Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

R25 tecrübe ve önerileriniz.Yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar öncelikle merhaba...

Bu konuyu açmamın sebebi çok fazla araştırma için zamanımın olmaması ve tecrübeli motor severlerin tavsiyelerine ihtiyacım var.
    Kendimden bahsedecek olursak 22 yaşındayım ve 17yaşıma girdiğimden beri motor aşkı ile bir abim tarafindan zehirlenmiş bulunuyorum. Lakin bilinçli bir insan olduğum için ehliyet yaşı 17 yaş olmasına rağmen yaşımın uygun olmadığını düşünerek yeltenmedim ama içimdeki motor sevdası hala yoğun durumda. Ben de gidip belki bastırır diye 17 yaşımda paramı harçlığımı biriktirip bir yarış bisikleti almaya karar verdim ve bir baktım ki bisikletle uzun yola çıkıyorum. 4 sene yaklaşık uzun yolda bisiklet kullandım trafiğede çıktım.haliyle izmir trafiği hakkında baya bi bilgüm var. Üniversite zamanımda ise ev arkadaşımın honda spacy scooter ıyla biraz zaman geçirme fırsatım oldu ama yinede toplasanız en fazla 500-700 km yol yapmışımdır.
    Şimdi gelelim asıl konumuza ben şuan denizciyim yani kısaca genellikle yılın nisan-ağustos ayları arasında karada bulunabiliyorum. Ve sonunda kendi motorumu almaya karar verdim. Uzun bir süredir de sürekli araştırma içindeyim. Kararımı verdim sayılr Lakin yinede motor hakkında bilgim olmadığı için bilgili arkadaşlarımızın ve bu işi DALGAYA VURMAYAN arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum
    Almayı düşündüğüm motor Yamaha r25 lakün motor ile bilgim yok acaba bu motoru rahatlıkla kullanabilirmiyim bu şartlar altında. Ve ben denizci olduğum için bu aylar dışında motorumu yaklaşık 6-7 aylığına dinlenmeye bırakmak zorundayım.
    Bu konularda tecrübelerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Dostum r25 alip 6 7 ay yatirmak mantiksuz al bi 200 luk bi sey bak keyfine. Denizci isen zaten sikinti motor konusu...

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Motoru yatırmasını bilirsen bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Benim komşumda ninja 636 var adam hollanda da yaşıyor yazları gelip 1 ay burada kalıyor. Ondan duyduğum ve hatırladığım kadarıyla işte akü başlarını sökmek depoya biraz benzin bırakmak vs. gibi ufak tefek motoru yatırmakla ilgili püf noktaları vardı o işin. Bilen arkadaşlar yardımcı olur zaten yada kendin araştır uzun süre yatacak motorda neler yapılması lazım diye. Onun haricinde ben her zaman marka model çok farketmeksizin kendi gönlünüze yatan motoru satın alıp kullanma taraftarıyım hayallerinde ki motor r25 ise ve maddi olarak sıkıntıya düşmeyeceksen al hocam zevk senin zevkin
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum r25 alip 6 7 ay yatirmak mantiksuz al bi 200 luk bi sey bak keyfine. Denizci isen zaten sikinti motor konusu...
    Daha önce ilk baktığım şey 125 cc lerden sonra 200lük KTM RC200 ve pulsar 200rs olmuştu lakin ben karada olduğum zaman baya bi boş vaktim oluyor ve bu vaktimi genellikle uzun yolda geçirmeyi planlıyorum. Oyüzden 200lük tek silindir bi motorda o kadar keyfime bakabilceğimi düşünmüyorum. İllaha r25 alıcam diye bir kaide yok tabiki ama çift silindir tercih ediyorum. Ha eğerki 300-500 km yol yaptığımda hala götümün üzerine oturabilceğim yolda beni sıkıntıya sokmıcak ss tarzında motor varsa bildiğiniz tavsiye ve öneriye açığım.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı yagizuys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce ilk baktığım şey 125 cc lerden sonra 200lük KTM RC200 ve pulsar 200rs olmuştu lakin ben karada olduğum zaman baya bi boş vaktim oluyor ve bu vaktimi genellikle uzun yolda geçirmeyi planlıyorum. Oyüzden 200lük tek silindir bi motorda o kadar keyfime bakabilceğimi düşünmüyorum. İllaha r25 alıcam diye bir kaide yok tabiki ama çift silindir tercih ediyorum. Ha eğerki 300-500 km yol yaptığımda hala götümün üzerine oturabilceğim yolda beni sıkıntıya sokmıcak ss tarzında motor varsa bildiğiniz tavsiye ve öneriye açığım.
    Ninja 300 var parada sıkıntı yoksa sıfır.
    Ninja 250R var parada sıkıntı varsa ikinci el.

Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 300 var parada sıkıntı yoksa sıfır.
    Ninja 250R var parada sıkıntı varsa ikinci el.
    Onların amortisörlerinden çok şikayet ediyorkar diye duydum.?

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı yagizuys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onların amortisörlerinden çok şikayet ediyorkar diye duydum.?
    Ön amortisörden şikayet eden hiç duymadım.
    Arka amortisörden iki tip şikayet gelir.
    Birincisi çok sert olmasından dolayı ki ben bu sertliği çok seviyorum virajlarda motor çok kararlı oluyor.
    İkincisi amortisör kıranlar var. O da niye ? Fabrika çıkışı o amartisör max 70kg ayarlı gelir sıfır kawasaki alanlar bilir bu durumu. O amortisörü montaj aşamasında belirtmen lazım bak kardeşim ben şu kiloyum şuna göre ayarla diye. Yada montaj sonra alıyorsun eline bir anahtar şıkır şıkır hemen arka amortisörün ön yük ayarlamasıyla oynuyorsun basit bir işlem 2-3 dklik youtube dan yapım videosu izlesen hemen yaparsın.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Alıntı barismanco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön amortisörden şikayet eden hiç duymadım.
    Arka amortisörden iki tip şikayet gelir.
    Birincisi çok sert olmasından dolayı ki ben bu sertliği çok seviyorum virajlarda motor çok kararlı oluyor.
    İkincisi amortisör kıranlar var. O da niye ? Fabrika çıkışı o amartisör max 70kg ayarlı gelir sıfır kawasaki alanlar bilir bu durumu. O amortisörü montaj aşamasında belirtmen lazım bak kardeşim ben şu kiloyum şuna göre ayarla diye. Yada montaj sonra alıyorsun eline bir anahtar şıkır şıkır hemen arka amortisörün ön yük ayarlamasıyla oynuyorsun basit bir işlem 2-3 dklik youtube dan yapım videosu izlesen hemen yaparsın.
    Eğer dediğin gibi kolay halledebilecek bir durumsa ninja 300 düşünülebilir.
    Peki ya bu ilk başlangıç için uygunmudur benim motoru dwğilde motorun beni kullanmasını istemiyorum. 1.85 boyunda ve yaklaşık 95 kilo olduğumdan biraz kalıplı olduğumuda düşünürsek?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler