Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Kendi Motosikletimizi Üretemez miyiz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Haklisiniz bende ithalat yapan bi firmada calisiyodum ithal ettigimiz urunun fiyati kadar ustune vergi oduyorduk ve az bucuk yurdisi fiyatlarini bilen musteri 'cok pahali burda yurtdisinda daha ucuz' gibi cumleler kuruyodu. Dediginiz gibi vergi ile ilgili islemleri bilmeyen vatandasin anlamasi biraz daha zor ama benim dusuncem bu isi yatirimcinin degil devletin yapmasi. Yani devletin gucu var istedigi sekilde proje arge calismasi yapabilir. Ilk once herhangi bir enerjiyi kinetik enerjiye cevirerek bize bi motor yapsin cunku bizim en buyuk problemimiz o. Ilk 5 10 sene kar amaci gudmesin vatandasini yerli araba kullanmaya tesvik etsin. Eger turkiye renault sembol tarzinda bi arac yapsa dizel motor koysa ve 25 bin liraya satsin inanilmaz satis olur bende seve seve binerim.

Ama ne yazikki gumruk girisi 50 bin lira olan araci 120 bin liraya satan devlet bunu yapmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı typhoonn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz bende ithalat yapan bi firmada calisiyodum ithal ettigimiz urunun fiyati kadar ustune vergi oduyorduk ve az bucuk yurdisi fiyatlarini bilen musteri 'cok pahali burda yurtdisinda daha ucuz' gibi cumleler kuruyodu. Dediginiz gibi vergi ile ilgili islemleri bilmeyen vatandasin anlamasi biraz daha zor ama benim dusuncem bu isi yatirimcinin degil devletin yapmasi. Yani devletin gucu var istedigi sekilde proje arge calismasi yapabilir. Ilk once herhangi bir enerjiyi kinetik enerjiye cevirerek bize bi motor yapsin cunku bizim en buyuk problemimiz o. Ilk 5 10 sene kar amaci gudmesin vatandasini yerli araba kullanmaya tesvik etsin. Eger turkiye renault sembol tarzinda bi arac yapsa dizel motor koysa ve 25 bin liraya satsin inanilmaz satis olur bende seve seve binerim.

Ama ne yazikki gumruk girisi 50 bin lira olan araci 120 bin liraya satan devlet bunu yapmaz.

Bizde motosiklet üretmek için gerekli endüstriyel altyapı fazlasıyla mevcut.

En basitinden Yamaha YBR gibi kendini ispat etmiş bir modelin lisansı alınıp doğrudan üretime geçilebilir. Sonraki aşamada değişik motor hacimlerinde çeşitli tiplerde türevler tasarlanır/tasarlattırılır ve üretilebilir.

Girişimcilik neredeyse dibe vurdu. Halbuki ne güzel örnekler var:

http://www.hurriyet.com.tr/misir-ve-...buldu-16674382

Bu da küçük girişimci:
    http://www.cadicik.com/video/oruc-mo...urkiye-de.html

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)