Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Maxi-Scooter ikilemi hatta üçlemi. X-City, S3 Advance, Downtown 300

Motovento
    REKLAM ALANI
    serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Bende Honda Forza 300 var sıkıntısız araç arıyorsan kesinlikle Honda derim.
    2. el alırsan 10.000 km bile binsen aynı fiyata satma olasılığın var aleti, sıfırda biraz durum değişiyor.
    Hız konusunda çok beklentin olmasın ideal max hızı 140. 155 i gördüm ama ben o hızların motoru değilim diyor alet doğruya doğru.
    Frenlemesi mü kem mel ! başka bir şey söylemeye gerek yok.
    Basarsan 4 litre basmazsan 3.3 litreye kadar düşüyor 90 ile gidersen 3 ü bile görebilirsin.
    Benden bu kadar iyi forumlar.
    sheriff87 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı pridefirus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa xmax 250 sahibi olarak kesinlikle yamaha diyorum
    bende başta kararsız kalmıştım xcity mi xmax mi diye
    xcity daha klasik jantları daha büyük ama sele altına kapalı çift kask sığmıyor
    xmax biraz daha pahalı ama çift kask suğıyor 250 lilik kasasına göre çok ideal ve iri bir motor dizaynı çok güzel bence bide abs li olursa süper
    Peki x maxların maximum seyir hızı kaç? Max seyir hızı önemli icabında gazı köklemek gerekiyor bazen. Biara mesai yetişmem gerekiyordu uzun yolsa mevcut pulsarımla kökledim gazı 130dan aşağı düşmedim bana mısın demedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Honda Forza 300 var sıkıntısız araç arıyorsan kesinlikle Honda derim.
    2. el alırsan 10.000 km bile binsen aynı fiyata satma olasılığın var aleti, sıfırda biraz durum değişiyor.
    Hız konusunda çok beklentin olmasın ideal max hızı 140. 155 i gördüm ama ben o hızların motoru değilim diyor alet doğruya doğru.
    Frenlemesi mü kem mel ! başka bir şey söylemeye gerek yok.
    Basarsan 4 litre basmazsan 3.3 litreye kadar düşüyor 90 ile gidersen 3 ü bile görebilirsin.
    Benden bu kadar iyi forumlar.
    Öneri için teşekkürler. Madem kullanıcısını buldum gerçek bilgiyi alayım. Biraz araştırdım da kağıt üzerinde forza ağırlık güç oranına göre rakiplerinin gerisinde kalıyor. Öyle midir değil midir? Örneğin downtown 30 beygir iken forza 25 beygir civarı yanılmıyorsam. En sevdiğiniz özellikleri ve en sevmediğiniz özellikler ile tercih nedeninizi de belirtirseniz çok makbule geçer.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    Artık Yok...
    ciddi uzun yol yapıcaksan piaggio x9 500 bunuda listene ekle.. temizi seni üzmez ..

pridefirus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yamaha x max 250
    120 km hızın altına düşmeden gidebilirsiniz ama 140 zor
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ciddi uzun yol yapıcaksan piaggio x9 500 bunuda listene ekle.. temizi seni üzmez ..
    Farklı sağlam markaların orta büyük cc uygun fiyatlı scooterlerı var fakat yakıt konusu beni düşündürüyor. Bu dediğiniz modelin yakıtı nasıldır?

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    [/COLOR]
    Öneri için teşekkürler. Madem kullanıcısını buldum gerçek bilgiyi alayım. Biraz araştırdım da kağıt üzerinde forza ağırlık güç oranına göre rakiplerinin gerisinde kalıyor. Öyle midir değil midir? Örneğin downtown 30 beygir iken forza 25 beygir civarı yanılmıyorsam. En sevdiğiniz özellikleri ve en sevmediğiniz özellikler ile tercih nedeninizi de belirtirseniz çok makbule geçer.[/QUOTE]

Hondanın servis avantajı var en önemlisi yani
    1. Anında parça bulursun
    2. Uygun fiyata yaptırırsın

Bagajı söylediğin modellerden büyük yani 2 kask 2 eldiven pantolon ve mont sığar.
    Yakıtı az
    Frenleri daha iyi kombine abs mevcut
    Yere daha yakın dengesi bozulmuyor ağırlık merkezi dipte diyebiliriz, dur kalkta yormaz seni.
    Xmax a göre yaklaşık 10 cm düşük sele
    Torku iyi emisyon değerleri tutsun diye kazulet gibi bir egzoz var değiştirirsen 3 bg falan rahat artar
    Ara hızlanmalarda kendini gösteriyor motor son hız motoru değil. 120 ye kadar xmax 400 gibi ivmelenme sonrasında xmax400 açar arayı illaki.
    Hepsinden daha rahat dersem kimse inkar edemez, sırt dayaması ile çok rahat uzun yolda, benzin bitene kadar sür al benzini devam et modunda araç.
    Ağırlık kesinlikle bir artı özellikle rüzgarlı havada ve virajda.
    4 sene garantili mekanik aksam, Ömür boyu garantili motor bloğu bende şaşırdım ama aynen böyle dediler.
    Eksilere gelirsek
    1 inch daha düşük lastik çapı
    Sönmeyen ön far
    Bagaj kapağı biraz daha açılsa daha iyi olur.
    top speed 155 limitörlü ( motoru korumak için bu da daha uzun yıllar sürmeni sağlıyor)
    190 dan uzun isen saplanmış gibi duruyor motor
    Benden bu kadar şimdilik
    SAZMAN ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Bence X city 1.sırada 2.sırada ise Burgman 200 yada 400

Motosikleti
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]
    Öneri için teşekkürler. Madem kullanıcısını buldum gerçek bilgiyi alayım. Biraz araştırdım da kağıt üzerinde forza ağırlık güç oranına göre rakiplerinin gerisinde kalıyor. Öyle midir değil midir? Örneğin downtown 30 beygir iken forza 25 beygir civarı yanılmıyorsam. En sevdiğiniz özellikleri ve en sevmediğiniz özellikler ile tercih nedeninizi de belirtirseniz çok makbule geçer.
    Hondanın servis avantajı var en önemlisi yani
    1. Anında parça bulursun
    2. Uygun fiyata yaptırırsın

Bagajı söylediğin modellerden büyük yani 2 kask 2 eldiven pantolon ve mont sığar.
    Yakıtı az
    Frenleri daha iyi kombine abs mevcut
    Yere daha yakın dengesi bozulmuyor ağırlık merkezi dipte diyebiliriz, dur kalkta yormaz seni.
    Xmax a göre yaklaşık 10 cm düşük sele
    Torku iyi emisyon değerleri tutsun diye kazulet gibi bir egzoz var değiştirirsen 3 bg falan rahat artar
    Ara hızlanmalarda kendini gösteriyor motor son hız motoru değil. 120 ye kadar xmax 400 gibi ivmelenme sonrasında xmax400 açar arayı illaki.
    Hepsinden daha rahat dersem kimse inkar edemez, sırt dayaması ile çok rahat uzun yolda, benzin bitene kadar sür al benzini devam et modunda araç.
    Ağırlık kesinlikle bir artı özellikle rüzgarlı havada ve virajda.
    4 sene garantili mekanik aksam, Ömür boyu garantili motor bloğu bende şaşırdım ama aynen böyle dediler.
    Eksilere gelirsek
    1 inch daha düşük lastik çapı
    Sönmeyen ön far
    Bagaj kapağı biraz daha açılsa daha iyi olur.
    top speed 155 limitörlü ( motoru korumak için bu da daha uzun yıllar sürmeni sağlıyor)
    190 dan uzun isen saplanmış gibi duruyor motor
    Benden bu kadar şimdilik[/QUOTE]

Çok sağolun çok faydalı bir şekilde yorumladınız.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farklı sağlam markaların orta büyük cc uygun fiyatlı scooterlerı var fakat yakıt konusu beni düşündürüyor. Bu dediğiniz modelin yakıtı nasıldır?
    x9 çok kral motordur tam bir uzun yol canavarıdır. fiyat performans ürünüdür.. x9 denginde ayarında bir motorun şu anda sıfırı 30 bin den aşağı değldir.. uzun yolda bir şey yakmazda şehir içinde yakar 500cc lik motor neticede.. kombine fren elektrikli masası her şeyi var.

downtown 300 kullanıyorum. kullandığımdan beridir sorun yaşamadım. bakımlarını ve tamirini kendim yaparım. bana göre 400 cc maxi scooter ayarında performansı var. çok seri bir scooter. yakıt olarakta 250 cc ayarında bir scooter. konfor gayet güzel. xmax lara göre daha cüsselidir o yüzden üzerine bin ayakların yere tam basıyormu kontrol et yoksa kontrol etmekte sıkıntı yaşayabilirsin. parça fiyatları pahalı. mesela kayış 400 TL. ortalama 20000-25000 km yapabiliyorsun. 250 cc den büyük motorların hepsinde durum aynı. 250 cc ye kadar olan maksilerin yedek parça fiyatları daha uygun. sakın olaki michelin power pure serisi lastik takma ıslak zeminde berbat bir lastik. ayrıca honda forza veya piaggio xevo 250 ie tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler