Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

R25 başıma gelenler napayım? satayımmı yakayımmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    5 Ay önce 2200km de r25 aldım. Alırkende Yamaha yetkili servisinde expertiz yapıldı bi sorun yok denildi, Aldık.

Satan arkadaş sattıktan sonra 3-4 saatini ayırıp motoru gösterdi öğretti, oturudğumuz yer yakın ertesi gün gene geldi yardım etti.

herşey güzel eğlenceli İlk motorumuzu almışız,Kredi çekmeden 3 senelik birikimimizi yatırmışız, kask ekipman vs Tam moda girmişiz. 1 hafta oldu daha yeni yeni alıştım motosiklete, TAK! 3.vitesten 4 e atarken motosiklet geçmiyor. Vites pegi adeta yapışıyor öylece duruyor.

1-2-3 sıkıntı yok. Yamaha da yağ değişti, Takara tukara şukara makara dercesnize 4 e geçiş oldu. Düzelir dediler Tamam dedik.

Çok biliyoruz anlıyoruz ya sokuveriyorlar işte böyle geçer diyorlar sanki pazardan tshirt alıyoruz yıkanınca olacak üstümüze mecbur tamam diyoruz.

ertesi gün biraz daha zorluyorum problem yine aynı. (HA YAĞI BEN DEĞİŞTİRDİM YANİ YAĞ PARASININ BANA GİRDİĞİNİ BELİRTEYİM)

Çekiliyor yamaha YETKİLİ servisine. vay anam öyleydi vay babam böyleydi. Yok dışarda siz ekstra yağ mı değiştirdiğiniz yamaha ben ilgilenmem

arkadaş dedi kısacası, Bak senelerin birikimine mi yan, içindeki bütün şevkin gitmesine mi yan...

Kimse abartma demesin. Ben hem okudum, hemde Kuryelik yaptım. Elalemin AMAAAOOO OTTTUZ DAKKAYI GEÇTİİ BENİİ İLGİLENDİRMEZ triplerini çektim.

Yememden kıstım da biriktirdim. Bana koyar.

İş davaya gidecekti ardından Yamaha türkiye ile epey telefon trafiği yaşadım.

Sıfır şanzuman takıldı, Bu süreler içindeki 2-3 kez yağ değişimi KOMPLE bana girdi. Hadi dedik vardır bir keramet Sıfır şanzumanlı motorumuz oldu.

Servisten Çıkarırken birde yıkamışlar her tarafı yağ olduğu için, 25 lirada yıkama ücreti aldılar. Kavga cıktı işte burda. Ben yıkayın demedim ama yağ olmuş heryer tabiki yıkıcaksınız.

Herneyse aldık ilk gün nasılsa gözümüzden düştü. Veryansın tepe gaz da bastım. sürekli 0-100 de denedim. Daha motora alışamadık ama gözümüzden düştü.

2. günün akşamında motor çok garip sesler cıkarmaya başladı giderken, çekiş git gide git gide git gide git gide düştü de düştü, Arıza yaktı.

Söve söve yetkili servise o şekilde gittim. kapatmışlar öylece oraya bıraktım motoru o sinirle. Eve döndüm içim içimi yedi çalınır korkusu döndüm Motorun başına İterek yakındaki otoparklı bir otelde kaldım. 79 lirada bak burda girdi.

sabahına koyulan teşhis Yağ pompası patlamış. HARİKA, BRAVO BRAVO BRAVO!

Garantiden değiştirdiler Lan yine yağ parası istediler ahahaha

evet Motor faal çalışır halde evimin önünde 2 ay durdu. Şimdi ben bu motoru yakayımmı,satayımmı, bırak binmeyi yüzünü göresim gelmiyor.

Mal ayıplı mal. net açık.

benim yaşadığım psikolejik sıkıntıları yazmıyorum, servisin olurmu len öyle şey demelerini yazmıyorum, stresimi siz düşünün.

Sizin görüşleriniz nedir.

Mt de uzun zamandır okurum. İçime dert oldu ve üye olup aranıza katıldım bu sebeple.

Herkese iyi forumlar ne diyeyim.
    hyanax100, EthanHunt, Guven ve 11 diğerleri bunu beğendiler..
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    vfr 1200 x crostourer
    kasko yaptır öyle yak
    MotoRR ve bkaraca bunu beğendiler.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Büyük geçmiş olsun, epey can sıkıcı ya. Koca Yamaha bir de, sizden bir tanker yağ parası alacak bu gidişle. Satabiliyorsanız satın, ha kim alır bu sorunları bilerek bilmiyorum.

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Yak bir de video at izleyelim
    Kızıl pars, ramcixx, hyanax100 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sadece yamaha için geçerli değil hepsi aynı hocam siz onu satın

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Aynı sorun bajajda olsa millet japon alın diyip duruyoruz diyip yerer. Demekki her markada oluyormuş
    Deeplord, ak.emre, SAZMAN ve 15 diğerleri bunu beğendiler..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Geçmiş olsun hocam yazık günah ya bizde perşembe günü İzmir Bayraklı Hondaya bırakcaz motoru ses sorunu yüzünden. Bize de yağ parasıdır odur budur geçircekler mi bakalım. Böyle servislere ağza alınmayacak küfürler ediyorum ama nafile hepsi aynı. Alcan çin malı arızada şeyde kendin yapcan, servis ağı geniş diye güvenilir diye Japon aliyoruz ama giren bize giriyor.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Naaptın usta yaa,burda japon motorlarının ayıpları anlatılmaz.Onlar bozulmazki Koy sahibindene,enektar değmemiş,bütün bakımları yapılmış,tertemiz

Hep aynı servise mi gittiniz ? Servisten servise de farkediyo.Herkes işini severek yapmayabiliyor.
    yüksel66, Potenza ve fearlesboyy bunu beğendiler.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motorlarda en büyük sıkıntı ne biliyor musunuz? (Konu sahibi arkadaşı tenzih ederim)
    Şekline şemaline ve piyasa daki yoğunlukta olan motorların bir çoğundan cc olarak büyük olması neticesinde, bir 600 cc lik performans bekleyerek gaz koluna asılmak, ve sanki pistte yarışıyormuşçasına çatara-patara , 100 le giderken motoru 2. vitese çekmek.
    Motorlar (cbr250,r25) çıktı çıkalı yabancı forumlarda da takip ediyorum, inanın hiç bizdeki problemler yok oralarda.
    Demem o ki, tamam motorlarda da kronik sıkıntı olabilir, ama biz motor sürmeyi ne derece biliyoruz?
    ferhatkars ve essegesse bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yazıyı kopyalayıp R25 kullanicilari sayfasına da yazın hocam almaya niyeti olanlar okusun...

Kaç modeldi motosiklet?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. r25 konusu altınada cvp yazdım. Hayal kırıklığı insanı çok üzer. Burda farklı olaylardan yaşanan hayal kırıklıklari var. Motorun kendisi , servisin tavrı. Çok geçmiş olsun. Bende 12.000 km r25 kullanan biri olarak şunu söylemek istiyorum, çok güzel cok keyifli bir motor , tabi size yaşattıkları insanı çileden çıkartır ama sorunsuz bir r25 le çok mutlu olursunuz. Kendi tecrübemi paylasiyim , bunca km de hiçbir sorun hani tik bile yok derler öyle gitti beni yarı yolda bırakmadı. Tabi size gerçekten buyuk talihsizlik olmuş. Yani kaldırıp çöpe atma istegi gelmis anlıyorum ama sorunsuz r25 kullansaniz inanin çok seversiniz. Takdir sizin, motor sevgili gibi bir kez soğuyunca insan bir daha zor yani 2.şans vermek
    Machair ve D e m i r bunu beğendiler.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Yağ pompası arızası R25'lerde şaşırılacak bir durum değil. Şanzıman arızası da birinci sahibinin hediyesidir. Şansına küsme. İkinci el motor almanın olağan sonuçlarından birini yaşamışsın. Satıp sıfır motor almanı tavsiye ederim. Ben olsam R25 ve MT25 gibi yüksek devir çeviren makinalara hiç bakmazdım.
    Mustaphalanx ve dyavol-77 bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    R25 le Mt25 ler malesef güven kırdı. Bunun gibi çok sıkıntı yazılar okudum. Bu ilk değil. Geçmiş olsun.

Yamaha'nın bu işe bi el atması lazım!

Honda CBR ın tepe tepe kullandı bu millet! Bir tane sıkıntı olmadı. Motor Bloğundan ötürü...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    La olm 100 kişi yazdı bu makinanın yağ pompası kronik sorunlu diye,
    Yamaha 25 leri geri çağırdı diye yazıldı,
    alanların elinde patladı silindir, segman, pompa vs. henüz 1000 km 2000km makinalar, onlarda yazdı çizdi buraya

halen gidip alıyorsunuz ya artık..
    Diyecek bişey yok, paramla beni kaşı diye yamaha servisinin yanına sokuluyorsunuz.

Başınız ağrıdıktan sonra buraya girip yazmak size bişey kazandırmaz.
    Almadan önce girip araştırıp okusaydınız paranızla kaşınmak zorunda kalmazdınız.

Olan olmuş artık geçmiş olsun.
    Sat geç.
    dyavol-77, Malatya CBR ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. r25 konusu altınada cvp yazdım. Hayal kırıklığı insanı çok üzer. Burda farklı olaylardan yaşanan hayal kırıklıklari var. Motorun kendisi , servisin tavrı. Çok geçmiş olsun. Bende 12.000 km r25 kullanan biri olarak şunu söylemek istiyorum, çok güzel cok keyifli bir motor , tabi size yaşattıkları insanı çileden çıkartır ama sorunsuz bir r25 le çok mutlu olursunuz. Kendi tecrübemi paylasiyim , bunca km de hiçbir sorun hani tik bile yok derler öyle gitti beni yarı yolda bırakmadı. Tabi size gerçekten buyuk talihsizlik olmuş. Yani kaldırıp çöpe atma istegi gelmis anlıyorum ama sorunsuz r25 kullansaniz inanin çok seversiniz. Takdir sizin, motor sevgili gibi bir kez soğuyunca insan bir daha zor yani 2.şans vermek

Benim R25 de yatak sardı yağ pompası yüzünden, giren yağ paraları mı yanarsın? Motoru garanti dahilinde yaptırabilmek için yaşanan kavga dövüşe mi yanarsın ? Daha yeni rosso 2 taktırıp motorun elinde kalma ohtimaline mi yanarsın yoksa motorun 1 ay serviste yatmasina mi ?

En az 12-13 tane yatak satan R 25 e tanik oldum bu yazdiklariniz böyle bir alete sağlam gibi bir izlenim bıraktığı için beni rahatsız etti. Benim başım çok ağrıdı İnşallah kimsenin başı ağrımaz.
    İzmir-Karşıyaka

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Yak videosunu çek, izlenme sayısı artacaktır, youtube dan video parası, sonra yamaha bayinin önünde yakarsan tv kanallarını falan çağırırsan akşam haberlerine çağırırlar oradan da para alırsın, yamaha bunun üstüne paranı iade eder buradan da para alırsın. 1 vermişken 10 olur paran. Benden demesi
    Kızıl pars ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Yaşadıklariniz cidden can sıkıcı.yakmayı denemeyin kendi malinız dahi olsa milli Servet zarar vermekten ceza alırsın
    Madem sogudun motoru sat.alan kisiyede satma sebebini söyle.gerçi zarar edersin ama erdemli bir davranışta bulunursun.
    essegesse ve cbf 150 bunu beğendiler.

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    5 Ay önce ben aldığımda bunlar söylenmiyordu, denk gelmemiştim.
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim R25 de yatak sardı yağ pompası yüzünden, giren yağ paraları mı yanarsın? Motoru garanti dahilinde yaptırabilmek için yaşanan kavga dövüşe mi yanarsın ? Daha yeni rosso 2 taktırıp motorun elinde kalma ohtimaline mi yanarsın yoksa motorun 1 ay serviste yatmasina mi ?

En az 12-13 tane yatak satan R 25 e tanik oldum bu yazdiklariniz böyle bir alete sağlam gibi bir izlenim bıraktığı için beni rahatsız etti. Benim başım çok ağrıdı İnşallah kimsenin başı ağrımaz.
    Peki benim gibi kullanan sorun yaşamayan birçok motor sahibi var , bu bize haksızlık olmuyor mu ? negatif geri dönüşler paylaşılsin fakat pozitif geri dönüşler tecrübeler paylaşılmasin mi ? Sizin yaşadığınız sorunlar motoru cok kötü yapıyorsa benim yaşadıklarım cok iyi mi yapmalı? Yamaha nin marka değeri ortada yıllardır kendini ispatlamis. Olaylarin sadece bir tarafıni yansitmak konuşmak bence taraflı olur. Her zaman yazdim forumda motoru çok seviyorum ( uretim hatasi disinda ki onuds garantiden degstirdiler ve geri çağırdilar ) hicbir sorun yaşamadım. Benimle ayni zamanda cok yakin arkadaşım ve 3 kisi yamaha mt 25 ve r25 aldık hiçbiri sorun yaşamadık. Ben arkadaşımızin yazisina cvbimi yazdim. bu cvbin sadece size ve sizin gibi olaya yaklaşan herkesedir. ( buda benim canım motorum 1 gun uzmedi beni )

alipasa85 bunu beğendi.

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben yıkamadan para alma olayına ayar oldum. Çoğu servis ücretsiz yıkama yapıp motoru temiz teslim ederken bunlar gitmiş bir de 3x oto yıkama parası almış !

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)