Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Öğrenci bi bireyin VN800 alması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar aranıza Ispartadan yeni katılıyorum.. Uzun zamandır motor almayı düşünüyordum ne alsam diye bir çok model geçti kafamdan Virago535 Mct250 Supershadow250 falan derken en son Kawasaki VN800'de kaldım.. Bir tane parlement mavisi vn800 buldum ve gönlüm ona gitti, 19.500TL fiyatı var, ben onu pazarlıkla 17000TL'ye kadar düşürüp bankadan kredi çekip krediyle almayı düşünüyorum.

Lakin şöyle bir durum var öğrenciyim.. Ailem ev kiramdan hariç 650TL gibi bir para gönderiyor 430TL civarıda KYK bağlanacak bu yıl. Bugün işde buldum okuldan sonra gidebileceğim aylık aşağı yukarı 500TL cebime koyabileceğim bir iş. Her ay ortalama cebimde 1500-1600 TL gibi bir para olacak. 17000TL krediyi 48 ay vade ile çekip her ay 500 500 ödemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 yıl böyle bir yükün altına yatılır mı ? Kaza falan olmadığı sürecek bana çok masraf açar mı VN800 sizce ? Yazında Bodrumda Marmariste barda çalışıp güzel paralar kazanıp kısa sürede borcumu kapatmayı düşünüyorum..

Herkesin hepinizin fikrine açığım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Dört yıl böyle bir yükle bence yaşanmaz. Bütün üniversite hayatınızı borç harçla geçirmek yerine, daha sakin bir şeyler almak bence daha mantıklı olur.
    hamzarat ve infernus bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı jemyfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza Ispartadan yeni katılıyorum.. Uzun zamandır motor almayı düşünüyordum ne alsam diye bir çok model geçti kafamdan Virago535 Mct250 Supershadow250 falan derken en son Kawasaki VN800'de kaldım.. Bir tane parlement mavisi vn800 buldum ve gönlüm ona gitti, 19.500TL fiyatı var, ben onu pazarlıkla 17000TL'ye kadar düşürüp bankadan kredi çekip krediyle almayı düşünüyorum.

Lakin şöyle bir durum var öğrenciyim.. Ailem ev kiramdan hariç 650TL gibi bir para gönderiyor 430TL civarıda KYK bağlanacak bu yıl. Bugün işde buldum okuldan sonra gidebileceğim aylık aşağı yukarı 500TL cebime koyabileceğim bir iş. Her ay ortalama cebimde 1500-1600 TL gibi bir para olacak. 17000TL krediyi 48 ay vade ile çekip her ay 500 500 ödemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 yıl böyle bir yükün altına yatılır mı ? Kaza falan olmadığı sürecek bana çok masraf açar mı VN800 sizce ? Yazında Bodrumda Marmariste barda çalışıp güzel paralar kazanıp kısa sürede borcumu kapatmayı düşünüyorum..

Herkesin hepinizin fikrine açığım
    Bende öğrenciyim ve Ducati m696 vardı benzin parası haftalık 150 200 lira tutuyordu ve makine ne kadar büyürse masrafıda o kadar artıyor hem makine masrafla hemde kredi bilemedim aylık geliriniz 2.5 lira falansa olabilir ben kredi olmadığı halde 1.5 2 ile geçinemiyordum
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    benzini, vergisi, sigortası, muayenesi var. belini doğrultamazsın. ayrıca öğrenci adam dışarıda takılır, sosyal hayata da para gidecek. Hiç girme o işe. Ufak motorla devam.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hesaplamanız tam ve borcun bitiş süresince extra masraf çıkmayacağına eminseniz kesin eminseniz olur o iş

Sana banka niye 17bin versin? Git bi kredi notuna bak bakim
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Çok güzel bir şekilde alabilirsin. Seni hiç yormaz.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Kardes ogrenci adam cbr 250 cbr 125 sürer.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    hayır yurumez o iş hocam

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    o kyk kredisi alırken güzelde, öderken adamın totoşundan kan alıyor. ayda 1650 lira kredi ödüyorum, bazen kanırtmıyor değil. iyi düşün taşın. 48 ay boru değil.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Abi hersey göründüğü gibi olmuyor. Öğrencisin hic mi eğlence hayatin olmicak hic mi tatile gitmiceksin. o 800 luk motor benzini likir likir icer abi. 4 sene bagli yasamak cok sacma. Motoru 4 senede satarsin borcun kalir dusunsene

Motosikleti
    Honda NC700S
    Merhaba,ben de üniversite zamanlarında motora çok merak salmıştım. Gönül isterdi ki o zamandan bi vn800 olsun ama biz Mondial UAG125 ile iadre ettik. Üniversite biter bitmez eniştem için bir vn800 aldım. 2 gün kullandım ve Adana Gaziantep arası yolculuk ettim. Muazzam bir alet. Sesi,gidişi,havası bambaşka. Eniştem kullanmadı yattı makine 2 yıl geçen hafta geri aldım vulcan ı. Bakım akü muayene vs. derken bi 1000 lik gitti. Ama gözün korkmasın. Muayene her motorda aynı para. Vergi desen model düşük olduğu için o da uygun. Makine temizse ve sen de iyi bakarsan rutin bakımı 250cc ile çok da farklı değil. Yakıt konusuna gelince ben Gaziantep Adana arası 210km de 37TL yaktım. Alet keyif makinesi sesi dinleye dnleye sakin sürüş yaparsan çok az yakıyor. Ama dip gaz gideyim dersen işler değişir. Bu tür cruiserların en büyük handikapı aksesuar pahalılığı. Bir koruma demiri 600TL,Ön cam 800TL,palet ayaklık 300TL. Yedek parça da uygun değil. Ben lastik arıyorum en uygunu 600TL den başlıyor. Tek ön sinyal 110TL. Yani makineyi alıp da aksesuar işine girersen batarsın. Makineyi alır da gazlarsan batarsın. Makineyi alırda Allah muhafaza kaza yaparsan batarsın. Tabi kaza işi şans ama ultra dikkat gerek. Bir handikap daha var. Alet büyük,ağır ve sükse. Bu makine ile her motor grubuna takılman kolay olmaz. 250-600cc sınıftaki commuter ,enduro vs rahat rahat gazlarken,trafikte fink atarken sen gor gor gideceksin. Bu makinenin akranları ile takılayım dersen de epeyce varlıklı şahıslar oalcaklardır ve full aksesuar,lüks restoranlar vs. ile yarışmak zor olacaktır. Ama şunu söyleyim sadece çalıştırıp karşısında bi sigara yakıp fan açana kadar keyif yaptığımı bilirim. İyisiyle kötüsüyle anlatmaya çalıştım.Umarım sana fikir verir. Karar en nihayetinde senin. Ama nacizane tavsiyem bir GW250 yada Dragstar250 alman yönünde olacaktır. Dragstarı tarz olarak vn800 e yakın olduğu için sundum. Hem daha ufak makine olduğundan kullanım da kolay olabilir.

Motosikleti
    gt250r
    Aylık 1600-1700tl ile öğrenci olup,vn 800 alıp 48 ay krediye girmek yapabileceğin en büyük hatalardan biri.
    Bu arada İhtiyaç kredisi 36ay ile sınırlı yanlış hatırlamıyorsam.
    1600-1700tl büyük paralar değil hemde 300ordan 500ordan 400şurdan olunca o parayla değil 17bin 7bin krediye bile girilmez. Sosyal hayatını sıfırlayıp üstüne başına bişeyler alırken kısacaksın,kız arkadaşın olsa gün içinde sinema+yemek gitti 100tl,bu tip buluşmalar ayda 4 kere olsa 400tl gitti bile hem ayda 4 buluşma değil 40buluşma olur öğrenci adamsın.
    Motora atlayıp kafana göre bi yerlere dalıp şunu yiyelim bunu yiyelim rahatlığıda olmayacak,telefon faturası benzin parası ıvır zıvır o kadar çok şey var ki,hep bi hesaplar,50liralık ayakkabı giyip borç içinde büyük motora binsen ne zevk alacaksın ki al güzel bi fiddle 2 vespa gibi takıl,klasik,apacilikten uzak her işini görür,sonra ister para biriktir ister kendine harca en azından kafan rahat olsun.
    3-5 birikmişin oluncada üstünü kredi ile tamamlayıp girersin ama aylık kenara 1.500net şekilde koyamıyorsan 17bin kredi işi yaş. Bu arada 7bin 24ay krediye 8600 olarak ödüyorum sen 17bin 48aya ortalama 22gibi bi geri dönüşü olur.
    YERUÇAĞI bunu beğendi.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Harley neden düşünmüyorsun? 500-500 98 yılda ödersin.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ooo karsim çok şekil olursun, yakarsın ortalığı kesin al.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aylık 1600-1700tl ile öğrenci olup,vn 800 alıp 48 ay krediye girmek yapabileceğin en büyük hatalardan biri.
    Bu arada İhtiyaç kredisi 36ay ile sınırlı yanlış hatırlamıyorsam.
    1600-1700tl büyük paralar değil hemde 300ordan 500ordan 400şurdan olunca o parayla değil 17bin 7bin krediye bile girilmez. Sosyal hayatını sıfırlayıp üstüne başına bişeyler alırken kısacaksın,kız arkadaşın olsa gün içinde sinema+yemek gitti 100tl,bu tip buluşmalar ayda 4 kere olsa 400tl gitti bile hem ayda 4 buluşma değil 40buluşma olur öğrenci adamsın.
    Motora atlayıp kafana göre bi yerlere dalıp şunu yiyelim bunu yiyelim rahatlığıda olmayacak,telefon faturası benzin parası ıvır zıvır o kadar çok şey var ki,hep bi hesaplar,50liralık ayakkabı giyip borç içinde büyük motora binsen ne zevk alacaksın ki al güzel bi fiddle 2 vespa gibi takıl,klasik,apacilikten uzak her işini görür,sonra ister para biriktir ister kendine harca en azından kafan rahat olsun.
    3-5 birikmişin oluncada üstünü kredi ile tamamlayıp girersin ama aylık kenara 1.500net şekilde koyamıyorsan 17bin kredi işi yaş. Bu arada 7bin 24ay krediye 8600 olarak ödüyorum sen 17bin 48aya ortalama 22gibi bi geri dönüşü olur.
    48 ay vade mümkün artık. 17 bin in 48 ay vadesi 25 binden aşağı olmaz.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Borca girme
    Al 125 yeter
    O bile gezen adamı batırıyor
    Dene anlarsın
    Ayda 200 benzin gidiyordu 2012de cbr125e
    Ali Sungur bunu beğendi.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben de öğrenciyim merak ediyorum şu aylık 1500 2000 lira yetiremeyen öğrencileri. Tamam istanbul olabilir büyük şehir olabilir ama benim evim ailem istanbulda şahsi aylık harcadığım 200 yoktur bile.
    Sizin kaynağınız nedir sorması ayıp varsa bi yolu biz de yapalım. 8 arkadaşım var hepside kyk kredisi dışında para görmüyor onun da zaten 200 TL si kykya gidiyor. 1500-2000 tl yetiremiyosanız gerçekten ilginçmiş. Demekki bizde var bi sıkıntı.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Kimse de sormamış "arkadaş tecrübe ne" diye... "Her durduğu ışıkta cruiser i yatırır mı" diye... Şu an elinde olmayan bir para var, olur da motorla düşersen cebinden ne kadar masraf çıkar? Bu masrafı karşılayabilir misin? Kötü ihtimalleri düşünmek zorundasın.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    17 bini 48 ay vadeyle 25 bin olarak geri ödersin değer mi?

ayrıca öğrencisin kredi vermezler sigortan olması lazım ha sigortalı bir işe girersin 2 ay geçer sonra başvurursun onda da 5 binden fazla vermezler fazla bankaya güvenme derim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)