Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Açık kask önerisi alabilir miyim ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı selsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N44 önermeye gelmistim ben de, önermisler. Kapali da kullansan sana fazladan gorus acisi sagliyor vizoru sayesinde. Muhtemelen dertlerine cozum olur
    Teşekkürler bu N44 modeline kafa yoracağım ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Konuyu hortlatıyorum yeni konu açmaya gerek görmediğim için. Sadece yazın kullanılacak yarım açık kask arıyorum. Modüler olmayacak.
    Açık kask olmaz ölürsün konularına girmeyelim. 2 tane fullface 1 tane açık kaskım var. Sadece sıcak havalarda şehir içi kullanıyorum. Şu anki açık kaskım eskidi ve içi bollaştı bu nedenle arayışa girdim.
    Bulduğum bir kaç model linkini aşağıda paylaştım kullananlar varsa tavsiyelerini öğrenmek isterim.
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...ask_35699.html
    https://www.motosikletaksesuarlari.c...ski_17849.html

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Shark Raw yarım kask gibi de kullanılabilir. Bell Rogue da öyle. Scorpion Covert da öyle ama Scorpion Covert yarım kask modunda korkunç ötesi. Ama bu kasklar tarz kask. Yani lanse edildiği gibi kullanmayacaksanız o kadar para vermeye değmez, daha ucuza bir yarım kask bulabilirsiniz. Bu arada, LS2 de Shark Evoline tarzında bir kask üretti.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    yarım kask yarım güvenlik demektir agız burun dagıtır almayin
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

Motosikleti
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shark Raw yarım kask gibi de kullanılabilir. Bell Rogue da öyle. Scorpion Covert da öyle ama Scorpion Covert yarım kask modunda korkunç ötesi. Ama bu kasklar tarz kask. Yani lanse edildiği gibi kullanmayacaksanız o kadar para vermeye değmez, daha ucuza bir yarım kask bulabilirsiniz. Bu arada, LS2 de Shark Evoline tarzında bir kask üretti.
    shark evoline bu kadar pahalı mıydı yaw 1000TL civarında diye hatırlıyorum. Siz yazınca baktım 2379TL diyor. LS2 nin modeli nedir geldi mi Türkiye'ye biliyor musunuz? Aslında çene açılır istemiyorum ağır oluyor onlar. Max 1100gr falan olmalı bu kask.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    shark evoline bu kadar pahalı mıydı yaw 1000TL civarında diye hatırlıyorum. Siz yazınca baktım 2379TL diyor. LS2 nin modeli nedir geldi mi Türkiye'ye biliyor musunuz? Aslında çene açılır istemiyorum ağır oluyor onlar. Max 1100gr falan olmalı bu kask.
    5 liraya nazi şeysi öneriyorum. Nasılsa güvenlik amaçlı degil

Motosikleti
    Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 liraya nazi şeysi öneriyorum. Nasılsa güvenlik amaçlı degil
    Israrla güvenlik muhabbetini kurcalıyorsunuz. Nazi kaskı ile bunların ne alakası var? ECE22.05 onaylı en az fullface kask kadar satan modellerden bahsediyoruz. Güvensiz olduğunu iddia ediyorsanız ortaya gerçek veriler ve istatistikler koyun lütfen. Yok çenen asfaltta rendelenir vs gibi geyik yapacaksanız o konu bu konu değil.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Israrla güvenlik muhabbetini kurcalıyorsunuz. Nazi kaskı ile bunların ne alakası var? ECE22.05 onaylı en az fullface kask kadar satan modellerden bahsediyoruz. Güvensiz olduğunu iddia ediyorsanız ortaya gerçek veriler ve istatistikler koyun lütfen. Yok çenen asfaltta rendelenir vs gibi geyik yapacaksanız o konu bu konu değil.
    Işte size gerçek veri:

Bu da gerçek veri: kask olmasaymis ne olurmuş konulu istatistik:

Bu da carpisma etki bölgesi dagilimi:

Ama hiçbirinin önemi yok. Siz şunu alın boşuna masraf yapmayın. Hem gözlüğü de var:

Motosikleti
    Bunlar veri değil, rahatsız edici fotoğraf koymak forum kurallarına aykırı. Kolu bacağı kopmuş örnekler de var. Darbe gelen bölge çizimi külliyen yalan hiç bir geçerliliği yok. Kaza anında çene bölgesinden hasar görme ihtimali başın üst ve yanlarından daha fazla olması teknik olarak mümkün değil. İnsan fizyolojisine aykırı.
    Nazi kaskı tavsiyeni kendine sakla belki sana daha çok yakışır. İnsanların tercihleri ile alay edemezsin hadi kendine başka eğlence bul kardeşim. Konuyu sulandırna.

Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Bunlar veri değil, rahatsız edici fotoğraf koymak forum kurallarına aykırı. Kolu bacağı kopmuş örnekler de var. Darbe gelen bölge çizimi külliyen yalan hiç bir geçerliliği yok. Kaza anında çene bölgesinden hasar görme ihtimali başın üst ve yanlarından daha fazla olması teknik olarak mümkün değil. İnsan fizyolojisine aykırı.
    Nazi kaskı tavsiyeni kendine sakla belki sana daha çok yakışır. İnsanların tercihleri ile alay edemezsin hadi kendine başka eğlence bul kardeşim. Konuyu sulandırna.
    Nasıl istersen. Sana fizik kanunlariyla mutluluklar dilerim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)