Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Potansiyel Dolandirici/Hırsız İfşa

Motovento
    REKLAM ALANI
    ejlover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Selam Arkadaslar,

Asagida fotograflarini (tabii onunsa) ve numaralarini paylastigim adinin Alper oldugunu soyleyen (soyadi muhtemelen Kahyaoğlu ya da Çuhalı) kisi insanlari motorlarini satin alma bahanesi ile arayip dolandiriyor. Dikkatli olun. Taniyan cikarsa buraya yazarsa sevinirim.

Mobile +90 539 235 8134
    Home +90 216 545 0546
    Work +90 539 792 6666

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xmax250
    napıpta dolandırıyor.. motorunuza bakıcam diyip bulusup kendine yemek mi ısmarlatıyor?
    birini ifşa edecekseniz düzgün anlatın da biz de bilelim..
    obarey bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Biraz konu hakkında açıklama yazsanız daha iyi olur.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    evet arayıpta nasıl dolandırıyor,parayı almadan motorun satışını kimse vermez,bir açıklama yapsan

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Buralar birazdan hareketlenir.Ön taraftan yerimi ayırttım.Açıklama bekliyoruz bu arada.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    nasıl dolandırıyor :O
    buluşma adresi mi yanlış :O

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üçtür istanbul numarası beni arıyor en olmadık zamanda ben de açamıyorum geri de dönmedim dolandırıcı çıkmasın

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bence motosiklet hakkında bilgi sohbeti yapılırken muhabbet ilerilere gitmiş ve birilerinin kalbi kırılmış :D
    Mengu16 ve oialdemir bunu beğendiler.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üçtür istanbul numarası beni arıyor en olmadık zamanda ben de açamıyorum geri de dönmedim dolandırıcı çıkmasın
    numarayı söyle sana kim olduğunu söyleyim

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Abi nerelerdesin sen naptı bu şerefsiz
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    2 hafta once arayip motoru alacagini ama 1 ay once yeni motor aldigini onu satacagini soyledi ustune koyacagi para hazirmis ilani kaldirmami istedi ben de gayet iyi niyetle motoru satilana kadar arayanlara baska musteri icin bekliyor olacagimi soyledim. Surekli olarak iletisimde tuttu. Ben de satilik ilanini bana da atmasini cevremle paylasip belki yardimci olabilecegimi soyledim israrla atmadi ilani ama surekli mesajlarla da alacagini vurgulamaya devam etti. Ilan linkini istedim ama sahibindene vs koymadigini kendi sayfalarinda paylastigini soyledi hepten killanip resim falan istedim yukardaki fotolari atti. Kredi cekecegini motoru satilinca odeyecegini gelor beyannamesini verdigini ekledi. Bu arada bin bir turlu normal muhabbete girdi durum ile ilgili telefonla whatsappta vs. Ertesi gunu de alici gelecegini soyledi ertesi gunu aksami da alicinin geldigini ama ekspertiz istedigini belirtti. Takip eden gunde de (6gun once) elemanin almadigini motoru ama babasinin kredi cektigini ve haftaya sali (bugun) gelecegini soyledi ve ilani kaldirtti ayrica ben de baska motor alacagimi belirtmistim kaporasini yatirdim bunun uzerine. Bu arkadastan da kapora gondermesini istedim ama is telefon hatyi kapandigi icin internetten giremedigini vs bi seyler zirvalayip gecistirdi.. Istanbul Ankara arasi nakliye icin konustuk yine yardimci olmak icin motor firmasi sahibi bir arkadasimdan ricada bulunup fiyat aldim ve ertesi gunu bu arkadasa soyledim o da cok uygun oldugunu soyledi fiyatin orada aldigi fiyatlara gore ve ayarlamami rica etti. Arkadasim da beni kirmayip islerini erteleyip sali gunune denk getirecek sekilde islerini aracindaki yeri organize etti. Eleman bu arada yok tuluma ne kadar istiyorum arkadasi dusunurmus motorun hayraniymis videosunu atabilirmiymisim vs bi ton laf kalabaligi yapiyor. En son da motorun fotograflarini ve son olarak da dun evin tam konumunu istedi. Bu sabah 9da Ankarada olacagini soyledi en son ve andan itibaren kayiplara karisti. Bugun isten izin aldim toplantimi yarina erteledim yarinki acil islerimi iptal etmek zorunda kaldim, motoru tasiyacak arkadas gec saatlere kadar bekleyip gotureceginin yarisi urunle yuklu yola cikti bu tasima ucretini de alamadan, ben alacagim motorun belgelerini de hazirlatmis aldigim ilden tasimasini ayarlamistim bu yuzden kalan ucret icin kredi cekmek zorunda kaldim vs vs uzayio gidiyor. Gun boyu elemani 2 cebinden de evinden de 100lerce kere aradim. Cepleri acmiyor, whatsta engelli degilim ama sabahtan beri online gzoukmesi kapali mesajlar iletiliyor ama okumuyor. Online oldugu bi ara aradim acmadi. Sabah evden ilk aramamda annesi acti alperi iatedigimi soyledim kim oldugumu sordu bir saniye dedi 10saniye sessizligin ardindan sonra tel kapandi bi daha da cevap veren olmadi.. Almaktan vazgecse uyuya kalsa gelemese vs eyvallah da insan haber verir boyle bi durumda. 2 hafta cocuk oynatir gibi oynatip son anda bu kadar insan isini ayarlamisken boyle bi sey yapilmaz. Bu isin mantikli hic bir aciklamasi yok art niyetli olasiliklar haric ki bu kadari bile maddi acidan birden fazla kisiyi yeterince zarara ugratti. Olayin manevi boyutunu zaten tahmin edersiniz...
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    "Motorunu almaya gelecem, ama uzaktan gelecem, motorun dediğin gibi değilse beni yorma, boşuna masrafa sokma. En iyisi sen bana 250 tl kapora gönder de öyle geleyim, motorunu alırsam paranı iade ederim, yok eğer elim boş dönersem masraflarıma sayarım"

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Arkadaslar her sey maddiyat degil. Burada dolayli maddi zarar da var ama kapora yatirsa dahi yapilan is sorun benim sindiremedigim bu.. Buraya da yazdim ki yarin birgun birinizi arayip ayni seyleri yasatmasin cunku ya daha ciddi bi problem olacak ilerde ya da tamamen sosyopatligina yapti. Her halukarda karsiniza cikarsa yuzune bakmamaniz gereken bir kisilik sergiledi ben de uyarmak istedim. Ha bi de resimleri de internetten caldiysa gercek sahibinin habeei olsun en azindan.
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax250
    dolandırıcı: Birini aldatarak mal veya parasını alan kimse, ayyar, tokatçı

diyor tdk...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    her motoru alacam beğendim diyen adam için ilanı kaldıracaksak işimiz var motor ilanda durur beğendiysen gelir görürsün heralde acemiliğinze denk

geldi neyse bu kadarla geçmiş olsun diyelim
    yasdal bunu beğendi.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

diyor tdk...
    Bir de potansiyel'in kelime anlamina bakin isterseniz.
    2016 BMW S1000RR
    2012 Yamaha R1
    2011 Kawasaki Ninja 250R

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    evin konumunu vb adres bilgilerini paylaşmasaydın keşke
    ilan verirken en yakın semtin adresini girerim çalınma vb durumlar için aklında bulunsun
    obarey bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ev adresini konum vs istediyse hırsızda olabilir dikkat etmek lazım
    zaferce, obarey ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    2012 Yamaha R1
    Herkes icin kaldirmadim bugune kadar 2 hafta boyunca hergun aransaniz ayni kisi tarafindan ve bastan sona sallamasyon urunu olamayacak kadar inandirici konusmalar icinde olsaniz anlardiniz su an durumu. Ama dedigim gibi ben farkindayim hatamin ama bu demek degil ki bu kisi ay i seyi baskasina da yapmayacak. Buradaki anafikiri kacirip herkes bi anda avukati rolune burundu bu kisinin anlam veremedigim bi bicimde. Yarin bu adam iki kurus kapora atar ayni seyi yapar. O zaman noolacak? Benim burada bunu paylasirken bir beklentim yok belli ki bu kisi ciddi sorunlu ve baskalarinin da zamanini "calmasin" diye insanlik edeyim dedim ama bir yanlis daha yaptim anlasildi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

@F54 @Karali
    Hocam bi siz anladiniz sagolun. Demeye calistigim bu zaten ev adresini vermedim zaten bulusacagimiz bir noktayi verdim ki vermis bile olsam 24 saat guvenligin bekledigi kamera hareket sensorlu alarm olan 3 kapidan gecip anca ulasilan oldukca guvenli bi yerde. Ama yarin bi gun baskasi verirse sorun o ama. Ya da gormeye gelir sonra takip eder baskasini ogrenir yerini korumali bi yerde degilse de birlerinin cani yanar ya da yandi daha once. Anlatmaya calistigim asil risk bu zaten. Tesekkurler.
    Salurbey ve Karalı bunu beğendiler.

leventse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster

diyor tdk...
    Hocam ülkemizde kanunları TDK düzenlemiyor.

Hukuksal manada:

"Haksız fiil sorumluluğunda zarar mutlak hak ihlli şeklinde meydana gelir. Bu sebeple kişivarlığı mutlak hakkı olan kişilik hakkı değerlerinin ihlli dolayısıyla ortaya çıkan manevi zarar da tipik haksız fiil zararıdır."

Birisini zarara uğratırsanız hakime TDK böyle demiyordu ama gibisinden bir savunma yapmayın.

Ülkenin olağan gerçeklerine fazla alışmışsınız, size göre kendini kollamayan zarara uğramayı hak ediyor anlaşılan...
    simurgg ve ejlover bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)