor olacak mecburen ..Bu yamaha cryptondan fazla sey beklemek aptallik olur acikcasi ... Tel eski oldugundan zor yaziyorum siir gibi yazmissin kelimesi yapmayin dostlar..
    SAZMAN ve muzisyen73 bunu beğendiler.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    @oyunageldim Bende tam sizden bahsediyordum, tanımadığım için kullanıcı adını hatırlayamamıştım. Konu sayınızın çokluğundan yola çıkarak eski bir kullanıcı demiştim. Sizin konular, geziler efsane Kilit yoktu yanlış hatırlamıyorsam yandan girişli depoda doğru mudur?
    oyunageldim bunu beğendi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Ben kilide ihtiyaç duymadım,bulunduğum ortamlarda benzin tacirleri yok
    Kapağı kilitli yapmak isterseniz depo ağzınıda buna uygun yapmanız gerekir

Bir güzel yanıda memnuniyetten dolayı pompacılarla illa bu konuda bir muhabbet dönüyor

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    O kapagin oldugu kisim artcinin bacagini acitmiyor mu?

Konu eskide kalmış biraz güncel konu bulamadım buraya yazıyorum.
    Bende crypton T115 almış bulunuyorum 400 km ye yaklaştım. Bu motor kompresöre çok biniyor normalmi arkadaşlar gaz kesince baya frenliyor bu biraz sıkıntı gibi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Adem6141 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende crypton T115 almış bulunuyorum 400 km ye yaklaştım. Bu motor kompresöre çok biniyor normalmi arkadaşlar gaz kesince baya frenliyor bu biraz sıkıntı gibi.
    tüm cuplarda bu sorun var

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Normal bir durum, bunu göz önünde bulundurarak kullanıp kompresöre çok bindirmeden (gazı kademeli azaltarak vs.) kullanılırsa neredeyse ölümsüz bir teknolojidir. Kısa sürede alışılabileceğine inanıyorum. Debriyajlı bir Japon motosikletine geçtim ancak zaman zaman (özellikle şehiriçinde) Crypton'u özlüyorum.

Alıntı cenkyenmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal bir durum, bunu göz önünde bulundurarak kullanıp kompresöre çok bindirmeden (gazı kademeli azaltarak vs.) kullanılırsa neredeyse ölümsüz bir teknolojidir. Kısa sürede alışılabileceğine inanıyorum. Debriyajlı bir Japon motosikletine geçtim ancak zaman zaman (özellikle şehiriçinde) Crypton'u özlüyorum.
    Bende aynı dediğiniz gibi gazı yavaş dan kesiyorum böyle alışmaya çalışıyorum bayada alıştım. Crypton ilk cub deneyimim, ilk zamanlar scooterden geçiş yaptım diye değişik gelmişti ama şimdi canavar gibi geliyor. Gidişi çok iyi maşallahı var. Kazasız sürüşler

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bende aynı dediğiniz gibi gazı yavaş dan kesiyorum böyle alışmaya çalışıyorum bayada alıştım. Crypton ilk cub deneyimim, ilk zamanlar scooterden geçiş yaptım diye değişik gelmişti ama şimdi canavar gibi geliyor. Gidişi çok iyi maşallahı var. Kazasız sürüşler
    Gazi birakinca kompresyon yapmamasi anormal,bendede t110 var 2014,kompresyon benim motordada oyle,pistonlarin,sekmanlarin,saglikli ve kaçak olmadan calismasini gosteriyor.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gazi birakinca kompresyon yapmamasi anormal,bendede t110 var 2014,kompresyon benim motordada oyle,pistonlarin,sekmanlarin,saglikli ve kaçak olmadan calismasini gosteriyor.
    Doğrudur kardeşim bunu bildiğim iyi oldu. Peki senin motorda vites geçişlerinde hafif silkme yapıyor mu. Vitesi atarken gazı da ona göre ayarlamak gerekiyor değil mi. İlk cub deneyimim o yüzden sordum.

LiseliMotorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SPORT
    Hocam ben size Mondial 150 mr vulture yi öneriyorum. Hem kolay satılır hem de cup tan daha daha yakışıklı ve kilo derdiniz olmasın torku çok kuvvetl bir motor önerrim size

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Doğrudur kardeşim bunu bildiğim iyi oldu. Peki senin motorda vites geçişlerinde hafif silkme yapıyor mu. Vitesi atarken gazı da ona göre ayarlamak gerekiyor değil mi. İlk cub deneyimim o yüzden sordum.
    Kural belli,vites yukseltirken ve dusururken tatli gaz vereceksin..silkmeye gelirsek zincir gergine bak arka salincaktaki cizgiler sagli sollu esit olacak..benim crypton bana şekil silkme atar. yapamaz direk yapiştirirm

Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Hocam Yamaha crypton güzel makina gönül rahatlığıylada alabilirsin senin içinde problem olmaz ama farklı bir motor önereyim sana Rks Jaguar modelini yamaha crypton ile aynı motor kullanılıyor. Parça kaliteside fena değil yedek parçada da crypton'dan uygundur. Son olarak servisi yamaha'dan daha fazladır.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kural belli,vites yukseltirken ve dusururken tatli gaz vereceksin..silkmeye gelirsek zincir gergine bak arka salincaktaki cizgiler sagli sollu esit olacak..benim crypton bana şekil silkme atar. yapamaz direk yapiştirirm
    1000km bakımında servise dicem bunu onlar artık baksın sonuçta garantili makina. bizim crypton la kaynaşma dönemimiz

Motosikleti
    SYM JOYMAX Z - YAMAHA CRYPTON 115
    Merhabalar,
    Geçen hafta sıfır Crypton 115 satın aldım. İlk motorum. Yavaş yavaş aksesuar-ekipman toparlıyorum.
    Sıra topcase çanta almaya geldi. Şimdi bu motor üzerinde topcase çanta monte etmek için gereken aparat var mıdır?
    Yoksa ilave bir demir mi almak gerekiyor? Resimlerini aşağıya ekliyorum.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    Alıntı mihawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    ...bu motor üzerinde topcase çanta monte etmek için gereken aparat var mıdır?
    Yoksa ilave bir demir mi almak gerekiyor? Resimlerini aşağıya ekliyorum.
    Merhaba, öncelikle hayırlı olsun diyor ve belgeler, koruyucu ekipmanlar gibi olmazsa olmaz gerekliliklerin dışına çıkmamanızı öneriyorum.
    Sorunuza gelirsek;
    Topcase çantalar iki parça olarak satılır. Tepsi, tabla, taban gibi adlar ile bahsedilen parça ve çantanın kendisi. Bu tabla (fiyata dahildir) motosikletinizin arkasındaki siyah renkli demire sabitlenir. (Uzun cıvata, büyük pul ve somun ile)
    Topcase çanta da bu tabla üzerine sabitlenir. Topcase çantaların kızaklı mekanizmaya sahip olup, tek tuş ile sökülüp takılan modelleri olduğu gibi içerisinden vida ile sabitlenen modelleri de vardır.
    Çanta olarak ben kappa ve shad markaları öneririm. Biraz daha ekonomik bir şey düşünürseniz maxem markasını öneririm. (mutlaka daha iyi markalar da olabilir, ben bildiğim kadarını önerdim.)
    Çok ucuz ürünler almanızı önermem. (zaman içinde kırılıyor ve tekrar almanız gerekiyor.)
    Çanta hacimleri (büyüklükleri) "litre" ile ölçülür ve eğer iki kask sığacak kadar büyük bir çanta düşünmüyorsanız 30 litre ile 40 litre arası bir çanta öneririm. (büyük çanta aralardan geçerken vs. işinizi zorlaştırabilir.)
    Beğendiğiniz çanta modellerini de buradan paylaşırsanız, daha da detaylı yardımcı olmaya çalışırız.

Motosikleti
    Cevaplarınız için teşekkür ederim. O halde çanta aldığımız zaman içinden çıkan alt tabla ile bu demir üzerine monte edebiliyoruz demektir.

Çanta olarak büyük çanta düşünüyorum çünkü bu motorda eşya koyacak hiçbir yer yok. İhtiyaç durumunda ikinci kask, diğer durumlarda da kendi kaskımın yanına artık birkaç eşya koyabilmem için 40 litre üstü çantalara bakıyorum. Daha ufak alsam kask anca sığacak ve bir işimi görmeyecek.
    Söylediğiniz modellere bakmıştım.
    Kappa K 42. Fiyatlar değişiyor ama yaklaşık 250 TL civarı.
    Genişlik : 52cm.
    Yükseklik : 30cm.
    Derinlik : 42,5 cm.

Benim motosikletin genişliği 66 cm. Kappa K42 genişlik açısından çok sorun çıkarmaz sanırım.

Maxem MX 45 var.

Yükselik 27 cm
    Genişlik 55 cm
    Derinlik 42 cm

Bunun fiyatı da 135 L civarı. 3 cm daha geniş.

Shadlar bütçeye göre çok pahalı oluyor.

Şu anki fikrim 1-2 sene içerisinde bu motoru değiştirmek. O yüzden Maxem model bana daha uygun gibi geliyor.

Şimdi çanta işini bir şekilde çözeceğiz de asıl büyük bomba bu sabah patladı.
    Motordan indim, seleyi açtım, bezi çıkardım ve bir güzel sildim. Sonra anahtarı alıp gideyim dedim anahtar yok.
    Eyvah, anahtar selenin altında kaldı Acemilik işte, iki anahtar da beraber takılıydı. Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum.

Motosikleti
    Kilit işini çözdük bakalım.

Selam Herkese
    2005 110cc crypton sahibiyim motorum baya eskidi ama tek bi granaj dahi değiştirmedim . bordo renk
    motoru yenilemeyi düşünüyorum
    Motora yağ balata akü benzin lastik harici masrafım 0 hiç bir şekilde masraf etmedim .
    granajlar falan çok soldu bi kaç çatlak parçada var granajların komple setim orj. 750 TL
    onun için yenileyesim var satıp .

Kullananlara Sorularım ;

1. titreşim ne derece var
    2. son hız kaç düz yol tek kişi
    (Mümkünse 1. vites 2.3. vites top speedler kaç )
    3. 1 'den 2 'ye atarken gaz verdiğinizde önü kalkacak kadar seri mi
    ( NOT : Tek Tekere Karşıyım Ama Motorun Performansı İçin Soruyorum )
    4. 1LT benzin ile kaç km gidiyor
    5. Oturak sert mi rahatsız ediyor mu - Sertse farklı bi oturak alıp taktırmak münkün mü acaba

Genel Soru
    sizce şu anki 2005 bordo motoruma
    komple granaj set 750 + arka amortiser + 250 'de öyle masraf etmek mi yoksa
    0km crypton almak mı mantıklı

bu motoruda 12 yıl gibi bi süre masrafsız kullanabilirmiyim sizce ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)