Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğrenci bi bireyin VN800 alması

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Kardeşim çok saçma olur bence 800 cc ye nasıl benzin yetişecek onun içinde kredi lazım ucuz yollu bişey al öde sat biraz daha koy iyisini al öde sat böyle böyle büyüt eğer istiyorsan ki bence gerekte yok yaşasın 250cc.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Universite 3.siniftayken (yil 2001) virago 250 almistim. 1992 modeldi ve $1200 vermistim. Borc, kredi falan almadim ama butun biriktirdigim parayi da bu motora vermis oldum. simdi dusunuyorum da, o paraya alinabilecek en iyi seyi almisim. Universiteye onunla gidip geldim yuzumde bir gulumsemeyle. Koskoca universitede toplasaniz 4-5 tane motorla gelip giden insan vardi. Simdi belki artmistir.

Benim onerim 250cc'yi gecmemeniz ve mekanik islerini seviyorsaniz, eski ama kaliteli bir motor alip onu toparlamaniz. Virago almasaydim, BMW R25/3 ya da BMW R60 almayi da dusunuyordum mesela, hala da dusunuyorum

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam YBR filan sizi kesmiyor anladigim kadariyla haksiz miyim?

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Bmw r60 hayali bendede var ama zaman ve imkan lazım onada.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de öğrenciyim merak ediyorum şu aylık 1500 2000 lira yetiremeyen öğrencileri. Tamam istanbul olabilir büyük şehir olabilir ama benim evim ailem istanbulda şahsi aylık harcadığım 200 yoktur bile.
    Sizin kaynağınız nedir sorması ayıp varsa bi yolu biz de yapalım. 8 arkadaşım var hepside kyk kredisi dışında para görmüyor onun da zaten 200 TL si kykya gidiyor. 1500-2000 tl yetiremiyosanız gerçekten ilginçmiş. Demekki bizde var bi sıkıntı.

25 yaşında Vn800 sahibi oldum eğer bakımı ( karbüratörün temizliği 10000 de bir fayda var, buji deliği çok derin aparatsız mümkün değil çıkmaz elektrik arızaları) elinden gelmezse ustalar Çinli motorla aynı işi yapıp japon tarifesini uyguluyor.

O kadar borç altına girersen kredi bitene kadar siler siler üstüne oturursun. Yoğun dur kalkta 7 lt /100 km sakin kullanım 5.5 - 6.5 lt benzin yakarsın uzun yolda 100 kmh hızla 4 lt yakıyor.

Ama vn 800 ayrıcalıktır. Ben sadece o torkû h.d 1200 sporster karbüratör serisinde gördüm.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öğrenci adama vn800 neymiş ha en fazla ace 125 e binebilirsin

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Al bitane cbr 125 mt125 cbf150 (özellikle cbf koklar) choper diyorsan rr 150 yada kanuni 150 (bi abimde vardı şehir içinde çok rahat diyordu) yada 250 yada 125 enduro en olmadı mondial in yeni cafe racer ı var rr ında var scramble tarzı git 350 kara jawa al twin suport ( bulması baya zor) yada bajaj avanger var gayet uygun fiyatı. Ne gerek var yıllarca kredi ödemeye. Bana çok saçma geldi 8 ay taksidim var nasıl bitecek diyorum 48 ay ne demek aklımı kaybederdim heralde.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jemyfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza Ispartadan yeni katılıyorum.. Uzun zamandır motor almayı düşünüyordum ne alsam diye bir çok model geçti kafamdan Virago535 Mct250 Supershadow250 falan derken en son Kawasaki VN800'de kaldım.. Bir tane parlement mavisi vn800 buldum ve gönlüm ona gitti, 19.500TL fiyatı var, ben onu pazarlıkla 17000TL'ye kadar düşürüp bankadan kredi çekip krediyle almayı düşünüyorum.

Lakin şöyle bir durum var öğrenciyim.. Ailem ev kiramdan hariç 650TL gibi bir para gönderiyor 430TL civarıda KYK bağlanacak bu yıl. Bugün işde buldum okuldan sonra gidebileceğim aylık aşağı yukarı 500TL cebime koyabileceğim bir iş. Her ay ortalama cebimde 1500-1600 TL gibi bir para olacak. 17000TL krediyi 48 ay vade ile çekip her ay 500 500 ödemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 yıl böyle bir yükün altına yatılır mı ? Kaza falan olmadığı sürecek bana çok masraf açar mı VN800 sizce ? Yazında Bodrumda Marmariste barda çalışıp güzel paralar kazanıp kısa sürede borcumu kapatmayı düşünüyorum..

Herkesin hepinizin fikrine açığım
    Yazın çalış, paranı biriktir ondan sonra ELDEKİ PARA NİSBETİNDE bir motor al derim.

Misal elinde 4000TL varsa 2500-3000TL'lik bir motor al.

17-18000 borcun altına girmenin hiçbir manası yok. Anca sıkıntı üstüne sıkıntı çekersin.

https://youtu.be/Hvunr0meJt0?t=3m13s (03:13'ü açın)
    http://www.youtube.com/watch?v=Hvunr0meJt0" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Peki ne alayım dersen:
    mesela
    http://imganuncios.mitula.net/2012_a...1249147132.jpg

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı jemyfer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar aranıza Ispartadan yeni katılıyorum.. Uzun zamandır motor almayı düşünüyordum ne alsam diye bir çok model geçti kafamdan Virago535 Mct250 Supershadow250 falan derken en son Kawasaki VN800'de kaldım.. Bir tane parlement mavisi vn800 buldum ve gönlüm ona gitti, 19.500TL fiyatı var, ben onu pazarlıkla 17000TL'ye kadar düşürüp bankadan kredi çekip krediyle almayı düşünüyorum.

Lakin şöyle bir durum var öğrenciyim.. Ailem ev kiramdan hariç 650TL gibi bir para gönderiyor 430TL civarıda KYK bağlanacak bu yıl. Bugün işde buldum okuldan sonra gidebileceğim aylık aşağı yukarı 500TL cebime koyabileceğim bir iş. Her ay ortalama cebimde 1500-1600 TL gibi bir para olacak. 17000TL krediyi 48 ay vade ile çekip her ay 500 500 ödemeyi düşünüyorum. Sizce ne kadar mantıklı olur ? 4 yıl böyle bir yükün altına yatılır mı ? Kaza falan olmadığı sürecek bana çok masraf açar mı VN800 sizce ? Yazında Bodrumda Marmariste barda çalışıp güzel paralar kazanıp kısa sürede borcumu kapatmayı düşünüyorum..

Herkesin hepinizin fikrine açığım
    Bu paralarla bu iş yürümez. Zaten anlaşılan tecrübe de yok. Ekipman da yok. Şansını zorlamamak lazım. Bankalardan kredi almadan önce kredi notu alman gerekli ki, düzenli gelir kaydın olmadığı için kredi notun muhtemelen üzücü bir miktar olacaktır. Sen bence vadeli bir hesap açıp ufak ufak birikim yap, yaparken de üstüne koyduğun miktar, faizler sayesinde küçük meblağlarda bile olsa artsın. Bu iş göründüğü kadar basit değil.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    asya as150
    kardes cebine okadar para gırıyorsa gel bundan daha ucuz bı motorsıklet bak zaten o kredıyı vermezler sana aynı buyuklukte ama daha az cc de bı motorsıklet bulursun buna benzın yetısmez parada ıyı gelıyorsa paranı unı ıcın harca bıkez okuyacaksın bu dort yılı borc odmekle gecırme ben sana bı motor onerıyım cok uygun ama gene sen bılırsın ınsallah hayırlısı olur Jinlun elegance 250

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    al bi tane bajaj avenger 150 tadını çıkart sen motora bin motor sana binmesin.
    amacın cool görünmekse o zaman farklı

acestor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    reklamlar...
    Bu yük motor aşkı için taşınır ama, "kaza olmazsa yeter param" gibi bir düşünceyle yapma bunu. Şansa bırakma işini, bir kere kaza yaptığında tüm planların alt üst olur.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı acestor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yük motor aşkı için taşınır ama, "kaza olmazsa yeter param" gibi bir düşünceyle yapma bunu. Şansa bırakma işini, bir kere kaza yaptığında tüm planların alt üst olur.
    Kesinlikle öyle

Sonra kyk kredi borcu affedilsin diye ağlarsınız bir de

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

50 bin öğrenci var dümdüz şehir 6- 7 km yol, yanyol var müsait yine de m.l gibi balık istifi şeklinde,kurban pazarına götürülen davalar givi o halk otobüsüne bindirilirler yine de bisiklet kullanamazlar. Naisl bir kültür bu. Bisiklet kullan, küçük motor kullan, scooter al 4 yılda otobüs parası çıkar zaten. Ben 3 sene bisikletle gittim geldim kampüse. Ama yok illa araba olacak ne kadar da araba sevdalısı bir millet.
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim ilgimi çeken şey ele geçen paranın ne şekilde harcandığı oldu.
    Yani hem konuyu açan arkadaşın harcama planlaması, hem de akıl verenlerin ki çok enteresan.

Ben üniversitede okurken bugünün parasıyla ayda 300-500 lira arası kitap giderim vardı.
    Ben değil bir çok öğrencinin durumu aynıydı.
    Yememizden içmemizden kısıp hem bölümümüzle ilgili kitapları almaya çalışır, hem de dergi aboneliklerimizi kaybetmemeye çalışırdık.
    Bir de yeni çıkan romanları da takip etmeye çalışırdık ki genellikle paramız yetmez birbirimizle kitap değişirdik.
    Üstüne sinema, tiyatro, binealler gibi kültürel faaliyetleri de ekledin mi çoğu zaman kurufasulye- makarnaya kaşık sallamak zorunda kaldığımız bir ekonomi yönetimine sahiptik.

Siz üniversite okumayı ne zannediyorsunuz anlamış değilim.
    Ondan sonra iş bulamıyoruz!
    Lise bitiren ortalama vatandaştan bir gram fazlan yoksa niye bi dünya para verip çalıştırsınlar ki seni?
    Sadece derslere girip çıkıp, kendine bir şey katmadan sınavlarda geçer not alarak mezun olan insanın iş ve özel hayatında başarılı olma şansı yoktur.

Lise bitirmiş bir adam gerizekalı değildir.
    İsterse günde sadece 1 saatini ayırarak bütün derslerden geçer not alıp üniversite bitirebilir.
    Ama bu sizi kaliteli eleman yapmaz.

Bugünler bir daha geri gelmeyecek.
    Bir üniversite okuyor, meslek kazanmaya çalışıyorsanız o alanda en iyi donanıma sahip olmayı amaç edinmeniz gerek.
    Bu arada motora da binin tabi.
    Bu günlerin geri gelmemesi olayı motor içinde mevcut.
    Kariyer yapacam diye gençliğini yiyen, 30-40 yaşından sonra içinde ukte kalmış motosiklete başlayan bir çok kardeşimiz var.
    Hayatı ıskalamadan ama kendini geliştirmek zorunluluğunun ve ihtiyacının farkında olarak geçirmelisiniz bu evreyi.
    Yoksa çok pişman olursunuz.
    SolidSnake ve kahraman1 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Bir VN800 sahibi olarak diyorum ki : alma, vazgeç bu sevdadan.

Yanlış anlama, VN800 alabileceğin en iyi cruiserlardan birisi.

Ancak bahsettiğin bütçelerle olacak iş değil bu.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

görünmezadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Aynı durum bende de var ben de öğrenciyim ve çalışmaya başladım 7500 lira civarı krediye gireyim dedim (başkası çekicek ona ödeyeceğim)cbr 125 r için 2 yılda 400 400 öderim diye ama burda yazılanlardan sonra oturup 2.defa düşünmekte fayda var

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    hiçbir banka öğrenciye kredi vermez ha verdi diyelim o motoru aldın sigorta minimum 1000 tl üstü çıkar ayrıca bunun yakıtı var hadi bunları geçtim motor bir arıza verse parçası pahalı hele ki elin alet tutmuyorsa hiç bulaşma sonra kafanı çok duvara vurursun illa chopper diyorsan mondial mct 250, regal raptor gibi düşük bütçeli bir motora yönel hem parçası ucuz hemde yakıtı az

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Kardeşim hevesini kırmak istemem ama 17 bin tl krediyi öğrenci adama vermezler . Ben 24 yaşındayım , çalışmayı severim hiç iş hayatıma ara vermedim şuan 4 yıl açıktan okuyorum üniversiteyi . Aile geçindirmediğim için paramla istediğimi yapıyorum kendi aracımı alıyorum satıyorum değişiyorum üstüne motor alıyorum kısmetse motoru tekrar değişicem felan fıstık ama bunları yapabilmemin bir yolu var oda tabiki banka sayesinde. Öncelikle çalışıp kenara attığın para kesinlikle birikmiyor bunu öğrendim sonra krediye başladım. 400tl olan kredi kartı limitimi 1000tl yapamazken kredi kartı limitim 14 15 binlira oldu . Son 4 yıldır bir tane günü geçmiş kart yada kredi borcum yoktur asgari bile değil dönem borcu yatırırım hep gel gelelim kbb puanı yani bankalardan kredi çekerken bakılan kredi notu puanım 1650 1700 arası . Max 1900dür zaten. Kredi çekmek için öncelikle 6 ay düzenli sigortanın yatmış olması lazım ve 1 yıldır aynı işte çalışıyor olman lazım . Aylık bordro ile gösterebildiğin belgeleyebildiğin evrakların olması lazım ki gelir düzeyine göre max alabilceğin kredi gözüksün . Annem babam ayda 1000 veriyor abim 3 bin veriyor felan geçerli olmuyor malesef :/ Gel gelelim 17 bin krediyi aldın geri ödemesi 24 25i bulacak . 17 milyar elinde net paran oldumu sigorta ruhsat vs 1500 yer hele ekipman yoksa dahada gider alıcağın 13 14 milyarlık motor olur . ekipman var sayalım 15 milyarlk motora 25 milyar geri ödemeye değer mi bence değmez . Ben geçtiğimiz ağustos ayından beri 3 araba değiştirdim üstüne motoru aldım 1.5 sene oluyor toplam şimdiki aklım olsa yaparmıydım hayır 1200 küsür kredi taksidi ödüyorum kredinin birinin bitmesine 1.5 sene var diğerine 2 sene var . Borç harc olmasa bir kafa dinlerdim çalışmayıp

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Emre Fırat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim hevesini kırmak istemem ama 17 bin tl krediyi öğrenci adama vermezler . Ben 24 yaşındayım , çalışmayı severim hiç iş hayatıma ara vermedim şuan 4 yıl açıktan okuyorum üniversiteyi . Aile geçindirmediğim için paramla istediğimi yapıyorum kendi aracımı alıyorum satıyorum değişiyorum üstüne motor alıyorum kısmetse motoru tekrar değişicem felan fıstık ama bunları yapabilmemin bir yolu var oda tabiki banka sayesinde. Öncelikle çalışıp kenara attığın para kesinlikle birikmiyor bunu öğrendim sonra krediye başladım. 400tl olan kredi kartı limitimi 1000tl yapamazken kredi kartı limitim 14 15 binlira oldu . Son 4 yıldır bir tane günü geçmiş kart yada kredi borcum yoktur asgari bile değil dönem borcu yatırırım hep gel gelelim kbb puanı yani bankalardan kredi çekerken bakılan kredi notu puanım 1650 1700 arası . Max 1900dür zaten. Kredi çekmek için öncelikle 6 ay düzenli sigortanın yatmış olması lazım ve 1 yıldır aynı işte çalışıyor olman lazım . Aylık bordro ile gösterebildiğin belgeleyebildiğin evrakların olması lazım ki gelir düzeyine göre max alabilceğin kredi gözüksün . Annem babam ayda 1000 veriyor abim 3 bin veriyor felan geçerli olmuyor malesef :/ Gel gelelim 17 bin krediyi aldın geri ödemesi 24 25i bulacak . 17 milyar elinde net paran oldumu sigorta ruhsat vs 1500 yer hele ekipman yoksa dahada gider alıcağın 13 14 milyarlık motor olur . ekipman var sayalım 15 milyarlk motora 25 milyar geri ödemeye değer mi bence değmez . Ben geçtiğimiz ağustos ayından beri 3 araba değiştirdim üstüne motoru aldım 1.5 sene oluyor toplam şimdiki aklım olsa yaparmıydım hayır 1200 küsür kredi taksidi ödüyorum kredinin birinin bitmesine 1.5 sene var diğerine 2 sene var . Borç harc olmasa bir kafa dinlerdim çalışmayıp
    Hakikaten üzerimde yük hissettim çok güzel yazmışsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:55 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ilgimi çeken şey ele geçen paranın ne şekilde harcandığı oldu.
    Yani hem konuyu açan arkadaşın harcama planlaması, hem de akıl verenlerin ki çok enteresan.

Ben üniversitede okurken bugünün parasıyla ayda 300-500 lira arası kitap giderim vardı.
    Ben değil bir çok öğrencinin durumu aynıydı.
    Yememizden içmemizden kısıp hem bölümümüzle ilgili kitapları almaya çalışır, hem de dergi aboneliklerimizi kaybetmemeye çalışırdık.
    Bir de yeni çıkan romanları da takip etmeye çalışırdık ki genellikle paramız yetmez birbirimizle kitap değişirdik.
    Üstüne sinema, tiyatro, binealler gibi kültürel faaliyetleri de ekledin mi çoğu zaman kurufasulye- makarnaya kaşık sallamak zorunda kaldığımız bir ekonomi yönetimine sahiptik.

Siz üniversite okumayı ne zannediyorsunuz anlamış değilim.
    Ondan sonra iş bulamıyoruz!
    Lise bitiren ortalama vatandaştan bir gram fazlan yoksa niye bi dünya para verip çalıştırsınlar ki seni?
    Sadece derslere girip çıkıp, kendine bir şey katmadan sınavlarda geçer not alarak mezun olan insanın iş ve özel hayatında başarılı olma şansı yoktur.

Lise bitirmiş bir adam gerizekalı değildir.
    İsterse günde sadece 1 saatini ayırarak bütün derslerden geçer not alıp üniversite bitirebilir.
    Ama bu sizi kaliteli eleman yapmaz.

Bugünler bir daha geri gelmeyecek.
    Bir üniversite okuyor, meslek kazanmaya çalışıyorsanız o alanda en iyi donanıma sahip olmayı amaç edinmeniz gerek.
    Bu arada motora da binin tabi.
    Bu günlerin geri gelmemesi olayı motor içinde mevcut.
    Kariyer yapacam diye gençliğini yiyen, 30-40 yaşından sonra içinde ukte kalmış motosiklete başlayan bir çok kardeşimiz var.
    Hayatı ıskalamadan ama kendini geliştirmek zorunluluğunun ve ihtiyacının farkında olarak geçirmelisiniz bu evreyi.
    Yoksa çok pişman olursunuz.
    Üniversitede bir hocam var vizyonu çok geniş ve öğretmeye aç bir kişidir kendisi şuan o geldi gözünün önüne bu kadar güzel özetlenemezdi ellerinize sağlık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)