Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kadın Sürücüler

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Fark etmiyor arkadaşlar hatta ben erkek sürücülerden daha çok korkuyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uğraştırdı, fakat az bişi benzetebildim.
    resim imgurdaydı, görüntüleyemeyenler varmış, hızlı resime yükledim. Eski mesajı ekleyeyim.

Yöneticilere not: artık şu resimleri kendi sunucunuzda barındırın yahu. siteler engelli aynı işi tekrarlamak zorunda kalıyoruz.

Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Tıklanma almak için boşa yapılmış bir video ve boşa açılmış bir konu..

P.s Kadınlar çiçektir çiçek
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu cinsiyet ayrımcılığına gitmiş.
    Videoyu izlemedim ama az çok tahmin edebiliyorum.
    Eğer direksiyonda bir bayan varsa ekstra dikkat etmek gerekir.
    Heleki motorla gidiyosan.
    Evde yemeğin altı açık kalmıştır pat dönüş yapar,
    Çocuk okuldan alınacaktır sapağı kaçırmamak için sinyalsiz önüne kırar
    Akşam nişana abiye alacaktı tüh onu unuttu hemen dönmeli vs vs.
    Bunları erkeklerde yapıyor evet ama orana vursak kadın sürücülerin hata yapma oranı oldukça fazla.
    Çok iyi kullananlar var onlara saygılarımı sunuyorum.

Arkadaşlar merhaba. Öncelikle değerli yorumlarınız icin hepinize teşekkür ederim. Polemik yaratmamak adina burada tek tek cevap vermeyi uygun bulmadim lütfen saygisizlik olarak anlaşılmasın. Buradan size naçizane tavsiyem trafikte bir bayan sürücü ile karşılaştığınızda hem onu hem de kendinizi zor duruma sokmamak icin lütfen ekstra gayret gosterin. En azindan benim simdiye kadar ki tecrübelerim bu sekilde. Bu vesileyle herkese kazasız belasız surusler dilerim. Kadinlar çiçektir katılıyorum, zaten videoyu izlerseniz aksi konuda bir şey söylemediğimi görürsünüz.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadassslar hepinizeee merhagbaaaaa dedikten sonra sadece ben mi dinlemekten nefret ediyorum su motovloglari
    hay agzın sütlaç yesin.
    ben 10 saniyeden fazla katlanamıyorum birinin motor sürerken bıdırdadığı videolara.
    bu yüzden bu videoyu da izleyemedim.

kadın sürücü yaklaşımım açıktır,
    trafikte kadınlardan şikayet edenleri "şu mektepler olmasaydı maarifi ne güzel idare ederdim" diyen milli eğitim bakanına benzetirim.
    kadınlar için bunca hırtın arasında araba kullanmak böyük marifet, takdir ister, destek ister.

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Kadınlar (-) Erkekler (+) olduğunu düşününce direk zıt kutuplar birbirini çekiyor. Bana göre ondan böyle motosikletin dibine arabayla girmiş. Buda başka bakış açısı mesela ben trafikte sadece bayanların olduğu bir dünyada ölümcül kazaların daha az olacağı kanaatindeyim. Kaza sayısı fazla olabilir ama ölümcül oran düşer.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    önümdeki aracı kadın mı sürüyor yoksa erkek mi çok rahat anlayabiliyorum. bir fark olduğu aşikar. dikkatsizlik, akıllı telefonlardan sonra çok daha fazla arttı. hatasını kabullenmiyor genelde kadın sürücüler, erkekler elini camdan çıkarıp pardon diyebiliyor çoğu zaman. fakat kadınlar "ne var?, önüne baksana, salak" gibi tepkiler veriyor. diğer sürücüleri her zaman "erkek tehdit" olarak algıladıkları için böyle yaptıklarını düşünüyorum.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın açtığı konunun amacı kadın şoförler böyle araç kullanıyor şöyle hata yapıyorlar değil , hatta trafikte cinsiyetçilik yapmak hiç değil. Aslında burada trafikte hanzoluğu sadece erkek sürücülerin yapmadığını görüyoruz , bence trafikte telefonla konuşmak da hanzoluktur. Dediğimiz gibi trafikte kadın-erkek farkı yoktur kurallara uyanlar da var trafik canavarı olanlar da var.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadın ve erkeklerin araç sürüşündeki yetenekleri ile ilgili bilimsel bir makale okumuştum.Mizahi bir dille özetleyim ; Biz erkekler son derece düz mantık düşündüğümüz,ayrıntıları görmediğimiz,gördüğümüz ayrıntılara kafaya takmadığımız,araba sürerken başka bir şey düşünmediğimiz,özetle birazcık öküz ve düz insan olduğumuz için bütün dikkatimizi yola verip odaklanabiliyoruz.

Kadınların ise beyni çok daha komplike ve karmaşık çalışıyor,biz sadece yolda trafiğe dahil elemanları yüzeysel olarak görüp tepki verirken,kadınlar yol kenarındaki binaları,yayaları hatta yayaların ne kıyafet hangi renk giydiğini,araçların renklerini,tasarım hatlarını,yol kenarlarındaki manzarayı,ağaçları hatta çicekleri ve aklınıza dahi gelmeyecek milyonlarca ayrıntıyı görüyorlar ve bu ayrıntılara kafa yoruyorlar.Bunlara ek olarak kadınları beyni bilgisayar gibi çalışır,ön planda bir iş yaparken arka planda birden fazla program çalışır.Araç kullanırken bir yanda da akşam ne yemek yapacağını,kocasının-sevgilisinin neden bugün yarım saat geç aradığını,neden evden çıkmadan fazla süslenip çıktığını,acaba x marka kırmızı ayakkabıyı mı yoksa y marka mavi ayakkabıyı mı alacaklarını,iş yerinden Hülya'nın yeni saçlarının onun saçından güzel olup olmadığını ve artık size kafayı yedirtecek şeylerin hepsini aynı anda düşünürler.İşte bu sebeplerden yola odaklanamazlar.Ama kendini bilen ve kontrol edebilen kadınlar araç kullanmaya başladıklarında yavaş yavaş aynı erkekler gibi tamamen kafalarını boşaltıp yola odaklanmasını öğrenirler,hatta ayrıntılarda seçicilikleri sayesinde,ortalama bir erkekten çok daha güvenli araç kullanır.Özellikle motosiklet kullanan kadınlar biraz da ölüm korkusu ile dikkat toplama işini çok daha hızlı öğreniyor.Şahsen ben kadınların motosikletle kaza yaptığını çok az duydum.

Hadi kadınlar doğuştan gelen bazı faktörler yüzünden kötü araç kullanabiliyor ama erkekler genelde doğuştan gelen avantajlarına rağmen bile bile kötü ve etrafındakilere risk oluşturacak şekilde araç kullanıyor.

Bütün bunların yanında trafikte araç süren ehliyeti nasıl aldığı belirsiz insan görünümlü öküzler var.Bu öküzlerin belli cinsiyeti yok kadını da var erkeğide var.İşte bu öküzlerin yaptıklarını sadece kadınlara mal etmek biraz haksızlık olur.
    Kübra006 bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kadın sürücülerin kıymetini bilin arkadaşlar. Ben mesela sürerken dalgın olduğumda kadın sürücü görünce hemen kendime çeki düzen veriyorum ki kazaya karışmayayım

Bu da bonus.

Pimi çektim,bekliyorum

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dinlemekten nefret ediyorum ama ona rağmen zorla izliyorum gibi bir anlam çıkıyo moderatör barodi hariç bende izlemiyorum.
    Ne anlatıyor diye baktım,bir dakika dayandım
    Jemand bunu beğendi.

Bir dakika bile olsa vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @osariyer dostum senin videodaki kadın sürücü yine de çok küçük bir hata yapıyor ya karşına böyle bir şey çıksaydı ;
    DKN bunu beğendi.

@Thracian bu videoyu paylastiginiz cok iyi oldu. Bizim burasi sürücü egitim alani ayni zamanda. Videodaki kardeşimizin profilinde cok fazla sürücu adayı var. Gelip durduk yerde vurabilecekleri ihtimali hic de azımsanmayacak ölçüde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    aslında kadınlar arabayı çok çok iyi kullanır ama onların derdi arabayı kullanmak değil kindarlık yapmak milletle takışmak, yoksa bir kadın arabayı çiçek gibi de kullanır

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Videodaki arkadaş bayanlarımıza laf atmadan evvel vites küçültmeyi öğrenmeli bence.

Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki arkadaş bayanlarımıza laf atmadan evvel vites küçültmeyi öğrenmeli bence.
    Sizde trafikte arac kullanmayi ögrenmelisiniz bence:
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ne-vurdum.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...slenir-mi.html

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı osariyer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza, kazadır. İsteyerek yapılmış bir şey değildir.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı osariyer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir dakika bile olsa vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
    Abi siz miydiniz o Ben alıntı yapılmıs sandım.

Genel olarak mvlog izlemiyorum yorumum sizle alakalı degil.

Böyle nezaket içinde cevap yazmanız takdire sayan,bizim yorumumuz ise kalasça oldu,kabul ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay agzın sütlaç yesin.
    Hep birlikte inşallah Fatih reis

Estağfurullah kardeşim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)