Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kadın Sürücüler

Motovento
    REKLAM ALANI

Trafikte melek oldugunu iddia eden kadın sürücülerimiz hakkında...
    https://m.youtube.com/watch?v=bMxP2_mFsqA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Dikkat mevzu, cinsiyet mevzusu mudur ? Cinsiyetle ne alaka dedirtti , dedirtmedi değil ..

Herkesin savı kendine de.. saygı duyarım. Ancak gelipte, sırf cinsiyetten mütevellit bir bayana, ben senden daya iyi sürücüyüm diyemezsiniz.
    polemos ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    izlemeye değmez. hit almaya çalışan bir başka kameralı mülayim.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adı da keyfini süren adam

Arkadaşlar,

Testosteron hormonu yön duygusunun, harita okumanın dolayısıyla bir aracı bir yöne doğru ilerletmenin temel sebebidir veya kolay kılar. Kadınlarda da bu hormon vardır fakat düşük seviyededir. Bir kadın pilot olmuyorsa bunun sebebi erkeklerin ona engel olmasından değil, kendi bedensel yapısından dolayı ve testosteron açısından güçlü bir yapıya sahip olan erkek kadar yapamıyor olmasındandır. Tüm araçlarda durum budur. Bu cinsiyetçilik değildir. Aşağıdaki linkten konuya ilişkin bir yazıya ulaşabilirsiniz, gerekirse başka kaynaklardan da bakmak mümkün.

http://www.kigem.com/yon-bulamiyorlar-cunku.html

Bunun dışında dikkatli bir kadınla dikkatsiz bir erkeği karşılaştırmak elbette mümkün. Ama temel bir biyolojik gerçek de ortadadır. Keza, iyi araç kullanan kadınların erkeksi olduğu da hepimizin bildiği bir gerçektir.
    Salurbey bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat mevzu, cinsiyet mevzusu mudur ? Cinsiyetle ne alaka dedirtti , dedirtmedi değil ..

Herkesin savı kendine de.. saygı duyarım. Ancak gelipte, sırf cinsiyetten mütevellit bir bayana, ben senden daya iyi sürücüyüm diyemezsiniz.
    Kadınların biraz dikkatini yola toplayamamasından kaynaklı bişey bu ve çok kadın sürücü faciasına tanık oldum. Böyleleri de var tabi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Alıntı МОТОRCU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Testosteron hormonu yön duygusunun, harita okumanın dolayısıyla bir aracı bir yöne doğru ilerletmenin temel sebebidir veya kolay kılar. Kadınlarda da bu hormon vardır fakat düşük seviyededir. Bir kadın pilot olmuyorsa bunun sebebi erkeklerin ona engel olmasından değil, kendi bedensel yapısından dolayı ve testosteron açısından güçlü bir yapıya sahip olan erkek kadar yapamıyor olmasındandır. Tüm araçlarda durum budur. Bu cinsiyetçilik değildir. Aşağıdaki linkten konuya ilişkin bir yazıya ulaşabilirsiniz, gerekirse başka kaynaklardan da bakmak mümkün.

http://www.kigem.com/yon-bulamiyorlar-cunku.html

Bunun dışında dikkatli bir kadınla dikkatsiz bir erkeği karşılaştırmak elbette mümkün. Ama temel bir biyolojik gerçek de ortadadır. Keza, iyi araç kullanan kadınların erkeksi olduğu da hepimizin bildiği bir gerçektir.
    hatta iyi araç kullananlar için "çok ...... kadın" derler
    polemos bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatta iyi araç kullananlar için "çok ...... kadın" derler
    En başta itiraz edicektim ama arkadaşın cümlesi taksi, dolmuş, tır şöförlerindeki ılıklığı açıklıyor. itiraz etmiyorum.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Kadin üzerinden prim.. sevmedim

emrekulahli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda spacy 110
    kadınlara direk böyle tutumların içinde olduğumuzdan ,baskı uyguladığımızdan vs ilk başta trafikte panik halindeler ve çok zor atlatıyorlar.toplum olarak kadınları baskı altında tutmayı bıraksak emin olun onlarda araç kullanabilecekler rahatlıkla. Bir kadın ben araç kullanmak istiyorum,öğrenmek istiyorum falan diye istekte bulunuyo abisidir eşidir arkadışıdır herkimden istiyosa işte. malum cevaplar sizin etrafınızda da verilmiştir; aman sen vitesleri öğrenemezsin şimdi çok zor,aniden durman gerekse nasıl basacan firene gibi sanki kendisi çok üstün bir zeka bu saydıklarını başardığı için ve kadın onun gözünde yapamaz. Yardımcı olmuyosan morel bozup köstek de olma.bunlar kadının zihnine yerleşiyor,toplumda da geri planda zaten.ani bi durumda sıkıştırıldığında veya tehlikeli anlarda çığlığı basıyor ve ne yapacağını şaşırıyor haliyle. neden? tabiki biz yapamazsınız sloganını bilincine yerleştirdik. Yaparsınız diyelim arkadaşlar,yardımcı olalım biraz da bizim elimizde değil mi?
    cank07 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Biraz uğraştırdı, fakat az bişi benzetebildim.

Kadınların biyolojisinin buna yatkın olmaması onların araç kullanmaması gerektiği anlamına gelmez. Onlara daha destekleyici yaklaşmak gerektiğini, anlayışlı olmak gerektiğini gösterir. Kadının araç kullanması bir sosyal ihtiyaçtır.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yürü be muhtarlığa aday ol oyumuzu sana verelim dağılın ulen
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    .
    Araçlar
    Bu xx kromozomlu
    Bu Xy kromozomlu diye ayrım yapmıyor.Bu tamamen
    Mekanik algı(Sistemi çözümleyebilme)
    Öngörü
    Refleks
    Hesaplama-Zamanlama
    Bedensel ölçüler
    Dikkatle alakalı bir durum.Şu konuda haklısınız bayanlar erkeklere göre araç ile ilgili konulara daha ilgisizdirler.
    Bu da öğrenmesini geciktirebilir.Birde detaylı öğrenmek istemezler.Ama ne bayan için ne erkekler için yukarıda saydığım maddelerin garantisi yoktur.Mükemmel bir aracımız olabilir,mükemmel bir sürücü olunabilir,mükemmel bir asfalt olabilir ama asla mükemmel bir beynimiz yoktur.İnsan vücudu değişkendir.Ruh hali,dikkatini verememek,fizyolojik sebepler,başka bir şey düşünmek aşırı özgüven.Bunlar hep değişkendir.Trafikte usta olunmaz.

Kazalarımda bana çarpan,trafik kurallarına uymayanlar hep erkekti ama tutupta yinemi erkek demedim.Bayanlarda ve 50 yaş üstü amcalardada tek bir noktaya ön yola adapte olup gitme özelliği vardır.Trafikten soyutlanmış bir şekilde.Yanlış gördüğüm.O konudada haklısınız.

Beden ölçüleri önemli.Benim boyum bir 1.68 olmasına rağmen zayıf olduğum için,arabanın içinde,babasının arabasını kaçıran ortaokul öğrencisi gibi duruyorum.Geri vites atıp giderken arka yolu görmek için hafif ayağa kalkıyorum,araçta iki yastık koyuyorum koltuğa yoksa görüş net olmuyor.Birde bu fark olabilir.
    Erkekler küçükken arabalar ile oynar kızlar oyuncak bebekle.İlgi alanlarının farklı olmasıda doğal.
    Bunlar ve sayısal istatistikler dışında fark görmüyorum.

bayanlara herkese gösterdiğim saygıdan daha fazla gösterdiğim doğrudur. varsın arabayı kötü kullanıyolar desinler. o noktaya kadar neler başarıyolar
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

Motosikleti
    Café Racer
    Genelleme yapmak istemiyorum, videoyu da izlemedim ancak bir iki kelam edip yatacağım.

Karşılaştığım tüm kadın sürücüler, abartmıyorum tüm kadın sürücüler;
    -Şerit ihlali
    -Takip mesafesi
    -Sol şerit kullanımı
    -Ayna kullanımından bi haberler.

Bugün 2 kadın sürücü yüzünden kaza tehlikesi atlattım ve zar zor kurtuldum.

Kesinlikle benden daha iyi kadın şöför ve sürücüler var, ancak ben trafikte henüz yeterli düzeyde bir kadın şöför ile karşılaşmadım.
    Muğla'da yaşıyorum,bu şehirde gerçekten çok sayıda kadın şöför var ve bundan memnunum ancak söylediğim gibi büyük bir kısmı yetersiz.
    Şunu da söylemiyorum kesinlikle "erkek şöförler daha iyi" lütfen yanlış algılamayın. Berbat, maganda, trafik canavarı çok fazla erkek şöförde var.

Bunları neye dayanarak söylediğimi soracak olursanız da eğer;
    -Aynı sınavlara tabi tutuldum
    -Yeterli düzeyde trafik tecrübem var
    -Eğitim sistemimiz bok.

Bugün bir ehliyet almak çok da zor değil açıkcası.

Umarım kendimi ifade edebilmişimdir.
    Metehan07-70 ve mrt20 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    farklı beyin büyüklüklerine, farklı düşünme sistemine,farklı veya farklı seviyedeki hormonlara, farklı vücut sıcaklıklarına sahip aynı türe ait iki canlının aynı olmasını beklemek, dolayısıyla kadın-erkek arasında bir fark yoktur demek bu anlamda bana kalırsa mantıksızdır. İki tarafında daha iyi olduğu daha kötü olduğu konular vardır, normaldir
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadassslar hepinizeee merhagbaaaaa dedikten sonra sadece ben mi dinlemekten nefret ediyorum su motovloglari
    drumstar bunu beğendi.

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadassslar hepinizeee merhagbaaaaa dedikten sonra sadece ben mi dinlemekten nefret ediyorum su motovloglari
    dinlemekten nefret ediyorum ama ona rağmen zorla izliyorum gibi bir anlam çıkıyo moderatör barodi hariç bende izlemiyorum.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ne bayan sürücüler gördük trafikteki o kadar erkeğe toz yutturan ne erkekler gördük trafiğin t sinden anlamayan. Takılmıyorum artık bu ayrıma adam akıllı kullanılsın yeter. Bayanı adamı fark etmez ;-)

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)