Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Potansiyel Dolandirici/Hırsız İfşa

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Sahibinden de bende arada elimde kullanmadığım şeyleri satıyorum.Periyodik olarak ta balık yavrusu satarım.Tecrübeyle sabit ilan kaldırılmaz kapora teklif etse bile ilanı kaldırmam.Zaten kaporada kabul etmem.Kim önce gelirse mal onun prensibiyle çalışırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam geçmiş olsun neyse daha dikkatli olursunuz bundan sonra
    ejlover bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hocam senin makina çok manyak birşey bu zamana kadar nasıl satılmadı hayretle izliyorum.O kadar ekstraya o motor bedava hatta üstüne para vermişsin gibi.
    jimi_hendrix ve ejlover bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ben herhangi bir dolandirma goremedim, senin heyecan yapip parayi almadan baska araca yonelmende hata..

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Aman dikkat deneyecegim diyene de verilmez motor. Burda biri konu acmisti, resmen eliyle motoru hirsiza teslim etmis..

Bu arada tanitim videon harika olmus.
    ejlover bunu beğendi.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes icin kaldirmadim bugune kadar 2 hafta boyunca hergun aransaniz ayni kisi tarafindan ve bastan sona sallamasyon urunu
    olamayacak kadar inandirici konusmalar icinde olsaniz anlardiniz su an durumu. Ama dedigim gibi ben farkindayim hatamin ama bu demek degil ki bu kisi ay i seyi baskasina da yapmayacak. Buradaki anafikiri kacirip herkes bi anda avukati rolune burundu bu kisinin anlam veremedigim bi bicimde. Yarin bu adam iki kurus kapora atar ayni seyi yapar. O zaman noolacak? Benim burada bunu paylasirken bir beklentim yok belli ki bu kisi ciddi sorunlu ve baskalarinin da zamanini "calmasin" diye insanlik edeyim dedim ama bir yanlis daha yaptim anlasildi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

@F54 @Karali
    Hocam bi siz anladiniz sagolun. Demeye calistigim bu zaten ev adresini vermedim zaten bulusacagimiz bir noktayi verdim ki vermis bile olsam 24 saat guvenligin bekledigi kamera hareket sensorlu alarm olan 3 kapidan gecip anca ulasilan oldukca guvenli bi yerde. Ama yarin bi gun baskasi verirse sorun o ama. Ya da gormeye gelir sonra takip eder baskasini ogrenir yerini korumali bi yerde degilse de birlerinin cani yanar ya da yandi daha once. Anlatmaya calistigim asil risk bu zaten. Tesekkurler.
    Gerçekten abi noluyor bu millete. Yani hırsızın hic mi suçu yok derler ya.
    Senin yaşadığın olayin maddi boyutundan cok manevi boyutu onemli ki. Adam tam bir sosyopat bence. Böyle sacmalik olabilir mi ya. Insanlari kandırmak da dolandiriciliga girer. Potansiyeli filan yok bunun.
    ejlover bunu beğendi.

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Evinin konumunu falan attıysan dikkatli ol bu aralar çok motosiklet çalıyorlar bu da o çalan şerefsizlerden olabilir.
    jimi_hendrix, obarey ve ejlover bunu beğendiler.

Paylaşım için teşekkürler. Neler var
    ejlover bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Geçmiş olsun Uğur Hocam.
    Bazen zaman paradan çok daha önemlidir.
    Forum ahalisi bunu anlamak istememis sanirim.
    Salurbey ve ejlover bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    Hiç tanımadığnız birine bu kadar iyi niyet göstermekle zarara uğramışsınız, bende gençliğimde sizin gibi bir kaç kez aldandım, fakat içimdeki bu iyi niyet hala var. İNSANLARIN DOĞRUYU SÖYLEDİĞİNE İNANMAKTAN BAŞKA ÇARE YOK, DEMEYİN TEDBİRİNİZİ ALIN.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    İnsanları insan yerine koyup inanmak süçmü evet bende zorlada olsun motor alırken inandım ama pişman oldum nemi oldu beni kandırana evinin önünde ya alırsın paramı verirsin yada ben bildiğimi yaparım dedim insanları çirkefleştirmeyin 3 kürüş için 7 sülanenize başlatmayın

Burda bazı arkadaşlar ben dolandırıcılık görmedim demiş 2 türlü dolandırıcı var biri emeline ulaşan biri emeline ulaşmayan

Birde 2 türlüsü var boş muhabet yapan maddi manevi insanları emeklerini boşa çıkaran

Sağlık sıhat yerinde oldukça para dediğin gelir gider 3 kuruş için yapmayın etmeyin her kuşun eti yenmez
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Geçmiş olsun dostum Allah bunun gibi kansızlardan uzak tutsun bizi, bilgilendirme için ise çok teşekkür ederim kendi adıma..

Burası aslında motor forumu değil sen tam çözememişsin işi, burada konu açan kişinin yazı fontundan anlar bizim üyelerimiz kimin haklı kimin haksız olduklarını.. Yazının içeriği pek de önemli değildir.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Ben bir araç alacaktım. Karşı taraf ısrarla araçta sadece 1 parça boya olduğunu söyledi. Bak diyorum ekspertize sokacağız zaten, neyse söyle baştan. Tek parça boya var diyo. İyi dedim, kalktım gittim karşı yakaya. İstanbul'u bilenler bilir, bazen karşıya geçmek Ankara'ya gitmekten daha zordur. Ben de araba'da yok, toplu taşıma ile gittim. İş yerinden izin aldım. Dönüşte nasıl olsa aracı alacağım, arabamla dönerim diyorum. Aracı götürdük yetkili servise, o zamanlar yetkili servisler ekspertiz yapıyordu. Sağ taraf komple boyalı çıktı. Ben çıldırdım tabi. Adam kıvırmaya başladı. İki ay arabayı kardeşime vermiştim de, o şerefsiz kaza yapmıştır da, vallahi benim haberim yoktu da.
    Ekspertiz masrafını ve yol masraflarını aldım adamdan, o sinirle geri döndüm. İşin garip tarafı adam bana telefonda yan tarafı 4 parça boyalı ama ağır hasarı yok, değişeni yok dese o aracı alacaktım çünkü serviste öyle dedi.
    Adam alenen yalan söyleyince ne kadar temiz bir araç olursa olsun o kişi ile ticaret yapmam.
    Alım satımın tabiri caizse raconları vardır.
    Birisi motorunuzu beğenebilir internetten ama ben beğendim, ilanı kaldır diyemez. Ancak sana kapora gönderir, sen de kabul edersin o zaman ilanı kaldırın deme hakkına sahip olur.
    Birisi telefonda bana motorunu, aracını, neyse artır fark etmez, beğendim, alacağım ben onu ilanı kaldır derse, kibar bir şekilde benimle ticaret yapma kardeşim derim.
    İkinci konu kişi uzaktan gelse dahi önden bir para isteyemez, motorun anlatılanlardan farklı çıkabileceğini ima edip. Bu ciddi bir nezaketsizliktir her şeyden önce. Tamam ortalık çakal dolu ama sen karşı tarafa potansiyel çakar muamelesi yapamazsın.
    Ha şu konuşulabilir, ben uzaktan geleceğim, motorda anlattığın durumun aksi bir durum varsa, ne bileyim kazasız dedin ama motor yatmış, yani bariz bir aldatma var, o zaman yol masraflarımı karşıla, ya da yarısını karşıla diyebilirsin. Ama önden para istemek çok garip.
    Son olarak da sen motorunu satmadan yani dereyi görmeden paçaları sıvamışsın. Bu da yanlış bir hareket bence. Motorunu hayırlısı ile sat, paranı cebine koy, ondan sonra ciddi alıcı ol, derim nacizane.
    Salurbey bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili kardeşim, sene 2016.
    Bu devirde hele ki hiç tanımadığın birine nasıl güvenirsin, alırsın 1.000 tl kaporayı 2 gün kaldırırsın ilanı.
    Ayrıca evin konumunu atmak falan nedir, resmen adama dolandırılmak için yardım etmişsin.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motosiklet, otomobil vs bir çok şey sattım.
    Arayan alıyorum dediği an ilanı kaldırdım. Hâla da kaldırırım. Şimdiye kadar gelip almayan olmadı.
    İlan ne kadar az yayında kalırsa o kadar az rahatsız ediliyorsunuz.

Aynı şekilde ilanı kaldırmasını rica ettiklerim de olmuştur.

Burda yok kazalı, yok boyalı, yok yan yattı çamura battı gibi hikayeler olmadığı için Türkiye'de ki gibi sıkıntılarımız yok.

Ama genellikle kuzeyafrika ülkelerinden dolandırmak amacıyla çok rahatsız eden oluyor.
    Çoğu mail yoluyla olan bu dolandırıcılık girişimleri bile insanın sinirlarini zıplatmaya yetiyor.
    Arkadaşımızın başına gelenler her halde sinir krizi geçirttirir.

Fakat şöyle bir durum var.
    Fotoğraftaki şahıs yasal yollara baş vurursa başınız çok ağrır.
    Hele bir de fotoğraftaki şahısın bu işle bir alakası yoksa büyük sorun çıkar uyarmış olayım.

İlk sayfaya bakmadım.
    Eğer foto hâla duruyorsa yönetime mesaj atın silsinler.
    Bu ülkede
    "Hırsız var!"
    diye bağırdığı için hapis cezası alan insan var haberiniz olsun.
    _kaan_ bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Benim duruma benzemiş..

22 bin liralık bir makina buldum malum sitede.
    Mesaj yazdım var mı kırık vuruk bi yerleri..?
    Yok abi..
    Son ne olur ?
    Şu kadar olur abi..
    Eyvallah birader haftaya perşembe 10 gibi havaalanından beni alabilirmisin ben bilmem oraları iş uzamasın ?
    Gelince ararsın abi gelirim airporta sorun değil.

1 hafta sonra Perşembe sabahı ben aramadım
    Uçaktan indim telefon çalıyor, bilmediğim bi numara
    Buyrun benim..
    Abi motor için gelecektin aramadın hiç
    Geldim birader yolcu çıkış kapısına yürüyorum, kafamda şapka var.
    Geliyorum abi parktaydım..
    Bi araç geldi durdu
    -Motor için gelen siz misiniz ?
    Evet..

Arabaya bindik; abi sen nasıl bi adamsın ? Ne aradın, ne sordun, ne sesimi duydun, adını bile bilmiyorum, konuşmadık etmedik.
    Emin ol dalga geçen yada sahtekar biri zannettim ben sadece mesajla 1000 km yol, çıkıp geliyorsun iyi cesaret valla..

Gelecem diye mesaj yazdım ya gerek varmı konuşmaya.. Laf kalabalığına..

Ne bileyim abi, ben hiç böyle satış yapmadım bu güne kadar.

Sende ne var, neden satıyorsun ?

R1 var abi, ona biniyorum buda yatıyor.

Gittik motorun brandasını açıp etrafında 1 tur döndüm. Lastik, zincir, gidon topuzları iyi.
    Sesini dinledim güzel.
    Çanta ve montu elemana verip motora bindim 1. viteste 1 daire çizdim, güzel.. Stop edip kontağı sahibine uzattım.

Tamam gidelim birader.

Ne oldu abi, nereye ?

Notere

Abi baktırmican mı ?

Baktım ya..

Ne bileyim..
    ---------------------------

Bu güne kadar İstanbul, izmir, samsun nereye gittiysem iyi ve temiz insanlar karşıma çıktı.
    Gidipte almadan boş geldiğim hiç bir işim olmadı.

Ağzı çok laf yapandan çekinin.
    ejlover bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı ejlover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafta once arayip motoru alacagini ama 1 ay once yeni motor aldigini onu satacagini soyledi ustune koyacagi para hazirmis ilani kaldirmami istedi ben de gayet iyi niyetle motoru satilana kadar arayanlara baska musteri icin bekliyor olacagimi soyledim. Surekli olarak iletisimde tuttu. Ben de satilik ilanini bana da atmasini cevremle paylasip belki yardimci olabilecegimi soyledim israrla atmadi ilani ama surekli mesajlarla da alacagini vurgulamaya devam etti. Ilan linkini istedim ama sahibindene vs koymadigini kendi sayfalarinda paylastigini soyledi hepten killanip resim falan istedim yukardaki fotolari atti. Kredi cekecegini motoru satilinca odeyecegini gelor beyannamesini verdigini ekledi. Bu arada bin bir turlu normal muhabbete girdi durum ile ilgili telefonla whatsappta vs. Ertesi gunu de alici gelecegini soyledi ertesi gunu aksami da alicinin geldigini ama ekspertiz istedigini belirtti. Takip eden gunde de (6gun once) elemanin almadigini motoru ama babasinin kredi cektigini ve haftaya sali (bugun) gelecegini soyledi ve ilani kaldirtti ayrica ben de baska motor alacagimi belirtmistim kaporasini yatirdim bunun uzerine. Bu arkadastan da kapora gondermesini istedim ama is telefon hatyi kapandigi icin internetten giremedigini vs bi seyler zirvalayip gecistirdi.. Istanbul Ankara arasi nakliye icin konustuk yine yardimci olmak icin motor firmasi sahibi bir arkadasimdan ricada bulunup fiyat aldim ve ertesi gunu bu arkadasa soyledim o da cok uygun oldugunu soyledi fiyatin orada aldigi fiyatlara gore ve ayarlamami rica etti. Arkadasim da beni kirmayip islerini erteleyip sali gunune denk getirecek sekilde islerini aracindaki yeri organize etti. Eleman bu arada yok tuluma ne kadar istiyorum arkadasi dusunurmus motorun hayraniymis videosunu atabilirmiymisim vs bi ton laf kalabaligi yapiyor. En son da motorun fotograflarini ve son olarak da dun evin tam konumunu istedi. Bu sabah 9da Ankarada olacagini soyledi en son ve andan itibaren kayiplara karisti. Bugun isten izin aldim toplantimi yarina erteledim yarinki acil islerimi iptal etmek zorunda kaldim, motoru tasiyacak arkadas gec saatlere kadar bekleyip gotureceginin yarisi urunle yuklu yola cikti bu tasima ucretini de alamadan, ben alacagim motorun belgelerini de hazirlatmis aldigim ilden tasimasini ayarlamistim bu yuzden kalan ucret icin kredi cekmek zorunda kaldim vs vs uzayio gidiyor. Gun boyu elemani 2 cebinden de evinden de 100lerce kere aradim. Cepleri acmiyor, whatsta engelli degilim ama sabahtan beri online gzoukmesi kapali mesajlar iletiliyor ama okumuyor. Online oldugu bi ara aradim acmadi. Sabah evden ilk aramamda annesi acti alperi iatedigimi soyledim kim oldugumu sordu bir saniye dedi 10saniye sessizligin ardindan sonra tel kapandi bi daha da cevap veren olmadi.. Almaktan vazgecse uyuya kalsa gelemese vs eyvallah da insan haber verir boyle bi durumda. 2 hafta cocuk oynatir gibi oynatip son anda bu kadar insan isini ayarlamisken boyle bi sey yapilmaz. Bu isin mantikli hic bir aciklamasi yok art niyetli olasiliklar haric ki bu kadari bile maddi acidan birden fazla kisiyi yeterince zarara ugratti. Olayin manevi boyutunu zaten tahmin edersiniz...
    Ortada dolandırıcılık falan yok, olsa olsa yalancılık var. Adamın teki (ergen) motoru beğenip ilanı kaldırmanı istedi diye kaldırmakla hata etmişsin. Kapora almadan neden kaldırıyorsun ? Bir gün süre verirsin o zaman kadar arayanlara ertesi gün tekrar aramalarını söylersin olur biter. Sonra bu adamın vereceği kaporaya güvenerek başkasına söz vermen de başka bir yanlışın olmuş. Ortada fol yok yumurta yok bir sürü nakiye hazırlığı, verilen sözler vs. Tamam insanlara güvenmek lazım da bunu suistimal etmelerine de izin vermemek gerekir. Parası olan adam gelir alır, iş krediye falan bakıyorsa pek umutlanmamak lazım. Alsın kredisini gelsin. Muhtemelen bunlara kredi çıkmadı.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    ZümeR' in son sözü aslında ikinci el için altın kural. Kim ki çok konuşuyorsa ya boş konuşuyordur ya da yalan söylüyordur. Başka bir alternatifi yok bunun.

Eski motosikletimi satarken de epey bu tip insanlarla karşılaştırm (CBR 250 olunca tabi arayanı çok). Adam aradı, abi işte şöyle ne kadar olur şu var mı bu var mı vs gibi sorması gerekenleri sordu. Cevapladım. Akşamına tekrar aradı, abi şöyle mi böyle mi kredi çekeceğim de falan, dedim gel ekspertize götürelim aklında soru işareti olmasın dedim. 100 TL veremem ona dedi, vallahi dedim benim sözüm 100 TL den değerli değil zira ben yabancıyım, ama sen bilirsin dedim. Yarın geliyorum abi notere gidelim hemen falan. Tamam dedim de, sen kredi çekiyordun en son ona göre pazarlık yapacaktın, 24 saatte nasıl çektin hala motorla ilgili soru soruyorsun. Abi işte ayarladım parayı, dayım verdi gibi saçmalamaya başladı. İyi dedim, gel yarın notere gidelim, bu sefer beni ikna etmeye çalışıyor yok efendim karşıya geçecekmişim abisine gösterecekmiş onda 600F varmış, parası olsa ondan alacakmış bir tane falan. En son baktım başım ağrıyacak, dedim gel, abini de al madem motoru var burada bakalım, tabi ki ses soluk kesildi. Günde iki defa arayıp 10 mesaj atan adamdan bir daha ses çıkmadı. Şansa whatsappta gördüm gitmiş Fiddle almış, böyle saçma sapan insanlar da var işte.

O yüzden bir adam çok konuşuyorsa, ya boş konuşuyordur ya yalandır söyledikleri.
    ejlover bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    karşı taraf yalancı ve dengesiz bu net.
    ancak dolandırıcı veya hırsız değil.
    bence başlığı ve içeriğini, fotoları kullanmanı vs görse seni dava bile edebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Bende böyle aramalar ile çok karşılaştım size izah edeyim.

1. Kredi çektim ama 5000 verdi bende hanımdan 500 alabildim 5500 liram var olurmu motoru 1000 tl ucuza lamaya çalışıyor çünkü alıcısı hazır
    2. dolandırıcı tipi ben okeyim para ayarlayacağım bu süre zarfında alıcı hazır ise dayımın oğluna amcamın oğluna alacağım diyerek alıcıyı sizle buluşturuyor en çakalı budur asla vermem
    3. tip uyanık bütçem bu kadar

motorumu satarken türlü rezillikler ile karşılaştım 4 yaşında motorun sıfır gibi olmasını bekleynemi dersin yarı parasına almak isteyenmi dersin o yüzden şimdi sıfır aldım direk sıfır :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ZümeR' in son sözü aslında ikinci el için altın kural. Kim ki çok konuşuyorsa ya boş konuşuyordur ya da yalan söylüyordur. Başka bir alternatifi yok bunun.

Eski motosikletimi satarken de epey bu tip insanlarla karşılaştırm (CBR 250 olunca tabi arayanı çok). Adam aradı, abi işte şöyle ne kadar olur şu var mı bu var mı vs gibi sorması gerekenleri sordu. Cevapladım. Akşamına tekrar aradı, abi şöyle mi böyle mi kredi çekeceğim de falan, dedim gel ekspertize götürelim aklında soru işareti olmasın dedim. 100 TL veremem ona dedi, vallahi dedim benim sözüm 100 TL den değerli değil zira ben yabancıyım, ama sen bilirsin dedim. Yarın geliyorum abi notere gidelim hemen falan. Tamam dedim de, sen kredi çekiyordun en son ona göre pazarlık yapacaktın, 24 saatte nasıl çektin hala motorla ilgili soru soruyorsun. Abi işte ayarladım parayı, dayım verdi gibi saçmalamaya başladı. İyi dedim, gel yarın notere gidelim, bu sefer beni ikna etmeye çalışıyor yok efendim karşıya geçecekmişim abisine gösterecekmiş onda 600F varmış, parası olsa ondan alacakmış bir tane falan. En son baktım başım ağrıyacak, dedim gel, abini de al madem motoru var burada bakalım, tabi ki ses soluk kesildi. Günde iki defa arayıp 10 mesaj atan adamdan bir daha ses çıkmadı. Şansa whatsappta gördüm gitmiş Fiddle almış, böyle saçma sapan insanlar da var işte.

O yüzden bir adam çok konuşuyorsa, ya boş konuşuyordur ya yalandır söyledikleri.
    hocam araca müşteri bulmuştur cbf600 den fiddle düşülürmü?

Benim gts evo ile fiddle takaslamak isteyen vardı motorunu 4000 tl den sayıp 2000 tl üste verim gts evo almak istedi ya :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)