Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc de Umudumuz Şaban (yani Honda)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Eyy Honda duy sesimizi:
    500X istiyoruz,
    X-ADV istiyoruz,
    CRF 250M istiyoruz,
    450cc'leri istiyoruz.

Ha birde hakkaniyetli vergi sistemi istiyoruz... Eyy Hükümett duy sesimizi....
    mete_han, wing41 ve fedos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu rx3i evo kasa olarak motor hacmi olarak çok ideal ve güzel.. keşke şu motorun japon versiyonunu honda kawa yamaha üretse.. mondial olmasa kesin almışdım.. mondial olması beni bir adım soğuk tutuyor..
    larnon ve mete_han bunu beğendiler.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılların Honda'cısıydım, model yokluğundan Suzuki'e geçtim. CB500X getirmeyecek kadar öngörü yoksunu olmaları beni soğuttu. Fuarda da bik bik bik saçma sapan konuşup bahane üretiyorlar. 500f modelinden kaç tane sattınız ki diye sordum yine bik bik bik laf gevelemeler. Şu an en çok satan marka olarak zafer sarhoşluğu yaşıyorlar ama sadık müşterileri bıktıran kısır model sayısı, ileride başlarına patlayabilir.
    O kadar ayrıntılı teknik bilgim yok ama uygulamalı olarak -istisnalar hariç- 250cc sınıfındaki motorların çoğunu tokatlamıştım kalkışta.
    mete_han bunu beğendi.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Cbfe 250 cc silindir tak bitsin gitsin abi :D
    mete_han bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Türkiyeye gelmeyen motorlarda en can sıkanı drz400sm dir.
    ^adm^ ve mete_han bunu beğendiler.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    bu cbr ın grenajsız hali agalar. Çok da şaşırmamak gerek. Çantalı Goddaklı 250 liler bekliyoruz...
    mete_han bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Inazuma f olmaz mi?
    Dik oturus, rahat sele. Heybetli kalipli. Nerdeyse 600cc gorunumunde.
    Gücü kuvveti yerinde. Belki kimseyi tokatlayamazsiniz ama rahat rahat konforlu geziler yaparsınız.
    mete_han bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    yine efsane bir mete_han konusu.
    benim anlamadığım konu şu;
    mete_han rumuzlu üyenin yaptığı bu analizleri Soichiro Honda ve mahdumları veya honda türkiye neden yapamıyor?
    plazanın klimalı ortamında 125-250 cc segmentinin kullanıcı beklentisinden bihaber frappuccino mu yudumluyorlar?

çiftçinin dilini bilmeyen tarım bakanlığı olamaz, olsa da eksik kalır.
    bence türkiye piyasasının nabzını tutma ve markayı yönlendirme pozisyonunda honda'nın ve dahi tüm motosiklet ithalatçılarının mete_han kalibresinde saha elemanlarına ihtiyacı var.
    mete_han ve buberk bunu beğendiler.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Ben de bi 250 Honda bekliyorum, Inazumadan daha güzel bir 250 lik olsun şöyle naked tarzı olsun bi modelde enduro tarzı olsun :D
    mete_han bunu beğendi.

emrekulahli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spacy 110
    Çoğumuz benzer dertten yakınıyoruz.

Ben Manisa da ikamet ediyorum Suzuki nin satışı servisi tabi ki yok. Çoğu yerde olduğu gibi burada da Honda nın Yamaha nın sözü geçiyor. Ne getirirlerse millet eyvallah deyip biniyor.

İnsanlar için ilk sırada servis, parça bulma sonra zevk olayı devreye giriyor. Evet inazuma 250 cc de iyi olabilir ama ben servisinde bakımını yaptırabilmek için başka ile gideceksem ne anladım o işten.

Yamaha mete-25 e ABS koymaz, Honda 250 cc getirmez şimdi o 500x i gördüm hepten moralim bozuldu bu ne bea??
    mete_han bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyy Honda duy sesimizi:

CRF 250M istiyoruz,

Su yorumlari okuyunca dişlerimi sıktım sinirdem vallahi yine aklima geldi.

Beynine tukurduklerim nasil kafa isliyor ya yemin ederim boyle arz talep dengesini sileyim. Ulkede bir tane Japon SM yok, karenajli commuter furyasindan sonra 250cc naked furyasi basladi simdi karenajli commuter isi 2.rounda giriyor hala bunlardan ses yok.
    mete_han bunu beğendi.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ben pek bişey istemiyorum.sadece enjeksiyon sistemli eskisi gibi güçlü bir cup getirsinler.alırım
    mete_han bunu beğendi.

Dublebas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150
    Alıntı emrekulahli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben Manisa da ikamet ediyorum Suzuki nin satışı servisi tabi ki yok. Çoğu yerde olduğu gibi burada da Honda nın Yamaha nın sözü geçiyor. Ne getirirlerse millet eyvallah deyip biniyor.

İnsanlar için ilk sırada servis, parça bulma sonra zevk olayı devreye giriyor. Evet inazuma 250 cc de iyi olabilir ama ben servisinde bakımını yaptırabilmek için başka ile gideceksem ne anladım o işten.

Yamaha mete-25 e ABS koymaz, Honda 250 cc getirmez şimdi o 500x i gördüm hepten moralim bozuldu bu ne bea??
    Inazumanın tipini begenmıyorum bende 200 lük ABS li motor dedin mi kalıyorsun Xmax'e, ben naked seviyorum halbuki ama bi ktm var
    emrekulahli ve mete_han bunu beğendiler.
    MotoVlog > https://goo.gl/8jrwAL

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla üşenmicem şimdi yavaştan 52 cevaba cevap yazıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelli 250r 0-100 bakımından tüm 250cc leri tokatlıyormuş ama 140tan sonra hızlanmıyormuş. tam benlik.

gardaş inanmıcan daha Megelli görmedim yolda sağda solda bu makinalar nerelerde bi bilsem ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:21 ----------

Alıntı solmyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi o modellerin çoğu emisyonda avrupaya uyduğumuz için gelmiyor. bizim şart koştuğumuz emisyonu desteklemiyorlar. bu motorların hemen hepsi avrupada da yok. burda olmayıp avrupada olan motorlar da mali sebeplerden, satılmaz diye gelmiyor. yani gelse de sen ben alamayacağız. benim de istediim motor aynı anlattığın. ben de 2007'den beri aynı çinliyi kullanıyorum, 3. de değil. cbf250 düşünmüyor musun eski meski.

ya aga başımıza ne geldiyse bu Avrupa sevdasından geldi zaten...adamlar bizi sevmiyor istemiyor ama biz Avrupa Birliği diye 40 yıldır dötümüzü yırtıyoz...emisyon falan hepsi hikaye...cbf 250 olacak sonunda galiba...olacağı o

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da Inazuma ihtiyacında gibi görünen bu adama Suzuki neden bu motoru satamadı acaba? Mis gibi rahat 250 cc'lik, Z1000 yavrusu veya çelimsiz RR gibi görünmeyen, efendi, mantıklı adam motoru aslında.
    Inazumayı sıfır aldım ama çok ağır ve hantaldı...hiç beğenmedim...

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cBR250 nin cıplak versiyonu 2014 te çıktı bildiğim kadarıyla ve Honda getirseydi 3 yıldır ülkede olacaktı. Peki Honda naaptı? CBR250 satışlarını baltalar zaten cb250 alacak adam cbr250 müşterisi ordan kayacak satış bazında bana bir faydası olmayacak dedi ve getirmedi. Müşteriyi zerre önemsemeyen sadece kar ve pazar payı güden kendilerince problem görmedikleri bir anlayış.

Yamaha ne yaptı? R25 i satamam demedi çıkar çıkmaz 1000 tl fiyat avantajıyla MT25 i satışa sundu.

Bu arada honda müşterisine aynı hainliği ve saygısızlığını CB500X modelini 4 yıldır getirmeyerek yapıyor. Yamaha daha çok satsada şu Hondanın Allah belasını iyice verse...

İnşallah yeni, ABS li CBR250 RR nin maliyeti gelişi Honda Türkiyeye çok tuzlu olur ve 21 binden aşşağı fiyat cekemezler ve eski tek silindir üretimden kalkar 4-5 bin yüksek fiyatıyla pazar komple R25 e kalır
    sözün özü Honda Türkiye adam olmaz..olsa da biz görmeyiz yani..

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazumayi aldi da geri satti
    ivit

Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıktım abi reyzing de reyzing. Adam gibi 250cc motor yapın yahu. Herkes 18 yaşında ergen değil ki şekil şükül motora binmek istiyor.
    Yapın bi 250cc enduro tarzı motor, alalım. Rahat, dik oturuşlu, önde büyük camlı, geniş seleli, arkaya çanta koydun mu cücük gibi kalmayacak motor.
    Yok illa 600 cc olcak.

neden 250 cc commuter yok mesela..asıl soru bence bu...

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay vay vay. Metehandro. Seni gören cennetliklerden biri oldum sonunda
    Dün mü ondan önceki gün mü nerelerde bu adam deyip profilciğine baktıydım. Hoş geldin.

Evet honda servis ağıyla vs ile çok tercih ediliyor. Ama maalesef pazarlama taktikleri kısıtlı modeller üzerine gidiyor.
    Naked kullanımı bence yeni yeni kıvılcımlanıyor millette. Özellikle MT07 bu pazarda büyük payı aldı. Mt25 ler ,tnt250 ler vs devam ediyor.

Honda sanırım naked model satışlarının düşük olması korkusu ile getirmiyor diyeceğim ama cb500f gibi bir modeli getireceğine cb250f getirseydi eminin cbr500r ile cb500f in toplam satışından daha fazla satış yapardı.

İnşallah Honda sesini duyar cb250f i getirir. Hatta seni cbf 150 nin reklam yüzü yaparlar da cb250f i hedaya ederler sana

aga Kurumsal firmalar bir canavar gibidir...sadece ezerler yutarlar..kimsenin gözyaşına bakmazlar...hani hediye diyorsun ya bence bandana dışında bişeyde vermezler..he birde malum anahtarlıkları var HFC ye üye olursan o da..

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duruuun , kendisine piyango tutarsa Nece 750 ikis sözüm var , 3. dönya harbi çıkmadan piyango tutsa eyidi , gidişat belli üzmeyin kendinizi , kalanlarımız atlı karıncalara bineceğiz.
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi seni yıllardır takip ederim, haddime değil ama sen bence motor alamazsın.
    hondanın taş gibi motor olduğunda hemfikirsek al bitane vtr250 orjinal japon az km li çevir bi 100bin uğraşma bu kadar, hondanın ölüsü bile gidiyor vtr satmadı falan bence gereksiz bir ayrıntı taş gibi sorunsuz ömürlük makina,grenaj derdide yok parça derdin yok(sarf malzemeleri ortaktır),yılına takılma bul temizini bin abim yıllardır cbf e biniyosun.
    ara ara vtr250 baktım hatta İzmitten biriyle irtibata geçtim geçen sene...sonra yine içime sinmedi..elimde kalcak patlayacak derdinden çok parça bulamam diye korktum işin aslı... ama mantıklı tabi..fakat cbf 150 de ısrarcı olmamın tek sebebi ekönömi.. geçen yine baktım 1 tane ilanı var o da kötü

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana gönülden katiliyorum metehan;
    Anlata anlata bitiremedim su foruma.
    Sehir icinde en guzel kullanilacak motosiklet 250cc commuter sinifidir.
    Dayanikli, saglam, hafif, kivrak, az yakan, gucu yerinde, ucuz,... Daha cok uzar bunlar avantajlar saymakla bitmez.

Diger tum motorlar eziyetir sehir icinde 250cc xmax tarzi scooterlar haric. Onlarda benim tarzim degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

İnazuma biraz pahali, agir ve cift silindir. Commuter dedigin Tek silindir, biraz daha hafif ve ucuz, ayrica daha yaygin servis, parca ve adam gibi bir distribitor olmali.

İnazuma commuter degil. Bir tık ustte biraz daha elit bir model.

evet 250 cc de bir commuter olursa tadından yenmez..dikkatini çekerse pulsarın patlama sebebi o boşluğu doldurduğuna inanılması...yani en az 20 hp üstü rahat oturuşlu bir naked ihtiyacı hep oldu Türkiye de...ve bu açığı ısrarla görmezden geldiler..sonucu mutsuz cbf150 ciler ve yine mutsuz Bajajcılar...

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim zamanında VTR250 motorum vardıı hala tadı damağımdan unutamıyorum

Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehandro sen konu ac, isyan da olsa okuruz biz

Honda ve Fenerbahce benzetmene cok guldum. Aciklayamiyorum ama ne demek istedigini tam olarak anladim.

Ben buraya cok sey yazdim ama geri sildim. Inazuma,Cbr ile ilgili. Zaten gerek de yok. Simdilik careyi zincir ve disliyle ugrasmayacagim hafif bir maxiscooter alarak (grand dink250i sen de bilirsin ) buldum.

Bu motor kaza bela olmaz da Rabbim izin verirse bende kalacak.

Ama bundan sonra daha da 250cc vitesli motor almam. Alirsam (yani olur da dunya duzeni degisir ve benim elime para gecerse) bi cift silindir naked (kawa veya suzuki) veya tek silindir bir Ktm Supermoto alip yola devam ederim, olmazsa saglik olsun

Sen umudu Honda`ya baglamissin ama, mezardan cikip Soichiro Honda gelse bizim derdimize derman olmaz
    eyvallah kardiş... grand dinki kağıthane bayisinde gördüm inceledim yere yakın güzel bir makina ama lastik ebadı çok küçük işte..yoksa düşünmedim değil..ilk geldiği günden beri fiyatıylada cezbetti beni...yani bu konuya cevap yazan herkesle yollarımız aynı motorlada kesişmiş..mantık ve zeka zaten doğru yola hep götürür bizi...

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda brand marka değerini motorların üstüne çok fazla koymaya başladı .. küçük hacimde hondayla aynı ayarda çok marka model var ..
    hatta çinliler bile kalite seviyesini küçük hacimde japondan bir tık geride denilebilinir.. bunun nedenide japonların küçük hacimli motorlarına üvey evlat muamelesi yapması..

Yukarda bir arkadaş yazmış 250cc de gerçekden güzel kütleli hacimli duran bir motor yok.. firmalar bunu yapsa çok satar.. illa her küçük hacim alan yeni motora başlamış insanlar değil.. herkes basmak gazlamak derdinde değil..

başka bir konudada yazmışdım türkiyenin bu benzin fiyatlarında bu mtv trafik sigortası asgari ücret yaşam standartı ve hatta lastik fiyatlarına kadar olan fiyatlarda en ideal sürülebilinir hacim 250cc dir diye..

benimde bildiğim kadarıyla Japon Motosiklet üreticileri..üst segment makinalarını kendi ülkelerinde çok satamıyorlar...hep ihrac durumu var..yani bu küçük hacim meselesi sadece Honda Türkiyeye ait bir durum..mesela İtalya Honda sitesine bak Japonyada ne varsa orada da aynı modellerin olacağını göreceksin...sırf ithalat masrafı olmasın diye maliyetler nedeniyle model seçmek zorunda kalıyorlar..50cc motor getirmiyor Honda Tr. stamaz diyor kafasına göre takılıyor...ya getir seçimi bize bırak biz alırız veya almayız...yani bir lokanta değil ki piyasa bu yemek yenir bu yemek yenmez şunu yapalım sadece bunu yapmayalım diye...

ama işte mantık bu..Honda Tr kafası lokanta sahibi gibi..sadece kuru fasulye pilav yapalım onlar yenir diğer seçenekler olmasın elimizde kalır diyorlar...aptal esnaf kafası...

ganga ömrü hayatımda bir tane tnt250 gördüm ışıklarda yanıma geldi be bro... daha ne diyim sana..kendi kendinize ossuruktan efsane yaratmayın.. gel sanada bi cebefe 150 alak

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abi yeme bizi

Mis gibi Inazuma vardı,sattın.

Sonra Nc aldın,sattın.

Sen bu cbf 150 ile gönül bağı kurmuşsun.

Hani bir şarkı vardı ya ne senle yaşanmıyor,ne de sensiz olmuyor senin ki o hesap

Şaka bir yana hakikaten şu ülke için 250 cc sınıfı rahat bir commuter yeter de artar bile.

Tek silindir,uzun yolda gücü ve torku ile trafiğe ayak uydurabilecek,sağlam,yedek parça ve distribütör sorunu olmayan bir makine iyi satar.

Biz de ortası yok bu işin. Ya hintliye 7-8 vereceğiz ya da japona 14-15.

Mesela Ybr 250,Cbf 250 gibi modeller ufak revizyonlar ve 10.000 fiyat bandında güncel olarak satılsaydı iyi iş yapardı.

Ama Honda işi biliyor. Kıçı kırık cb 125 ace bile 3,200'den girdi,tuttu 4,200'den çatır çatır satıyor.

Adam ben türlü satarım,müşteri ben ne istersem onu yapar modunda. Değişmez de.

Hideto abimizi burdan kınıyorum.

ganga aynen ne istediğimi bende bilmiyorum... tabiri caizse ne emmeye geliyom ne gömmeye...

ama aga napam ...bu iş avrat seçmeye benzemiyor ki...hem sağlam hem marka hemde ekonomik bir 250 sahabısı olmak istiyorumbaşkada bir niyetim yok...şu an 15 bin bütçe var..5 bin kenarda bin kullandığım cbf 5 binde kredi patlatsam al sana 15 bin...fazer bile alırım temiz bişeyler bulurum...mt03..veya ne istersem o rakama...ama sıfır üzerinde sigara içilmemiş..kapı önünde durduğunda beni biraz heyecanlandıracak marka bi makina istiyorum sadece...kuryelerinde binebildiği falan....ama bu cbf 250 f gelirse Bajajlara elveda der kurye dostlar...

Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski bir mt25 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim 250 sikletinde mt25den hızlı kalkan bir makineyle karşılaşmadım.

mt25 güzel ama ergonomik değil be dostum...yani benim ön teşkilat rahatsız oldu oturuştan...

motor sürmek bir keyif herkesin amacı sürat gazlamak değil.. Tam aksine benim gibi insanlarda varki sahil yolundan giderken altında 1000 lik makine bile olsa ağır ağır deniz havasını içine çekip ara ara manzarının keyfini çıkararak giden..

Ne yazık ki bizim ülkede küçük hacim dedinmi hep karşılığı acemi algısı yeni başlama algısı var..

çevremde bir sürü arkadaşım yıllardır tanıdığım insanların bazılarının ilk motoru aldıkları zamanları hatırlarım.. bazıları küçük hacim motorları varkende 90 ı 120 yi geçmezlerdi şimdi yüksek hacim makinaları var hala 90 ı 120 yi geçmiyorlar.. değişen bir şey yok..

çoğu insanların yüksek hacime geçme nedeni kalıp ve cüsse olayı..

Firmalar adam gibi yapılı kaslı 250-300cc lik motorlar yapsalar peynir ekmek gibi satarlar..

Asgari ücretin 1300tl benzinin nerdeyse 5 tl olduğu trafik sigortalarının minumum 600-700 tl lerden kapısının açıldığı lastik fiyatlarının bile hacime göre üç misli aniden fırladığı bir ülkede heleki coğrafi olarak mesafenin de çok uzun olmadığı bir ülkede misal diyorum edirneden hakkarı hepi topu 2 bin km .. normal yapılan ortalama bir uzun yol türkiyede 600-700 km .. istanbul izmir kadar.. 250 c.c gayet benim fikrim yeterde artar bile idealdir..

aga bazende diyorum ki alayım bir mt07 cbf 150 kafasıyla süreyim ama olmuyor işte..İstanbul içinde veya dışında sakin sakin...ama olmuyor olamıyor...elinin altındakigücü hep kullanmak istemek dürtüsünden asla kurtulamıyoruz..bu doğamızda var..ben mesela cbf 150 yi sınırlarda kullanıyorum...ya tapa gaz gidiyorum ya yavaşlıyorum...ama uzun yolda sabit 80-90 la tın tın sağa sola bakarak giderim...teorime göre tüm motorcular eninde sonunda 250 veya 500 cc ye dönüş yapacak..nice dostlarım var makinalarını garajdna çıkarmaya bile üşeniyorlar..biliyorlar ki motorları ağır hantal trafikte dur kalk yapacak...yani bu zevkin bedeli çok ağır bu memleketde...eğer maaşlı biriysek gelirimiz düşükse bence bu hobi için varımızı yoğumuzu ortaya koymamıza ne gerek var..o enerji ve para bir araba almak için ya da ne bileyim başka hedefler için harcanabilir...

Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de henuz ilk motorumu almadim. Boyum 1.90 95 kiloyum. Abs'li 250cc bir motor istiyorum tercihen naked. İlla ktm'nin eline dusunuyoruz. Bajaji test ettim tek silindir olmasindan gaz tepkisi cok dengesiz geldi sallana sallana geziyordum(acemiligin de katkisi var).

Yamaha piyasayi iyi takip ediyor. Eger 2017 fuarinda 250rr abs ile tanitilirsa yamaha da durmayip mt-r25'leri abs'lendirebilor diye dusunuyorum. Fuar icin cok sabirsizim.
    valla ktm 200 de sürdüm ama pegleri falan çok komikti...ayağımla vitez atmakta bile zorlandım...yani KTM Avrupa kendi fabrikasında adam gibi bir düşük cc üretse belki dah agüzel işler ortaya çıkar...ama işin içine Çin ve Hindistan girdimi illa bişeylerden çalıyolar ya da eksik oluyor...

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 9 yıldır cbf 150ye talim ediyon demek peygamber sabrı var

Ocak ayında 10 yıl bitip 11.yılın içnde olacam..çaktırmıyom ama cbf ile hayatımdan çok da memnunum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahaa başa döndük taa seneler önce konu açar veryansın ederdi, yine cbf almaya gidiyorum diye (iyi hatırlarım)

ilk 5 yıl cbf 150 iyiydi hoştu ama son 5 yıl kabus gibi geçti diyebilirim..çevre eş dost konu komşuda söyleniyor... yani statü gereği illaki bi değişim veya daha büyük bir makina olmalı...acayip bir toplum..ben istikrardan memnunken millet sat la diyor...sırf bu eleştirilerden kaçmak için renk değişimi yapıyorum bir önceki cbfden farklı renk alıyorum..siyahsa kırmızıya kırmızıysa siyaha geçiyorum..

Alıntı deepdish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinle tamamen ayni fikirdeyim. 250 lik hafif, sehir ici kullanimi pratik sorunsuz bir motor arayisi icinde bana suan en mantikli gelen Crf 250. Bilmiyorum size uyar mi ama ben tavsiye ederim. Kullanimi da cok zevkli ve keyifli.

inan crf 250 kullandım selesi böyle dar olduğu sürece bir cacık olmaz...çanta mevzusuda ayrı konu...

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi CB250F bakarsın gelir. Ama gelmezse biz alternatif olarak Mondial'e diyelim Zongshen z2'yi getirsinler. Marka olarak da Aprilia markasıyla gelsin. Zongshen z-one 'de öyle yapılmıştı, Aprilia, Derbi, Piaggio...

Derbi STX, Arpilia STX, Piaggio Robinson...

http://i76.photobucket.com/albums/j1...psf5c6c612.jpg

http://2.bp.blogspot.com/-sQ5mosDPiQ...o+robinson.png

http://www.stuff.co.nz/content/dam/i...9151253942.jpg

bu da Zonshen z2
    https://pbs.twimg.com/media/Cf7ho2uUkAA8DRD.jpg
    https://pbs.twimg.com/media/Cf7ho2uUkAA8DRD.jpg

zonghsen baş marka değil zamanında memleketimizde çok 200 lük kros sattılar...çoğur markayla ortaklık halindeler...ama yinede istenen seviyeye asla ulaşmadılar...bak Derbiyi ithal eden adamlar bile bir commuter gerçeğini görüp bi deneme yaptılar ama o da fiyasko tabi...mesela şu an cbf 150 ye ybr bile alternatif olmuyor...ybr bile tatmin etmiyor...

Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben commuter istemiyorum şahsen ama konu gelmeyen motorlar oldugu icin buraya bir honda shadow vt750c2'yi bırakıp kaçayım...

Getirin şu milletin istediği motorları, başlatmayın kârınıza!

kimse mutlu değil emin ol...

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Mete abi yakında 4.cbf'i alır.

valla ganga istediğim olmaz ise cbf 150 ile youma devam ederim...ha bakarsın bi 250 maksi alıp keyfime bakmışım...şok şok...

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden şikayet ederdik. Ybr250, Cbf250, bir de Comet250'den başka hiç bir şey yoktu. Şimdi öyle mi. Honda Cb250F'yi hiç getirmese de olur. Piyasada yeterince alternatif var.
    Çift silindir;
    1. YAMAHA MT25
    2. SUZUKI GW250
    3. BENELLI TNT250
    4. KAWASAKI Z300
    Tek silindir;
    1. SYM WOLF SB250
    2. BENELLI TNT25
    3. KAWASAKI Z250
    4. ZONTES250
    5. BAJAJ PULSAR200
    6. HYOSUNG GD250N
    7. KTM DUKE200

Unuttuklarımı da siz yazın. Bu kadar seçenek varken Honda CB250F getirse ne olacak. Aslında Metehan'ın sorunu başka. Bu kadar tecrübeden sonra hiç bir 250cc yi tam benimseyemez. Kim istemez Z1000 ile gezmek. Çoğumuz bu imkanlara sahip değiliz ne yazık ki.

cbf 150 öyle ahım şahım bir makina değil ama aynı huzurla bir 250 lik Honda istiyorum sadece bu..imkanları zorlasam 25 bine kadar çıkarım ama bu işin mantığı galiba şu...bir üst cc olacak 750-1000 lik..birde cbf 150 olacak..formül çok basit...hafta içi cbf 150 hafta sonu ise mt07 örneğin..keyif verir...ben z1000 ile gezmek istemiyorum şahsen...o makina için eğitim almak lazım...ekstra ekipman almak lazım..var oğlu var...ben Hondanın şu inadını kırmasını bekliyorum...yani olay benim ne istediğim değil...piyasanın beklentileri...ben ve benim gibi stabil 120 ile gitmek isteyen basit ortalama kullanıcı ...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani...

yeni modelde katlanır ayna olacakmış kanka, bi düşün derim
    ne diyon la Kamil...

Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bir honda crf 250l keyfine bak başkan. Hiç düşünme öyle üzgün üzgün.dik oturuş,yüksek sele,yumuşak

koltuk.optimum şekilde ihtiyaçlarını karşılar. Yoksa honda nin cb500x modelinde yaptığı çakallığı asla unutmayacağım.

aga baktım işte o motor üzerine bir tane commuter yapılsaydı şimdi ınazuma gibi bir piyasası bile oluşurdu yani pahalı olsa bile insanlar 2.elde kapmak için yarışırdı..cbf 150 ye Abdurrahman Çelebi muamelesi yapmak zorunda kalmazdık...

Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında CBF150 biraz emek ve güncelleme ile efsane olurdu. Ama Honda'da bu ....lik varken bu imkan yok.

kesinlikle üzerinde biraz çalışılsa taşlar yerine otururdu...

Alıntı ufukt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Cbf 250 çok hoş görünüyor 2. el temiz güzel modellerini görmüştüm araştırmak lazım

valla cbf250 de benim ekol motorlarımdan biri..istediğim herşey onda..Brezilyada halen var..ama bu egsoz emisyon saçmalıkları yüzünden Brezilya ile ilişiği kesmiş Honda Tr..

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metecim, okuduğum ender uzun yazıların sahibisin. Seni seviyorum kardeşim
    Sen bana yardımcı oldun ALLAH ta sana yardımcı olsun.Beğendiğin model varsa al ,Uymaz ise satarsın .Nasıl olsa evlenmiyorsun ...
    eyvallah Hacı Abi...öpüyorum seni..makinanda yakıyor he..binmesende o senin makinan...MT-07 ile 60 sabite bağlamak herkesin harcı değil...

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Türkiye cruiser segmentini de ihmal etmekte. Amerika'da bir Shadow modelleri var, Türkiye'ye gelse yok satar. Ama malum kafa. Şu an Türkiye'ye Honda cruiser getirmiyor. İlginç değil mi?

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yılların Honda'cısıydım, model yokluğundan Suzuki'e geçtim. CB500X getirmeyecek kadar öngörü yoksunu olmaları beni soğuttu. Fuarda da bik bik bik saçma sapan konuşup bahane üretiyorlar. 500f modelinden kaç tane sattınız ki diye sordum yine bik bik bik laf gevelemeler. Şu an en çok satan marka olarak zafer sarhoşluğu yaşıyorlar ama sadık müşterileri bıktıran kısır model sayısı, ileride başlarına patlayabilir.

evet 2017 benim Hondaya tanıdığım son şans olacak belkide...fare dağa küsmüş misali belki ama bir Hondacı daha eksilmiş olacak...artık en azından ınazumaya tekrar geçersem içim rahat olacak...bakalım suzukının u yeni 250 si nasılolacak..hayat bu hiç belli olmaz ...

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xre 300 süpermiş tam istediğimiz beklediğimiz motor

gelse 20 binden satar o kadar mal ki bizim Honda TR...düşünsene ya kamu memuru gibi.resnmen markaya zarar veriyorlar farkında bile değiller...umurlarında dğeil..hain içlerinde...

arkadaşımda daelim s2 var gayet seri .. motor yok şu anda bende onunkini kullanıyorum ara sıra gayet seri makine.. yeni nesil ben hiç bir 250cc de o sıkıştırma sıkıntısını yaşıycağını sanmam yeni nesil ufak hacim motorların çoğu gayet seri .. xmas abs de sürüyorum ara sıra gayet seri üzmez.. piaggio x10 sürdüm geçenlerde 350cc lik makina o cüsseye ağırlığa ve hacime inanılmaz seri.. tabiki yüksek hacimin keyfi ayrı .. ama ülke analizi yapmak başka bir şey neticede herkesin geliri maddi yapısı aynı değil ..

bende beverly 500 bakınıyorum .. iyi temiz bir şey bulursam bir müddet artık scooterdan gitmek istiyorum .. geçen gün nişantaşından mecidiyeköy trafiğine girdim caponord ile yeminle motoru bırakıp kaçıcakdım. Bunaldım nefret geldi .. birde mecidiye köyde yol çalışmasımı ne var şerit düşürmüşler nefret geldi ... istanbulda da motor sürüceksen scooter dan şaşmıycan ... bir ara gidip geliyordum manuel mi alsam tekrardan diye tdm 850 vardı daha öncede o günden sonra yok dedim kararım kesin .. Biraz enerjimi toplıyım bir müddet sonra tekrar manuele geçerim..

aga bişey diyim..daleim s2250 yi banada çok övdüler kullandım ..eğer bir maksi seçersem Daelım nedne olmasın diyorum...

m.köye cevahirden girersen trafiğe sağdan fula yoluna doğru inip ilk sol yaparsan Ortaklara daha rahat çıkarsın ordan otoparkın yanından Ali Sami yene ya da emniyetin ordan istediğin yere çıkarsın...

Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250r a düz yüksek gidon takmak çok mantıklı evet bende bunu ciddi ciddi düşünüyorum. Hem ayaklarıda pis olmuyor insanın cbr nın koruması iyi. Şekil semal yerinde makina. Yurtdışında cb300f gidonu takmışlar. Örnekler var.

ben mesela cbr 250 r kullananlara inanamıyorum nasıl rahat ediyorlar ki o motor üzerinde...nakedlerde öyle ahım şahım değil bence...ama commuter denen segment de kimse iyileştirme yapmıyor...

aslında commuter denen seri eskiden beri var..eskiden nakedler commuter kafasıyla üretilirdi sele ve depo cafe racer tadındaydı..naked dendiğinde bu anlaşılıyordu..şimdi nakede bile racing oturuşu vermeye başladılar ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...69794120/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:57 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyy Honda duy sesimizi:
    500X istiyoruz,
    X-ADV istiyoruz,
    CRF 250M istiyoruz,
    450cc'leri istiyoruz.

Ha birde hakkaniyetli vergi sistemi istiyoruz... Eyy Hükümett duy sesimizi....

şu rx3i evo kasa olarak motor hacmi olarak çok ideal ve güzel.. keşke şu motorun japon versiyonunu honda kawa yamaha üretse.. mondial olmasa kesin almışdım.. mondial olması beni bir adım soğuk tutuyor..

aynen dimi..mondial bile akıllı ama bunlardan

Alıntı Ms_TunC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbfe 250 cc silindir tak bitsin gitsin abi :D

aslında cbf150 silindir taşlamasıyşa 200 cc yapma hikayeleri var ama zaten yağdayanmıyor makinaya 25.000 km sonra..birde bununla anında yalan oluyor makina..deneyen arkadaşlarım var...sonuc güzel ama verimli değil ...

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster

drz400 efsanesi diye bişey var dimi piyasada..zamanında ilanlarına deli gibi bakardım... çizgisini hiç bozmayan bir makina...

Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cbr ın grenajsız hali agalar. Çok da şaşırmamak gerek. Çantalı Goddaklı 250 liler bekliyoruz...

inşallah gardaş...bak cbr250 r ın nakedine de razıyım ...yani Yamaha Endonezya acele bir şekilde r25 in nakedini yaptı bunada çalışılabilir...

Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazuma f olmaz mi?
    Dik oturus, rahat sele. Heybetli kalipli. Nerdeyse 600cc gorunumunde.
    Gücü kuvveti yerinde. Belki kimseyi tokatlayamazsiniz ama rahat rahat konforlu geziler yaparsınız.
    ınazuma bile olmadı aga f hiç olmaz..gerçekten bana aşırı ağır geliyor..törenle ve protokelle hareket ediyor sanki...çift silindir olmasıda ayrıca bir tez konusu..çift silindir bir makina nasıl gitmez sorusunun karşılığı bu seride... 160 kilodan fazlası zarar sanki...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yine efsane bir mete_han konusu.
    benim anlamadığım konu şu;
    mete_han rumuzlu üyenin yaptığı bu analizleri Soichiro Honda ve mahdumları veya honda türkiye neden yapamıyor?
    plazanın klimalı ortamında 125-250 cc segmentinin kullanıcı beklentisinden bihaber frappuccino mu yudumluyorlar?

çiftçinin dilini bilmeyen tarım bakanlığı olamaz, olsa da eksik kalır.
    bence türkiye piyasasının nabzını tutma ve markayı yönlendirme pozisyonunda honda'nın ve dahi tüm motosiklet ithalatçılarının mete_han kalibresinde saha elemanlarına ihtiyacı var.
    bişey dicem Honda Tr analiz yapsa maliyet tablos çıkarsa parayıda biz cbf 150 cilerden cb125cilerden spacylerden kazanıyordur..o kadar ahmaklar yani..600 rr 1000 rr satarak para kazanamazlar herkes biliyor..o zaman DUcatı gibi takılcan alt segmente asla hitap etmeyecen...cool takılcan..ama alt segmente hitap ediyorsanda hakkını verecen...Hondayı Honda yapan İstanbuldaki kuryelerdir dostum inan buna...yani sessiz o kadar gümrük ..serbest veya şirket kuryesi var ki...atıyorum 15 bin motor satıyorlarsa bir sene içinde bunların 5000i sadece cbf 150 dir...yani basit analizleri bile yapmaktan acizler...

aga hayırdır uzaklaştırma almışın...

Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bi 250 Honda bekliyorum, Inazumadan daha güzel bir 250 lik olsun şöyle naked tarzı olsun bi modelde enduro tarzı olsun :D

Alıntı emrekulahli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende anne tarafından Salihliliyim...oraları bilirim..yer gök 90 larda crypton ve c90 dı...bizim memleket de cup satılırdı...akıllı millet debriyajla ne uğraşır...düzgün bişey gelsin...Ege insanı paraya acımaz kıyar alır...ama son 5 yıldır görüyorum ki Çin almış başını yürümüş... napsın millet...ya bi çelik cant cup gelmezmi ...yok aga gelmiyor..şu an İnnova ilanlarına bak mesela en temizleri halen Egededir...ama bu zamanda tel jant şambriyel mi kalmış...

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pek bişey istemiyorum.sadece enjeksiyon sistemli eskisi gibi güçlü bir cup getirsinler.alırım

cup kültürü de çok yaygın ama malum kafalar böyle bir motor yokmuş gibi davranmıyor..ya da istedikleri adetler kadar satılmazsa hemen ertesi yıl siliyorlar makinayı...aslında getirip uygun fiyatada satmıyorlar..fahiş kar anlayışıyla satıp kendi ayaklarına sıkıp sonra tekrar satılmadı diyorlar..o kadar dangalaklar ki...ya getireceksen fahiş kar uygulamandan vazgeç..vergiyi de bahane edemezler...

Alıntı Dublebas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Inazumanın tipini begenmıyorum bende 200 lük ABS li motor dedin mi kalıyorsun Xmax'e, ben naked seviyorum halbuki ama bi ktm var

.

vay be 2 saatimi aldı cevaplar.. bidaha tövbe böyle uğraşamam bi yalan atar kaçarım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şunu bile çok görüyorlar..düşün yani şöyle düşün bu topraklarda yok ama Yunanistan da var..Allah bunlara akıl fikir versin..yani çelik cantlı cup olsun yine alıcam..çok bişey istemiyoruz...

http://www.honda-motorcycles.gr/mode...el=supra-x-125

Honda TR öyle karaktersiz ki şu CUP motorda arka da disk var diye yine getirmez...çünkü orada bir adi zihniyet var..arka disk diye bile getirmez..
    DKN ve snappy x bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Metehanım üstadım benim düşüncem ise şu mt 25 in motoru inazumada olsa ve bi 15kg daha hafifletseler sende rahat Edicen bende
    mete_han bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    amk ne işim küçük segmentte honda 300 getirmiyorsa
    bende gider gs alırım başlarım honda ya
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehanım üstadım benim düşüncem ise şu mt 25 in motoru inazumada olsa ve bi 15kg daha hafifletseler sende rahat Edicen bende
    aslında mt 25 motoru cbf 150 de olsa fenamı olur...

amk ne işim küçük segmentte honda 300 getirmiyorsa
    bende gider gs alırım başlarım honda ya

hayvan herif niye künyene salcano yazdın ..tam çakalsın valla...tenereyi kimse görmesin gariban ayağımı yapıyon

daha düne kadar ncyi sattığına pişmandın bik bik etme...
    F54 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aga geçen birisi nc için bakım sormuş bende yazdım yazdım
    eleman demiş ki bu işler salcanoya bakım yaptırmaya benzemez bende koydum lafı
    sen yaya gezerken bende 700 x vardı
    insanların profiline bakıp yargılama yapman hiç düzgün bi hareket değil
    abi benim hedef belli 800 cc de olsa bmw ben japonları pek sevemedim bana göre değil
    ben avrupa motor alacağım uzak doğu yu bi türlü sevemedim

Motosikleti
    aga geçen birisi nc için bakım sormuş bende yazdım yazdım
    eleman demiş ki bu işler salcanoya bakım yaptırmaya benzemez bende koydum lafı
    sen yaya gezerken bende 700 x vardı
    insanların profiline bakıp yargılama yapman hiç düzgün bi hareket değil
    abi benim hedef belli 800 cc de olsa bmw ben japonları pek sevemedim bana göre değil
    ben avrupa motor alacağım uzak doğu yu bi türlü sevemedim
    millet bakar profile ccye..ona göre muhatap alır biliyosun statüyü sever şabalaklar...

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya benim bi profilime baksınlar face de o bile yeter
    işte insanlar kıyafetleri ile ağırlanır fikirleri ile uğurlanır
    dış görünüş önemli en büyük yanılgı burda başlıyor
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)