Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ELDİVEN ÖNERİLERİ ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Motorum Yamaha n max. Malum havalar soğudu ve bu piyasada yeni olduğum için nasıl bir şey almalıyım karar veremedim. Kask tamam mont tamam o tamam bu tamam ama bir eldivenim tamam değil. Soruma gelecek olursak ellerimi kışın yağmurdan soğuktan rüzgardan koruyacak bir kışlık eldiven istiyorum. Kask seçimimi ve motosiklet seçimimi biraz pahalı yaptığım için pek bütçem kalmadı. Bu nedenle olabildiğince uygun fiyatlı ve kışlık işe yarayacak eldiven önerilerinizi bekliyorum..

şimdiden teşekkürler iyi forumlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Herşey tek eldivende olsun diyorsanız hem termal özelliği olan, hem su geçirmez özelliği olan (bu işin zirvesi Gore-Tex) eldiven almalısınız. Sadece su geçirmez eldiven alırsanız (Gore-tex gibi), termal özellik olmadığı için elleriniz üşür. Hem ısı, hem soğuk geçirmeyen eldivenler de epey bir kalın olur ve kontrolleri hissetmeniz zorlaşır. Şöyle yapabilirsiniz. Su geçirmez eldiven + ısıtmalı elcik kombinasyonu. Gavurun uyguladığı yöntemlerden biri bu mesela.

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey tek eldivende olsun diyorsanız hem termal özelliği olan, hem su geçirmez özelliği olan (bu işin zirvesi Gore-Tex) eldiven almalısınız. Sadece su geçirmez eldiven alırsanız (Gore-tex gibi), termal özellik olmadığı için elleriniz üşür. Hem ısı, hem soğuk geçirmeyen eldivenler de epey bir kalın olur ve kontrolleri hissetmeniz zorlaşır. Şöyle yapabilirsiniz. Su geçirmez eldiven + ısıtmalı elcik kombinasyonu. Gavurun uyguladığı yöntemlerden biri bu mesela.
    Gore-Tex çok pahalı yav içim el vermiyor eldivene o kadar para vermeye.. Bence kışlık motor eldiveni yazıp çıkan uygun fiyatlılardan birini alabiliriz zaten full yağmur geçirmez olmaz ama nispeten yağmura dayanıklı olur oda bizi idare eder diye düşünüyorum. Elcik ısıtma da çok para hem elcikleri bozmak düzmek yeniden takmak var işin içinde pek içime sinmeyen işlemler
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alpinestars smx - 2. 250 lira civari olmasi lazim. tavsiye ederim

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Honda CB500F
    10 derecenin altında, yarım saatten fazla sürüş yapılacaksa kışlık eldivenler bile üşütmeye başlıyor. bütçe varsa ısıtmalı elcik, yoksa kurye arkadaşların kullandığı rüzgarlıklar güzel durmuyor belki ama çok işe yarıyor.
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler