Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorlarda neden koruma teknolojisi gelişmiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Araçlara her geçen gün yeni teknolojiler eklenirken motorlara neden düzgün teknoloji gelmiyor? Mesela düzgün kırılması zor bi kilit (diski kilitleyecek, gidonu kilitleyecek falan) veya değişik modlar falan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    340 euro luk kilit var 1,5 metrelik metal makası çizmeden öteye gidemiyor.^___^

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kaldırıp kamyonete atabildiğin bir aracın koruması nasıl gelişecek. Sokağa park edince çalınma riski çok yüksek.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Ben de merak ediyorum bunu.. En azindan dahili alarm eklemek cok zor olmasa gerek. Ya da direksiyon kilidini daha saglam hale getirmek vs.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Emremash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araçlara her geçen gün yeni teknolojiler eklenirken motorlara neden düzgün teknoloji gelmiyor? Mesela düzgün kırılması zor bi kilit (diski kilitleyecek, gidonu kilitleyecek falan) veya değişik modlar falan
    Yurt dışında insanlar garajlarina koyuyorlar, dolayısıyla anlamsiz onlar için. Zaten ulaşım için kullanılmıyor genel olarak. En büyük pazar da onlar. Geliri az ülkede büyük motosiklet kullanan ve garajı olmayan azınlık ta yan sanayi bir çözüm kullanacak artık.

Motosikleti
    cıks
    ayrı konu açsam mı açmasam mı diye çok düşündüm ama gerek yok burada sorayımda

bu hırsız şerefsizlerinin çalmaktan imtina ettiği motorlar var mıdır? hani immobilizer filan vardır yada teknolojik bişey vardır da motorun kendi üstünde çalsam da çalıştıramam filan dedikleri

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu hırsız şerefsizlerinin çalmaktan imtina ettiği motorlar var mıdır? hani immobilizer filan vardır yada teknolojik bişey vardır da motorun kendi üstünde çalsam da çalıştıramam filan dedikleri
    Bence teknolojiye ayak uyduruyolar

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı potasyum adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok öyle bir motor hocam. Ama şu şekilde, örneğin çok az sahip olunan motorları pek ellemiyorlar. Cbr 125 desen her yerde olduğu için hem parçasını satabilir, hemde binebilir. Ama bi ducati diaveli çalıpta çıkma parça satması pek olağan bişey değil.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    evet arz talep meselesi

mesela araçlardan baz alırsak Renault volkswagen opel ford fiat,vs araçların çalındığını hep duyuyoruz ama fadıl akgündüzün bi zamanlar türkiyeye getirip millete itelediği ve hiç piyasası olmayıp tutulmayan proton marka aracın çalındığını duydunuzmu bilmem ama ben hiç duymadım

motosiklette aynıdır,piyasası olmayan çalıpta satılmayacak veya parçalayıp parçalarını satamayacakları motoru çalıp başlarına belamı edecekler

motosiklete para verenin bütçesinin küçüklüğü sebebiyle bu işler gelişmiyor. Honda 150 cc lerle parayı kırıyorsa alıcının profili bellidir.

Refahın yüksek olduğu, zengin, medeni ülkelerde zaten motorcuların önemli dertleri arasında hırsızlık yok belli ki. Hırsızlığın ayyuka çıktığı, fakir orta doğu ülkelerinde kaç tane lüks motor satılacak da adam o teknolojilere yatırım yapsın? Bizde para yok diye bir sürü model gelmiyor bile.

En ucuz araba 40.000 TL ve ondan çok fazla tedarikçi besleniyor. En ucuz motosiklet 5.000 TL ve ondan da elbette tedarikçi besleniyor ama kazanılan para elbette aynı oranda düşük. Kar oranı aynı olabilir ama işlem hacmi düşük.

misal amerikada bir lokantada 2kişi yemek yesen 75$ veriyorsun, 5bin tl / 3TL = 1.666$ yapıyor = 22 Yemek yapar.

pahalı olan araçlar değil, parasının değeri olmayan ülkemiz ve fakirlik..
    Shrieker bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    misal amerikada bir lokantada 2kişi yemek yesen 75$ veriyorsun, 5bin tl / 3TL = 1.666$ yapıyor = 22 Yemek yapar.

pahalı olan araçlar değil, parasının değeri olmayan ülkemiz ve fakirlik..
    Amerikada yiyecekler ve et hiç de pahalı değil, türkiyede en az 3 kat daha pahalı gıdalarla besleniyoruz. 2 kişi 75 dolarlık yemek yediğin yer baya lüks bir restorant olur.
    Shrieker bunu beğendi.

@mengu16 yok bea ne lüksü, 2 tane yüksek taburede oturup yemek yiyorlar işte ) al kendin bak.

burada.

Yani o adamın videolarından Türkiye'ye göre tek pahallı olan şeyi bulup mu paylaştınız?
    Niye kıymanın kilosu 4-5$ dolar olduğunu gösterdiği videoyu paylaşmadınız?
    Ya da 27.000 $ a Mustang olan videoyu
    Mengu16 bunu beğendi.

polemik yaratma hesabında isen diyaloğa girme lütfen benimle.
    öyle senin düşündüğüm gibi video arayıp atma hesapları içinde olmadım, olmamda,
    ama sanırım sen atacaksın?

gündelik takip ettiğim birisidir kendisi, video tarahine bakarsan yenidir.

öyleyse bir restoran vs neresi ise düzgünce 2 kişi tabakda 4-5$ et yiyebileceğimiz bir video yu de sen at,
    bilinçlenelim. mümkünse güncel olsun?

ben yanlış olayim ülkem zengin olsun. sorun değil,
    koruma pisikolojisine geçmeyin birbirinizi, savaşmıyoruz, yeri geldi örnek verdim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    İki kişinin $75 verdiği hesap sadece akşam yemeği içindir ve kalburüstü bir yerdir Amerika standartlarında. Pahalıdır yani.
    Mengu16 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Enduro motora olmazsa olmaz olan koruma demiri ve çantayı halen parayla satan bi zihniyet varken,bunların olmaması normal.

İnternet ortamında tartışmak isteyeceğim son şey ama kendi cümlenizle çelişen bir video paylaşmışsınız. Ben diyorum ki ister dolar TL hesabı yapın ister direk dolar olarak alın fiyatı (doğrusu da bu) Türkiye pahallıdır. Örnek adamın 8 dolara yediği hamburgeri burada 30TL'ye de yiyemiyorsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)