Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Radar Maceraları

Motovento
    REKLAM ALANI
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Normalde radar çevirmesinden bikaç kez kaçmışlığım var (kamyon arkasına saklanma, arka yoldan dolanma gibi). Fakat 2 defa ilginç hikaye yaşayınca sizlerle paylaşayım istedim. Şanssızlık bu ya ikisinde de kameramın şarjı bitmişti, o yüzden görüntü alamadım. Varsa böyle ilginç anılarınız siz de paylaşabilirsiniz

-İlk maceram yurtdışında oldu. (Detayları şurada anlatmıştım: http://www.motosiklet.net/forum/etki...rupa-turu.html)

Belgrad'dan yola çıktım, schengen vizemin son günü olduğu için aynı gün TRye varmam lazım, biraz acele ediyorum o yüzden. Sırbistan'da normal duble yollarda hız sınırı 120km, zaten 120-130la gittiğim için bir sorun yaşamadım. Fakat Bulgaristan sınırına yaklaştıkça yol dağların, köylerin arasından tek gidiş gelişe dönüyor ve hız sınırı 40-50 civarı bişeydi. Sınıra kadar dikkat ederek geldim fakat en son sınıra 4-5 km kala artık buradan sonra bişey olmaz düşüncesiyle gazlamışken bi baktım çakallar yol kenarına kurmuşlar radarı (Özellikle Türk gurbetçiler bu yolu çok kullandıkları için pusu yapıyorlarmış bu bölgeye)ve radara girmiş oldum. Şimdi rüşvet, ceza vs. kim uğraşacak, zaten vaktim az diye düşünürken radardan hemen sonra bi kasaba girişi gördüm ve içeri daldım. Hemen telefonu çıkardım, navigasyondan çevre yol var mı diye kontrol ettim. Google mapste hiçbir yol görünmemesine rağmen farklı bir programda tepeye tırmanan basit bir köy yolu buldum. Bi tırın arkasına saklanıp geçmeyi mi denesem yoksa bu yoldan mı gitsem diye düşünürken köy yolunu denemeye karar verdim.

Yola girdim, bikaç km gayet güzel bir yoldan tepeye tırmandım, adamlar köye bile ne güzel asfalt yapmış diye düşünürken tepeden aşağı doğru yol ayrımına geldim. Yol biraz mıcıra döndü, bişey olmaz giderim dedim ve devam ettim ve yaklaşık 1km sonra yol bitti ve ağaçların arasında yumruk büyüklüğünde taşlardan oluşan ve sadece 2 teker izi olan daracık bir patikaya geldim. Yol çok dar ve eğimli olduğu için geri de dönemezdim ve navigasyondan son bir kontrolün ardından yola devam etmeye karar verdim. Taşların üzerinden tangır tungur inişe devam ederken navigasyonda görünen köyün tabelası ve ardından köye ulaştım. Köy dediğim de bahsettiğim patika üzerinde bulunan 3 adet evden oluşuyor Bir süre motoru devirmemeye uğraşarak bu yoldan da devam ettikten sonra düzlüğe indim ve ağaçların arasından karşıya bakmamla şok olmam bir oldu, sınır geçişi ve Bulgar bayrakları arkamda kalmış, sınır kontrol noktasını 1 km kadar geçmişim. Hafif bir tırsmayla beraber bayraklara göre yön tahmin ederek patikalardan Sırbistana doğru sürdüm ve sınır kontrol noktasının hemen gerisinde bir bağlantı bularak anayola çıktım ve sınır kontrol noktasına ulaştım. Radardan kaçarken az daha sınırı kaçak geçiyordum anlayacağınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

-İkinci macera ise buralardan. Geçen ay marmarise gidiyorum, hızım her zamanki gibi 120-130 civarlarında (arabalardan yavaş gidince tehlikede hissediyorum, çok bilmiş devletimiz de sağolsun cezayı eksik etmiyor). Bir anda sağ tarafta ağaçların arkasında pusuya yatmış radarı gördüm ve tabi radara girmiş oldum. Hemen 50 mt. ileride bi göbek görmemle, ileride çevirme varsa ceza yiyecez, en iyisi geri mi dönsem düşüncesiyle göbeğe girip durmam bir oldu. Hemen çıkardım telefonu navigasyondan alternatif yol var mı diye bakıyorum (daha önce hem yurtiçinde hem de yurtdışında arayollardan sıvışmışlığım vardır ) Bi süre sonra yanımda bi hareket görür gibi oldum, kafamı bi çevirdim radar yanıma gelmiş, eleman camdan bişeyler söylüyor. Ben olayın şaşkınlığını atlatmaya çalışırken adam bişeyler söylüyordu, kulağımda tıkaç var duymuyorum dedim cama iyice yanaştı "radara girdin" diye bağırdı. İyi ne güzel dedim (içimden tebrik etmeye mi geldin, ne işin var senin radar arabasıyla burada, işin gücün yok aynadan beni mi takip ettin ..... diye sövüyorum tabi) adam sırıtıp bastı geri gitti.

O an beni 400 lira cezanın üzüntüsü sardı tabi, adam almış radar arabasını gelmiş, deli midir nedir ne diye görev yerini bırakırsın fln diye düşünürken, plakanın üzerinde plakayı kapatmak için kilit olduğu aklıma geldi (uzun yolda mutlaka takarım). İndim hemen plakaya baktım, yarısı kapalı, sağdan, soldan hiçbir şey görünmüyor. Haydaa bu polis niye o kadar geldikten sonra bastı geri döndü, acaba sistemden mi bakacak plakanın kalan kısmına yoksa ileride çevirme var da ona mı güvenip gitti fln diye düşünürken hemen arkada bir köy yolu buldum, her ihtimale karşı oradan gittim ve bikaç km ileriden ana yola çıktım ve çevirme fln olmadan devam ettim.
    Sonuç: Sonrasında da ceza fln gelmedi
    weirdo1 ve cıbırlover1 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bi yere giderken hızlıydım baktım kenarda polis aracı hemen yavaşladım tabi derken baktım ilerdede çevirme var )
    Radara girdikmi girdik ise ne kadar gireceğinin hesabını yapıyodum derken önümdede doblo benzeri araç var dibine yanaştım kafayıda eydim ağabey geldiğimi biliyo ama bişeyde yapamadı durduracak aklınca yanından geçerken dur felan yaptı bastım gittim

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    2016 18 ocak(tarihi asla unutmam)

istanbuldan kayseriye gidiyorum kış tabi her yer kar buz(aracımla) mucur kayseri arasında bir yerde adamın biriyle yarışıyorum bi o geçiyor bir ben en son ibreye baktım 180i devirmiştim belli bir süre sonra baktım adam kayboldu önümde değil sonra karşı yoldan da insanlar selektör yapıyor. Oan anladım ufak ufak frene basarken sağda pusmuş radar aracını gördüm ama iş işten geçti.

Yanımda da kız arkadaşım var madem bir halt işledik delikanlı gibi cezamızı çekelim dedik. 1-2 km sonra polisler benim arabayı görünce heyecanlandı bir polis benim arabayı göstererek arkadaşına aha geldi geldi burda dediğini duydum :D

Evet radara 172km ile girdim ve 412 lira ceza makbuzunu elime verdiler. Neyse geçti gitti dedim 5dk daha kullandım bir çevirme daha aldım elime makbuzu daha demin kestiniz yeter diye sırıttım adam gönderdi beni(asayişte olabilir emin değilim ama 2 polis vardı sanırım onlarda radarcı)

neyse istanbula döndüm ve eve bir ceza daha geldi 199 lira. konuma baktım benim 412 lira ceza yediğim yer hemen e-devleti açtım saatlere baktım nutkum tutuldu. 412 lira cezayı yedikten 5 dk sonra kesilmiş bu 199, muhtemelen o 2.çevirme de artistlik yaptığım ekip kesmiş :D

işte benimde böyle deli bir anım var 5 dk da 611 lira ceza yedim.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Yeşildere yolunda bornova istikametine doğru gidiyordum. Sol şerit takip mesafesi sıfır yapmışlar bir allahın kulu araya girmeme izin vermiyor. Ağır ağır ilerliyorlar. İlerde orta şeritte bi beyaz megane sağ şerit de boş 40 ile gidiyor. O sırada hız sınırı 70 ama bu adam sağ şerit de boş olmasona rağmen orta şeritten kağnı gibi gidiyor yaklaşık 1km boyunca sellektör küfür el hareketi ile taciz ettim. Sonra solda bi boşluk yakaladım söve söve ilerlerken bi baktım içerde ekranlar polisler. Kafamı önüme çevirdim gaz açtım hızla uzaklaştım. Şansa bak ki motosikletiöi bağlamak için kullandığım zincir sen titre titre plakanın üzerine düş.. okunmamış plakam hay allah
    Ocanner35 ve kaanklky bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Güzel maceralar var gibi fakat uzun olunca pek ilgi çekmiyor sanırım

barismanco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Bi gün iş yerinde oturuyorum baktım postacı geldi. Tutuşturdu elime bi zarf imzalattı ve gitti. Açtım zarfı birde ne göreyim çok güzel çıkmışım he motor da yakıyor Hem kırmızı ışık hem hız ihlalinden ceza yollamışlar. Hiç hatırlamıyorum. Montaj mı diye düşündüm sonra yok len dedim bu yani
    Yağmurda kullanmıyorsan motosiklet kullanıyorum deme.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Radar değil de Polis maceram var, aklımda en çok yer edeni yazayım... Kullandığım güzergahlarda radarların yerlerini ezberlediğim için pek sıkıntı olmuyor radar, çoğu güzergahı da sık sık kullandığım için sıkıntı olmuyor daha yabancı yabancı yerlere gitmedim genelde Ankara'nın batısı Ege-Marmara...

İzmir'den çıktım Denizli'ye gidiyorum, otoban kullanmam pek motosikletle.. Selçuk civarlarında otoban bağlantı yolu var, o yolda hem sabit hem gezici radar oluyor. Yavaş gitmiyorum tabi, çok hızlı da değil ama düzlük gördüm mü yapıştırıyorum. Neyse ilk sabit radarın yerini bildiğimden önünden 70-75'le geçtim, çevirmede durdurmadılar sonra yapıştırdım yolu değerlendireyim diye. Çift şerit, sıcak asfalt tatlı tatlı virajları olan bir yol. Arabalar da yavaş gitmiyor pek zaten... Gözüm sağ şeritte beyaz, gri Clio symbol MeganeII arıyor bir yandan. Arkadan 160-170 haldır huldur gidiyorum ileride beyaz MeganeII gördüm hız kestim arkasından baktım radar, takıldım arkasından gidiyorum otoban bağlantı yolundan ayrıldı neyse ki kurtuldum. Yavaş da gitmiyor, bende hızlı gidemiyorum malum otomobillerden düşük hız sınırımız.

Oradan çıktıktan sonra Atça'ya, İsabeyli'ye kadar radar olmaz. Yapıştıra yapıştıra gidiyorum, atraksyona da giriyorum biraz da riske girdim. Atça'da radar yoktu, çıkışında ışıkta arabalar duruyor sağdan akıyorum yol bozuk kalktım ayağa içimden ışık yanmadan öne geçeyim diye dua ediyorum yavaşlasam-dursam motoru yatıracaım. Tam o sırada ışık yandı yol daralıyor düşmemek için verdim gazı arabalar kalkmadan önlerine geçeyim diye baktım solda bir Mercedes E, o an yavaş çekime girdim arkasını tam göremedim sanırım E220CDI idi.. Ben bakınca bu gaza geldi, plaka özel plaka camlar simsiyah başladı o da basmaya 100'e geldikten sonra ben koptum gidiyorum. Virajı tam kestiremedim, sağlam bir şeymiş baya baya yatırdım makineyi tam da şehir girişi..

İsabeyli girişinde de radar yoktu Nazilli'nin içinde akıyorum, ışıklarda durmanın mümkünatı yok sucuk gibiyim zaten akıyorum en öne ışık yeşil yanıyor makas ata ata devam. Neyse Tansaş'ın oradaki ışıklarda polis, ben en öndeyim beni işaret ettiler. İçimden hass... çektim sinyal verdim oradan giriş ta şehrin çıkışından çıkacağım, yolları da biliyorum.. Neyse o ara ışık yandı bastım düz devam ettim polisler belli belirsiz kenara çek diyor ama ben devam geçerken telsizden bir şeyler söyledi, ilerideki ışıklarda da polis bekliyor yeşil yanıyordu kamyonların arasından akıp gittim, son ışıklarda göbekte ekipler durmuş sağda-solda-ortada üç tane ekip arabası. Minibüsler, kamyonlar falan var ben yine usul usul rölantide eksozu bağırtmadan öne atıyorum kendimi kamufle ede ede.. Polisler arabadan indi geliyor aralardan üç beş kişi. Onlar minibüsün diğer tarafındayken ben öbür tarafından en öne geçtim aynadan kesiyorum arıyorlar gibiydi, birkaç motorcu da var onların yanına durdum en öne onlar arkada aranıyor. Yeşil yandı göbekteki polis yolu kesmişti millet bekliyor ben baktım bunlar hala aranıyor bastım gittim ileride de Nazilli trafik var ama mesafe kısa. Ben vardım baktım hareketlilik yok yapıştır, oralarda da ilçe trafik ekipleri topu genelde birbirine atıyor...

Nazilli trafiği geçtikten sonra petrol ofisinin birine girdim binanın arkasına çektim aleti gittim tuvalete girdim, soda aldım yaktım bir sigara elemanların yanına oturdum baktım bir polis arabası geçti. Elemanlarla yarım saat muhabbet ettim. Sonra çıktım yola usul usul gidiyorum sağı solu keserek, sonra Kuyucak'ta bir radar olur köprü başında baktım yok tapa gaz Denizli'ye...

Eve geldim indim motordan elim kolum titriyor adrenalinden. O gün kendime gelemedim.. Aydın'da ilçelerin giriş çıkışlarında hep kamera var, o motoru yatırdığım yerde beni kabak gibi görecek kamera vardı 120-130'la girdim viraja zaten ya orada gördüler, ya bu Mercedes yetkili abi miydi neydi o mu şikayet etti yoksa trafikte seyrederken birileri mi şikayet etti çözemedim ama o kadar polisi görünce biraz da atraksyona girip durumu üstüme alınınca tırsmadım değil. Bu da böyle bir anım.. Sürekli suçlu psikolojisiyle geziyoruz trafikte malum...

Motosikleti
    .
    Radarlar ve ben.Kendileri ile yıldızımız bir türlü barışmadı.Bu sıralar fazla vukuatım yok gerçi.Nazar değmesin.Birde ben emin olamıyorum hızım o yola uygunmuydu,acaba ceza geldimi?O sorularla yola devam etmektense dönüp,radar aracına soruyorum.
    Durunca radar aracının camına tıklıyorum ,şüpheli sanıp,tedirgin oluyorlar haliyle.

Ben:Az önce burdan geçtim siyah araçla ceza yedimmi,biraz hızlıydım emin olamadım?
    Radardaki Memur:Hangi araç, plaka,kaç tane siyah araç geçti?Neden hız yapıyorsun??

Ben:../../...Hız yaptığımdan değil,normal araçtan yavaş gittiğim için bana göre hızlı (saçmalamada zirve)

Radardaki memur:Burda hız sınırı şu,senin hızın şu girmemişsin.

Bunu duyan ben:Oley be.Gol atmış takım taraftarı sevinciyle arabaya dönüş.

Birde bir zamanlar trafik sigortamın gününü geçirmiştim.
    Baktım çevirme var ileride.
    Uzaktan beklemeye geçtim.Baktım olmıcak,ya dönüp bir saatlik başka bir yoldan gidicem yada yan yoldaki köy yolundan.

Köy yolu daha cazip ama yolu bilmiyorum.Gece üstelik.O yola çıkıcakmı oda kesin değil.
    Bir çılgınlık yaptım köy yolunu seçtim.
    Köy yolundada yaklaşık bir saat kayboldum.
    Aynı yeri buldu.Üstelik dağ yolunda kaybolmanın stresi,korku,karanlık bonusu.

Birde yeni aracın plakası çıkmamışsa büyük stres..insan on yaş yaşlanıyor.

Konu iyi hoşda sanki trafikteki pembe suçlarımızı ifşa ediyoruz gibi geldi

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radarlar ve ben.Kendileri ile yıldızımız bir türlü barışmadı.Bu sıralar fazla vukuatım yok gerçi.Nazar değmesin.Birde ben emin olamıyorum hızım o yola uygunmuydu,acaba ceza geldimi?O sorularla yola devam etmektense dönüp,radar aracına soruyorum.
    Durunca radar aracının camına tıklıyorum ,şüpheli sanıp,tedirgin oluyorlar haliyle.

Ben:Az önce burdan geçtim siyah araçla ceza yedimmi,biraz hızlıydım emin olamadım?
    Radardaki Memur:Hangi araç, plaka,kaç tane siyah araç geçti?Neden hız yapıyorsun??

Ben:../../...Hız yaptığımdan değil,normal araçtan yavaş gittiğim için bana göre hızlı (saçmalamada zirve)

Radardaki memur:Burda hız sınırı şu,senin hızın şu girmemişsin.

Bunu duyan ben:Oley be.Gol atmış takım taraftarı sevinciyle arabaya dönüş.

Birde bir zamanlar trafik sigortamın gününü geçirmiştim.
    Baktım çevirme var ileride.
    Uzaktan beklemeye geçtim.Baktım olmıcak,ya dönüp bir saatlik başka bir yoldan gidicem yada yan yoldaki köy yolundan.

Köy yolu daha cazip ama yolu bilmiyorum.Gece üstelik.O yola çıkıcakmı oda kesin değil.
    Bir çılgınlık yaptım köy yolunu seçtim.
    Köy yolundada yaklaşık bir saat kayboldum.
    Aynı yeri buldu.Üstelik dağ yolunda kaybolmanın stresi,korku,karanlık bonusu.

Birde yeni aracın plakası çıkmamışsa büyük stres..insan on yaş yaşlanıyor.

Konu iyi hoşda sanki trafikteki pembe suçlarımızı ifşa ediyoruz gibi geldi
    kaldır ellerini yakalandın ! köy yolundan kaçmak ha

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hakkaten ifşa konusu olmuş hahahaha

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    BMW 1100 RT de plaka yan çantaların arasında kaldığı için görünmüyordu. Çubuk yolu üzerinde radar kurmuş karşıki dağlar jenderme arkadaşlar. Tamirciden dönüyorum ve işe geç kalmışım, 160 la falan geçtim radarın önünden. Çevirme noktasını görünce otobüsün arkasında saklandım, tam çevirme noktasında çıktım soluna açtım gazı, ibre 180i bulunca sıktım debriyajı verdim sağ sinyalı girdim havalimanı özel havacılık kapısının otoparkına, valla geldilerse de motorun önü yola arkası içeri bakıyordu, plakayı alamamışlardır. Ceza falan da gelmedi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu park ederken plakanın görünmemesi işini bende istemli istemsiz yapıyorum

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    1 ay önce günü birlik istanbuldan karabük eflaniye yola çıktım sabah 06;00
    Motorum fz6 fazer garajdan çıkmadan plakayı çantaya attım, yolumun 300 km si otoban, 180 km si ayrılmış yol.
    Çamlıcadan girdim, gerede otobandan çıktım, 3 tane radar geçtim, ikisi önden birisi dinlenme tesisnde arkadan çekiyordu.
    Gerede otobandan çıktım hızım 150 civarı, karabüke 80 km felen var, bir an bir clionun yanındam geçerken aracın radar oldugunu fark ettim, normalda radarı görünce baya bi yavaşlarım 8 senedir giderim bazen memlekete hepde görmüşümdür, ilerdede çevirmede çevirmezlerdi.
    Fakat bu sever hızlı oldugum için çevirme telaşı bastı beni, 3-5-10 km oldu çevirme yok, dedim heralde buda adrese gelen çevirme, tam karabük demirçelik fabrikasına yaklaşınca oda ne, yol üzeri bölge trafik şube müdürlüğünün önünde çevirme var ve dubalarlarla yolu daraltmışlar, önümde h100 minibüs var biraz yaklaştım, polis minibüse yanaş işareti yapıyor eliyle, tam arkasındayım atka camdan görüyorum, hızımın duracak hıza gelince arabanın soluna çıkıştım, ordaki polisde bana da yanaş işareti yapınca minibüsün önüne yanaşır gibi yapıp 2 den 1 e atmam la gazlamam bir oldu ki polis dedigim adam amirdi galiba omuzda birkaç yıldız gördüm
    yapcak bişi yok, iki tane ceza yemek hiç iyi gelmezdi, biri radar diğeride plakasız oldugum için iki ceza yazabilirdi.
    Neyse ben bastım gittim arkama baktım hareketlilik yok, tabi dedim ilerdeki ekiplere haber vermezse iyi dedim ama ihtinalide elden bırakmadım, tam karabüke girmeden dereyi geçmeden sağdan bi yol gidiyor, daha önce geçmedim, dedim burdan gideyim ilerden ana yola baglanırım dedim, girdim tozlu yol ama iyiydi, 40-50 km hızla ilerledim 5 dakka felen gittim oda nee yol bitti, döndüm geri aynı yola baglandım,
    Sonra safranbolu içinden bastım gittim, dönüşdede kimseyi görmedim plaka olmadıgı için otobanda sıkıntı olmuyor ama otoban olmayan yolda radara girince sıkıntı olabiliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:33 ----------

Konuyu açan arkadaş ifşa ettiriyorsun bizi, trafik polisimisin yoksa

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Ikinci bir hadisemiz ise belgeli oldugu için sıkıntı yok, bir pazar günü 4 motosiklet buluştuk tekirdağa gidiceğiz, motorlar :
    1300 cc hayabusa, 1200 cc bmw, 1000 cc gsxr suzuki, 800 cc fazer 8

mahmutbey gişelerde buluştuk, hepimizn plakası yok tabi, çıktık yola gidiyoruz usul usul 180-220
    Çatalca sapagını geçtik, hafiif rampa yukarı düzlük olan yer ibre 200 felen görmemizle geçmemiz bir oldu, emniyet şeridindeki otoban polisini, sıkıntı yok nasılsa plaka yok, olsada okuyamazdı.
    Geçtik gittik, 10 km sonra metro trsislerşnd kahvaltı için durduk, motorları en sağ dib köşeye, sıraladık motorların önü yola bakacak şekilde, tam masaya oturduk, amcamlar geldi yine amir yıldızlı, hemen indi arabadan elinfe telefon tek tek resim çekti olamayan plakaların yerlerini, dedi evrakları verin plakalatı takın, verdik evraklları plakaları takıyoruz tabi, bmw ci arkadaşın plaka ikiye katlanmış takılmıyor, amir dedi takamazsanız çekici çagırcam dedi, neyse çırt bulduk taktık plakaları, aldık makbuzlarımızı, o sırada yan tarafdaki plakasız motorlarada yazdı ceza.
    Kahvaltımızı yaptık çıktık, tabi plakaları söküpde.

schumacher__ ve kadango bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    100luk Cubla denizliden amasyaya gitmistim iki sene evvel...polis durdurdu beni sehirler arasi yolda . Hayirdir plakayi niye kapadin dedi.. Abi ne plaka kapamasi su motora bak hiz mi yapilir bunla dedim. Cezasi da var dikkat et dedi . Biliyorum farkinda degilim dustugunun dedim.. Motor da yuklu halat kilit ivir zivir hepsini yanima almistimm, tulumun cevresine sarmistim.. titresimden plakaya dogru dusmus ucu ,plakanin yarısı yoktu )

Gecen sene de manisaya giderken durdurdup hayirdir hiz mi yapiyosun plaka niye kapali demisti bir poliste. Motor yüklüyken halat muhakkak dusuyor asagi ben napim ))

Yaptigim hiz maksimum 130 140 oldu. Hic de baska radara denk gelmedim iki kereden baska.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu tarz gezi yazısı olsun hikaye dinlemek çok hoşuma gidiyor yahu hele işin içinde rütbeliler olunca

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ben de radara girdiydim

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allaha şükür ,radarla uzaktan yakından hiç ilgim olmadı

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    eteklerdeki taşlar dökülüyor, ne güzel
    biz de böylece nerede nasıl kaçılır, nelere dikkat etmek gerekir öğreniyoruz

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ben genelde otoyolda giriyorum radara. Otoyolda da çevirme yapamadıklari için el sallayarak geçiyorum naaabim

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beni f650gs li polis kovaladı ve ben farkında değilim bu da böyle bir anımdır
    İşin garip tarafı bende 125cc motosiklet var ama herhalde küçük motosikletin şehir içi avantajı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler