Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kararımı Verdim MT-25 Alıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Allah izin verirse bir ay içinde ehliyeti alıyorum . Aralık sonu gibi de krediyi çekip MT-25 i almayı dusunuyorum.
    Kredi 15 bin lira çekeceğim o krediyle motosikleti alacagım
    Birikmiş nakitimle trafik sigortası aksesuarlar v.s onlara harcayacagım

Uzun uzun düşündüm . Duke 250 mi mt mi diye
    Duke un özellikleri bakımında fiyatını hakediyor ama benim bütçemi açıyor
    Mt nin 2 silindir olması ve beygirinin yüksek olması beni cezbetti gibi .
    Bakalım hayırlısı diyorum.Acaba yanlıs karar mı veriyorum ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Duke 250 çok daha sağlam bir motor,
    Tabi son karar sizin,
    Motosiklet camiasına hoşgeldiniz,
    Hayırlı olsun.

Hayirlisi kardesim Allah kaza bela vermesin

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Eline,beline,diline hakim ol.Hayırlı olsun.

saeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daha ehliyeti alıyoruz:D
    Hayırlı olsun :D Bu ilk mesajım sanırım.Uzun süredir de forumu takip ediyorum.
    Bende sizinle aynı bütçedeyim hemen hemen ve kararım mt25 den yana oldu.Lakin diyorumki 2017 modeli mi beklesek. Ama tek korkum 17 18 bin civarına çıkarmı acaba mt25 ler.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Kawasakiye bak derim. z250 z300

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuar yaklasıyor, fuar olmadan motor almak elden daha fazla para cıkması demek. Motoru alıcaksınız bır kac ay sonra yenı model cıkacak. Aldıgınız motorun degerı daha da dusecek. Nerden baksan tutarsız nerden baksan ahmakca. Ayrıca duke varken mt25 almakta hıc mantıklı degıl. Zaten mt25 e yapacagınız masraf bır duke fıyatına gelecek.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    allah başka dert keder vermesin

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuar yaklasıyor, fuar olmadan motor almak elden daha fazla para cıkması demek. Motoru alıcaksınız bır kac ay sonra yenı model cıkacak. Aldıgınız motorun degerı daha da dusecek. Nerden baksan tutarsız nerden baksan ahmakca. Ayrıca duke varken mt25 almakta hıc mantıklı degıl. Zaten mt25 e yapacagınız masraf bır duke fıyatına gelecek.
    Herkese yorumlarınız için teşekkür ederim
    Dediğiniz gibi fuarı da beklemek istiyorum .Yeni modeller ve fuara özel daha ucuz fiyat verme olasılıkları var
    Acaba yeni modeller ile ilgili bir ipucu resim vs var mı ?
    Mesela yamahanın veya hondanın yeni motosikletleri falan

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    kardeşim arkadaşların dediği gibi önce fuarı bekle. Bu arada zaten kış mevsimindeyiz şimdi alsan bile soğuk havalarda karda falan çok kullanamayabilirsin. Bence bahara kadar bekle o arada para biriktir. Bankadan bi anda 15 bin kredi çekmeye değmez.

Bu arada bende senin gibi MT25 alacaktım. Ama fiyatı, arka çantasının ve aksesuarlarının pahalı olmasından ötürü o kadar paraya 250 cc lik bi makine haketmez diye düşündüm ve BAJAJ PULSAR 200 NS almaya karar verdim. Bütçeye uygun. Kredi çekmeden de alınır. Aksesuarları yedek parçası falanda ucuz. Sadece bi tık daha gücü az ama yine de tatmin edebilir. Ben bu şekilde düşünerek onu almaya karar verdim. Kalan paraya da üst baş, sigorta, plaka falan işte

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Milano motor fuari yani eicma 2017 09 kasim 13 kasim. Çok az bir sure kaldı. En büyük fuar bu , yani tüm markalar 2017 için istisnasiz tüm modellerini sergileyecek. Tavsiyem eicma yi takip edin , tüm yeni modelleri göreceksiniz.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bak kardeşim;
    7 aylık mt-25 kullanıcısı olarak sana ilk ağızdan tavsiye vereyim.
    1- 2017 modeli mart sonu-nisan gibi bayiye gelir. (2016 fuarında ve sonrasında sadece 2015 modellerinin tr'ye yeni geldiği gibi)
    2- sezon açılınca geçen sene olduğu gibi 2017 modelleri zamla gelir geçen sene ve ondan önceki senelerde yamahanın yaptığı gibi.(ortalama 1000TL)
    3- alacağın motorun şase numarasının MH3RG106000001001-MH3RG106000002440 arasında olmamasına dikkat et. Yağ pompası değişimi için çağırılan modeller bunlar
    4- tekerlekli vibratör(duke250) önerenlere kulak asma. %90'ı motoru 1saat sürüp-sürmemiştir. Ama burda ballandıra ballandıra anlatırlar niye çünkü çoğunluk öyle diyor diye
    5- kararını verdiysen almadan önce veya aldıktan sonra onu mu alsaydım bunu mu satsaydım vs daha fazla kafanı bulandırma. keyfine bak

Alıntı sven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak kardeşim;
    7 aylık mt-25 kullanıcısı olarak sana ilk ağızdan tavsiye vereyim.
    1- 2017 modeli mart sonu-nisan gibi bayiye gelir. (2016 fuarında ve sonrasında sadece 2015 modellerinin tr'ye yeni geldiği gibi)
    2- sezon açılınca geçen sene olduğu gibi 2017 modelleri zamla gelir geçen sene ve ondan önceki senelerde yamahanın yaptığı gibi.(ortalama 1000TL)
    3- alacağın motorun şase numarasının MH3RG106000001001-MH3RG106000002440 arasında olmamasına dikkat et. Yağ pompası değişimi için çağırılan modeller bunlar
    4- tekerlekli vibratör(duke250) önerenlere kulak asma. %90'ı motoru 1saat sürüp-sürmemiştir. Ama burda ballandıra ballandıra anlatırlar niye çünkü çoğunluk öyle diyor diye
    5- kararını verdiysen almadan önce veya aldıktan sonra onu mu alsaydım bunu mu satsaydım vs daha fazla kafanı bulandırma. keyfine bak
    Teşekkürler hocam
    O zaman ben fuarı bekleyeyim
    Peki mt-25 den memnun musunuz genel anlamda ?
    Ben ümraniye - kartal yapmam lazım haftaiçi günleri
    Ortalama 100 kmde kaç litre yakıyor ?

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mrkcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler hocam
    O zaman ben fuarı bekleyeyim
    Peki mt-25 den memnun musunuz genel anlamda ?
    Ben ümraniye - kartal yapmam lazım haftaiçi günleri
    Ortalama 100 kmde kaç litre yakıyor ?
    parça kalitesini ben beğenmiyorum (suzukiyle kıyaslayınca). race-blue rengi mat olduğu için kolay çiziliyor. siyah rengini alırsan pasta-cila vs şansın olur. ben rosso 2 ile değiştirdim lastikleri ve tutuşu sınıf atladı resmen. stok lastikle 30bine getirip tek sorun yaşamamış kuryeyle de tanıştım.

yakıt;
    şehir içi kullanıma göre 4 - 4.5 lt (kağıthane-levent yapıyorum hergün sıkışık trafik)
    şehirler arası 3 - 3,5 lt
    sven stands ready.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Memlekette fuar da fuar değil aslında. Fuara 2017 model neredeyse hiç gelmiyor. Fuara 2016 modellerin elde kalanlarını getiriyorlar, parayı verip 2016 model motorunuzu alabiliyorsunuz, büyük ihtimalle de şu ankinden biraz daha ucuza alma şansınız var. 2017 model isterseniz, o ancak Mayıs sonunda ülkeye giriyor, o zamana kadar malınızı göremiyor ve alamıyorsunuz.

Konuya gelirsek, Duke daha iyi bir motor ama 1000 TL daha pahalı. Sırf ABS bile bu farkı hakkediyor ama sonuçta bütçe meselesi. KTM'nin en büyük dezavantajı, forumda okuduğum kadarıyla, iyi servis sayısının az olması.
    computeus bunu beğendi.

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memlekette fuar da fuar değil aslında. Fuara 2017 model neredeyse hiç gelmiyor. Fuara 2016 modellerin elde kalanlarını getiriyorlar, parayı verip 2016 model motorunuzu alabiliyorsunuz, büyük ihtimalle de şu ankinden biraz daha ucuza alma şansınız var. 2017 model isterseniz, o ancak Mayıs sonunda ülkeye giriyor, o zamana kadar malınızı göremiyor ve alamıyorsunuz.

Konuya gelirsek, Duke daha iyi bir motor ama 1000 TL daha pahalı. Sırf ABS bile bu farkı hakkediyor ama sonuçta bütçe meselesi. KTM'nin en büyük dezavantajı, forumda okuduğum kadarıyla, iyi servis sayısının az olması.
    Bir de çok tireşim varmış sanırım duke de

Duke de pegler ve depoda 7000 devir uzeri titresim hissediliyor. Bunun disinda gidon ve aynalarda titresim yok. 1700 km oldu kullanali ortalama 2.7 litre/100 km yakıyor. Ona bakarsanız harleyde de titreşim var... Lafın kısası duke iyidir...

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence artik abs'siz motor alınmamalı. Eğer yeni mt 25 abs ile gelecekse sadece rosso 2 takviyesi yaptiginizda mukemmel otesi bir motora sahip olunur. Ama şu durumda duke 250 diyorum. abs sayesinde yapmayacaginiz kazalar olur. Ozellikle türkiye asfaltinda abs sevap gibi birşey.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke 200 ABS kullanıcısı olarak sana kesinlikle Duke 250 önerirdim. Ama milletimiz pek motordan anlamadığı için 2. el de ne yazık ki MT 25 kadar tercih edilmiyor. O yüzden MT 25 al yoluna bak. Ancak eğitim almadıysan o motorla hız filan yapayım deme hele ki yağmur da.

Bu arada powerparts koltuklar mevcut titreşimi bitiriyor. Sanırım benzeri MT lerde de mevcut ekstra koltuklar. Onun dışında titreme yok. Bakım masrafları aynı. Sorunsuz oturmuş bir motor serisi. Tek sıkıntısı satarken MT 25 kadar iyi satamazsın.

Motosikleti
    Café Racer
    Anladığım kadarıyla naked motosiklet seviyorsunuz.

Naked motosiklet dediğin düşük devirde yüksek tork verir.
    MT-25'e bakarsak eğer, 14000 RPM çeviriyor ve maksimum torkunu 10000 RPM'de veriyor.

Duke daha doğru bir seçenek olacaktır, her şeyiyle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)