Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Maxi-Scooter ikilemi hatta üçlemi. X-City, S3 Advance, Downtown 300

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Herkese günaydın. Uzun zamandır, uzun yollar için maxi scooter hevesim kabarmış ve dindirmeden durulacak gibi değil. Uygun fiyatlı en az 250 cc maxilere bakıyorum ama birine gönlüğm kayınca diğeri ben burdayım diyor. Şimdi tecrübeli arkadaşlar bi akıl versin. X-city büyük lastik, topcase demiri üstünde, xmaxla aynı motor bloğu, marka güvenirliği ve piyasa sirkülasyonu nedeniyle beni kendine çekiyor. Öte yandan 200 NSten sonra 20 küsur beygirle hantal kalır mı çekincesi var. Daelim S3 aradığım tüm özelliklere ve yeterli güce sahip olsa bile, servis, yedek parça ve piyasasından dolayı çekincem var. Downtown 300 ise biraz daha fazla güç ama fiyatı daha yüksek. Ne diyorsunuz. Alırsam sıfır alırım ona göre akıl verin. Varsa başka modellerde yorumlayabilirsiniz. Çoğu markaya modele baktım bana en uygun bunlar kaldı.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Pulsar 200 ns sonrası en büyük tekerli Yamaha Xenter (10.000 km) kullandım. Tavsiye ederim. Ne beklediğinize bağlı. Benim için 120 km hız yeterli. Bagaj umurumda değil. Herkesin beklentisi farklı.

İyi günler.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4
    Benelli zafferano 250 alabilirsin , ben yeni aldım 10.000 liraya 250 lik enjeksiyonlu, sulu scooter..

Downtown 300 - Daelim S3 bunlar kalıp olarak NS den sonra sana çok büyük gelebilir. Özellikle aradan kaçmalara alışıksan bunlar sana oturunca tank gibi gelecektir. Öncelikle aklında kalan motorlara bayiden,sokaktan vs. mutlaka canlı canlı bak. Fırsatın varsa bir üstüne otur. x-city nispeten ufak tefek ve daha kıvrak olabilir. Büyük tekerleri de avantajdır. Şehir için kullanacaksan adına münhasır X-city sana uygun olur, hem arada uzun yolu da çok rahat yaparsın.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    X-City yerine X max'ı düşün derim.
    Downtown 300 çok güzel scooter ama yedek parçası Yamaha'dan bile pahalı olabilir. İkinci eli de zayıf olacaktır. İyi düşün bu bağlamda.
    YERUÇAĞI ve pridefirus bunu beğendiler.

Bende 2015 yılında X-city ve Downtown 300 arasında seçim yaparken zorlanmıştım. Ancak kullanım olarak günlük 40 km gidiş geliş olarak şehir içi kullanacağım için X-cityi seçtim. Şehir içinde çok X-city ile mutluyum. Ancak 200km+ üstü yolculuklarda sele biraz sıkıntılı.sele için çözüm üretmek gerekiyor.

Motosikleti
    Cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. SAZMAN'a, Xenter kalsın 250 cc den aşağısı kurtarmaz. 120 km hız illaki yeterlidir mevcut yasal limitler belliyken, fakat uzun yolda biraz daha güç gerekebiliyor. Pulsarla çok uzun yol yaptım onun da yetmediği durumlar oluyordu. Maxiye geçersem bile en azından daha kötü olmasın diye düşünüyorum. TANIMSIZ'a, Zafferanoyu öneren arkadaşım biraz yorumlarsan mmutlu olurum. Onuda araştırdım (Sırf Bizim burda bayisi var diye. Malum uzak memleket bütün markalar esasında bana uzak sayılır. Sadece Bajaj ve Mondial/uğur firmaları var) ama hakkında bilgi edinemedim. Nasıl nedir, limitleri nedir, yakıtı vb. REDSKY86'ya x-city benim için öne çıkaran özelliği aynen dediğiniz gibi büyük tekerlekleri, illaki bir maxi pulsar kadar kıvrak olmaz ama biraz uzun yol keyfi yapmak istiyorum. Sırf bu sene içinde iki kere kapadokya turu yaptım 2 bin - 2 bin=4000 km. Daha uzun ve geniş planım vardı darbeden dolayı izinler gümleyince araya gitti. Canlı canlı bakma şansı buldukça tabiki denemek isterim. x-city diğerlerine nazaran daha ince yapılı olduğu için daha avantajlı oluyor. WİND16'ya x-maxı incelemedim değil ama x-city le aynı motor bloğunu taşıdığını öğrendim sonra eledim aynı paraya daha güçlü downtownı alırım diye düşündüm ama dediğiniz gibi piyasa servis, parça olayı düşündürüyor. x-maxların canlı piyasası olduğunu biliyorum ama işte para para para :-) SONERYILMAZ'a pulsardan sonra maxi scooterın ölüsü bile bana ortopedik çift kişilik yatak gibi gelir :-) Pulsarı bilen bilir, tek günde 900 km yapmışlığım var :-)

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    S3 250cc maxi scooterlar arasında en güçlüsü ve hızlısı.
    Sıkılmam, ömürlük binerim dersen S3 tercih edilebilir, çok fazla yedek parça problemi olduğunu düşünmüyorum.
    Facebook'ta aktif olarak grubu var oradan fikir alabilirsin.
    S3'ün büyük avantajı düşük fiyata bulabiliyorsun.
    Ben S3 ile Joymax arasında kaldım, ben sıkılırım hemen başka motora geçerim diye Joymax aldım.

4 aylık Pulsar 150 NS tecrübemden sonra harika ötesi geldi.

Motosikleti
    Alıntı Pulsar41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S3 250cc maxi scooterlar arasında en güçlüsü ve hızlısı.
    Sıkılmam, ömürlük binerim dersen S3 tercih edilebilir, çok fazla yedek parça problemi olduğunu düşünmüyorum.
    Facebook'ta aktif olarak grubu var oradan fikir alabilirsin.
    S3'ün büyük avantajı düşük fiyata bulabiliyorsun.
    Ben S3 ile Joymax arasında kaldım, ben sıkılırım hemen başka motora geçerim diye Joymax aldım.

4 aylık Pulsar 150 NS tecrübemden sonra harika ötesi geldi.
    Joymax nasıl peki onuda gördüm fakat çok detaylı araştıramadım? Mesela sen niye tercih ettin? (s3 hariç o zaten belli)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. SAZMAN'a, Xenter kalsın 250 cc den aşağısı kurtarmaz. 120 km hız illaki yeterlidir mevcut yasal limitler belliyken, fakat uzun yolda biraz daha güç gerekebiliyor. Pulsarla çok uzun yol yaptım onun da yetmediği durumlar oluyordu. Maxiye geçersem bile en azından daha kötü olmasın diye düşünüyorum. TANIMSIZ'a, Zafferanoyu öneren arkadaşım biraz yorumlarsan mmutlu olurum. Onuda araştırdım (Sırf Bizim burda bayisi var diye. Malum uzak memleket bütün markalar esasında bana uzak sayılır. Sadece Bajaj ve Mondial/uğur firmaları var) ama hakkında bilgi edinemedim. Nasıl nedir, limitleri nedir, yakıtı vb. REDSKY86'ya x-city benim için öne çıkaran özelliği aynen dediğiniz gibi büyük tekerlekleri, illaki bir maxi pulsar kadar kıvrak olmaz ama biraz uzun yol keyfi yapmak istiyorum. Sırf bu sene içinde iki kere kapadokya turu yaptım 2 bin - 2 bin=4000 km. Daha uzun ve geniş planım vardı darbeden dolayı izinler gümleyince araya gitti. Canlı canlı bakma şansı buldukça tabiki denemek isterim. x-city diğerlerine nazaran daha ince yapılı olduğu için daha avantajlı oluyor. WİND16'ya x-maxı incelemedim değil ama x-city le aynı motor bloğunu taşıdığını öğrendim sonra eledim aynı paraya daha güçlü downtownı alırım diye düşündüm ama dediğiniz gibi piyasa servis, parça olayı düşündürüyor. x-maxların canlı piyasası olduğunu biliyorum ama işte para para para :-) SONERYILMAZ'a pulsardan sonra maxi scooterın ölüsü bile bana ortopedik çift kişilik yatak gibi gelir :-) Pulsarı bilen bilir, tek günde 900 km yapmışlığım var :-)
    Pulsar 200NS den sonra alacağın her maxi scooter sana 5 yıldızlı otel odası gibi gelecektir. Fakat biraz güç farkı olursa asıl o zaman bayılırsın. Bu nedenle XCITING 400, XMAX 400 derim. Yada SYM MAXISYM 400 olabilir. XCITING 400 21 bin TL fiyatı ile favori. İkinci elde kaybedeceğin parayı alırken peşin olarak tahsil ediyorsun. Ayrıca XMAX 400'den daha güçlü bir ciğere sahip. Fakat yedek parçaları pahalıdır.
    Eğer gönlüne göre değil de bütçene göre alacaksan Downtown 300 öneririm. önceki motoruna göre biraz güç farkı seni memnun edecektir. 250cc bütün maksilerden daha güçlüdür. Fiyatı 18 bin. Yamaha alacaksan XCITY öneririm. Bir yetkili servis yöneticisi ile sohbetimde servislerindeki ustalarının da XCITY alıp kullanmayı tercih ettiğini söylemişti. XMAX'ın artıları bağajı ve elden çıkarma kolaylığıdır.(bana göre) Bagajı alırken lastik ebatından verirsiniz. Ben bu artılardan mahrum kalıp XCITY ile büyük tekeri tercih etmiştim. Çünkü motosiklet biraz da gönül işidir.
    Biraz tipsiz oluşu, lastikleri ufacık oluşu sorun değilse daelim s3 de düşünülebilir. İkinci eldeki zorluklar ve servis zayıflığını göze alman gerekir. Fakat neredeyse Downtown 300 kadar hızlıdır.

1. XCITING 400
    2. XMAX 400
    3. MAXISYM 400
    4. DOWNTOWN 300
    5. DAELİM s3
    6. XCITY 250
    7. XMAX 250
    8. XCITING 250
    9. JOYMAX 250
    10. BURGMAN 200

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kymco DOWNTOWN 300i benim için şuan zirvemdir 30 hp gücü ve yakıt ekonomisiyle bi arkadaş yamahadan pahalı demiş imkansız yamahanın eline kimse su dökemez 2 el piyasasına girmeye kalkarsan saten adam gibi birşey alıp keyfine bakamasın şuan kulandığım kymco scooter başlangıcım nasipse DOWNTOWN 300i veya ben alana kadar abs lisi gelirse onu alıcam ve evladiyelik devam başkasında şuan gözüm yok sanırım olmazda ülkemiz şartlarında fazlasıyla yeterlidir benim için

Birde ufak bir inceleme bırakim buraya + duyduğum birşey kavazakinin j300 lük maxsi scooterda kymco üretiyor deniyor saten yan yana koyunca aynı gibi ler tek farkları far gerisi kopyası

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Joymax 250i- 2014-2016 / Tvs Neo X3i
    pulsardan sonra 250lik scooterlar sana yetmeyecektir. 20bin km joymax ve gts evo kullandım, uzun yolda sürekli 120den yüksek hızlarda gidemezsin.
    yoksa konfor olarak joymaxı tek geçerim , bagajı sandık gibi 2 fullface kask ve yanlarına yazlık mont, eldiven v.s. sıkıştırıyordum. Downtown senin için fiyat performans seçimi olacaktır. altın elbiseli adam / Gökhan Eren hocanın videolarını bakabilirsin 90bin kmyi devirmiş Downtown ile.

Motosikleti
    Forza 250
    Scooter'de abs daha bir önemli bence, küçük tekerde kontrol zor olduğu için çok ihtiyaç olabiliyor. Bu nedenle her ne kadar sevmesem de xmax 250 abs ya da kesmez derseniz xmax 400 abs düşünebilirsiniz. Sym nin absli modeli yok, bu da gerçekten anlaşılabilecek bir şey değil. joymax de abs olsa gözüm kapalı tavsiye edebilirim maxsym için de aynısı geçerli ama ne yazık ki yok !

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

tabi alternatifler arasına forza 300 abs yi de alabilirsiniz...

Motosikleti
    Çok faydalı yorumlar geliyor, teşekkür ederim. 400 lüklerde olabilirdi fakat yakıt konusu gözümü korkutuyor açıkçası yoksa 400lükler illaki daha lezzetli olur. Gittiğim yolculuklarda genelde yakıt, toplam bütçemin en büyük parçası oluyor. ABS de çok önemli ama 400lükler hariç pek yok herhalde bir tek xmax ta var galiba.Forza da olabilirdi ama tipi bana çok çirkin geliyor yaw :-) Performansı pulsardan aşağı olmasın gerisi önemli değil, öyle hayabusa performansı beklemiyorum yeter ki hantal olmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scooter'de abs daha bir önemli bence, küçük tekerde kontrol zor olduğu için çok ihtiyaç olabiliyor. Bu nedenle her ne kadar sevmesem de xmax 250 abs ya da kesmez derseniz xmax 400 abs düşünebilirsiniz. Sym nin absli modeli yok, bu da gerçekten anlaşılabilecek bir şey değil. joymax de abs olsa gözüm kapalı tavsiye edebilirim maxsym için de aynısı geçerli ama ne yazık ki yok !

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:17 ----------

tabi alternatifler arasına forza 300 abs yi de alabilirsiniz...
    Vay arkadaş forzayıda aklıma düşürdün iyi mi. Baktımda abs ekstralı ve honda güvencesiyle mantıklı olabilir. Tipten feragat edip onu mu alsam acaba. Du bakim hele

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Joymax nasıl peki onuda gördüm fakat çok detaylı araştıramadım? Mesela sen niye tercih ettin? (s3 hariç o zaten belli)
    SYM - Joymax en çok piyasası olan maxi scooter, satmak istersem diye düşünüp Joymax aldım.
    SYM'de kombine fren var, bir ABS değil ama çok da kötü değil. Konfor olarak iyi.
    120 km hıza çok rahat çıkıyor, 140'ta kesiciye giriyor diye biliyorum denemedim.
    250cc'ler içinde en hızlısı Daelim S3.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Sadece son hızı yüksek diye sakın Daelime bulaşma. Tip desen tip yok, servis desen merdiven altı, ikinci el desen bitik.

Motosikleti
    Şuan en mantıklısı s3 görünüyor. Gücü çoğu modelin 300lük 400lükleri kadar var. Ama işte motorun sahipsiz olması düşündürüyor. Adam akıllı bir servisi, distribütoru, muhatabı filan olsa hiç düşünülmez. Gerçi bizim burda (Mardin) de bajaj ve mondial servisi dışında servis, bayi yok diğer markalar her halükarda dışarı çıkmak zorunda bırakır. Bi bakalım hele. s3ün yedek parça sıkıntısı olmasa yine alınır ama face grubuna bir göz attım millet yana yana ufak tefek parça arıyor... Benellinin zafferanosuna da bir göz attım fiyat olarak en uygunu ama ağır ve güçsüz. 186 kg ve 20-21 beygir gibi bişi.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    joymax dusun bence hıc psıman olmazsın ısteklerını falasıyla karsılayacak bır alet
    7 yıldır sym kullanan 5 adet motora sahıp bırı olarak tavsıye edıyorum

Motosikleti
    Şu mantıkla son üçü belirledim. Gücüne tav olup gerisini düşünmeden dalarsam s3 alırım, güçten feragat edip marka etiket güvenirliğine yatırım yaparsam x-city veya xmax abs, yahut downtown 300. joymax içinde iyi yorumlar yapılıyor ama benim için s3le aynı pozisyonda yedek parça, servis, piyasa açısından zira burda hiçbirinin piyasası servisi yok.

pridefirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha x max 250
    Yeni kasa xmax 250 sahibi olarak kesinlikle yamaha diyorum
    bende başta kararsız kalmıştım xcity mi xmax mi diye
    xcity daha klasik jantları daha büyük ama sele altına kapalı çift kask sığmıyor
    xmax biraz daha pahalı ama çift kask suğıyor 250 lilik kasasına göre çok ideal ve iri bir motor dizaynı çok güzel bence bide abs li olursa süper

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler