Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Deneyimim Olacak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu anlık yok
    Merhaba arkadaşlar / abiler . Önümüzdeki yaz motor almayı planlıyorum . İlk başlangıcım olacak daha önce hiç kullanmışlığım yok . Aklımda YBR 125 veya Mondial 150 Z-One var hangisini tavsiye edersiniz acaba? . Birde alışma süreci sıkıntılı mı? GİS(Motto Akademi) de eğitimde almayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Hayırlı olsun.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    boyunuzun yettiği ve 130 kg civarı herhangi bir vitesli motosiklet alabilirsiniz cross ve enduro dışında. trafiğe ve motor sürmeye alışmak için motorun hafif ve boyunuza uygun olması yeterli. yani kabiliyetiniz ne derece bilmiyorum ama başlangıç motoru konuları artık çok sıkıcı geliyor bana. paranız varsa istediğiniz motosikleti alın ve o motor ile eğitim görün.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Ybr 125 candır akarı yok kokarı yok az yakar çok kaçmaz kıvraktır.
    Ranay bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr 125 candır akarı yok kokarı yok az yakar çok kaçmaz kıvraktır.
    ybr +1

kullanımı kolay, hataları kaldırır, ucuz bakım, az yakıt , fıtı fıtı uçuyor.

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS150 İnşallah :)
    İlk deneyim çok önemli

scooterla başla bence.. Önce trafik tecrübesi edinirsin, vitesle debriyajla uğraşmazsın trafikte. Ben öyle yaptım -ve 6-7 ay içerisinde bir çok tecrübe edindim. Scooter tavsiyesi istersen de Spacy, bi tık üstü dersek de PCX
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Motosikleti
    Şu anlık yok
    Alıntı gSol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk deneyim çok önemli

scooterla başla bence.. Önce trafik tecrübesi edinirsin, vitesle debriyajla uğraşmazsın trafikte. Ben öyle yaptım -ve 6-7 ay içerisinde bir çok tecrübe edindim. Scooter tavsiyesi istersen de Spacy, bi tık üstü dersek de PCX
    Scooter arkadaşlarımda önerdi fakat motoru ilk etapta okulun kampüsünde kullanıcam o yüzden vitesli ile başlamak istedim okul bildiğimiz eğitim alanı gibi bomboş :D
    Kan Grubu : 0 Rh + , Kan İhtiyacı Olursa İletişim : 0538-053-95-73 . Okulum dolayısıyla Afyonda bulunuyorum. Bursa'da ihtiyaç olursa hemen Bursaya dönebilirim Can Önemlidir

anafartas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia SR GT 200 S
    bence mondial alma kısa zamanda motordan soğutur seni

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Scooter ı boş ver vitesli candır. 2 haftaya alışırsın tamemen.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Alıntı Mstkdrglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar / abiler . Önümüzdeki yaz motor almayı planlıyorum . İlk başlangıcım olacak daha önce hiç kullanmışlığım yok . Aklımda YBR 125 veya Mondial 150 Z-One var hangisini tavsiye edersiniz acaba? . Birde alışma süreci sıkıntılı mı? GİS(Motto Akademi) de eğitimde almayı düşünüyorum.
    Tebrik ederim çok kısa ve öz derdinizi anlatmışsınız. Noktalama işaretlerine dikkat edilmiş, kelimeler düzgün yazılmış.
    Şimdiden bilinçli bir kullanıcı olduğunuz belli sorduğunuz sorudan, helal olsun.

Soruya gelirsek;
    Bence de Yamaha alın derim. YBR hem hafiftir, hem sorunsuzdur. Vitesli motoru öğrenmek kolay birşey hemen alışılır. Önemli olan trafikte kullanmak onun için de çok ama çok egzersiz yapmak lazım riske girmeden sakin sakin tam korumalı şekilde. Viraj almayı da zamanla oturtursunuz gezdikçe.
    YBR sizi bir 2 yıl idare eder eğer fazla yol yaparsanız (yılda 10 binden fazla gibi), 250lileklere geçersiniz sonra inşallah

Şimdiden hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler.
    Mstkdrglu bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    Motto Akademi'den bir günlük giriş seviyesi eğitimi muhakkak al kardeşim.
    Sabah sıfır bilgi ile girdiğin yerden akşam sınav turu atabilecek hale gelerek çıkıyorsun.
    çok güzel, çok yavaş, çok teknik bir şekilde öğretiyorlar. bir günlük bri eğitim, sabah 9 civarı başlıyor akşam 5 civarı bitiyor.
    hatta ardından beceri geliştirme denen bir program da var. ve orda ybr125 kullanıyorsun. hepsini sor derim.
    ben hem giriş eğitimi aldım, ardından 10 saatlik bge eğitimi.
    enternasyonel kurallar ile öğretiyorlar.

iki ay öncesine kadar motosiklete dahi dokunmamışken, onlar sayesinde sırasıyla 125-250-600-800cc motorları rahatlıkla kullanır hale geldim. 2 ayda sıfır bilgiden, a sınıfı ehliyet almamda başrol oynadılar. hocalar çok güzel eğitim veriyor.

Motosikleti
    Şu anlık yok
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motto Akademi'den bir günlük giriş seviyesi eğitimi muhakkak al kardeşim.
    Sabah sıfır bilgi ile girdiğin yerden akşam sınav turu atabilecek hale gelerek çıkıyorsun.
    çok güzel, çok yavaş, çok teknik bir şekilde öğretiyorlar. bir günlük bri eğitim, sabah 9 civarı başlıyor akşam 5 civarı bitiyor.
    hatta ardından beceri geliştirme denen bir program da var. ve orda ybr125 kullanıyorsun. hepsini sor derim.
    ben hem giriş eğitimi aldım, ardından 10 saatlik bge eğitimi.
    enternasyonel kurallar ile öğretiyorlar.

iki ay öncesine kadar motosiklete dahi dokunmamışken, onlar sayesinde sırasıyla 125-250-600-800cc motorları rahatlıkla kullanır hale geldim. 2 ayda sıfır bilgiden, a sınıfı ehliyet almamda başrol oynadılar. hocalar çok güzel eğitim veriyor.
    Bilgi için çok teşekkürler Bi hayırlısıyla şehrime döneyim ilk işim eğitim daha sonra ekipmanımı almak olucak
    Kan Grubu : 0 Rh + , Kan İhtiyacı Olursa İletişim : 0538-053-95-73 . Okulum dolayısıyla Afyonda bulunuyorum. Bursa'da ihtiyaç olursa hemen Bursaya dönebilirim Can Önemlidir

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ne kadarlık bir ücret ödediniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)