Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

kameranın kaskdaki en uygun yeri neresi sence?

Motovento
    REKLAM ALANI

hem yakışıyor hem belli olmuyor diye ağız bölümüne takan çok arkadaş var ama oradan güzel açı geldiğini sanmıyorum, aslında kask bütün olarak aynı şekilde hareket ediyor ama bilmiyorum sanki ordan izlediğim videolar hoş değil,
    ben sol yanda kullanıyorum
    tepe de fena değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hem yakışıyor hem belli olmuyor diye ağız bölümüne takan çok arkadaş var ama oradan güzel açı geldiğini sanmıyorum, aslında kask bütün olarak aynı şekilde hareket ediyor ama bilmiyorum sanki ordan izlediğim videolar hoş değil,
    ben sol yanda kullanıyorum
    tepe de fena değil
    Ben tepeye takıyorum. Uzaylı gibi görünüyorum belki ama yana takınca düştüğümüzde kırılma ihtimali yüksek. Tepede biraz daha güvende oluyor. Bide üstte görüntü açısı iki yanıda alıyor. Kamerayı gördüklerinde taciz etmekten çekinen de var tabi kanıt oluşturduğu için. Tabi bunlar benim benim gördüklerim. Tercihler farklıdır 🙂

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    yanda düştüğünüzde boyun için sıkıntı yaratabilir. Ben uzun süre yanda kullandım düştüğümde allahtan kameram takılı değildi.

Şimdi ise çene kısmında kullanıyorum açı biraz daha daralıyor ama daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, kaskın üstünde çok garip duruyo anten gibi :/

karşılaştırma açısından söylemek gerekirse instagram profilimde 2 açıda mevcut. Yeniler çenede, eskiler yan açı..

https://www.instagram.com/kaankara2k/
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ViraneDervis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben tepeye takıyorum. Uzaylı gibi görünüyorum belki ama yana takınca düştüğümüzde kırılma ihtimali yüksek. Tepede biraz daha güvende oluyor. Bide üstte görüntü açısı iki yanıda alıyor. Kamerayı gördüklerinde taciz etmekten çekinen de var tabi kanıt oluşturduğu için. Tabi bunlar benim benim gördüklerim. Tercihler farklıdır 🙂
    Rüzgar etki etmiyor mu yahu

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    çene. diğer taraflar yaramaz. her kaskta çeneye montaj mümkün değil bu arada.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence de çene, yanlarda ve üstte çok sırıtıyor, fakat gel gör ki benim kaskın çenesinde durmaz, tam yapışmıyor çünkü aparat.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar etki etmiyor mu yahu
    Rüzgar çok etki ediyor. Ben tepeye takmıştım, özellikle yüksek hızlarda hem ses yapıyor, hem de kaskı bir tarafa doğru çekiyor. Sonradan çıkardım, sadece bağlantı aparatı kalmıştı, o bile ıslık sesi çıkarıyor diye çıkardım.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

Motosikleti
    pulsar ns150
    Bi yerde okumuştum kaska takılan kamera ani bir darbeyle kaskı kırıp kafanıza zarar verebiliyor hatta M.Schumacher'in kamerasıda kaskini kırıp çekiç etkisi yaratmış adam 3 yıldır komada mumkunse yanak tarafina takın derim ben ihmale gelmez

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar çok etki ediyor. Ben tepeye takmıştım, özellikle yüksek hızlarda hem ses yapıyor, hem de kaskı bir tarafa doğru çekiyor. Sonradan çıkardım, sadece bağlantı aparatı kalmıştı, o bile ıslık sesi çıkarıyor diye çıkardım.
    yuksek hızlarda çok ses yapan cihaz "go pro" ya da benzeri şekilde dörtgen bi makine mi yoksa "sony" gibi görece daha aerodinamik bi makine mi?

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Ben yana takıyorum göz hizasına gelecek şekilde fakat bu 3m yapıştırıcı bana çok güven vermiyor.

Sıvı silikon ile yapıştırmayı düşünüyorum
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tepeye takılan hiç bir kamera yüxek hızlarda sizi rahat bırakmaz.
    Süratli naked motorlarda çene hariç hiç bir yer uygun olmuyor.
    200-300 cc grubunda istediğin yere tak.

Kısaca önünde saklanabileceğin bir rüzgarlık olduktan sonra istediğin yerde kullanabilirsin.

MT7 ile tepede, sağ-sol olmuyor..
    Bendeki bu şekilde

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Bend 3m band kullanmadan kayisli olan apart ile cenenin en sagina montajladim. vizorun oldugu kisimdan ve kaskin en altindan kayisi gecirip cene kisminin en sagina gelecek sekilde ayarladim

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepeye takılan hiç bir kamera yüxek hızlarda sizi rahat bırakmaz.
    Süratli naked motorlarda çene hariç hiç bir yer uygun olmuyor.
    200-300 cc grubunda istediğin yere tak.

Kısaca önünde saklanabileceğin bir rüzgarlık olduktan sonra istediğin yerde kullanabilirsin.

MT7 ile tepede, sağ-sol olmuyor..
    Bendeki bu şekilde
    https://s31.postimg.org/t676mzw3f/screenshot_1.png
    upsidedown mount u yüksek hızlarda depoya doğru yatınca hep bir yerlere taktırıyorum ben, o yüzden kullanmıyorum o şekilde.
    benimde kaskın önü chin mount a uygun değil fakat slikon desteğiyle hallettim.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kask evet çenede upsidedown o gibi durumlarda sıkıntılı ama MT7 üzerinde zaten yatılacak bir hıza ulaşmak pek mümkün olmuyor.
    Oklava yutmuş gibi sürekli dik pozisyondayım.

Cenede kullaninca iceriye mikrofon cekmeye bile cok gerek yoktur heralde su haznesinden bile kenfi sesini alir

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Ben sol yana takmıştım ama 120 kmh gectikten sonra emin olun sorun oluyo o yüzden tepeye taktm suan sabah işe gelirken herhangi bir sorun yaşamadım. Ama arkadaşlarında dediği gibi uzaylı gibi oluyosunuz 😁

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Benim tek sorunum rüzgar sesi..
    Çektiğim görüntülerde rüzgar sesinden motorun sesi bile duyulmuyor.
    Buna çözüm bulan var mı ?

Daha önce de paylaşmıştım ama size çok daha farklı bir bakış aşısı veriyim...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gidona taktım kurtuldum, henüz çekim yapmadım ama en mantıklı yer orası sanırım.

Kaskta yok yapışkan açıldı, yok sağa sola çarptım, kaskı çıkarıp rahatca bırakamazsın.

"ulan kamerayı açmış mıydım? çekiyor mu çekmiyor mu? şarjı bitti mi?" şüphelerine de son

Göğüs aparatı almıştım o da giyin soyun sıkıntı, yoksa uzun yolda en mantıklısı göğüs aparatı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gidona taktım kurtuldum, henüz çekim yapmadım ama en mantıklı yer orası sanırım.

Kaskta yok yapışkan açıldı, yok sağa sola çarptım, kaskı çıkarıp rahatca bırakamazsın.

"ulan kamerayı açmış mıydım? çekiyor mu çekmiyor mu? şarjı bitti mi?" şüphelerine de son

Göğüs aparatı almıştım o da giyin soyun sıkıntı, yoksa uzun yolda en mantıklısı göğüs aparatı.
    titreşim oluyor ya gidonda. gimball siparişi verdim gelsin depoya takmaya niyetlendim bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim tek sorunum rüzgar sesi..
    Çektiğim görüntülerde rüzgar sesinden motorun sesi bile duyulmuyor.
    Buna çözüm bulan var mı ?
    bu fotoğraflar eski hali, şuan skeleton kase ve mikrofon ile kullanıyorum. rüzgar sesi olmuyor dışardaki kadar. kaskın içinde ne varsa o. zaten akrapovicin sesi bastırıyor rüzgarı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)