Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Nedir bu büyük ve spor motosiklet sevdası?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi büyüğünüz birde küçüğünüz olursa memnun kalabilirsiniz
    uzun zaman kafamda o vardı hatta hayalimde bir ikinci motor olarak proje amaçlı dorado corvus alıp tamamen sıfırdan en kaliteli şekilde modernize etmek bütün olumsuz eksik yanlarını kuvvetlendirmek değiştirmek elden geçirmek vardı .. ama bu trafik sigorta rakamlarından sonra oda hayal oldu..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zaman kafamda o vardı hatta hayalimde bir ikinci motor olarak proje amaçlı dorado corvus alıp tamamen sıfırdan en kaliteli şekilde modernize etmek bütün olumsuz eksik yanlarını kuvvetlendirmek değiştirmek elden geçirmek vardı .. ama bu trafik sigorta rakamlarından sonra oda hayal oldu..
    Doğru söylüyorsunuz hocam birde o var değil mi ama alternatifler tükenmez bizde üretiriz bişeyler

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bende bizdeki kadar dünyanın hiç bir yerinde bu kadar ss veya ss görünümlü motor görmedim, milet çoğunlukla scooter/maxi scooter kullanıyor ve genellikle italyan. Biz de ise ss , üstelik benzinin diğer ülkelerden daha pahalı, verginin daha ağır olmasına rağmen, ilginç.
    wing41 ve leon99 bunu beğendiler.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda böyük mahalle baskısı var.
    2 sene 250'liğe binersen motorcu arkadaş çevren seni hor görür, tehcir eder, ötekileştirir, arkandan konuşur
    Evet kuvvet abi bildiğin gibi 250cc kullandığım yıllarda sürekli "ne zaman büyütüyorsun?" sorusuna maruz kalırdım.(amaç büyütmekmiş gibi) Peki büyütmem beklenirken ben ne yaptım çektim altıma bir cbf150 şimdi onlar düşünsün!
    dolar 10 lirayı geçecekmiş.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Biraz saçma düşünceniz olduğunu düşünüyorum.
    büyük cc öldürdüğü kadar hayatta kurtarır
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı darkness3335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu iş gerçekten bütçeyle ve zevk ile doğru orantılı ancak konu trafikteki riskler ise açıkçası 250 cc kullandığım yıllarda maalesef güç yetersizliğinden bir çok aracın sıkıştırmasına ve sollamadaki uzun sureden dolayı riskler alıyordum suan bu konularda çok daha rahatım.Zaten motosiklet gerek yol tutuş gerekse frenler konusunda elbette 250 cc herhangi bir motosikletten çok daha üstün bu yüzden doğru kullanım ile ben yüksek cc çok daha güvenli buluyorum.Ekonomiklik konusunda size katılıyorum keşke benim hornet de o seviyelerde yakıt harcasa nerede ise benziklikler ile akraba olacağız
    250 cc güçsüzse ben öleyim o zaman 125 cc ile artçılı bi şekilde e5 te hızlı akan trafikte acı çekiyordum sonra da suçu bana yüklüyorlardı sen kullanamıyosun diye

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı BigLion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bizdeki kadar dünyanın hiç bir yerinde bu kadar ss veya ss görünümlü motor görmedim, milet çoğunlukla scooter/maxi scooter kullanıyor ve genellikle italyan. Biz de ise ss , üstelik benzinin diğer ülkelerden daha pahalı, verginin daha ağır olmasına rağmen, ilginç.
    İnsanlar kendilerini pazarlama ihtiyacı hissetmeyecek bir ekonomik duruma kavuşunca öyle oluyor. İtalyada yer gök scooter, amsterdamda yürüyen insandan çok bisikletli var.
    Amsterdamda burda salyaları akarak bakacakları sarışın güzel kızlar, dede bisikletinin önüne plastik meyve kasalarından bağlayıp dolce çantasını oraya koyup bisikletle geziyor.

Çok insan = çok rekabet = öne çıkma arzusu = paranın öne çıkması = ayfonu masaya koymak, litrelik motora binmek...

Yersen.

Bornovada oturup küçükparka 1000cc motorla gelmenin başka ne sebebi olabilir?
    Şehir içinde 2.vitese atamayacağın motorla gitmeye çalışmanın anlamı nedir?

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar kendilerini pazarlama ihtiyacı hissetmeyecek bir ekonomik duruma kavuşunca öyle oluyor. İtalyada yer gök scooter, amsterdamda yürüyen insandan çok bisikletli var.
    Amsterdamda burda salyaları akarak bakacakları sarışın güzel kızlar, dede bisikletinin önüne plastik meyve kasalarından bağlayıp dolce çantasını oraya koyup bisikletle geziyor.

Çok insan = çok rekabet = öne çıkma arzusu = paranın öne çıkması = ayfonu masaya koymak, litrelik motora binmek...

Yersen.

çok büyük algı yanlışların var.

tek tek motorlarla sana cevap vereyim umarım ne demek istediğimi anlayabilirsin.

Tenere 660 = yol yapan birisiyim , dağa bayırada çıkarım , gezer tozarımda. maddi durumumu ayarlayıncada GS1200 alma derdim var. Neden diye sorarsan ben bu motordan zevk alıyorum. Bak dikkat edersen " zevk " dedim yani senle benim veya başka insanların zevkleri farklıdır bunu tartışmıyorum. bana hitap eden benim yukarıda bahsettiğim konularda işimi görecek motor tam anlamıyla o olduğu için.

Nmax 125 = Şehir içinde kullanırım , sağa sola giderim işe bakkala çakkala vs vs. bak kullanım amacı tamamen senin o italyadan örnek verdiğin gibi.

Bmw R80rt = bu tamamen kişisel zevk. yani yola giderim yada scooter gibi amacı olan bir motor değil. tamamen kişisel zevklerimden dolayı yapılan bir motor. hee bu lüks mü evet lüks buna katılırım ama bu benim hobim , sevdam vs artık adı her neyse.

2 eski motorumdanda bahsedeyim ;

duke 200 = şehir içinde kullanırdım nmax gibi yani amacı

duke 690r = yolda yapardım , şehir içindede gezerdim. ne zaman canım isterse ona binerdim tamamen zevk için binerdim yani. bilmem dediklerimi anlatabiliyormuyum.

Senin zevklerin ile başkasının zevkleri çok farklıdır , bu şekildede yargılayamazsın kiimseyi.

Ben 15 yıldır sürüyorum ve daha 1 kere bile SS tarzında bir motorum olmadı olmazda. neden sevmiyorum , bana hitap etmiyor çünkü. ben şimdi nasıl kalkarda 1000 cc veya 600 cc ss bir motor kullanana senin yaptığın gibi bir yorumda bulunabilirim , bulunamam. Yanlış çünkü bu onun zevki...

ayfon falan demişsin , bana sokakta göstersene cebinde akıllı telefon olmayan insan... dedelerimiz , nenelerimiz harici 1000 kişiden en fazla 10 kişi gösterebilirsin.

büyük motorun trafikte avantajıda çok fazladır ayrıca. seni görürler. frenleri küçük motordan 10 kat daha iyidir seni kurtarır yeri gelince. gaz açarak çok şeyden kaçabilirsin, dengesi küçükten 10 kat daha iyidir. olayı sadece 2. vitese atamamak olarak düşünme. istanbul trafiğinde şahinde 2. vitese atamıyor mercedeste. paran varsa mercedes alırsın neden konforlu dersin , giderde dururda dersin , kaza yapsan şahinde pert olursun ama mercedeste yaşama ihtimalin var vs vs.

inşallah bir gün sende litrelik bir motora sahip olursun ve sürdüğünde demek istediklerimi anlarsın. tabi bunu zevk için yapıyorsan yoksa evden işe işten eve gidiyorsan ne gerek var 1000 cc ye haklısın.
    esbabsız, leon99 ve MD.Murat bunu beğendiler.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    4 silindir 600cc yada 1000cc motorun ciğerlerinden çıkan o ses

ANLAYAMAZSINIZ.....

Motosikleti
    CBR 500R-CB650F
    Bu işi eğer ulaşım olarak görürsek 50 cc bile yeter. Ama zevk olarak bakarsak 700 cc çift silindir bile yetmez. Gördüğüm kadarıyla tüm dünya da çift silindir ve naked modellerin satışı artmış durumda. Peki neden? 1.si artık naked modellerin amacı kullanıcıya nufus etmiş durumda. Yani hız yapmadan o torku hissetme. G kuvvetinin kan akışı üzerindeki etkisi ve adrenalin salgısı. Tehlikeli mi? Evet. Ama hiç bir zaman bir ss kadar tehlikeli olamaz. Çünkü 150 kmden sonra etkileyen rüzgar sürtünmesine dayanmak her babayiğidin harcı değil. Ben uzman değilim. Hatta motorum bile yok. Fakat, yaklaşık 100 km mt07 sürdüm ve hissettiklerim bu.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyük algı yanlışların var.

tek tek motorlarla sana cevap vereyim umarım ne demek istediğimi anlayabilirsin.

Tenere 660 = yol yapan birisiyim , dağa bayırada çıkarım , gezer tozarımda. maddi durumumu ayarlayıncada GS1200 alma derdim var. Neden diye sorarsan ben bu motordan zevk alıyorum. Bak dikkat edersen " zevk " dedim yani senle benim veya başka insanların zevkleri farklıdır bunu tartışmıyorum. bana hitap eden benim yukarıda bahsettiğim konularda işimi görecek motor tam anlamıyla o olduğu için.

Nmax 125 = Şehir içinde kullanırım , sağa sola giderim işe bakkala çakkala vs vs. bak kullanım amacı tamamen senin o italyadan örnek verdiğin gibi.

Bmw R80rt = bu tamamen kişisel zevk. yani yola giderim yada scooter gibi amacı olan bir motor değil. tamamen kişisel zevklerimden dolayı yapılan bir motor. hee bu lüks mü evet lüks buna katılırım ama bu benim hobim , sevdam vs artık adı her neyse.

2 eski motorumdanda bahsedeyim ;

duke 200 = şehir içinde kullanırdım nmax gibi yani amacı

duke 690r = yolda yapardım , şehir içindede gezerdim. ne zaman canım isterse ona binerdim tamamen zevk için binerdim yani. bilmem dediklerimi anlatabiliyormuyum.

Senin zevklerin ile başkasının zevkleri çok farklıdır , bu şekildede yargılayamazsın kiimseyi.

Ben 15 yıldır sürüyorum ve daha 1 kere bile SS tarzında bir motorum olmadı olmazda. neden sevmiyorum , bana hitap etmiyor çünkü. ben şimdi nasıl kalkarda 1000 cc veya 600 cc ss bir motor kullanana senin yaptığın gibi bir yorumda bulunabilirim , bulunamam. Yanlış çünkü bu onun zevki...

ayfon falan demişsin , bana sokakta göstersene cebinde akıllı telefon olmayan insan... dedelerimiz , nenelerimiz harici 1000 kişiden en fazla 10 kişi gösterebilirsin.

büyük motorun trafikte avantajıda çok fazladır ayrıca. seni görürler. frenleri küçük motordan 10 kat daha iyidir seni kurtarır yeri gelince. gaz açarak çok şeyden kaçabilirsin, dengesi küçükten 10 kat daha iyidir. olayı sadece 2. vitese atamamak olarak düşünme. istanbul trafiğinde şahinde 2. vitese atamıyor mercedeste. paran varsa mercedes alırsın neden konforlu dersin , giderde dururda dersin , kaza yapsan şahinde pert olursun ama mercedeste yaşama ihtimalin var vs vs.

inşallah bir gün sende litrelik bir motora sahip olursun ve sürdüğünde demek istediklerimi anlarsın. tabi bunu zevk için yapıyorsan yoksa evden işe işten eve gidiyorsan ne gerek var 1000 cc ye haklısın.
    senin bakış açın ile ss motorların amacı trafik kurallarını ihlal etmek oluyor öyle mi? belkide ben yanlış anladım ama yazından bunu çıkardım ben.

valla ne yalan söyleyeyim ben evden işeişten eve gelmek için alacağım 600 yada 1000 cc bir ss. yani fazladanda gezebilirim ama genel olarak ev ile iş arası kullanacağım.

yoksa büyük ss ile işe gidip gelmek sakıncalı mı? peki ne sakıncası var? çok mu yakar? en fazla 11 litre yakar ki bu sorun değil, başka? trafikte rahat hareket edemem mi? sorun değil fazla trafik olmuyor benim güzergahımda, başka? bakım masrafı mı çok? sorun değil, evden işe kullanacağım için fazla yıpranmayacak ve de yıpransada masrafını kabulleniriz artık, motor sevgisi diğer zevklerimden öndedir, onları vazgeçer motora ayırırım.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yersen.

Çok insan ve çok rekabet degil de fakirlik ve ozguvensizlik diyelim.

Italya'da deli gibi satiyor yuksek hacimli naked'lar. Ha keza Harley'larin hacimleri malum. Ama burada cafe onune oturup motosikletle hava atma gibi bir durum yok. Hatta hava atma gibi bir durum sinirli. Nasil atacaksiniz ki? Isteyen istedigini aliyor zaten. Almiyorsa da istemedigi icindir. Alirsa da istedigi icindir. Kimse aldigi malla buyukluk taslamiyor. Herkesin bir hobisi var. Burda bir abinin 5 arabasi 1 ucagi var. Ama bizde askerlerin taktigi Casio'lardan takiyor. Oyle cok zengin de degil.

Bence fakirlik ve doyumsuzluk oldugu icin durum oyle. Ozenti oluyor ister istemez. Mesela Amerika'ya gecici sure gelen Turklerin hepsi saldiriyor ikinci el BMW, Mercedes ve Audi'ye. Cunku Turkiye'de binmesi mumkun degil. E napsin? Goruyor ama alamiyor, icinde kaliyor adamin.

Acikcasi ben de 15 dakikalik yolu 1300cc motosikletle gidiyorum. Gerci hacmine gore hafif, bazi 250cc motosikletlerden bile hafif hatta. Ama hosuma gidiyor, zevk aliyorum, asiri rahat, kimse markasini bile bilmiyor zaten. Mesele hiz degil, hiz yapmiyorum zaten. Hatta tork da degil tam, sonuna kadar kullanmama ragmen. Alet guzel uretilmis. Kendiniz $3000 harcayip koyacaginiz suspansiyonu fabrika cikisi koymuslar zaten. Hem rahat, hem yola yapisik, hem de konusuyor surucuyle. Fren, debriyaj, her seyi kullanmasi bir zevk. Abuk subuk kullansaniz, ciddi hata yapsaniz bile stabilitesini bozmuyor kolay kolay. Dusuk hizlarda oksurmeden, tiksirmadan uysal uysal gidiyor. Acikcasi 250cc scooter ile 1000cc SS bir araya gelmis gibi.

Velhasil yuksek hacimli motosikleti gunluk kullanmak icin ozenti disi gecerli sebepler de var bence. Ama 15 dakikalik yolu (hacimden bagimsiz) SS ile gitmezdim sahsen. Rahat degil cunku. Dusuk devirde motor duzenli calismakta zorlaniyor. Yani hersey yuksek hiz icin uretilmis. Kemal Sunal filminde piyango bileti vurunca plajda kurk ve topuklu ayakkabi ile dolasan Perran Kutman durumu soz konusu.

Ulkemizdeki SS populerligini tamamen bu ozentiye bagliyorum sahsen.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Büyük motor candır.Bak benimkinin 26 inç cantları var sizde varmı bu kadar büyüğü?

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    O dediğinize bazı noktalarda katılmıyorum maalesef.
    Şehir içi icin doğru ama mersin- Gaziantep arası otobanda artcili bir şekilde ybr yahut cbf 150 ile defalarca kamyonlar altında kalma tehlikesi, hele bayan artçı ile tacizler, uste surulmeler yaşarsınız.
    Ayrıca, vasat 500 cc denilen kavramı anlayamadım?
    Gs500 kullandım, er5, virago 5.35, en 500, kle 500.. hiçbiri vasat değildi.. 170-200km hızlar azimsanmamali varsa başka 500'luk aklıma gelmiyor.
    Su anda 200cc ile 300 cc dönemi, daha az yakıtlarla daha yüksek ve stabil hızlar, yokuslarda daha ivmeli torklar bence gayet makul bir surece girildi. Pulsar, ktm 200, rx3 ler 140 km ortalamalar yerinde ama otobandaki risklere karşı bazen(!) Yeterli olmayabilir. 12-15 bin TL ye yeni nesil 200-250 cc ye para verecegime 2000'li gs 500'e, 98 freewind'e, 2004 pegaso 650'ye bakım yapıp binmeyi tercih ederim.
    Fiyat 10-15 arasında daha bandit 600-650-1200, africa twin, süper tenere, transalp'leden bahsetmiyorum bile..
    İşte size egosu olmayan ve fazlasıyla tatminkar motosikletler.
    Cbr 250, yzr25, inazuma, rx3i evo'lar 13.000 civarında iken o parayı asla ama asla goruntuye vermem. 12.000 tl'yi sv650s'e verin de r6 ya dahi verilen 30-40 bine verilen paranın yersizligini ve sekilciligini gorun.
    650 endurolardan bahsetmiyorum bile..

Kalite, urunun ihtiyaca verdiği cevaptır.

Arazide F1 aracınız olsa işe yaramaz, 125cc bir Çinli kros hayatınızı degistitir.

Daha sayfalar yapabilirim.
    Yakit-fiyat-parca kalitesi-korozyon direnci lastik tercihi konularina girmiyorum bile..

Sava,maxxis, swallov markalarını duyup kullanan var mı?
    Honda civic'lerin üzerinde gelen orijinal lastiklerin markasına bakan var mı?

(o,o) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12-15 bin TL ye yeni nesil 200-250 cc ye para verecegime 2000'li gs 500'e, 98 freewind'e, 2004 pegaso 650'ye bakım yapıp binmeyi tercih ederim.
    Fiyat 10-15 arasında daha bandit 600-650-1200, africa twin, süper tenere, transalp'leden bahsetmiyorum bile..
    İşte size egosu olmayan ve fazlasıyla tatminkar motosikletler.
    Cbr 250, yzr25, inazuma, rx3i evo'lar 13.000 civarında iken o parayı asla ama asla goruntuye vermem. 12.000 tl'yi sv650s'e verin de r6 ya dahi verilen 30-40 bine verilen paranın yersizligini ve sekilciligini gorun.
    650 endurolardan bahsetmiyorum bile..
    Konu ile alakasız olabilir ama tam da düşündüğüm ve istediğim şeyden bahsetmişsiniz. 2-3 ay içerisinde motosiklet değiştireceğim. Bende sizin gibi düşünüyorum. Ancak bu bahsettikleriniz A2 Ehliyet sınıfına uymuyor. Acaba bu bahsettikleriniz içinden yada aklınıza gelen a2 sınırına uygun bir model var mı?

Motosikleti
    Alıntı (o,o) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu ile alakasız olabilir ama tam da düşündüğüm ve istediğim şeyden bahsetmişsiniz. 2-3 ay içerisinde motosiklet değiştireceğim. Bende sizin gibi düşünüyorum. Ancak bu bahsettikleriniz A2 Ehliyet sınıfına uymuyor. Acaba bu bahsettikleriniz içinden yada aklınıza gelen a2 sınırına uygun bir model var mı?
    e

Hp ya da kw sınırlaması nedir?
    Kw den hp ye dönüşüm formülü sanırım
    kw x 1,36 : hp

idi

(o,o) - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e

Hp ya da kw sınırlaması nedir?
    Kw den hp ye dönüşüm formülü sanırım
    kw x 1,36 : hp

idi
    "A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir."

ya da

"A2 sınıfı belgesi gücü ruhsatta 35 KW'yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilecek. Örneğin yaşı 18 olmuş ve A2 ehliyetini almış birisi 250CC bir motor alıp kullanabilecek fakat 600CC veya Ruhsattaki gücü 35 KW'yi geçen bir motoru kullanamayacak"

Bu şekilde açıklanmış şu konuda: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/148958-2016-motosiklet-ehliyet-yasasi-akillarda-soru-kalmasin.html

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bakış açın ile ss motorların amacı trafik kurallarını ihlal etmek oluyor öyle mi? belkide ben yanlış anladım ama yazından bunu çıkardım ben.

valla ne yalan söyleyeyim ben evden işeişten eve gelmek için alacağım 600 yada 1000 cc bir ss. yani fazladanda gezebilirim ama genel olarak ev ile iş arası kullanacağım.

yoksa büyük ss ile işe gidip gelmek sakıncalı mı? peki ne sakıncası var? çok mu yakar? en fazla 11 litre yakar ki bu sorun değil, başka? trafikte rahat hareket edemem mi? sorun değil fazla trafik olmuyor benim güzergahımda, başka? bakım masrafı mı çok? sorun değil, evden işe kullanacağım için fazla yıpranmayacak ve de yıpransada masrafını kabulleniriz artık, motor sevgisi diğer zevklerimden öndedir, onları vazgeçer motora ayırırım.
    benim bakış açımdan nasıl olduda ss motorların amacının trafik kurallarını ihlal etmek olduğunu çıkardın gerçekten şaşırdım.
    Neresinden bunu çıkardın ?
    Açıklarsan çok sevinirim...

Motosikleti
    Alıntı (o,o) adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir."

ya da

"A2 sınıfı belgesi gücü ruhsatta 35 KW'yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 Kw geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilecek. Örneğin yaşı 18 olmuş ve A2 ehliyetini almış birisi 250CC bir motor alıp kullanabilecek fakat 600CC veya Ruhsattaki gücü 35 KW'yi geçen bir motoru kullanamayacak"

Bu şekilde açıklanmış şu konuda: http://www.motosiklet.net/forum/moto...-kalmasin.html
    Tarz ve tecrübe boy ve kilo olarak da belirtirseniz nokta atisi yapabiliriz.
    Ve bir de bütçe...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)