Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

50cc motorlar hakkında sorular.

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikler herkese selamlar.

Yeni çıkan yasayla 50cc'ye kadar olan otomatik motorlar artık B ehliyet ile kullanılabiliyor diye öğrendim trafikten tanıdıklarım aracılığıyla.

Bende 50cc bir motor almaya karar verdim. Öncelikle retro/nostalji görünümlü scooterları tercih ediyordum (Sym Fiddle III 50cc, Motoran Allegro 50cc, Revival 50, Honda Today 50 v.b.) fakat Aprilia sx50, Aprilia rs4 50, Derbi Senda 50, Yamaha tzr 50 gördükten sonra doğal olarak gönlüm biraz daha bu taraflara kaydı.

Öncelikle birinci sorum bu motorlar Türkiye'de bulunmuyor, getirtebilirmiyim, getirirsem nasıl işlemler yapmalıyım, 50cc'ler evet ama otomatikler mi, İzmir veya çevresinde bu tarz motorları getirten yerler var mı ve bana ne kadara patlar tahmini olarak ?

İkinci olarakta şuan Kuşadası'nda yaşıyorum burası çokça engebeli ve rampalı bir bölge. (Özellikle okula giden yol). Sonradan yazdıklarım eminim ki bu rampaları ağlatır fakat eğer onları alma şansım olmazsa Revival, Allegro gibi modellerle çok sıkıntı yaşar mıyım ?

Şimdiden teşekkür ederim hepinize yorumlarınızı ve farklı önerileriniz varsa bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thigoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wing Go
    Usta bana göre bunları getirmeye bi dünya emek verip 50cc ss görünümlü motor kullanacağına, al bi a2 ehliyet en azından 125cc güzel bir motor al.

Ehliyet süreci nasıl oluyor acaba?
    *Fiyatlar nasıl,
    *Sınav kaç ayda bir,
    *Ne kadar sürede ehliyet elime geçer ?

Thigoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wing Go
    Fiyatlar berbat, ortalama 700 lira civarı ehliyet kursu alıyor, 260 lira kadar da evrak peşinde koşarsanız en ucuz şekilde de emniyet işlemleri halloluyor. 1000 lira gibi bir şey oluyor.
    Bugün kaydolursanız ortalama 3 ay sürüyor teorik eğitim-sınav direksiyon eğitim-sınav derken.

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Aprilla otomatik değil bildiğin manuel şanzıman var da diğerlerini bilmiyorum. Yurt dışından motor al getir buraya bir sürü iş bir sürü zaman bir sürü fazladan para hocam. Bunun yerine sınav tarihlerine bak internetten o tarihten 1 ay önce git bir kursa yazıl max 1000 lira verip al bir ehliyet sonra git zevkine tarzına uygun al bir motor derim ben hiç uğraşma bunlarla.
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

Teşekkür ederim ikinize de, yarın ehliyet kurslarını araştırmaya başlıycam iyi akşamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler