Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2006 model 600F alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet abilerim 2. El 600F alınır mı? alırken nelere dikkat etmek gerekir? Bilgi verirseniz sevinirim

Boş yapcak olan gelmesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sefir67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja ZX 636
    Merhaba. Oncelikle biz burda her ne kadar birbirimizi tanimasak da bir camiayiz, aileyiz; bu yuzden bos yapan gelmesin gibi laflar hos degil. Motorun yasinin bir onemi yok, Avrupa'da ne super sport motorlar var 250 bin kmde olan hala canavar gibi makinalar. Onemli olan o motorun bunca zaman boyunca bakimlarinin duzenli bir sekilde yapilip yapilmadigi, daha onceki sahiplerinin motoru nasil kullandigi. Saticinin gorunumu, kisiligi, konusmasi, hal hareketleri az cok motor hakkinda da bilgi verir bunlara da dikkat edilmesi elzemdir. Eger buyuk bir sehirde yasiyorsaniz bir servise gosterin, yok servis bulunmayan kucuk bir yerdeyseniz varsa cevrenizde motordan mekanikten anlayan en azindan onun gorusunu alin eger ille de almak istiyorsaniz. Yani alinmaz diye bisey yok.

Alıntı sefir67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Oncelikle biz burda her ne kadar birbirimizi tanimasak da bir camiayiz, aileyiz; bu yuzden bos yapan gelmesin gibi laflar hos degil. Motorun yasinin bir onemi yok, Avrupa'da ne super sport motorlar var 250 bin kmde olan hala canavar gibi makinalar. Onemli olan o motorun bunca zaman boyunca bakimlarinin duzenli bir sekilde yapilip yapilmadigi, daha onceki sahiplerinin motoru nasil kullandigi. Saticinin gorunumu, kisiligi, konusmasi, hal hareketleri az cok motor hakkinda da bilgi verir bunlara da dikkat edilmesi elzemdir. Eger buyuk bir sehirde yasiyorsaniz bir servise gosterin, yok servis bulunmayan kucuk bir yerdeyseniz varsa cevrenizde motordan mekanikten anlayan en azindan onun gorusunu alin eger ille de almak istiyorsaniz. Yani alinmaz diye bisey yok.
    Aileyiz tabiki. Boş muhabbetten kastımı yalnış anladınız bence. Boş muhabbetten kastım dalga geçmeye gelenler gelip tecrübe sorgulayanlar falan sorduğum soru dışında dalga amaçlı yazanlar teşekkür ederim cevabınız için

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Sizde biraz kendinizden bahsedin çok hızlı giriş yapmışsınız, tecrübe,yaş,motosiklet sürüş eğitimi,ehliyet, daha önce neler kullandınız. Alınmasına alınırda sizin sağlığınız herşeyden önemli önce emniyet sonra gerisi akar gider . Biz burada bir aile isek önce senin sağlığınızı düşünelim bakalım bu 600lük makiyı kullanmaya muktedirmisin.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Motorsikletliler kardeştir
    Bunu kim demiş bulun bana

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Direkt olarak başlığa cevap vereyim: alınır. Bende var. Bir sıkıntı çekmedim.
    wing41 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 F
    2011 yılında 2005 model bir 600 F almıştım halen bende duruyor ve bir kez olsun beni yolda bırakmadı yani temizini bulursanız alınır.

darkness3335 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 900 f hornet
    alınır elbette .Hali hazırda 2004 cb 900 hornet kullanıyorum .48000 de aldım suan 52000 de gayet memnunum yeterki arkadaşlarınımızın dediği gibi bakımlarının düzgün yapılmış olmasına dikkat edin.Bir de maalesef 600 f temizini bulmak çok ama çok zor gerçekten umarım temiz sağlam 600 f denk gelir .

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alınır, 1900 model bile alınır, ama göstermek için binmek için değil.
    Her makinanın ekonomik ömrü vardır, ciddi firmalar bunu kitapçıklarında belirtirler ki bu genellikle 10 yıldır. Bunun da sebebi metal yorgunluğu denen olaydır, zaman içinde sürekli titreşime bağlı metalde gözle görülemeyecek mikro çatlaklar oluşur ve direnci azalır, sonra beklenmedik ve saçma sapan bir sebeple kırılır. Bunları düşünerek ve bilerek alabilirsiniz tabii.
    http://www.teknikyaz.com/2015/05/hem...zyonlarda.html

Alıntı cbf 150 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde biraz kendinizden bahsedin çok hızlı giriş yapmışsınız, tecrübe,yaş,motosiklet sürüş eğitimi,ehliyet, daha önce neler kullandınız. Alınmasına alınırda sizin sağlığınız herşeyden önemli önce emniyet sonra gerisi akar gider . Biz burada bir aile isek önce senin sağlığınızı düşünelim bakalım bu 600lük makiyı kullanmaya muktedirmisin.
    Bahsedeyim hemen yaşım 20. 17 yaşından itibaren kuryelik yapıyorum ( apaçi gibi gezip aralardan makasa giren kasksız dolaşan tiplerden değilim) 70 bin km civarında tecrübem var. Bu tecrübeler arasında sürdüğüm motorlar ybr 125- cbf 150- cbr 250r - zn 200- mt 07 ve bir kaç tane daha model var mt 07 yi test amaçlı trafikte yarım saat falan sürdüm şu anda ise 1 haftadır megelli 250 r ile geziyorum arkadaşımın motoru bende 2013 model. Ehliyetim 2 senedir var. 600 f i ocak ayı gibi almayı düşünüyorum hayırlısıyla aldıktan sonra kapalı bir alanda motoru tanıdıktan sonra eğitim alıp o şekilde kullanmaya başlamak. Boyum 1.82 kilom 80. Hemen hemen bütün herşeyi yazdım burda ( bu arada kız görünce gaza gelen biri olmak yerine nerede ne yapılmasını bilen birisiyim son sürat gitmeye merakım yok olmasınıda istemiyorum şimdi bana niye 600 cc diye soranlar olucak onun için cevabımda şu şekilde küçüklüğümden beri 4 silindir aşığıyım kuryelik amacım da tecrübe için arada bir uzun yola gidicem ve sadece amacım ses yani o ses benim için başka bir dünya. )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsikletliler kardeştir
    Bunu kim demiş bulun bana

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direkt olarak başlığa cevap vereyim: alınır. Bende var. Bir sıkıntı çekmedim.
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alınır, 1900 model bile alınır, ama göstermek için binmek için değil.
    Her makinanın ekonomik ömrü vardır, ciddi firmalar bunu kitapçıklarında belirtirler ki bu genellikle 10 yıldır. Bunun da sebebi metal yorgunluğu denen olaydır, zaman içinde sürekli titreşime bağlı metalde gözle görülemeyecek mikro çatlaklar oluşur ve direnci azalır, sonra beklenmedik ve saçma sapan bir sebeple kırılır. Bunları düşünerek ve bilerek alabilirsiniz tabii.
    http://www.teknikyaz.com/2015/05/hem...zyonlarda.html
    Teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı Hytloth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yılında 2005 model bir 600 F almıştım halen bende duruyor ve bir kez olsun beni yolda bırakmadı yani temizini bulursanız alınır.
    Alırken dikkat etmek gerekenler nedir peki?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Türkiyede motor almak şans işi.Bildiğin piyango.Şansına ne çıkarsa artık.Alınır mı alınır tabi ama tanıdığınız biriyse ondan alınız genelde expertiz bile yaptırsanız %100 sonuçlar alamayabilirsiniz.Motoru tanıyın inşallah dürüst düzgün bir satıcıya denk gelirsiniz o zaman alınız

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    2006 model mi? Alınır temizse bakımlıysa neden alınmasın. Güzel güzel de binilir. Ama bakımsız ise, sorunlu ise de motosikletten soğursun haberin olsun.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim alınırken dikkat edilmesi gerekenler neler peki? Sonuçta ilk makinam olcak

unobtainable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F 2006 - Honda CBR 600RR 2011
    Merhaba,

Ozaman 2006 Model Honda Cbr 600 F kullanıcısı olarak ve almadan önce aynı soruları sormuş birisi olarak bende birşey karalamak istiyorum

Almadan önce ciddi tereddütlerim vardı,yaklaşık 2 hafta bir motora kafayı taktım ve inceledim, neredeyse hergün alacağım vatandaşı ziyaret ettim,

Bence iyi bir analiz ile alınır, 2006 cbr 600f lerde seni en çok üzecek ve neredeyse genelince olan motor bloğunda bulunan çatlak kaynak v.s.

Orta halli bir usta kontrolünde motor aksamını ve bloğu kontrol ettirirsen ve motor aksamı sorunsuz ise e birazda göz nizam varsa ve makine göze hitap ediyorsa, şasede oynama, kaynak v.s. yoksa, kafadan kaza veya hasarı yoksa gerisi ayrıntı...

Ha birde benim için en önemli olan ayrıntı (bilmem sizler için nekadar önemli) plaka ve şase no ile sigortacına sorgulatman.. kaç el değiştirmiş?plaka değişikliği kaç kere olmuş?son sahiplik bilgisi v.s. almadan önce bir çok motoru sorguladım ve sonuç ortalaması 2006 cbr 600f genelde 20-22-27 el değiştirmiş... sizce bukadar el değiştiren bir makine nekadar sağlıklı olur? sonunda kafama yatan, gözüme hitap eden motoru buldum ve sorgulama sonucu 4. sahibi olduğunu tesbit ettim

Keyifle kullanıyorum.

Alıntı unobtainable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Ozaman 2006 Model Honda Cbr 600 F kullanıcısı olarak ve almadan önce aynı soruları sormuş birisi olarak bende birşey karalamak istiyorum

Almadan önce ciddi tereddütlerim vardı,yaklaşık 2 hafta bir motora kafayı taktım ve inceledim, neredeyse hergün alacağım vatandaşı ziyaret ettim,

Bence iyi bir analiz ile alınır, 2006 cbr 600f lerde seni en çok üzecek ve neredeyse genelince olan motor bloğunda bulunan çatlak kaynak v.s.

Orta halli bir usta kontrolünde motor aksamını ve bloğu kontrol ettirirsen ve motor aksamı sorunsuz ise e birazda göz nizam varsa ve makine göze hitap ediyorsa, şasede oynama, kaynak v.s. yoksa, kafadan kaza veya hasarı yoksa gerisi ayrıntı...

Ha birde benim için en önemli olan ayrıntı (bilmem sizler için nekadar önemli) plaka ve şase no ile sigortacına sorgulatman.. kaç el değiştirmiş?plaka değişikliği kaç kere olmuş?son sahiplik bilgisi v.s. almadan önce bir çok motoru sorguladım ve sonuç ortalaması 2006 cbr 600f genelde 20-22-27 el değiştirmiş... sizce bukadar el değiştiren bir makine nekadar sağlıklı olur? sonunda kafama yatan, gözüme hitap eden motoru buldum ve sorgulama sonucu 4. sahibi olduğunu tesbit ettim

Keyifle kullanıyorum.
    Güzel bir açıklama olmuş ellerinize sağlık. Teşekkür ederim Allahın izini ile inşallah bulcaz bi tane temiz çatlak olayı kafamı karıştırıyo ya

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2006 model motor 2005 uretimi olur. Yakinda 2017 ye giricez. 12 yasinda bir motosiklet sahibi olursun. Ne kadar temiz densede, 4 silindirli spor ve devirli bir motosiklet. Ha en onemliside bir zamanlar apacilerin cok ragbet ettigi bir modeldi. 2008-2010 arasi apaciler cok alip satti bundan, makinelerin cigerini aldilar.

Sonra parayi bulan ayni apaciler; bunlarin cigerini aldiktn sonra 2006-2008 600rr ve r6 lar ile degistirdiler bilgin olsun.

12 yasinda 4 silindirli spor motosiklet alinmaz. Ha cift silindir bir enduro , yada cruser tarzi desen konusurduk ama, bunu konusmaya bile gerek yok.
    dyavol-77 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model motor 2005 uretimi olur. Yakinda 2017 ye giricez. 12 yasinda bir motosiklet sahibi olursun. Ne kadar temiz densede, 4 silindirli spor ve devirli bir motosiklet. Ha en onemliside bir zamanlar apacilerin cok ragbet ettigi bir modeldi. 2008-2010 arasi apaciler cok alip satti bundan, makinelerin cigerini aldilar.

Sonra parayi bulan ayni apaciler; bunlarin cigerini aldiktn sonra 2006-2008 600rr ve r6 lar ile degistirdiler bilgin olsun.

12 yasinda 4 silindirli spor motosiklet alinmaz. Ha cift silindir bir enduro , yada cruser tarzi desen konusurduk ama, bunu konusmaya bile gerek yok.
    enduro bile meçhul. cruiserda tek el yaşlıdan olursa belki
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Gördüğüm kadariyla temizi kalmamis.. Temizine de en fazla 16 verilir bu paraya da temizini satmadiklarina gore alinmaz.
    dyavol-77 bunu beğendi.

14.000 kadar bir bütcem var

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ah be kardeşim ne yardan ne serden durumu var

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)