Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

1.90 boyla 125cc motor sürülmez mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar başlıktaki gibi bir sorunum var 16 yaşındayım bu yaz ehliyet alıp motora başlamayı düşünüyorum ama nereye bakarsam bakayım 1.90 boy ile enduro sürmen lazım diğerleri küçük gelir falan denmiş aynı soruyu soranlara ama ben naked istiyorum.MT125 veya KTM Duke 125 düşünüyorum diğer 125liklere göre sele yükseklikleri daha yüksek olduğu için çok mu sırıtır altımda rahat eder miyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sırıtsa ne olacak? Varadero mu alacaksın? Sen görselliği boşverip sürmene odaklan değerli kardeşim. Önce iyi bir öğren, zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha iri motorlara geçersin

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Ergonomik olarak küçük gelmeyecek motorlar ve sukuterler bulunuyor , Peugeot Tweet var bende 190 cm 100 kg ım şehir içi rahatsız etmiyor benzer ölçülerde 150 cc Piaggio Medley ile defalarca Ist-Bodrum , İst-Antalya ve Doğu Karadeniz turu yaptım sıkıntı yaşamadım..ha küçücük motorun üstünde pek estetik görünmediğime eminim 125 lik YamahaWR serisi vardı Honda CRF 250 gibi yüksek bir motordu sanırım artık gelmiyor , diğer markalarda benzerleri olabilir ama 125 cc vitesli motor tavsiye etmem , zaten keyif verecek bir akselerasyonu olmayacak hiç olmazsa otomatik sukuter olsun vitesle uğraşma derim..
    espresso bunu beğendi.

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Beka60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar başlıktaki gibi bir sorunum var 16 yaşındayım bu yaz ehliyet alıp motora başlamayı düşünüyorum ama nereye bakarsam bakayım 1.90 boy ile enduro sürmen lazım diğerleri küçük gelir falan denmiş aynı soruyu soranlara ama ben naked istiyorum.MT125 veya KTM Duke 125 düşünüyorum diğer 125liklere göre sele yükseklikleri daha yüksek olduğu için çok mu sırıtır altımda rahat eder miyim?
    Arkadaşım şöyle bir örnek vereyim, evde bir iri lastikli elektrikli bisiklet var. Selesi en düşükte. Oğlum 188 kızım 169 boy. Her ikiside kullanıyor bisikleti. Birinde biraz büyük diğerinde küçük görünüyor ama kullanımsal sorun yok.

Tommygun'ın dediği gibi, boya cüsseye göre tarz seçilmiyor. Sen ilk tecrübeni çok küçük olmayan bir motorla yaşa sonra bakarsın duruma göre. İlk motorun küçük olması büyük olmasından kesinlikle daha iyidir.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ergonomik olarak küçük gelmeyecek motorlar ve sukuterler bulunuyor , Peugeot Tweet var bende 190 cm 100 kg ım şehir içi rahatsız etmiyor benzer ölçülerde 150 cc Piaggio Medley ile defalarca Ist-Bodrum , İst-Antalya ve Doğu Karadeniz turu yaptım sıkıntı yaşamadım..ha küçücük motorun üstünde pek estetik görünmediğime eminim 125 lik YamahaWR serisi vardı Honda CRF 250 gibi yüksek bir motordu sanırım artık gelmiyor , diğer markalarda benzerleri olabilir ama 125 cc vitesli motor tavsiye etmem , zaten keyif verecek bir akselerasyonu olmayacak hiç olmazsa otomatik sukuter olsun vitesle uğraşma derim..
    Abi sana bu hacimde vitesli eziyet gibi gelebilirde, o yaşta bu tarz motosikletlere sahip olmak inanılmaz bir duygu. Birde o hacimdeki motosikletler artık gözümüzde eşek niyetiyle kullanılacak motosikletler olarak geliyor hal böyle oluncada bahsedilen hacimdeki motosikletlerde şekil şukul aramaktansa pratiklik bizim en odak noktamız oluyor. Bende 125cc motosiklet alacak olsam asla bu tarz motosiklet almam orası ayrı konu .

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Ben bu yazının son kısmına katılmıyorum. ben de 17 yaşında ilk vitesli motorumu aldım. Vitesli bir motor kullanmanın kazandırdığı deneyim ilerisi için çok yararlı olacaktır. Hem genç yaşta motor sürmenin getirdiği zevkle her hızlanma tatmin yaratıyor . Bence scooter es geçilmeli, düşük cc çoğu motosiklet küçüktür, pek bir seçeneğin olmadığı için boyun seçim yapmanda etmen olmamalı. Ama kanımca bazı küçük modelleri eleyebilirsin. Mesela Svartpilen sırıtacaktır. Sen Furie dinleme (scooter konusunda) zevk verir

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Sen bu üstteki abini dinleme, scooter al trafik tecrubeni artır, öngörünü geliştir. Kullan 1-2 sene.. Sonrasında git A2 yi al, delici ekibe katıl
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    biz arkadaşın delight ına iki hayvan aylarca binip sağa sola gittik, benim boy 187 arkadaş 185
    yandan bakıldığında motor bize saplanmış gibi görünüyordu ama tabiki önemsemeyip yola devam ediyorduk.

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Önce su konuya bir aciklik getirilmasi lazim, herkesin dilinde NAYLON Lastik diye bir laf dolasip duruyor, NAYLON malzemesinden lastik olmaz bu biiiiir, Nayalon malzeme sadece lastigin ic cemberini yani janta basan lastigi cevreleyen cemberde kullanilan malzeme Naylon olup bu imalat sekli Otomobil,Otobüs,Kamyon gibi agir yüke maruz kalan tasitlarda bu cember nayoln olmayip celik telden imal edilmis olup agir yüke dayanikli olmasi acisindan ve celigin Naylona göre cok cok daha saglam olmasindan ötürü celik malzeme kullanilmistir,Morosiklet lastiklerinda kullanilan malzeme karisiminda Kaucuk miktari diger tasitlarda oldugundan daha az miktar kullanilmaktadir bunun ispati her iki tür lastikten birer kücük parca kesip yakilarak anlasilir, elinde hurda stok lastik bulunan bir arkadasimiz varsa lastigin ic cember kismini kesip icindeki malzemenin celik tel olmayip Naylon sert ipliklerden oldugunu göreceklerdir.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce su konuya bir aciklik getirilmasi lazim, herkesin dilinde NAYLON Lastik diye bir laf dolasip duruyor, NAYLON malzemesinden lastik olmaz bu biiiiir, Nayalon malzeme sadece lastigin ic cemberini yani janta basan lastigi cevreleyen cemberde kullanilan malzeme Naylon olup bu imalat sekli Otomobil,Otobüs,Kamyon gibi agir yüke maruz kalan tasitlarda bu cember nayoln olmayip celik telden imal edilmis olup agir yüke dayanikli olmasi acisindan ve celigin Naylona göre cok cok daha saglam olmasindan ötürü celik malzeme kullanilmistir,Morosiklet lastiklerinda kullanilan malzeme karisiminda Kaucuk miktari diger tasitlarda oldugundan daha az miktar kullanilmaktadir bunun ispati her iki tür lastikten birer kücük parca kesip yakilarak anlasilir, elinde hurda stok lastik bulunan bir arkadasimiz varsa lastigin ic cember kismini kesip icindeki malzemenin celik tel olmayip Naylon sert ipliklerden oldugunu göreceklerdir.
    Bilgi için teşekkürler de "naylon" ile 1.90 lık boy meselesini nasıl bağdaştırdın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

ooops şimdi anlaşıldı sanırım yanlış başlığa yazdın , forumda naylon sukuter lastikleriyle ilgili güncel bir başlık daha var ;)

maximusti, - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    Bilgi için teşekkürler de "naylon" ile 1.90 lık boy meselesini nasıl bağdaştırdın

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

ooops şimdi anlaşıldı sanırım yanlış başlığa yazdın , forumda naylon sukuter lastikleriyle ilgili güncel bir başlık daha var ;)
    bende diğer konuda bu mesajı okudum, şimdi burada görünce ulan az önce okudum bunu, tekrarmı aynı konuyu açtım oldum

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    baskasinin ne dedidigine bakma
    yasin ve ehliyetin geregi 125cc alabiliyorsan ozaman commuter ve skuter arasinda odaklan kadar ver
    commuter ise cbf125 gayet iyidir, benim de ilk motorumdu
    bu arada benim boy 1.95

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu hesaba girersek motor süren insan kalmaz dünyada evet başlangıç olarak seçenek çok yok idare ediecen bir müddet.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modeller iyi mi kötü mü bilemiyorum ama MALAGUTİ DUNE-X 125 ve Aprillia Rx125 sizin boy ve ehliyetinize daha uygun olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)