Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

R25 başıma gelenler napayım? satayımmı yakayımmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765

Negatifler gibi birçok pozitif kullanıcı yorumuda bulabilirsiniz forumda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    DiabloBoy
    Herneyse aldık ilk gün nasılsa gözümüzden düştü. Veryansın tepe gaz da bastım. sürekli 0-100 de denedim
    Geçmiş olsun,süreklide zorlamak,kendinize zarar
    Japonyadaki fabrikaya email atın
    YAMAHA

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Yamaha yı çok severim ama R25 benden uzak olsun.Ben CBR ımla mutluyum.Bence davacı ol yamahadan.
    fkambay ve mustick bunu beğendiler.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bajajda olsa millet japon alın diyip duruyoruz diyip yerer. Demekki her markada oluyormuş
    bajajın 250cc de 14000 çevirip 36 beygir güç üreten motoru varmı?? daha doğrusu Hintli çinli koreli vs hiç bir markanın varmı?? neticede yok bırakın japonda bile yok ,daha honda yeni yaptı cbr 250rr,,

çok yüksek devir çevirmesi ve gücünüde yüksek devirlerde vermesi yüzünden bu problemler çıkıyor,250 cc den 500-600 cc performansı almak için kullananda allah ne verdiyse limitleri zorlaya zorlaya kullanırsaki zaten hemen herkes oyle kullanıyor,bunun sonucu böyle problemlerin çıkması şaşılacak bi durum değil
    14000 çeviren motorun yağ pompası arızalanması abes değil,yetersiz kalıyor neticede,,ama yamahanın buna çare bulmasıda gereki

ben almayın derim,cbr 250 alın,onda böyle sorunlar yok çünkü gücü deviri yakıtı kendi katogorisinde normal ölçülerde,limitleri zorlamıyor ve problemde yok

ha güzel gitsin istiyorsan 500-600 cc alacaksın ama böyle sorunda yaşamayacaksın,zaten r25 in yakıtı basa basa hakkını vererek kullanırsan 600cc nin bile üstüne çıkıyor,, burda tek avanta vergi dilimi

r25 alıp arıza yapacakmı diye kasa kasa kullanacağıma 500-600 alıp basa basa kafam rahat kullanırım şahsen

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Cbf lerde bu kadar yağ masrafı olmuyor hocam !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ee kardeş yamaha bu şaşmamak lazım.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı DiabloBoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden değiştirdiler Lan yine yağ parası istediler ahahaha
    kanka izninle gülmek istiyorum
    HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAZHDJLKŞAFAŞLSDİ
    Aquaium ve dovahhkin bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Şu birtane yamaha yalakası vardı getirin onu elime
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    gt250r
    Cg yi saymazsak güncel en baş apaçi motoru r25 oldu,üstüne bide kronik sorunlu hemde yağ pompası ufak tefek birşeyde değil aynı zamanda sıfır parasıyla 1-2bin tl fark olmasına rağmen 2.el bu motoru almak neyin kafası? Piyasada bu kadar büyük kronik sorunlu başka bir motor varmı o fiyatlar civarında? Siz bu motorları bu haliyle almaya devam ederseniz otu boku ülkemize yollamaya devam ederler. yıllardır yağ yakan cbf satışları bile tavan sonrada şu motor niye ülkemize gelmiyor bu neden gelmiyor diye sızlanmalar,niye gelsin ki,ben olsam bende yollamam.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    La olm 100 kişi yazdı bu makinanın yağ pompası kronik sorunlu diye,
    Yamaha 25 leri geri çağırdı diye yazıldı,
    alanların elinde patladı silindir, segman, pompa vs. henüz 1000 km 2000km makinalar, onlarda yazdı çizdi buraya

halen gidip alıyorsunuz ya artık..
    Diyecek bişey yok, paramla beni kaşı diye yamaha servisinin yanına sokuluyorsunuz.

Başınız ağrıdıktan sonra buraya girip yazmak size bişey kazandırmaz.
    Almadan önce girip araştırıp okusaydınız paranızla kaşınmak zorunda kalmazdınız.

Olan olmuş artık geçmiş olsun.
    Sat geç.
    sen şimdi önümüzdeki fuarda gör zümer muhtemelen yine 1 saniye boş bırakılmadan tepesinde olacaklar

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Hocam üzüldüm yamaha europe vb yazın , mail - twitter , sonuçta bu kadar aptal olamazlar , mesela bu yazıyı okudum ya bir daha yamaha alacak olsam iki kere düşünürüm.En kötüsü muhatap bulamamak , Bajaj denilmiş Bajaj'da cidden muhatap bulmak çok kolay , ilgililer , ekrem bey illaki dönüş yapıyor , servisler en azından benim gittiğim iki servis çizgi üstü (Motoser-Gayrettepe , Oktay Motor-ikitelli)
    Yağ demişsin ya Bajaj'ın servis günlerinden yağı değiştirdim sonrasında 10000 km bakımında benden sadece 50 tl aldılar hangi motorun 10000 km bakımı 50 tl tutuyor ? Yamaha Ybr125'de bile 130 tl ödediğimi bilirim.

İnşallah sorunun çözülür bize düşen birşey olursa mesajın yeter , yine çözmezlerse bunları alıcıya belirtip satman iyi olur.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Madem zor kazanıyorsun neden yağı kendin değiştirip garantini riske atıyorsunki? Servis garanti dışı dese hakkı.. İyi yine garantiden yaptırabilmissin sen yağ parasına şükret. Geçmiş olsun..

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    her başına böyle olaylar gelen motosikletini yakacak olsaydı.. ohoooo. kibrit yakmak kadar normal görülürdü motosiklet yakmak.. Soğumanızı gerektirecek bi durum görmüyorum hem ortada. Kronik sorunlarını araştırmadan motosikleti almakla kendiniz hata yapıyorsunuz zaten. Hadi aldınız sorunu olduğunu öğrendiniz yakmak ve ya satmak mı gerekir? Erzurum'da şahine binen amcam kışın otomobilini çalıştırmakta zorluk çekiyor, BMW'ye binen karşı komşusu'da zorluk çekiyor. Bu durum'da BMW'nin yakılması mı gerek?

Lütfen yanlış anlaşılmasın. Küçümsemiyorum kesinlikle ben'de bi meyhane'de garsonluk yaparak aldım motorumu ve halen taksitlerini ödüyorum fakat cidden abartmışsınız. Bi önceki motorum'da yaşadığım sorunları anlatsam buraya çok şükür dersiniz halinize.

Nacizane görüşüm; satmayın hocam motorunuzu. Zamanla o soğuk yeller esmemeye başlayacak emin olun. Toplayabildiğiniz kadar toplayın sağını solunu fakat satmayın.

Artı olarak eklemek istediğim şu var. Yazınızı ilk okuduğumda içimden şunu dedim " Herife bak r25'i var arızaları yüzünden sitem ediyor. Ya benim gibi motorunu yedek parça bulamama ve düzen tutmaması yüzün'den hurdaya çıkarsaydı o zaman ne yapacaktı"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    1Lt benzini dök kibrit i çak

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    250cc den bu kadar performans üretilmesi illaki bir yerlerden patlak vermesine sebep olacaktır,
    Çok tutulup sevilmesine rağmen ben uzun süreli aynı motoru kullanmayı düşünen
    kullanıcıya bu motoru önermem,
    İlerleyen km lerde illaki sorun yaratacaktır,
    Geçen gün forumda okudum ve çok şaşırdım 1-2 milyon tl verip alınan Ferrari araçların
    50-60.000 km de motoru bitiyormuş,
    Üretim amacı burada önemli
    R25 maalesef, uygun fiyata genç insanları tatmin etmeye yönelik üretilmiş bir araç,
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250
    Aynen valla bajaj olsa veya japon olmayan diğer marka anında yicekler.
    Konunun özü işini seven kul hakkı deyip insanları asla magdur etmeyen bir usta servis bulmak. Çok şükür adana bajaj yetkili servisi akın abi çok ilgili hiç bir zaman beni magdur etmedi ne olduysa garantiden değiştirdi ve ilk motorum dememe ragmen bunu yaptılar kullanıcı hatası demediler...
    İnşaAllah sizde böyle insanlarla karşılaşırsınız.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Valla bu kadar olmasada bende buna yakın ilk motor arızası sıkıntısı yaşamıştım, üzüldüm vallahi ne diyelim.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim R25 de yatak sardı yağ pompası yüzünden, giren yağ paraları mı yanarsın? Motoru garanti dahilinde yaptırabilmek için yaşanan kavga dövüşe mi yanarsın ? Daha yeni rosso 2 taktırıp motorun elinde kalma ohtimaline mi yanarsın yoksa motorun 1 ay serviste yatmasina mi ?

En az 12-13 tane yatak satan R 25 e tanik oldum bu yazdiklariniz böyle bir alete sağlam gibi bir izlenim bıraktığı için beni rahatsız etti. Benim başım çok ağrıdı İnşallah kimsenin başı ağrımaz.
    Bu motor ilk tanıtıldığında 14 bin devir çevirdiğini görenlerin ağzının suyu akarken biz bunun motor ömrü açısından kötü olduğunu söylediğimizde insanların pek hoşuna gitmiyordu. Bunu alanlar da sağ olsunlar 12 bin devirden önce vites yükseltmediler (ışıklarda normal kalkan R25 görmedim), şimdi alın size 14 bin devir çeviren makinaların durumu bu... Hadi sıfır alan arkadaşlara bir lafım yok ama ikinci elde bu motoru almak gerçekten kumardır. Çok temiz ve motoru gerçekten iyi olanların sayısının %10'u geçeceğini düşünmüyorum. Bir de ikinci eline sıfırından para isteniyor ki tam bir komedi. Bunların on sene sonraki durumu aynı eski kasa 125R'lar gibi olacak. Hepsi çöp olacak yani...
    Uğur Gündüz ve Mengu16 bunu beğendiler.

DiabloBoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25!
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DiabloBoy

Geçmiş olsun,süreklide zorlamak,kendinize zarar
    Japonyadaki fabrikaya email atın
    nasıl ulaşacağım ki onlara?

Alıntı ulassscannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yıkamadan para alma olayına ayar oldum. Çoğu servis ücretsiz yıkama yapıp motoru temiz teslim ederken bunlar gitmiş bir de 3x oto yıkama parası almış !
    alıyorlar ya ayıptır..
    İKİ TEKER RUHUNU 4 TEKER BEDENİNİ TAŞIR...

YZF R25!

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    R25 2. elde alınacak bir model değil.. Malum kullanıcı kitlesi yüzünden kısa zamanda haşat oluyor.. Ya bi apaçinin eline düşüp canı alınıyor yada yeni başlayan acemi alıp şanzumanı peynir ediyor.. piyasasına bakınca 2. elleri genelde sıfırından pahalı olmakla birlikte, aralarında en iyi ihtimalle 1.000 tl oynuyor.. Eh be kardeşim, 2. el şaibeli motosiklet alacağına kalan 1.000 tl yi kredi kartına vade farksız 9 a böldür, ayda 110 tl vererek için rahat naylonları üzerinde sıfır km alsana..

Şimdi bide piyasada bir sürü yatak sarıp ger itoplanmış R25 var ve sorsan hepsine anahtar deymemiş.. Bu riske girmek için 2. elinin 9-10 bin olması lazım (benim o riske girmem için)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)