Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet mi işkence mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatihy1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z 250 sl
    Herkese merhaba
    Ekim 23 a2 sınavını geçerek ehliyet almaya hak kazandım,ama alamıyorum. çünkü başarı belgesi sınavdan 10 gün sonra geldi,ehliyet başvuru randevusu için baktım en erken 15 gün sonraya gün veriyor.15 gün de ehliyetin elime ulaşması eder 40 gün ,ustelik tüm bunlar için
    Sınav ücreti 110 tl
    Harç 133 tl
    Değerli kağıt 108 tl
    Hizmet bedeli 20 tl ödüyorsunuz.

İlçe emniyet müdürlüğü bile 10 gün sonra tarih veriyor.

Ya bu nasıl iş .hiç yok mu bunları denetlenmesi.hem bu kadar para al,hemde bu kadar beklet.iş için ehliyet alacaklar ne yapsın.internet çağında bu işlem bu kadar uzun olur mu?

Aklım almıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Emniyetten randevu günü geçici ehliyet veriyorlar yani ehliyet gelene kadar kullanabiliyorsunuz.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Kardeşim sen yanlış yapmışsın sınava girdiğin gün 10 gün sonrasına alacaktın randevuyu.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şuan bankadan 262 tl ödeyip 3 ayrı makbuz biri harc diyeri kart diyeri bağış olarak alınacak sınavı geçtiğini öğrendiğin gibi randevü alırsın aldıktan 5 gün sonra makbuz ve dosya teslim edilir ve sana 15 gün geçerli bir belge verilir ehliyetinde 2 3 güne eline gelir

Kısa olan mevzuyu bu kadar bartman niyedir daha yeni aldım ve ehliyetim gelirken postacı kayıp etti postacıya kart parası ödedip yenden emniyete ehliyet başvurusu yaptım 2 3 gün sonra elime geçti bu kadar büyütme beterin beteri var
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

fatihy1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki z 250 sl
    Tepkim
    Hem alınan paraların fazla olduğunu düşünmek(1300 tl asgari ücret)hem de başvuru randevusu için 10 gün sonraya verilmesi.bu kadar ücrete bu kadar bekletilmenin doğru olmadığını düşünüyorum

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı fatihy1977 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepkim
    Hem alınan paraların fazla olduğunu düşünmek(1300 tl asgari ücret)hem de başvuru randevusu için 10 gün sonraya verilmesi.bu kadar ücrete bu kadar bekletilmenin doğru olmadığını düşünüyorum
    ben parasızlıktan evraklarla 5 buçuk ay dolaştım :D

6 ay dolunca geçersiz olduğu için borç harç bulduk aldık ehliyeti son haftada. yazılı ve direksiyon sınavını geçmiştim. sadece randevu alıp emniyeete gitmesi kalmıştı ve öyle 5 buçuk ay gezdim sıkıntı olmadı

polis çevirdi bir kere ve 800 lira ceza kesecekti ve yalvar yakar bıraktı beni sonra.

çok saçma. elimde mühürlü kaşeli imzalı evraklar var tüm sınavları geçtiğime dair ve polis ceza kesiyor.

bu kanunları hazırlayan adamın başına allah dermansız dertler versin işallah başka bir şey demiyorum.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    bunun tek çözümü var ehliyetalmayı sistemi reddetmek...

aynı aksiliği yaşamadan önce diğer arkadaşlar iyi araştırsınlar alınan tüm paralar adil ve mantıklı olmasada yasal.
    ehliyet sınavına girdiniz en erken sertifikanız kurumunuza 10 iş gününde gelir sebebi meb ilçede bu işi yapan tek bir memur olması.
    sizin yapmanız gereken geçtiğiniz belli olduğu gün en erken 15-20 gün sonraya randevu almak, randevu alırkende size en yakın il-ilçeden boş biyeri secerseniz beklemekten kurtulursunuz...

Motosikleti
    Forza 250
    Bu ülkede her şey işkence, dolayısı ile sistemle mücadele etmek yerine boyun eğin ve ne gerekliyse paşa paşa (aslında burada başka bir ikileme var ama, böyle şeyler yazmak yasak) yapıp ehliyetinizi alacaksınız. Sonrasında da cebinizde para ve içinizde heves kalırsa hepsi teker teker sizi öldürmeye çalışan 4 teker sürücüleri karşısında hayatta kalmaya çalışarak motora binmeye çalışacaksınız.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bizim zamanımızda sürücü kursundan sertifikayı alınca parayı cebine koyardın sabah 8'de emniyete girip evrakları verdinmi akşam üzeri saat 3'te ehliyet kartı hazırdı Yeni nesil burada da şanssız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)