Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Avrupa turu için öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Arkadaşlar selamlar öncelikle.önümüzdeki yaz arkadaşlarım ile Avrupa turu yapma planımız var.yaklaşık 15-20bin kmlik bir tur düşünüyoruz.şuanda kullandığım motosiklet yamaha mt03 2008 57bin kmde ve yaz başında 65bin falan olur bir kaza olmazsa.bu motoru uzun bir süre kullanırım diyerek lastik,zincir-dişli,amortisör keceleri,akü,kaplin takozu,balata falan derken eksiksiz bir motor haline getirdim.ama boyle bir tur plani olunca aklim karisti.Avrupa turu ise 2 haftalık bir mevzu ve aklımı karıştıran bir durum var.
    Beraber tura çıkacagim arkadaşlarımın birisinde yamaha tenere birisinde honda nc750x var.onlar mt03 ile tura cikarsin diyorlar.ama naked bir model ve tereddutlerim var.Avrupa turu için doğru bir modelmiş gibi hissedemiyorum.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şuan motoruma bir arkadaşım alıcı mt03u ona verebilirim.
    2.olarak 16-17bin lira gibi bir meblağ var elimde, bunu da tura uygun bir model almak için kullanabilirim.aklımda bir kaç model var.
    1-honda nt700 deuville
    2-suzuki burgman 650abs
    3-aprillia caponord 1000 etv

Hepsi farkli klasmanlarda ama turu rahat bir sekilde tamamlatsin kafi.motorlar hakkında iyi şeyler yazılıyor ama modelleri 2004-2005 civarı olacak bu fiyatlara.tur için bu modeller sizce mantıklı mı?geri döndüğümde eğer çok hayran kalmazsam satmak istiyorum.yola mt03 ile mi çıkmalıyım yoksa bu modellerden birisi ile mi?veya tavsiye edebileceğiniz başka modeller var mıdır?
    Saygılar!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    mt 3 satılık mı

Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt 3 satılık mı
    Yok hocam satılık değil arkadaşıma söz verdim ona vereceğim.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    MT3 ile gayet güzel gider gelirsiniz.
    Neticede yarışa katılmayacaksınız.
    90-100 arası hiç bir naked rahatsız etmez ben olsam;
    tanımadığım yeni alacağım bir motora binmektense kendi motoruma biner giderim.
    hamzarat bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Size bağlı siz fiziken kendinizi rahat hissedeceğinize inanıyorsanız tabikide o tur için uygun bir motor diğer modellere yönelmek istiyorsanız önce bi test etmeniz sizin açınızdan daha sağlıklı bir karar vermeniz için iyi olacaktır
    hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    hamzaaaaa fantazi arama o motorla cıkacaksın yola. bende xj6 ile gelcem işte. hiç ekşınn arama.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selamlar öncelikle.önümüzdeki yaz arkadaşlarım ile Avrupa turu yapma planımız var.yaklaşık 15-20bin kmlik bir tur düşünüyoruz.şuanda kullandığım motosiklet yamaha mt03 2008 57bin kmde ve yaz başında 65bin falan olur bir kaza olmazsa.bu motoru uzun bir süre kullanırım diyerek lastik,zincir-dişli,amortisör keceleri,akü,kaplin takozu,balata falan derken eksiksiz bir motor haline getirdim.ama boyle bir tur plani olunca aklim karisti.Avrupa turu ise 2 haftalık bir mevzu ve aklımı karıştıran bir durum var.
    Beraber tura çıkacagim arkadaşlarımın birisinde yamaha tenere birisinde honda nc750x var.onlar mt03 ile tura cikarsin diyorlar.ama naked bir model ve tereddutlerim var.Avrupa turu için doğru bir modelmiş gibi hissedemiyorum.siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Şuan motoruma bir arkadaşım alıcı mt03u ona verebilirim.
    2.olarak 16-17bin lira gibi bir meblağ var elimde, bunu da tura uygun bir model almak için kullanabilirim.aklımda bir kaç model var.
    1-honda nt700 deuville
    2-suzuki burgman 650abs
    3-aprillia caponord 1000 etv

Hepsi farkli klasmanlarda ama turu rahat bir sekilde tamamlatsin kafi.motorlar hakkında iyi şeyler yazılıyor ama modelleri 2004-2005 civarı olacak bu fiyatlara.tur için bu modeller sizce mantıklı mı?geri döndüğümde eğer çok hayran kalmazsam satmak istiyorum.yola mt03 ile mi çıkmalıyım yoksa bu modellerden birisi ile mi?veya tavsiye edebileceğiniz başka modeller var mıdır?
    Saygılar!!!
    caponord al. nc si olan arkadaşı sırtına bile alıp goturursun..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı tunahanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hamzaaaaa fantazi arama o motorla cıkacaksın yola. bende xj6 ile gelcem işte. hiç ekşınn arama.
    Sen Xj6 ile çıkarsan eğer ben de mt03 ile geleceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caponord al. nc si olan arkadaşı sırtına bile alıp goturursun..
    Nc'si olan arkadaşı mt03 le bile sırtımda taşırım o sorun değil
    Önemli olan turu rahat bir şekilde bitirebilmek.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    nacizane tavsiyem şu;

siz kendi mt nizi tanıyorsunuz. alacağınız 2. yada bilmem kaçıncı el bahsettiğiniz motorların motorunda, şasesinde ne gibi arızalar var, ne gibi yıpranmalar var bilemezsiniz motorun içini açıp bakmadıktan sonra.

yolda size bir sorun çıkartırsa tatiliniz zehir olur.

bence bildiğiniz motorla yola çıkmak çok daha mantıklı gibi. öne güzel bir rüzgarlık takarsınız, mt ile sorunsuz gider gelirsiniz.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    2 Haftada 15-20 bin km Doping mi alacaksınız ? 15 gün 24 saat hiç uyumadan sürseniz, 20 bin km yapma şansınız yok

Siz Doğu Avrupa ve Balkan turuna çıkacak olmayasınız? O da maksimum 5 ila 7-8 bin km'dir.Kaldı ki MT 3 ile, böyle bir tur da olmaz. Elalem Vespa ile dünyayı geziyor, YBR ile japonya ya gidiyor felan bunlar örnek değil.

İşsiz güçsüz isen, afrikaya da gidebilirsin, ama 2 haftalık senelik izin yapıcam, ve keyfe keder gezecem diyorsan, MT 3 ile sadece hedefe ulaşır, ulaştığın yerde de bayılır kalırsın.

Eğer ciddi ciddi öneri almak istiyorsan, durum bu.

İmkanın var ise, bu iş için şuanda piyasadaki en uygun makine, naçizane fikrim NC700-750'dir. Yakıtı ekonomik, hacmi geniş, taşıma kapasitesi yüksek, daha ne olsun?

Mt ile çıkmak gibi bir hata yapma..

Ama....

Sen hırs yapmışsındır, zulümden keyif almaya odaklanmışsındır, yapar gelirsin, sonra hani olmuyor du da diyebilirsin.. Bu tamamen zihniyete ve alınacak keyife bakar.

Bu ve benzeri turları yapmış 10 kişinin cevabını al, ona göre hareket planı yap derim. Aşağıda kendime ait bir fotoğraf paylaşıyorum. 1 günde 1.000 - 1.100 km sürdükten sonraki insan haline örnek

Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 Haftada 15-20 bin km Doping mi alacaksınız ? 15 gün 24 saat hiç uyumadan sürseniz, 20 bin km yapma şansınız yok

Siz Doğu Avrupa ve Balkan turuna çıkacak olmayasınız? O da maksimum 5 ila 7-8 bin km'dir.Kaldı ki MT 3 ile, böyle bir tur da olmaz. Elalem Vespa ile dünyayı geziyor, YBR ile japonya ya gidiyor felan bunlar örnek değil.

İşsiz güçsüz isen, afrikaya da gidebilirsin, ama 2 haftalık senelik izin yapıcam, ve keyfe keder gezecem diyorsan, MT 3 ile sadece hedefe ulaşır, ulaştığın yerde de bayılır kalırsın.

Eğer ciddi ciddi öneri almak istiyorsan, durum bu.

İmkanın var ise, bu iş için şuanda piyasadaki en uygun makine, naçizane fikrim NC700-750'dir. Yakıtı ekonomik, hacmi geniş, taşıma kapasitesi yüksek, daha ne olsun?

Mt ile çıkmak gibi bir hata yapma..

Ama....

Sen hırs yapmışsındır, zulümden keyif almaya odaklanmışsındır, yapar gelirsin, sonra hani olmuyor du da diyebilirsin.. Bu tamamen zihniyete ve alınacak keyife bakar.

Bu ve benzeri turları yapmış 10 kişinin cevabını al, ona göre hareket planı yap derim. Aşağıda kendime ait bir fotoğraf paylaşıyorum. 1 günde 1.000 - 1.100 km sürdükten sonraki insan haline örnek

http://i.hizliresim.com/aENmNR.jpg
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.tur km'sinin ne kadar çıkacağını henüz bilmiyorum.ama amacımız batı Avrupa'yi da kapsıyor.tur süresi de 1 ay olacak.günlük limitimiz 300-400km olur tahminimce.kamu personeliyim.2016 yılından 24 gün iznim var,24 günde 2017 ocak ayinda hakediyorum.toplamda 50 günlük bir iznim olacak.
    Bu konuyu buraya açma amacım daha önce tecrübede bulunan insanlardan,ilk ağızdan fikir almak.benim fikrimde sizin gibi mt-03 ile rahat bir yolculuk yapamayabilecegim yönünde.bu yüzden alternatif makinalara bakmaya başladım.bütçemin yettiği miktar bu kadar.aklıma en yatanı şuan için honda nt700 deauville ama nc700x falan aklıma girdi şuanda.tesekkurler

Bence olması gerekenler:

- Tur camı
    - Bacaklar için rüzgarlık
    - Yeterince hız
    - Rahat bir sele
    forzaBJK bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabınız için çok teşekkür ederim.tur km'sinin ne kadar çıkacağını henüz bilmiyorum.ama amacımız batı Avrupa'yi da kapsıyor.tur süresi de 1 ay olacak.günlük limitimiz 300-400km olur tahminimce.kamu personeliyim.2016 yılından 24 gün iznim var,24 günde 2017 ocak ayinda hakediyorum.toplamda 50 günlük bir iznim olacak.
    Bu konuyu buraya açma amacım daha önce tecrübede bulunan insanlardan,ilk ağızdan fikir almak.benim fikrimde sizin gibi mt-03 ile rahat bir yolculuk yapamayabilecegim yönünde.bu yüzden alternatif makinalara bakmaya başladım.bütçemin yettiği miktar bu kadar.aklıma en yatanı şuan için honda nt700 deauville ama nc700x falan aklıma girdi şuanda.tesekkurler

Pek çok öneri gelecektir, fakat bir çoğu varsayım olacak, bunu göz önüne alın. Ben 5-6 binlik bir tur yaptım, ve bir çok durum ile karşı karşıya kaldım. Öyle 80-100 ile, İstabul'dan - Antalyaya gitmeye benzemez.

Siz imkanlarınız doğrultusunda hacimi yüksek tutun. Gerisi allahtan.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gezi bir yere ulaşmak değil yolda olmaktır. hızını arttırmak zorunda kalmayacağın bi makina almalısın. sürekli yaldır yaldır gitmek keyif vermez
    hamzarat ve chetaq bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Doğru hatırlamışım.
    Konuyu buldum.
    Sana en iyi cevabı verebilecek kişi @kurubuz.
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ye-italya.html
    hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Şimdi bana göre hiçbiri. Yakıtını karşılayabilecek isen 1150 RT ya da 1200 RT öneririm uzun yol için.

Neyse şaka bir yana, konuya gelirsek. Naked motor ile dünyayı da gezersin, ama boşa çekilen eziyet olur. Rüzgar yiyeceksin, sele rahat değil, oturuş pozisyonu uzun sürüşler için ideal değil. NC 700 ya da 750 ile de rüzgar yiyeceksin. Taşıma kapasitesi yüksek, yakıtı düşük olur. Oturuş pozisyonun da rahat olur. Sele zaten rahat. Ama ben şahsen adam gibi 650 cc enduro öneririm. Mesela transalp, v storm, canopord gibi. Ha ama amaç yolda kalmamak ve gidebilmek ise, vespayla da gidersin.
    Evet Manuş Baba dinliyor, kitap, gazete okuyor ve düşünüyorum...
    Düşünün, düşünmekle ölmüyor insan...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)