Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kazada Ekipmanın Önemi. Full Ekipman Gezin!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Var mı benim gibi dizliğe para verip dolapta muhafaza eden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar babam tutanagı eve getirdi, kaza sonucu 3 ona 2 bana yazmışlar bu ne demek?

Motosikleti
    Honda CBR650F
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar babam tutanagı eve getirdi, kaza sonucu 3 ona 2 bana yazmışlar bu ne demek?
    Size de 2/5 kusur bulmuşlar. Enteresan gerçekten. Hasarınızın 3/5 ini karşı taraftan alabileceksiniz diye biliyorum...

Alıntı erkang adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size de 2/5 kusur bulmuşlar. Enteresan gerçekten. Hasarınızın 3/5 ini karşı taraftan alabileceksiniz diye biliyorum...
    pardon o 3-2 farklı birşeymiş tutanakta hiç bir oran felan yazmıyor yani aslında. Yada ben bulamadım. Sadece ihlalde ona 57/1-c yazmışlar (geçiş hakkı tanımamak) banada 52/1-a (kavşaga yaklaşırken yavaşlamamak) yazmışlar.

Motosikleti
    Honda CBR650F
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon o 3-2 farklı birşeymiş tutanakta hiç bir oran felan yazmıyor yani aslında. Yada ben bulamadım. Sadece ihlalde ona 57/1-c yazmışlar (geçiş hakkı tanımamak) banada 52/1-a (kavşaga yaklaşırken yavaşlamamak) yazmışlar.
    Saçma geldi bana, orası kavşak değil ki ana cadde. 100 m de bir sokak bağlantısı var 🙂

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Geçmiş olsun @modifix. Allah tekrarından esirgesin.

Kazanın şekline bakınca hakikaten ucuz atlatmışsın.
    Açıkçası tam ekipmanla bile çok tehlikeli olabilecek bir kazaymış.
    Verilmiş sadakan varmış.

Bir an önce aramıza dönmen dileği ile.
    İki tekere devam.

Motosikleti
    Artık Yok...
    En başda çok geçmiş olsun .. Hız düşük belli 40 -50 sanırım.. ayağına bot alsanda o ayağın gene ağrırdı bunu motordan defalarca düşmüş ve tam koruma düşmüş bir abin olarak diyim.. büyük ihtimal ayağını bir yere vurmadın taşlığa uçdum demişsin o sıra kazanın şokuylasert vurmuşsundur yere sıcakken ağrımaz büyük ihtimal kazadansonra ağrımadı hemen bir müddet sonra soğudumu ağrımaya başladı yüksek ihtimal..

şehir içinde gaz açmayın bunu bütün kardeşlerime söylüyorum haklısın abi diyorlar cafeden çıkıyorlar daha ilk virajda gazı sonuna kadar açıp gidiyorlar..

Araba sürenlerin hiç bir şekilde aynaya bakmadıklarını yada arabalarda hiç ayna olmadığını düşünün böyle hayal edin ve motoru böyle sürün emin olabilirsinizki en full korumadan daha güvenli gidiceksinizdir..

Bu arada gece gündüz farlarınız açık gidin arkadaşlar.. ve mümkünse ampül olarakda stok fabrika ampülü değil power led güçlü ampüllerden alın .. misal piaggiolarda standarttır gündüz farı 2004 modelinde bile kontağı çevirdiğinizde farlar kendinden yanar ve hiç bir şekil kapatamassınız.

eski tdm de ufak gündüz farı rolesi almışdım. kontağı çevirir çevirmez far yanıyordu..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun allah beterinden korusun.

Kavşak tabirini de tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum, 2 veya fazla yolun kesiştiği ortak noktadır kavşak.

Dipnot: Gözünü seveyim CBF 150'nin koruma demirlerinin.. Motosikletteki hasar 1/10 Araba 9/10... Tekrar geçmiş olsun.

Alıntı Kızıl pars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun @modifix. Allah tekrarından esirgesin.

Kazanın şekline bakınca hakikaten ucuz atlatmışsın.
    Açıkçası tam ekipmanla bile çok tehlikeli olabilecek bir kazaymış.
    Verilmiş sadakan varmış.

Bir an önce aramıza dönmen dileği ile.
    İki tekere devam.
    Bende öyle diyorum ama anlatamıyorum daha asfaltını bile yeni attılar o baglantı yollarının, vede araç sürücüsüde hem kontrolsüz hemde hızlı çıktı ama bana yavaşlamadıgım için ihlal vermişler. Her 100metrede bir nasıl yavaşlayacaksak.

@Kızıl pars aynen hocam. Kaza anı zaten sürekli kafamda dönüp duruyor baya sert bir çarpışmaydı. Keşke çevrede gören bir kamera gibi birşey olsayı ama çok tenha bir yer.

@logaritma hocam zaten en kralda bot olsa o koruma demiri olmasaydı kesinlikle ayagım zor kullanırdım herhalde. Vede cidden kazanın ertesi günü bir çok farklı yerimde sızı hissetmeye başladım soğuyunca çıkıyor acısı gerçekten.

@levent gocmen aynen hocam koruma demirler cidden iyi korudu ancak genede aracın vurdugu nokta demire ragmen saglam darbe almış depo felan delinmiş hep.ama diğer taraftan sürtünmez çizikleri kırıkları var sadece

Geçmiş olsun. E-devletten girip kaza raporunun sonucunu görebilirsin. 8 üzerinden kusur belirtilecek. Sana fazla kusur geleceğini sanmıyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)