Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Okumadan geçme. Ahım sizinle beraber son bulacak kara toprakta

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    İyi geceler MT üyeleri ...

Gecenin şu saatinde sinirden kendimi yiyorum detaylı yazayım dedim ama dayanamıyorum gözlerim dolmaya başlıyor duygulanıyorum. Oğlum'u benden alıp gittiler 21 Temuuz 2014 ' te yaklaşık 2.5 sene oldu ve ben 6 ay öncesinde motorumu buldum. Adamlar o denli bir teşko ki change yapıp motor numarası ve şaseyi değiştirmişler elimde bir dosya hazırlayıp emniyete gittim ve üni.ye incelemeye gitti motor, Yarım yamalak bir rapor hazırlandı ve parçaların 2013 model olduğu belirlendi sistemde 2008 olarak gözüküyordu motor , bilen bilir kasa farkı var ve elimde 10-12 tane hasarlı olan yerlerin fotoları vardı Dişli dahil her şey tamam aldık motoru dedik ama sağ olsunlar adamlar yalan etti .

Oraya gitmeden yani incelemeye almadan önce bu hırsız dediğim adamlarla muhabbetimde olmuştu. Bunlar Motosiklet tamircisi ve tadıklarının olduğunu biliyordum. Çalıntıdan çıkardığım zaman ruhsatı onlara verecekmişim onlar bana 1.5 bin tl para vereceklerdi.. Taa o zaman bende garibim ne bileyim motorun onlarda olduğunu kabul etmedim . Motoru rapor sonucu geri onlara verdiler tabii motor 3 el değiştirmişti ve motoru bulan her seferinde kime satıldığını ben buldum . Emniyetçi abilerimizin daha önemli işleri oluyormuş bizim 10 - 15 binlik motorumuzu bulup ne yapacaklar tabi . Gel gelelim zaman geçti Annemler dedi '' Unut olum zarar gelir onlardan bize'' diye, korktular ister istemez. Ama abicim !!!! Ben her aklıma geldiğinde kuduruyorum . İntikam almak değil istediğim . Biliyorum elbet çıkacak bir şekilde ama ben motorumu istiyorum. Bu sene bir tane motor aldım her bindiğimde aklıma oğlum geliyor . Tamam bunu ondan ayırmıyorum ama o bir başkaydı , Geri kalan kırık sinyali ve ön çamurluğu onlara bakıp iç çekmek, dokunmak inanın o bile güzel be!!

Yine duygusallaştım sanırım buğulu görür oldum bilgisayarın ekranını , gözlerim yaşardı gibi.. Sıcacık yatağımdan çıkartıp yazdırdı, miss yağ kokulu Oğlum ! Değer mi değer ama ben unutamıyorum sevgilimi unuttum ya, bir insanı güzel vakit geçirdiğim insanların tenlerini kokularını unuttum . Ama onu benden aldılar unutamıyorum, unutmak bile istemiyorum ..

Şimdi nerede acaba, bilsem parça oldu gider parçalarını toplarım getiririm evime koyarım. Abartıyor sanmayın ben hepsini yürekten, gönülden yazıyorum . En son ki halinin de fotoları vardı elimde her şey tamam.. O kadar zaman geçti bulsam ben motoru alma şansım hiç yok mu ? Memurlar alamazsın iş işten geçmiş o kadar zaman oldu, Diyorlar . Ben ise ne yapacağımı bilmiyorum . Mahkeme savcı hiç anlamam, neyi nasıl yapacağını bilen eden veya yönlendirme yapabilcek olan varsa ne olur çekinmeden yazsın . Hala kafam da soru işaretleri var enazından bilen birileri desin . Kesin ve ağız dolusu bir kelime '' BİTTİ '' diye.
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Yazılacak bir şey yok..

İşte güvenilir bir yer olmayınca insan motosiklet de almak istemiyor bu yazdıklarından sonra 1 kez daha düşüneceğim.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Davanda haklısın Geşmiş olsun.

Sahip olduğun malla duygusallık yaşaman biraz garibime gitti.

Atasözünü hatırlayalım. Cana geleceğine mala gelsin.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Aşık Veysel Usta'ya sormuşlar,
    Aşk nedir?

Seversin, kavuşamazsın, aşk olur.. deniş..
    Mustaphalanx ve Jemand bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    4.satırı okurken gerçekten oğlunu kaçırdılar sandım.
    Meğerse boş bişey için açılmış konu. Maldır neticede aynısından binlerce üretiliyor, bu nasıl bir psikoloji?

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    2 kere okudum olayı anlamadım.
    Motorun çalınmış ve çalınan motorunu bulmuşsun gerisini biri izah edebilir mi ?

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Devletine, hukuka ve adalete güvenmeyen bir vatandaşın haykırışı. Abi bu olaylar suçlulara ciddi güç, kuvvet veriyor. Yapma devletim böyle. Haksızı haklıdan ayır ve ensesine bas. Devletimize güvenelim, hukuka güvenelim.

"Milletin parasıyla alınan silahları millete doğrultanlar hayindir" diyen devletimiz milletin parasıyla çalışıp, milletin işini yapmayan görevli, teskilat ve kurumlara karşı vatandaşımızın yanında olmalı.

Net maaşım, brüt maaşımdan daha az. Niye? Aradaki fark polislere, zabıtalara, profesörlere falan veriliyor diye. Benden aldığı maaşla benim işimi yapmayan görevliye ceza veremiyorum çok yazık.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    alıver adama bi motor o zaman.

her zamanki polis işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:15 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Net maaşım, brüt maaşımdan daha az. Niye? Aradaki fark polislere, zabıtalara, profesörlere falan veriliyor diye. Benden aldığı maaşla benim işimi yapmayan görevliye ceza veremiyorum çok yazık.
    bu bakış açısı yanlış, o zaman onlardan niye vergi kesiliyo? senin-benim maaşımdan kesilen vergi sarayın faturalarına gidiyor. baş hırsızın cebine gidiyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletine, hukuka ve adalete güvenmeyen bir vatandaşın haykırışı. Abi bu olaylar suçlulara ciddi güç, kuvvet veriyor. Yapma devletim böyle. Haksızı haklıdan ayır ve ensesine bas. Devletimize güvenelim, hukuka güvenelim.

"Milletin parasıyla alınan silahları millete doğrultanlar hayindir" diyen devletimiz milletin parasıyla çalışıp, milletin işini yapmayan görevli, teskilat ve kurumlara karşı vatandaşımızın yanında olmalı.

Sen ne iş yapıyorsun?

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Haklısınız ancak, konuyu aktarış şekliniz yanlış.Demir yığını sonuçta bu.

İnsana değer veriliyor mu ki, demir yığınına değer verilsin?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeşim. Üzüntüyü yeterince yaşayıp, önüne bakman gerekiyor. Ne kadarda sevsen ,sonuçta bir makine.

Bu arada , belli seviye üzerinde olan(fiyat olarak) araçlara, kasko yapmayı da ciddi oranda düşünmek lazım. Kasko fiyatı ne kadar da yüksek olsa, malın değerinden ucuzdur herhalde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre

Konuyu okuduğumda ben

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.satırı okurken gerçekten oğlunu kaçırdılar sandım.
    Meğerse boş bişey için açılmış konu. Maldır neticede aynısından binlerce üretiliyor, bu nasıl bir psikoloji?
    Aynen ben de gerçekten çocuktan bahsediyor sandım içim parçalandı bir an için.

Olayın ne olduğunu anlayan varsa beri gelsin. Motor çalınmış ama bulunmuş da parçaları mı değişmiş. Sonuçta adamlara mı vermişler motoru hiçbir şey anlamadım ? Anlaşılmayan cümleler :

- Çalıntıdan çıkardığım zaman ruhsatı onlara verecekmişim onlar bana 1.5 bin tl para vereceklerdi (Ne alaka, neden verecekmişsin ki ?)

- Motoru rapor sonucu geri onlara verdiler tabii motor 3 el değiştirmişti ve motoru bulan her seferinde kime satıldığını ben buldum (???)

- Yarım yamalak bir rapor hazırlandı ve parçaların 2013 model olduğu belirlendi sistemde 2008 olarak gözüküyordu motor (motor 2013 değil mi ??? O zaman neden sen haklı çıkmadın ?)

Sonuçta elinde delil yok, polis de numarayı yutmuş. Motoru çalanı biliyorsan döversin rahatlarsın.

tcourb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f700 gs
    anlayan beri gelsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)