Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Nedir bu büyük ve spor motosiklet sevdası?

Motovento
    REKLAM ALANI

Her damarlının bir bedeli vardır derler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı 188likAdam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her damarlının bir bedeli vardır derler.
    Çok AEA izliyorsun anlaşılan

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Bi kızın birine sormuştum.Küçük mü seviyorsunuz büyük mü diye? Kiz hiç düşünmeden Kesinlikle büyük dedi... Herkes büyük seviyor bu ülkede. Ondan büyük cc sevdası var😁

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Motor 600+ olacak her zaman, ışıklar yeşile döndüğü anda şaplağı vurup, uzayıp gideceksin... Ya da enduro alıp dağ tepe gezeceksin, hödüklerle muhatap olmayacaksın.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok büyük algı yanlışların var.

tek tek motorlarla sana cevap vereyim umarım ne demek istediğimi anlayabilirsin.

Tenere 660 = yol yapan birisiyim , dağa bayırada çıkarım , gezer tozarımda. maddi durumumu ayarlayıncada GS1200 alma derdim var. Neden diye sorarsan ben bu motordan zevk alıyorum. Bak dikkat edersen " zevk " dedim yani senle benim veya başka insanların zevkleri farklıdır bunu tartışmıyorum. bana hitap eden benim yukarıda bahsettiğim konularda işimi görecek motor tam anlamıyla o olduğu için.

Nmax 125 = Şehir içinde kullanırım , sağa sola giderim işe bakkala çakkala vs vs. bak kullanım amacı tamamen senin o italyadan örnek verdiğin gibi.

Bmw R80rt = bu tamamen kişisel zevk. yani yola giderim yada scooter gibi amacı olan bir motor değil. tamamen kişisel zevklerimden dolayı yapılan bir motor. hee bu lüks mü evet lüks buna katılırım ama bu benim hobim , sevdam vs artık adı her neyse.

2 eski motorumdanda bahsedeyim ;

duke 200 = şehir içinde kullanırdım nmax gibi yani amacı

duke 690r = yolda yapardım , şehir içindede gezerdim. ne zaman canım isterse ona binerdim tamamen zevk için binerdim yani. bilmem dediklerimi anlatabiliyormuyum.

Senin zevklerin ile başkasının zevkleri çok farklıdır , bu şekildede yargılayamazsın kiimseyi.

Ben 15 yıldır sürüyorum ve daha 1 kere bile SS tarzında bir motorum olmadı olmazda. neden sevmiyorum , bana hitap etmiyor çünkü. ben şimdi nasıl kalkarda 1000 cc veya 600 cc ss bir motor kullanana senin yaptığın gibi bir yorumda bulunabilirim , bulunamam. Yanlış çünkü bu onun zevki...

ayfon falan demişsin , bana sokakta göstersene cebinde akıllı telefon olmayan insan... dedelerimiz , nenelerimiz harici 1000 kişiden en fazla 10 kişi gösterebilirsin.

büyük motorun trafikte avantajıda çok fazladır ayrıca. seni görürler. frenleri küçük motordan 10 kat daha iyidir seni kurtarır yeri gelince. gaz açarak çok şeyden kaçabilirsin, dengesi küçükten 10 kat daha iyidir. olayı sadece 2. vitese atamamak olarak düşünme. istanbul trafiğinde şahinde 2. vitese atamıyor mercedeste. paran varsa mercedes alırsın neden konforlu dersin , giderde dururda dersin , kaza yapsan şahinde pert olursun ama mercedeste yaşama ihtimalin var vs vs.

inşallah bir gün sende litrelik bir motora sahip olursun ve sürdüğünde demek istediklerimi anlarsın. tabi bunu zevk için yapıyorsan yoksa evden işe işten eve gidiyorsan ne gerek var 1000 cc ye haklısın.
    hocam genelleme gibi olmuş yanlış anlaşılmış haliyle. az çok biliyorum yazılarınızdan sizi ve burdaki bir çok arkadaşı. benim kastettiğim siz gibi insanlar değil. bir grup insan var benim tanımlamalarıma giren. şimdi ss ci deyince de onları genelliyormuş gibi olacak ama , motora kendi zev aldığı veya fonksiyonel bir misyonu olduğu için değil de , 2.cil çıkarlar için binen bir çok , hatta bu ss kategorisinden çok çok insan var. şehir içinde ne yapacaksın yazmam da şundan dolayı ki , bu insanların bir kısmı motora oturmayı bile bilmeden , kask kolunda , bırak viraj ve zevk almayı falan motorun üstünde kalabilmesi mucize olan ama bundan çıkardıkları kazançlar için motosiklet kavramını kullanan insanlar.

he bu da beni ne ilgilendirir , bahsettiğim karakter bana gelip sana ne la dese haklı da. para onun motor onun. ama sadece para ile duygusal veya saygısal bir kazanç elde etmeye çalışmak bana acınası geliyor sadece
    berkcigdem bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam genelleme gibi olmuş yanlış anlaşılmış haliyle. az çok biliyorum yazılarınızdan sizi ve burdaki bir çok arkadaşı. benim kastettiğim siz gibi insanlar değil. bir grup insan var benim tanımlamalarıma giren. şimdi ss ci deyince de onları genelliyormuş gibi olacak ama , motora kendi zev aldığı veya fonksiyonel bir misyonu olduğu için değil de , 2.cil çıkarlar için binen bir çok , hatta bu ss kategorisinden çok çok insan var. şehir içinde ne yapacaksın yazmam da şundan dolayı ki , bu insanların bir kısmı motora oturmayı bile bilmeden , kask kolunda , bırak viraj ve zevk almayı falan motorun üstünde kalabilmesi mucize olan ama bundan çıkardıkları kazançlar için motosiklet kavramını kullanan insanlar.

he bu da beni ne ilgilendirir , bahsettiğim karakter bana gelip sana ne la dese haklı da. para onun motor onun. ama sadece para ile duygusal veya saygısal bir kazanç elde etmeye çalışmak bana acınası geliyor sadece

yazdığına çok güzel bir örnekleme yapiyim aşağıda alıntı yaptığıım yazı ile şimdi bu 2 gün daha motora binsin , 3-5 yaş daha büyüsün altında 600-1000 cc avazı çıktığı kadar bağıran bir motoru olacak , hayır motora yazık çünkü üstündekinin beyin tamamen boş

Dediklerine katılıyorum ama buna yapacak bir şey yok. Adamın altında 50 bin tl lik motor var , kask kolunda sorsan kaskı falanda öylesine almış çünkü kask LS in en dandik kapalı kaskı ama siyah vizör falan maksat şekil boşver takılma ölelerine binlerce var onlardan

Alıntı guvenxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta şekil yapacağız . Açıkcası benim için en önemli şeylerden birisi motorun altımda nasıl duracağı.
    Bodrumda yaşıyorum. Genç adamız. Mevzu belli.
    MD.Murat bunu beğendi.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    250 XMAX ABS ile başladım ve çok memnunum.
    250'lik İstanbul'da kesinlikle yeterli.
    Yüksek hız seven birisi değilim, ivmelenmeyi seviyorum 250'lik şimdilik yetiyor.
    Yakıtı çok iyi. Vergi dilimi gayet iyi.
    İlerde motoru değiştirirsem 600'lük konforlu bir gezi motoru alırım diye düşünüyorum.
    Şehir içinde ise küçük bir scooter elimin altında hazır bulundururum.
    Umarım hiçbir şekilde SS'e bulaşmam.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    nedir bu güccük motor sevgisi, bakın neler oluyor tıfıl motorlarda

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-cabalari.html

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)