Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizel motosiklet niçin üretilmez

Motovento
    REKLAM ALANI
    afatsum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    https://www.youtube.com/watch?v=a9xAV0yDu9o

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Daha petrolün varili 100 dolarken benzinin 3 liraya,
    varili 35 dolara düşünce 5 liraya satılması konusuna girmedim bile.
    Bende buna hep şaşmışımdır

petrolün varili 100 dolarken benzinin 3 liraya, varili 35 dolara düşünce 5 liraya satılması
    Bu sözleri bir kağıda yazalım ve seçmenleri yansızca temsil edebilecek 1000 kişiye tek tek gösterelim. Yüzde kaçı anlıyor, ona bakalım. Arkasında nelerin olduğunu, şunu bunu değil, bu sözlerin doğrudan ne anlama geldiğini. O halkın feraseti ne ölçüdeymiş net olarak bir ortaya koyalım. Gözü seçemeyene, okuması zayıf olana (özet geç okuyamıyorum diyen forumcuya) anketör okusun. Bu lafı anlayanların oranı yüzde kaç bakalım. Bu ülkede olanlara şaşırıp şaşırmamak kararını o zaman verelim.
    COQ, ilkerabi ve Osm@n bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ha deyince birşey olmuyor derler ya.Kimseyi savunduğum yok ama eski dünyada yaşamıyoruz en nihayetinde birşeyi yapacağımız zaman ben yapıyorum diyemiyoruz belki abd konumunda olsaydık olurdu belki

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasarsam tamamını da idrak edebilir miyim acep?

Eminim öyledir, sonuçta boşuna yıkılmadı Osmanlı, birçok ciddi hata yapmış olması gerekli.

Bu arada Tainter'in "Collapse of complex societies" kitabını tavsiye edeyim ben de. Büyüyüp komplike hale gelen başarılı her medeniyetin kaçınılmaz çöküşünü çok farklı ve değişik açılardan ele almış, örneklerle paralellikler bulmuş, bir nevi sözel ve sayısal alanları birlikte kullanarak yapmış bunu da, ilginç bayağı.
    Yok be dostum hiç kasmadan zaten tamamıyla anlamışsın konuyu programda geçen mevzu kısmen.. Yani industrial revolution pas geçmiş matbaa gibi 200 yıl kadar.. Medreselerde de şema-harita çizmek bakmak günah olunca gene kötülediğimiz abdulhamid hazretleri pek isteyerek değil de MEEECBUUREN askeri okullarla beraber mühendis ve doktor da yetiştirmeye başlıyor.

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışsın dostum ,

Minibüs aleminin efsane markası Magirusların hepsi hava soğutmalı dizeldir

Sevgilerimle
    Eyvallah, gerçekten bilmiyordum, pancar motoru tek sanıyordum...

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizel motosikleti bilmem de,
    demiryolu konusu sakıncalı.
    osmanlının demiryolu yaptırmak için imzaladığı sözleşmeleri biraz bilmek lazım.
    demiryolunun geçtiği yerlerin 30km kadar civarı da demiryolu yapanlara tahsis edilmiş diye hatırlıyorum. sanım bu durum maden, tarihi eser vb hepsini içeriyor.
    böyle enteresan bir durum.
    Demiryolu güzergahının 20 km sağı ve 20 km solunda yer altından ve dahi üstünden NE ÇIKARSA ve 99 yıllığına tren yolunu yapana hediye. İşletmeyi yine yabancıların..
    Teklifi veren Pastırmacıyan adlı ermeni katil-sonra MEBUS yapılıyor, imzalayan abdulhamid.. Her yerde patlayan isyanlara asker yetiştirmek için demiryolu isteniyor, isteniyor ama pencere camı yapamıyor osmanlı bırak dökme demiri..

Ehm. Konuyu toparlamak adına, neden benzinli lokomotif yok diye bir soru sorsam, oradan da tekrar motosiklete geri döneriz
    Dizel olanı çıksa ona da 1o numara yağ koyar mıyız ekonomik olsun diye.. Yani çift ekonomi?

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sözleri bir kağıda yazalım ve seçmenleri yansızca temsil edebilecek 1000 kişiye tek tek gösterelim. Yüzde kaçı anlıyor, ona bakalım. Arkasında nelerin olduğunu, şunu bunu değil, bu sözlerin doğrudan ne anlama geldiğini. O halkın feraseti ne ölçüdeymiş net olarak bir ortaya koyalım. Gözü seçemeyene, okuması zayıf olana (özet geç okuyamıyorum diyen forumcuya) anketör okusun. Bu lafı anlayanların oranı yüzde kaç bakalım. Bu ülkede olanlara şaşırıp şaşırmamak kararını o zaman verelim.
    Kesinlikle katilmiyorum. Darbe sonrasi ekenominin zarar gorecegi ön görusunde bulunup, bunu engellemek icin yastik alti dovizini ve altinini piyasaya surme ferasetini gosteren bir halktan bahsediyoruz. En azindan Yigit Bulut'a gore oyle, ki cok eglenceli biri oldugunu soylememe gerek yoktur sanirim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Yanlışsın dostum ,

Sevgilerimle
    Ahh o magiruslar yokmu ben yazıcaktım ama boşver dedim dökme bir blok dizel ve hava soğutma ölmeyen motor yapısı var cglerden fazla titriyor
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    SD 1290R
    Yanlışsın dostum ,

Sevgilerimle
    Ben o minibuslerin, cikardigi sesten mutevellit, sofor'un ogle yemeginde yedigi kuru fasulyenin enerjisi ile hareket ettigini dusunuyordum. Hatta bu kadar yesil bir teknoloji niye baska araclara da uygulanmiyor diye dusunmekteydim... Evet gurultu ve koku biraz sorun, ama daha temiz cevre icin degmez mi sizce de?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Kesinlikle katilmiyorum. Darbe sonrasi ekenominin zarar gorecegi ön görusunde bulunup, bunu engellemek icin yastik alti dovizini ve altinini piyasaya surme ferasetini gosteren bir halktan bahsediyoruz. En azindan Yigit Bulut'a gore oyle, ki cok eglenceli biri oldugunu soylememe gerek yoktur sanirim
    Kişi başına 2.700 lira kredi kartı borcu düşen bir toplumda kimlerin yastığının altında altın ve dolar var acaba?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Millet parasızlıktan altınını dövizini bozduruyor cümlesinin jöleli söylenişi.
    ilkerabi bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arifin manchester a attığı golu ararken nereye geldim yaa yine
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Millet parasızlıktan altınını dövizini bozduruyor cümlesinin jöleli söylenişi.
    Yok yahu, millet aptal degil. Yigit Bulut'un gizlenmesi mumkun olmayan kayit disi doviz girisini halka yamama girisimi sadece.

Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arifin manchester a attığı golu ararken nereye geldim yaa yine
    E bos gondermek olmaz simdi. Bi bardak buzlu mazot koyun abime ordan...

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide şu var.

Avrupada dizel otomobil ve benzinli otomobil arasında 20 bin euroluk B-c segmenti bi araçta 2 bin euro oynarken(yüzde 10 yapar) Türkiyede yüzde 25 e çıkıyor birden halbuki ÖTV si KDV si aynı... Örnek seat toledo turbo benzin 110 hp 56.700 bin turbo dizel 90 hp 71.500

http://www.seat.com.tr/yeniseat_file...yatListesi.pdf

Daha da dizel motor istersiniz mubarekler! Emin olur dizel motosiklet yapsalarda millete saplasak diye sizden çok distiribütörler istiyor

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abdulhamit kendi basina uretecekti fakat BP, Shell ve Tahsildaroğlu peynirleri buna izin vermedi

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Düşük güç üretip ağırlık olarak efsane olacak kadar fazla olur. Titrer ha titrer. Bakın yeni nesil dizel araçların hepsi turbolu. Turbosuz dizel araçları inip itesi geliyor insanın. Küçücük citroen saxonun 1500cc düz dizeli var, 0-100 km hızlanması 16 saniyeymiş. Dahası traktör gibi çalışıyor. Dolayısı ile motosiklete takılacak küçük hacimli dizel motordan bir nane olmaz. 300 cc 15 hp motor yaparlar ancak. Turbolu olursa güç sorunu çözülür, ancak bunun otomobilde olan versiyonu bile yeterince sorunlu. 200 bin km'de nalları dikiyor çoğu. Babamda var bir turbo dizel, 195 bin km'de. Şu ana kadar 2 sefer turbo değişti, 1 sefer enjektörler değişti, rutin bakımları kenara koyduğumuzda aracın motoruna bu süreçte tamir ıvır zıvır için 8 bin tlyi geçmiş harcamamız. Bunu bir de motosiklette düşük hacimli turbolu dizel motor olarak varsayın. Neden olmadığını anlarsınız.

Bir de fiyat olayı var. Mesela cbr 250'nin dizeli yapılsa gelir 20 binin üstünde fiyat verirler. Kimse almaz

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük güç üretip ağırlık olarak efsane olacak kadar fazla olur. Titrer ha titrer. Bakın yeni nesil dizel araçların hepsi turbolu. Turbosuz dizel araçları inip itesi geliyor insanın. Küçücük citroen saxonun 1500cc düz dizeli var, 0-100 km hızlanması 16 saniyeymiş. Dahası traktör gibi çalışıyor. Dolayısı ile motosiklete takılacak küçük hacimli dizel motordan bir nane olmaz. 300 cc 15 hp motor yaparlar ancak. Turbolu olursa güç sorunu çözülür, ancak bunun otomobilde olan versiyonu bile yeterince sorunlu. 200 bin km'de nalları dikiyor çoğu. Babamda var bir turbo dizel, 195 bin km'de. Şu ana kadar 2 sefer turbo değişti, 1 sefer enjektörler değişti, rutin bakımları kenara koyduğumuzda aracın motoruna bu süreçte tamir ıvır zıvır için 8 bin tlyi geçmiş harcamamız. Bunu bir de motosiklette düşük hacimli turbolu dizel motor olarak varsayın. Neden olmadığını anlarsınız.

Bir de fiyat olayı var. Mesela cbr 250'nin dizeli yapılsa gelir 20 binin üstünde fiyat verirler. Kimse almaz
    http://www.bikez.com/motorcycles/tra...ition_2011.php
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    800 CDİ ve sanırım turbosu da var. Şaftlı otomatik vites. 2,2 litre/100km tüketim vermiş. Bu günkü hesapla km'de 8 kuruş falan eder. Buraya kadar her şey güzel. Ben zaten olmaz demedim, yapmak isteyen helikopter motoru da takıyor motosiklete. yapılabilir olmak ayrı şey, onu yapıp satışa sunmak ayrı şey. Bir şeyin yapılabiliyor olması onun yapılmasını mantıklı kılmaz. O turbolu motorun bakım maliyetlerinden, titreşiminden, sesinden haberiniz var mı peki?

Özellikler;
    Track T800CDI
    £15,000
    Engine: 799cc, six-valves, liquid-cooled three cylinder turbo-charged diesel, common rail fuel injection, constantly-variable transmission.
    Power (claimed): 45bhp
    Weight: 220kg (fluids, no fuel)
    Colours: Silver, black or white

http://www.motorcyclenews.com/news/f...cycle-review-/

Bu fiyatı bir düşünün bence. Bunun bir de vergilerini ekleyin ve tl'ye çevirin ki mantıksızlık seviyesini anlayın.

Not: 220 kg mazot hariç ıslak ağırlık ve 45bhp. İyi güzel, nc kadar gitmeyen motora verelim 100 bin tl. Bu arada fiyat pound cinsinden. Muhtemelen 100 bin liradan daha pahalıya gelir. Az yakıyor nede olsa. Az yaktığını da götürüp servise bayılalım bakım zamanı.
    hasmet bunu beğendi.

İki de bir turbosu bozulur. Vın vın yapmaya gelmez. Başa bela olur. Sonra markanın adı kötüye çıkar. Adamlar akıllıca davranıp çıkarmıyorlar.

Alıntı efendy06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 bin km'de nalları dikiyor çoğu. Babamda var bir turbo dizel, 195 bin km'de. Şu ana kadar 2 sefer turbo değişti, 1 sefer enjektörler değişti, rutin bakımları kenara koyduğumuzda aracın motoruna bu süreçte tamir ıvır zıvır için 8 bin tlyi geçmiş harcamamız.
    Canım sıkıldı şimdi. Bizim 2005 model 307 HDi ne zaman iş çıkaracak bakalım.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canım sıkıldı şimdi. Bizim 2005 model 307 HDi ne zaman iş çıkaracak bakalım.

http://i63.tinypic.com/zss5g6.jpg
    Abi 2006 TDCİ focus bizdeki, hatta bazı serilerde peugeot ile ortak motor kullanmışlar. 110 hp olanından. Valla bir sürü para harcadılar arabaya.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)