Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yardım: Kebapçı Kuryesi Beyin Arızası!..

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bugün Ümraniye yakınlarında bir kebapçı kuryesi ile kafa kafaya çarpışıyorduk. Daha doğrusu ben durduğum halde o bana kafadan çarpacaktı. Ben durdum. Çünkü manyakça gelişini gördüm. Ben durduktan sonra o haliyle duramayıp yalpaladıktan sonra son bir hamle ile beni sıyırıp geçti. Geçtikten sonra rahatladım. Fakat yaptığı el hareketi nedeniyle sinirlerime hakim olamadım. Bir kaç kere var gücümle "Gel lan buraya!.." diye bağırdım. Gazladı gitti. Beni çileden çıkaran ise eliyle yaptığı "yavaş git" işareti oldu. Çünkü, durmuştum. Durmadan önceki hızım ara sokak olduğu için en fazla 20km/h idi. Benim tahminim çocukta beyin arızalı. Tahmin etmiyorum. Çünkü, o beyin ile okuma yazma yapması imkansız. Ama eğer forum üyelerinden biriyse gelsin. Masrafı bana ait. Kendisine sağlam bir beyin taktırayım.
    Tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyaç var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hanginiz kara murat çıksın ortaya. kum saatini çevirdim

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıyırmamak elde mi ? Ülkede işçilik ücretleri yerlerde , motokuryelerin durumları da malumunuz , üç kuruşa çalışıp sabahı akşama katan insanlarız. Adamın Allah bilir ne biçim bir hayatı var. Motosiklet kullanırken insan kendisi ile başbaşa kalır ve sorgulamalar başlar kim bilir neyin derdine düştü bu adamlar. Farkına vardıysanız yemek taşıyan kuryelerin çoğu bu şekilde. Çalışma ve yaşam standartları çok düşük ve bu da malesef çevresine de yansımakta.
    acemi60, crxforever, efendy06 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıyırmamak elde mi ? Ülkede işçilik ücretleri yerlerde , motokuryelerin durumları da malumunuz , üç kuruşa çalışıp sabahı akşama katan insanlarız. Adamın Allah bilir ne biçim bir hayatı var. Motosiklet kullanırken insan kendisi ile başbaşa kalır ve sorgulamalar başlar kim bilir neyin derdine düştü bu adamlar. Farkına vardıysanız yemek taşıyan kuryelerin çoğu bu şekilde. Çalışma ve yaşam standartları çok düşük ve bu da malesef çevresine de yansımakta.
    Katılmamak mümkün değil. Zaten olayı genelleştirip tüm kuryelere yönelik yorum yapmadım. Tek bir kişi ile ilgili yorum yaptım. O çocuk kesinlikle normal biri değildi. İşverenlerin ortaya koyduğu kötü çalışma koşulları örnekteki gibi problemli kişilerin o alanda çalışmasını kolaylaştırırken işini iyi yapan sürücülerin o işte çalışmasını zorlaştırıyor. Çünkü vasıfsız sürücü her türlü tavizi verirken işini iyi yapan da hakkını ister.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmamak mümkün değil. Zaten olayı genelleştirip tüm kuryelere yönelik yorum yapmadım. Tek bir kişi ile ilgili yorum yaptım. O çocuk kesinlikle normal biri değildi. İşverenlerin ortaya koyduğu kötü çalışma koşulları örnekteki gibi problemli kişilerin o alanda çalışmasını kolaylaştırırken işini iyi yapan sürücülerin o işte çalışmasını zorlaştırıyor. Çünkü vasıfsız sürücü her türlü tavizi verirken işini iyi yapan da hakkını ister.
    Elbette bahsettiğin kişiye yönelik bir yorum yapıyorsun. Ama bu bahsettiğin olay her gün binlerce kişinin başına geliyor bu nedenle genelleme yaparak yorumladım. Trafik normal adamı deli ederken bu tarz insanları canavara dönüştürmesi kontağı çevirmekle başlar.
    Lojistisyen.net/forum ¯\_(ツ)_/¯

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    adam belki de mesleğinin haricinde manyaktır bilemem.gerçekten de çok tuhaf kuryeler olduğu da bir gerçek. bunun yanında istanbul yolları ve trafiğinde motor olsun, otomobil minibüs vs herhangi bir aracı ticari kullanan kişilerin tahtaları yavaş yavaş eksiliyor.buna ben de dahil.

100 metrede bir trafik ışığı, 50 metrede bir kasis, ara sokağa kaçsan kentsel dönüşümün azman kamyonları, aynı manyaklıktaki diğer sürücüler... iyi bir yerden para çıksa direksiyonla vitesle hatta gidonla gaz koluyla bile selam sabahı kesebilirim. :D

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    el işaretini belki sen yanlış anlamışsındır,durup yol verdiğin için teşekkür ediyorda olabilir,mantıken duran birine bu hareket yapılmaz,,hemen kötülüğe çekmemek gerek

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    el işaretini belki sen yanlış anlamışsındır,durup yol verdiğin için teşekkür ediyorda olabilir,mantıken duran birine bu hareket yapılmaz,,hemen kötülüğe çekmemek gerek
    Kötü anlamda bir hareket değil. Duran bir araca yavaşla işareti? Belki de bu işareti kendisi için yaptı.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Ümraniye yakınlarında bir kebapçı kuryesi ile kafa kafaya çarpışıyorduk. Daha doğrusu ben durduğum halde o bana kafadan çarpacaktı. Ben durdum. Çünkü manyakça gelişini gördüm. Ben durduktan sonra o haliyle duramayıp yalpaladıktan sonra son bir hamle ile beni sıyırıp geçti. Geçtikten sonra rahatladım. Fakat yaptığı el hareketi nedeniyle sinirlerime hakim olamadım. Bir kaç kere var gücümle "Gel lan buraya!.." diye bağırdım. Gazladı gitti. Beni çileden çıkaran ise eliyle yaptığı "yavaş git" işareti oldu. Çünkü, durmuştum. Durmadan önceki hızım ara sokak olduğu için en fazla 20km/h idi. Benim tahminim çocukta beyin arızalı. Tahmin etmiyorum. Çünkü, o beyin ile okuma yazma yapması imkansız. Ama eğer forum üyelerinden biriyse gelsin. Masrafı bana ait. Kendisine sağlam bir beyin taktırayım.
    Tecrübeli arkadaşların yorumlarına ihtiyaç var.
    fazla kafayı her şeye takma bizim millete genel kuraldır ne olursa olsun zeytinyağı gibi suyun üstüne çıkmak. birde kuryeler düşük maaş alır bir çoğu askeri ücret bile değil servis başına artı 50 kuruş artı gideceği yerden alacağı bahşişe bakar gelir az olunca kafa daima meşgul sabır kalmaz zaten canı burnunda gazlarda gazlar durum bu onun için normal davranış bekleme

Tecrübeli arkadaşlar neyi yorumlasın? Bu nasıl konu ya

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Bir arabam vardı, klima hortumu delikmiş. Ankara büyük sanayi denilen yerde klima ve hidrolik hortumu yapan/tamir eden bir yer buldum. Hortumu verdim, tam o sıra yemek geldi adama. Kurye sigara yaktı, bende sigara içiyordum, biraz lafladık. Netice itibarı ile, 3 kuruş için kelle koltukta, bizim haftasonları keyif için bile tırsarak bindiğimiz motorlara adamlar gün boyu biniyor, kazanç düşük, iş çok, insanlar saygısız ve anlayışsız. Gençti arkadaş, "abi trafik sıkışıyor bazen, sırf biz geçemeyelim de yağmurun altında arabalarla beraber bekleyelim diye kasten yanındaki arabayla arasındaki boşluğu kapatanlar bile var." demişti. Başlangıçta kaıl sağlığı yerinde olan adama kafayı yedirirler. Ne bekliyordunuz ki?

MotoNoob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Spada Anton 200
    Belkide hatasının ve manyaklığının farkında olup senden sakin olmanı işaret etmiştir. Yavaş ve sakin ol işareti aynı hareket ile yapılır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Benim izlediğim kadarıyla kurye mesleği içinde en sıkıntılı kesim kebapçı kuryeleri. Tahminen çalışma şartları daha kötü. Bu nedenle çoluk çocuk çalıştırıyorlar. Trafikte en çok çekindiklerim bunlar. Tabiiki asıl suçlu bunları insanlık dışı şartlarda çalıştıranlar.
    mete_han bunu beğendi.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Fakirliği her türlü manyaklığa kılıf bulmak da bizim millete özgü. Motorla Bulgaristan, romAnya, ukrayna gibi bizden daha fakir yerlere gittim. Hele ukraynada adamlar yiyecek yemeği zor buluyor, kaç kişiden günde 1 öğün sadece ekmek yediğini duydum yine de bizdeki gibi manyaklar görmedim. İçlerinde saçma sapan davrananlar olsa da çoğu birbirine saygılı, olabildiğince mutlu yaşamaya çalışıyor. Böyle geçim derdi vs bahane bulmak yerine kendimizi sorgulamanın zamanı geldi de geçiyor bile

her vatandaş üç çocuk yapsa: "hem ankara ya hem bize bayram" olurdu

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakirliği her türlü manyaklığa kılıf bulmak da bizim millete özgü. Motorla Bulgaristan, romAnya, ukrayna gibi bizden daha fakir yerlere gittim. Hele ukraynada adamlar yiyecek yemeği zor buluyor, kaç kişiden günde 1 öğün sadece ekmek yediğini duydum yine de bizdeki gibi manyaklar görmedim. İçlerinde saçma sapan davrananlar olsa da çoğu birbirine saygılı, olabildiğince mutlu yaşamaya çalışıyor. Böyle geçim derdi vs bahane bulmak yerine kendimizi sorgulamanın zamanı geldi de geçiyor bile
    Bulgaristan ın bir çok yerini sokak sokak bilirim. Romanyayı da az buçuk bilirim. Ukraynaya hiç gitmedim onu hariç tutuyorum. kebabcı pizzacı kuryesi değil motosikletin bile olmadığı memleketi örnek gösterip bak onlarda da geçim sıkıntısı var onlar böyle manyaklıklar yapıyor mu demekte ilginç (not şimdi internetten veya sağdan soldan bir iki motosiklet resmi koyup bak onlarda da var demeyin lütfen oradaki motosiklet kadar İstanbul da rolls royce var)
    ufukt bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    oluyor böyle şeyler bence üzerinde çok durmamak lazım...

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Yazdığımı dikkatli okursanız genel olarak yapılanlardan bahsettiğimi göreceksiniz, sadece motordan bahsetmiyorum

"masum okuma yoktur"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)