Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Aliexpress'deki Ucuz Faydalı Motosiklet Ürünleri (GÜNCEL)

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam su goruntuye gore dedigin gibi ABD gumrugunde beklemis, yolda mi o da belli degil acikcasi.
    teşekkürler, neyseki amazon üzerinden almıştım ,satıcı her ne kadar gümrükten çıkmış dese de biraz daha bekleyeyim sonra ücret iadesi isteyecegim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    elinize sağlık. güzel ürünler.

[IMG][/IMG]
    Selamlar,ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.500gr ağırlığın olan pakette fren ve amortisör,karbüratör tamir takımı var.
    Upim'e ulaşıp paketin akibetini öğrenmek mümkün değil,telefonla ulaşılamıyor.Özel olarak incelemek icin mi,Zimmet aldılar?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://www.hizlires...1i.jpg</a></a>
    Selamlar,ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.500gr ağırlığın olan pakette fren ve amortisör,karbüratör tamir takımı var.
    Upim'e ulaşıp paketin akibetini öğrenmek mümkün değil,telefonla ulaşılamıyor.Özel olarak incelemek icin mi,Zimmet aldılar?
    Hocam, yanlis hatirlamiyorsam "Zimmet alindi" demek, paketi getirecek postaci/kurye arkadasa zimmetlendi demek. Yani benim paketlerde "zimmetlendi" veya cihet dagitima cikti yazardi.
    Paketin gelir yarina bence.

Hocam, yanlis hatirlamiyorsam "Zimmet alindi" demek, paketi getirecek postaci/kurye arkadasa zimmetlendi demek. Yani benim paketlerde "zimmetlendi" veya cihet dagitima cikti yazardi.
    Paketin gelir yarina bence.
    ücretler kısmı boş ,torbaya ekledi yazardı onlar yazmayınca biraz işkillenmedim değil

Motosikleti
    Honda Forza 250
    ücretler kısmı boş ,torbaya ekledi yazardı onlar yazmayınca biraz işkillenmedim değil
    Hocam PTT'ye pek guvenilmez. Ben zamaninda bu vergi isleri ilk ciktiginda, Kucukyali'dan kalkip taaaa Basaksehir'deki AVPIM mi ne oraya gittim, alti ustu Cin'den aldigim su an bile 350TL olan intercom icin. Adamlar elektronik oldugu icin acmislar, gumruk vergisi kesmisler onu odemek icin gittim oraya. O zamanlar kapiya gelince odeme yoktu. Ben gitmesem 1-2 sonra geri gondereceklermismis bir de.

Bir keresinde de Atasehir PTT subesine gondermislerdi, ofis adresime en yakin oldugu icin, gidip kendim aldim yine. Ayagima gelecek paketi bile getirmediler, ustune para odedim bir de.

Fitil fitil burnundan gelsin diyorum yurtdisindan alisveris yaptikca bu gumruk vergisi + odeme sorunlarindan dolayi.

Hocam PTT'ye pek guvenilmez. Ben zamaninda bu vergi isleri ilk ciktiginda, Kucukyali'dan kalkip taaaa Basaksehir'deki AVPIM mi ne oraya gittim, alti ustu Cin'den aldigim su an bile 350TL olan intercom icin. Adamlar elektronik oldugu icin acmislar, gumruk vergisi kesmisler onu odemek icin gittim oraya. O zamanlar kapiya gelince odeme yoktu. Ben gitmesem 1-2 sonra geri gondereceklermismis bir de.

Bir keresinde de Atasehir PTT subesine gondermislerdi, ofis adresime en yakin oldugu icin, gidip kendim aldim yine. Ayagima gelecek paketi bile getirmediler, ustune para odedim bir de.

Fitil fitil burnundan gelsin diyorum yurtdisindan alisveris yaptikca bu gumruk vergisi + odeme sorunlarindan dolayi.
    internette araştırıken aliexpress mağdurları sayfası buldum.orada verilmiş e-posta adresine meramımı gönderdim.sabah yanıt geldi gerekli belgeleri gönderin gümrük işlemlerinizi tamamlayalım diye.Normalde telgraf gönderiyorlarmış,(Henüz gelmedi)konuyla ilgili ve gerekli belgelerin ne olduğuna dair.Ben sayfada ne istediklerine baktım.Aynen hepsini hazırlayıp gönderdim
    Vergilendirme olayına karşı değilim fakat adamların 2 günlük asgari ücreti ile aldığını 15 günlük asgari ücret karşılığı alıyorum yetmiyor vergilendirmeyi de o tutarın %20,%18'i üzerinden yapıyorlar bu kısmın fazla olduğunu düşünüyorum.Bu ara bir sıkıntı var,denetimler sıkılaştırıldı heralde.Daha önce dhl'nin takipsizi ile gönderilen ptt'nin teslim etmesi gereken paket kayboldu.Satıcı tekrar fedex ile gönderdi sistem tıkır tıkır işledi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    internette araştırıken aliexpress mağdurları sayfası buldum.orada verilmiş e-posta adresine meramımı gönderdim.sabah yanıt geldi gerekli belgeleri gönderin gümrük işlemlerinizi tamamlayalım diye.Normalde telgraf gönderiyorlarmış,(Henüz gelmedi)konuyla ilgili ve gerekli belgelerin ne olduğuna dair.Ben sayfada ne istediklerine baktım.Aynen hepsini hazırlayıp gönderdim
    Vergilendirme olayına karşı değilim fakat adamların 2 günlük asgari ücreti ile aldığını 15 günlük asgari ücret karşılığı alıyorum yetmiyor vergilendirmeyi de o tutarın %20,%18'i üzerinden yapıyorlar bu kısmın fazla olduğunu düşünüyorum.Bu ara bir sıkıntı var,denetimler sıkılaştırıldı heralde.Daha önce dhl'nin takipsizi ile gönderilen ptt'nin teslim etmesi gereken paket kayboldu.Satıcı tekrar fedex ile gönderdi sistem tıkır tıkır işledi.
    Evet, telgraf ayrintisini atlamisim, bana da telgraf gelmisti gumrukte bekleyen urununuz var diye. Kredi kartinin odeme kayitlarini istemislerdi urunun fiyatini belirlemek icin, ayaklarina gitmistim heriflerin iste.

Motosikleti
    Bn125
    En beteri zaten şu gümrükler. Altı üstü bir akıllı saat aldım retro tip hoş durduğundan, türkiyeye 4 günde geldi 8gündür türkiyede ve daha bugün gümrükten geçti. Yani adamlar çinden malı 4 günde istanbula getiriyor bizimkiler 8gündür getiremedi. Bu işlemlerin bu kadar uzaması gerçekten hoş değil. Ürün gümrüğe takılsa resmen gümrük memurunun o günki keyfine göre ürünü teslim alabiliyosun üstüne birde memurun keyfine göre vergi çıkıyor.

www.customotor.com
    Gümrük sorunları yaşamak istemeyenler veya acil parçaya ihtiyacı olanlar site üzerinden diledikleri ürünü kredi kartına 12 ay taksit ile alabilirler. Stoklar otomatik olarak güncellenir ve ödeme sistemi Shopier sanal posun alt yapısına sahip olduğundan dolayı kargo teslim edilmeden ödeme alınmamaktadır.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende Aliexpresten 3 cm alçak sele söyledim. Şimdiye kadarki en pahalı alışveriş olacak.Bakalım nasıl sonlanacak.

Yakın zamanda alışveriş yapan oldu mu ne kadar süre de geliyor ?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı muratgumus00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda alışveriş yapan oldu mu ne kadar süre de geliyor ?
    Benim aynı gün içinde verdiğim 2 ayrı sipariş, 2 hafta içinde elime ulaştı. İlginç olan şu ki; birini Ptt, ötekini Aras Kargo teslim etti.
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Benim de bir kaç aydır aldıklarım max 2 haftada geliyor. Vergisi ödenmiş bitmişler Aras'la geliyor, PTT ile de kapıda vergi ödediklerim geliyor. Sanırım oradaki satıcının gönderim anlaşmasıyla alakalı bir durum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de bir kaç aydır aldıklarım max 2 haftada geliyor. Vergisi ödenmiş bitmişler Aras'la geliyor, PTT ile de kapıda vergi ödediklerim geliyor. Sanırım oradaki satıcının gönderim anlaşmasıyla alakalı bir durum.
    Ben Ptt'den gelen ürün için de erken vergi ödedim. Hatta Ptt görevlisine "hele gardaş ne ödeyeceğiz?" diye sordum da ödeme olmadığını söyledi.

2 hafta iyiymiş ben de 1 hafta önce sipariş verdim de tahmini teslimat 1.5 ay gösteriyo ama kontrol ettiğimde bulunduğum ilçede görünüyo şu anda siparişim

Motosikleti
    bajaj pulsar rs200
    tamam saf dışı kalmış, bırakılmış bir konu. Artık 150 £ sınırı sayesinde eldiven dışında pek bir şey alamazsınız

Punctum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Hornet / Kanuni Seha 150
    En son Hornet için ayak standı genişletici, anahtarlık, egzoz koruma bir de kask servis pedi aldım. Baştan tüm vergileri ödenmiş halde sipariş ediliyor. PTT ile geliyor ancak ekstra ücret ödenmiyor. Yaklaşık 2 hafta içinde ürünler geldi. Tahmini teslimat süresini çok ciddiye almayın. O yasal olarak verdikleri tarih. Çok daha önce elinize geçecektir.

Tek dikkat edilmesi gereken, bir ay içinde 5'ten fazla ürün sipariş etmemek. Aksi halde gümrüğe takılacaktır.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Ay içinde Elcik koruma (orijinalin 3 te 1 fiyatına, 10 günde geldi. Çok güzel) aldım.
    Gidon yükseltme/geri çekme ve tank pad siparişi de verdim. Oldukça makul fiyatlara geldi.
    Soft yan çanta da alabilirim. Listeme ekledim.

REKLAM ALANI
27. sayfa BirinciBirinci ... 17252627

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)