Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Filmi Çektirmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet gene traji komik bir konuyla aranızdayım. Geçtigimiz haftalarda büyük bir kaza geçirdim; motor pert, bende yolun kenarındaki taşlıga uçtum ama kafamı vurdummu hiç hatırlamıyorum. Kaskın üstünde sadece ufak çizikler var. Etraftan hep duyarız kask düştüyse çöptür diye. Tamam herşeyden önce güvenlik ama ögrenci halimlede shoei almıştım daha 6-7 taksidi duruyor. Ben şimdi gidip nasıl yenisini aliyim. Eksperede veremedim cünkü bir kaç çizik için sigorta yenisinin parasını vermez diye. Genel kanı kaskın içindeki kabuk çatladıysa o git gide büyür fark etmessin tarzında sanırım. Dıştan cok sorun yok ama bunu nasıl anlıycaz. Hastanelerde kırık çıkın için film çektirir gibi acaba filminimi çektirsek diye komik bir fikir geldi aklıma. Yapacagımdan veya yapmayı düşündügümden degil tabiki ama öylesine paylaşıyım dedim. Cünkü bir yandanda teorik olarak mantıklı olabilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Almanyada bir şirket bu testi yapıp size kullanılabilir yada kullanılamaz diye cevap veriyor

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kafanı kesin vurmuşsundur hatırlamadığına göre. Ama bu kasklar öyle oyuncak alet değiller tek seferde paramparça olsunlar. Kaskı bi sağlamlık testine tutabilirsin kendin hafiften baskı uygulayarak. Fazla hız yapmıyorsan düşük hızlı düşüşlerde korur gene. Ama yüksek hızlı kaza da sonuç ne olur belli olmaz. Düşün adamlar 50 tl lik kasklarla geziyorlar, duvara kafa atsalar ellerinde kalır öyle aletler. Senin ki sağlamdır tahminimce. Ama gene de ben sürekli hız yaparım agresif kullanırım diyorsan ver eksper e değiştirsinler kaskı hala değiştirebiliyorlarsa.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Yoğunluğu düşük olduğu için röntgen filminde çıkmaz muhtemelen. MR çektir belki onda çıkar, yumuşak doku çıkıyor o da çıkar belki. ��

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Röntgen değil ama ultrason iş görür. Doğalgaz boru hatlarında kaynak noktalarının da ultrasonunu çekerler kaynak kesintisiz mi görmek için.

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafanı kesin vurmuşsundur hatırlamadığına göre. Ama bu kasklar öyle oyuncak alet değiller tek seferde paramparça olsunlar. Kaskı bi sağlamlık testine tutabilirsin kendin hafiften baskı uygulayarak. Fazla hız yapmıyorsan düşük hızlı düşüşlerde korur gene. Ama yüksek hızlı kaza da sonuç ne olur belli olmaz. Düşün adamlar 50 tl lik kasklarla geziyorlar, duvara kafa atsalar ellerinde kalır öyle aletler. Senin ki sağlamdır tahminimce. Ama gene de ben sürekli hız yaparım agresif kullanırım diyorsan ver eksper e değiştirsinler kaskı hala değiştirebiliyorlarsa.
    Yok hocam bilinç kaybı yaşadıgım için hatırlamama söz konusu değil bilincim felan yerindeydi ama arabaya çarptıktan sonra düşüş anı yok sadece. Bir anda oluyor malum. Sigortalar açıkçası bazen şasesi yamuk motora bile kaynak yap diyolarmış diye duydum serviste, ufak bir çizik için bin liralık kaskı ödemezler heralde diye hiç düşünmedim

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet gene traji komik bir konuyla aranızdayım. Geçtigimiz haftalarda büyük bir kaza geçirdim; motor pert, bende yolun kenarındaki taşlıga uçtum ama kafamı vurdummu hiç hatırlamıyorum. Kaskın üstünde sadece ufak çizikler var. Etraftan hep duyarız kask düştüyse çöptür diye. Tamam herşeyden önce güvenlik ama ögrenci halimlede shoei almıştım daha 6-7 taksidi duruyor. Ben şimdi gidip nasıl yenisini aliyim. Eksperede veremedim cünkü bir kaç çizik için sigorta yenisinin parasını vermez diye. Genel kanı kaskın içindeki kabuk çatladıysa o git gide büyür fark etmessin tarzında sanırım. Dıştan cok sorun yok ama bunu nasıl anlıycaz. Hastanelerde kırık çıkın için film çektirir gibi acaba filminimi çektirsek diye komik bir fikir geldi aklıma. Yapacagımdan veya yapmayı düşündügümden degil tabiki ama öylesine paylaşıyım dedim. Cünkü bir yandanda teorik olarak mantıklı olabilir
    geçmiş olsun. kaskın dışından çok içindeki köpük önemli senin için düşmeyle yere vurduysan başını o kaskı çöpe at içindeki köpük görevini yapmış ve işi bitmişdir. bir daha bu şekilde bir düşme esnasında köpük vazifesini yapamayacağı için başını koruyamaz.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tak gitsin hiç bişey olmaz.ha tabi bu düşük hızlar için geçerli 120 le biyere uçarsan bişey diyemem.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sigorta kırık varsa öder aksi taktirde ödemiyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)