Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet yer sorunu!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Merhabalar,

Uzun ikna etme çabalarım ile artık motosikleti almaya karar verildi.

İlk olarak ekipmanlardan başlayacağım aklımda da 2 Motosiklet tarzı var

Honda CBR 250 RR ya da Her hangi bir Cruiser model seçeceğim.

Şimdi diyelim
    Ekipman alındı
    Motosiklet alındı

YER ?

Dışarı ya bırak 2 kilit al diyenler onu bizim mahallede yapamayız orada YERLER Çalınmasa bile mahalle çocuklar atlar, zıplar çizerler bunu ADIM GİBİ BİLİYORUM.

Belediye de Park yapmaz o kadar işlek bir yer değil.

Eve çıkar diyenler Honda CBR 250 RR Aldığımı düşünelim 161 kg her gün kaldır indir yapamam BEN SEYİT ONBAŞI DEĞİLİM

Merdiven altına ya da Apartman girişine bıraksak BİSİKLETE bile söz eden bir EV SAHİBİMİZ var o yüzden bu fikir de yatıyor.

Google da baktım aynı konular mevcut ama çözüm yazan olmamış içinizde belki aynı derdi olup çözüm bulanlar vardır diye yazıyorum.

HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Motosiklete göre ev tek çözüm.İşyerime daha yakın olmasına rağmen şu an oturduğum evden çıkmadım,garajı var çünkü.İşyerime yakın olan binada bisiklet koymaya yer yok.
    Mengu16 ve SONSiyah bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklete göre ev tek çözüm.İşyerime daha yakın olmasına rağmen şu an oturduğum evden çıkmadım,garajı var çünkü.İşyerime yakın olan binada bisiklet koymaya yer yok.
    Şuan oturduğum eve göre bir sistem geliştirmem benim için çok daha iyi olacaktır. Gerek maddi gerekse manevi açıdan

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Şimdi yazılanlar senin için kolay olacakmı bilmiyorum ama tahminen oda olmaz başka çözüm buda olmaz başka çözüm diyeceksin gibi.En başta yaşadığın yeri biraz tanıt şurda şu var burda bu var diye eğer çalışıyorsan iş yerini deneyebilirsin.Otopark düşünebilirsin mümkünse hatta kesin kapısında güvenlik falan olsun hatta motoru direk güvenliğin yanına bırak ama masraflı olabilir.
    SONSiyah bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Evin etrafında müsait yer varsa mdf tarzı bir şeyden kendine garaj yapabilirsin, göz önünde olmaz en azından..
    SONSiyah bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Sağlam iki kilit ve branda ile sokağa bırakırsın en kötü. Branda varken çoluk çocuk kurcalayamaz zaten.
    SONSiyah bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Ben motoru aldım.hırsızların çok olduğu yerdeyim. Motoru her gün 4-5 km ilerde arkadaşın apartmanına bırakıyor biiskletle geri dönüyorum. Bir saat sürüyor uol ama değer. Şimdi ise yeni ev bıldum oraya taşınacağjz
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yazılanlar senin için kolay olacakmı bilmiyorum ama tahminen oda olmaz başka çözüm buda olmaz başka çözüm diyeceksin gibi.En başta yaşadığın yeri biraz tanıt şurda şu var burda bu var diye eğer çalışıyorsan iş yerini deneyebilirsin.Otopark düşünebilirsin mümkünse hatta kesin kapısında güvenlik falan olsun hatta motoru direk güvenliğin yanına bırak ama masraflı olabilir.
    Hemen tanıtayım

Ev 3 Katlı bir apartman
    2. Katta oturuyoruz
    Sol taraf odun, palet var (ÇİVİ DÜNYASI)
    Sağ tarafta ise normal tepelik var

Güvenlik falan hiç bir şey yok Normal Tinercisi, Hapcısı, Hırsızı bol bol olan köy mahallesi gibi ama İstanbul işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evin etrafında müsait yer varsa mdf tarzı bir şeyden kendine garaj yapabilirsin, göz önünde olmaz en azından..
    MDF yi de çalarlar :D

Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlam iki kilit ve branda ile sokağa bırakırsın en kötü. Branda varken çoluk çocuk kurcalayamaz zaten.
    Bu benim bahsettiğim normal çocuklar değil biraz arabaya doğru koşan ve bisikletle arabanın üstüne giden çocuklar yani yolda oynadıkları zaman arabayla gelin kornaya basın normal çocuklar kenara çekilir ama bunlar yolun ortasında MAL GİBİ arabaya bakar o yüzden branda falan işlemez bunlara :D Babamın el emeği ile branda ve tahtadan araba için yaptığı ufak garajı neredeyse parçalamışlar :D

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru aldım.hırsızların çok olduğu yerdeyim. Motoru her gün 4-5 km ilerde arkadaşın apartmanına bırakıyor biiskletle geri dönüyorum. Bir saat sürüyor uol ama değer. Şimdi ise yeni ev bıldum oraya taşınacağjz
    Umarım yeni evinde sıkıntısız, Kazasız, Belasız binersin Her gün 4,5 Km nereye gideyim ailemi zar zor ikna ettim.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    http://www.pratikgaraj.com/

taşınabilir motosiklet garajı yazarsan çok sonuç çıkar.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.pratikgaraj.com/

taşınabilir motosiklet garajı yazarsan çok sonuç çıkar.
    Kiracı olmasak, arsa olsa hiç düşünmeden yapardım zaten

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Çocuklarla arkadaş ol, çokoprens falan al arada. Sen yokken de motoru korusunlar eheh

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Ben de 2 yıldır motosiklet almayı planlarken şuraya bırakırım, şöyle yaparım diye bir dünya plan yapmıştım. Mahalleye kentsel dönüşüm bir girdi ne var ne yok yıktılar Şimdi kapı önüne bırakıyorum mecbur 2 disk kilidi, bir zincir kilit ve bir branda ile.
    SONSiyah bunu beğendi.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    her yol kapalı ama en yakın akrabandan yarıdm istemek tek çözüm. Onlarda varsa koyacak yer ona koaycaksın. yada sokakta uygun biyere bundan alıp yada yapıp düzgün kilit alarmlı disk kilidi abus gibi şeyle sabitleyip bırakmak. Yada şöyle bişey yapaiblirsin ev sahiibyle konuş .yada kiraya ek bi miktar ekle kabul edebilir. Etmezse kavga et kardeim bende kira ödüyorum sokarım eviinze sözleşmem var diye kavgaya gir.Sözleşme btince çıkarsınz evden.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çocuklarla arkadaş ol, çokoprens falan al arada. Sen yokken de motoru korusunlar eheh

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:01 ----------

Ben de 2 yıldır motosiklet almayı planlarken şuraya bırakırım, şöyle yaparım diye bir dünya plan yapmıştım. Mahalleye kentsel dönüşüm bir girdi ne var ne yok yıktılar Şimdi kapı önüne bırakıyorum mecbur 2 disk kilidi, bir zincir kilit ve bir branda ile.

Acıma yetime döner koyar g**üne diye bir Atasözü var yani onunla eşit ben onlara iyi davransam başıma çıkarlar :D
    ---
    Her halde Ev sahibinin ölmesini bekleyeceğim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:06 ----------

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her yol kapalı ama en yakın akrabandan yarıdm istemek tek çözüm. Onlarda varsa koyacak yer ona koaycaksın. yada sokakta uygun biyere http://i.hizliresim.com/6m0o07.jpgbundan alıp yada yapıp düzgün kilit alarmlı disk kilidi abus gibi şeyle sabitleyip bırakmak. Yada şöyle bişey yapaiblirsin ev sahiibyle konuş .yada kiraya ek bi miktar ekle kabul edebilir. Etmezse kavga et kardeim bende kira ödüyorum sokarım eviinze sözleşmem var diye kavgaya gir.Sözleşme btince çıkarsınz evden.
    2. Seçenek çoğ hojdır :D Mart ayına yakın bunu deneyeceğim :D
    selsa bunu beğendi.

sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Merhaba. Cbr 250 rr tahmini 17-18 bin tl bandinda satilacak Turkiye'de. Orta halli tam koruma saglayacak sekilde koruma ekipmanlari da asagi yukari 2 bin lira tutar. Toplamda 20 bin lira civari bir rakam cikacak cebinden. Nova Garaj model B googledan arastir kendi internet siteleri de var. Tamami metal kontruksiyon kumandali otomatik garaj kapisi, garaj alarmi, led aydinlatma, aluminyum zemin, kask ve esya koyma raflari, elbise askisi super guvenli ve çok şık bir garaj. Bir guzel yani da sokup takilabilir istedigin zaman istedigin yere tasiyabilirsin. 4500 lira gibi bir fiyati var. Pahali gorunebilir ama alacagin motorun fiyatiyla orantiladiginda kabul edilebilir bir rakam.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R 2016 (S) - NC 750X 2017
    Benim yaşadıklarımı yaşamışsın. 3 hafta önce CBR 250r aldım. Almadan önce bütün ekipmanımı almıştım. Bende de yer problemi vardı ki hala daha var. Sokakta zincirleyebileceğin sağlam bir yer bul. Aydınlık bir yer olsun ve evden bakınca motorunu görebil. İyi bir kilit alman gerekiyor. Ben Onguard'ın 180 cm 14mm kalınlığında bir zincirini 275 TL ye aldım. Spy 5000m alarm al. Serviste taktır. Branda al XL olanından ve önce kilitle sonra brandayı çek alarmını kur. Arada bir canmdan veya balkondan bak. Rahat olursun. Ama kasko yaptırcam dersen bunları alma 1500 tl ye kasko çıkıyor. Yaptır gitsin.
    SONSiyah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sefir67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Cbr 250 rr tahmini 17-18 bin tl bandinda satilacak Turkiye'de. Orta halli tam koruma saglayacak sekilde koruma ekipmanlari da asagi yukari 2 bin lira tutar. Toplamda 20 bin lira civari bir rakam cikacak cebinden. Nova Garaj model B googledan arastir kendi internet siteleri de var. Tamami metal kontruksiyon kumandali otomatik garaj kapisi, garaj alarmi, led aydinlatma, aluminyum zemin, kask ve esya koyma raflari, elbise askisi super guvenli ve çok şık bir garaj. Bir guzel yani da sokup takilabilir istedigin zaman istedigin yere tasiyabilirsin. 4500 lira gibi bir fiyati var. Pahali gorunebilir ama alacagin motorun fiyatiyla orantiladiginda kabul edilebilir bir rakam.
    Öncelikle merhabalar, O Kadar bütçe ayırıp sıfırını alamayacağım maalesef daha uygun bir şeye temiz 2. el düşünüyorum o yüzden fiyatları daha geri çekebilirim

Alıntı pitho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim yaşadıklarımı yaşamışsın. 3 hafta önce CBR 250r aldım. Almadan önce bütün ekipmanımı almıştım. Bende de yer problemi vardı ki hala daha var. Sokakta zincirleyebileceğin sağlam bir yer bul. Aydınlık bir yer olsun ve evden bakınca motorunu görebil. İyi bir kilit alman gerekiyor. Ben Onguard'ın 180 cm 14mm kalınlığında bir zincirini 275 TL ye aldım. Spy 5000m alarm al. Serviste taktır. Branda al XL olanından ve önce kilitle sonra brandayı çek alarmını kur. Arada bir canmdan veya balkondan bak. Rahat olursun. Ama kasko yaptırcam dersen bunları alma 1500 tl ye kasko çıkıyor. Yaptır gitsin.

Bakalım neler olacak

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Meslek ve yaş nedir ?

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    evinin balkonu yokmu,,eğer varsa ufak bir vinç ve düzenek ile balkona çıkarıp indirebilirsin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler